Kedy ste dali dojčenému bábätku cumlík?

henushka
4. júl 2012

Dali by ste ho 2-týždňovému dojčenému bábätku cumlík? Malý, keď už nespí celý deň, tak by stále visel na prse a si ho cmúľal. Máte niektorá prípadné negatívne skúsenosti s daním cumlíka a následnými problémami pri dojčení? Vopred dík.

tetapetra
5. júl 2012

nema cumel, nechce cumel. Zatial 😀 😀 😀 😀

piskootka
5. júl 2012

Mojej dali ešte v pôrodnici, lebo strašne plakala.. ale našťastie ho mala len do 1 roka (vôbec ho nechcela, vyplúvala ho) a už sme úplne bez dudlíka 😉

lenka_b
5. júl 2012

Ja som malej dala cumlik uz v porodnici. Velmi ju to upokojilo. Vobec to neovplyvnilo dojcenie. Ale ona ho asi po 2 mesiacoch uz ten cumlik vobec nechcela. Stale ho vypluvala. A prestala som jej ho davat a nechybal jej 🙂 Prisla na to, ze z toho sa nenaje 🙂)

kacsik
5. júl 2012

Ja som dala malému už v pôrodnici, kedže už tam si robil dudlík s prštekov 😀 a teraz dudle len keď sa mu zachce, pekne kojíme, s prisatím nemáme problémy 🙂

marikac
5. júl 2012

v porodnici...ale sestry jej ho stali vybrali

jankako
5. júl 2012

kludne daj cumlík aj teraz,ak ti ho vobec bude chcieť chytiť.
naše dudlovanie cumla sa začala a aj skončilo ešte v porodnici..ked sa riadne prisala na prsník,dudel viac nechytila.niekedy by som to fakt ocenila aby ten cumel mala..

petrake
5. júl 2012

Ahojky, starsi (teraz 3r) dostal cumlik v porodnici na odporucanie detskarky lebo stale chcel len didu. Oducanie trvalo tyzden a bez problemov, cumlik mal velmi rad. Mladsi (teraz 6m) dostal cumlik doma asi na dva tyzdne ked chcel stale didku a v noci sa casto budil. Velmi si ju neoblubil ale ukludni ho inac by stale didal a nasledne grckal. Po zaspati ho aj tak vypluje 🙂 a teraz ma obdobie kedy okrem cumlika si do pus strci este dva prsteky no to kvoli opuchu dasienok - zubky. Cumlik mu na dasienka velmi pomaha. Verim, ze oducanie tiez nebude tazke. Radsej cumlik ako prsteky 🙂

janinah
5. júl 2012

nie je umenie cumlík dať,umenie je včas s ním skončiť 😉 inak sa môže stať,že sa nedoplatíte za strojček na krivé zubky v teenegerskom veku 😉

inffinity
5. júl 2012

Vnutila sem ji ho v porodnici 😀 ale dlouho ho nemela nelibil se ji 😉

simsalabim
5. júl 2012

V porodnici, mladsia sala ako pirana 🙂 Strasia ziaden cumel nechcela, vobec.

sante81
5. júl 2012

práve nad tym uvazujem, dcéra ma tyžden a pol a je na mne zavesená aj 3x do hodiny čo je dost vyčerpávajuce najma v noci.

fivecat
8. júl 2012

Moj maly mal skryty reflux, neplakal len ked mal prso v puse. Cumel som mu zo zaciatku dat nechcela. Lenze ked preplakal 16 hodin v kuse potom 2 hodinky pospal a plakal dalsich 10 hodin. Tak som manzela poslala kupit cumel (asi druhy den, co sme boli doma z porodnice), ale maly ho odmietal. Bolo to hrozne, ako plakal. Ak by som trochu placu mohla usetrit cumlikom, brala by som to vsetkymi desiatimi.

atreyu
8. júl 2012

no ja som dala tiež cumeľ už v pôrodnici, vtedy ho ešte čo to podržal v ústach, ale teraz cumeľ maximálne odmieta...a pri tom aj kojím aj dokrmujem UM cez fľašu...každé dieťa je iné...

zuzulienka1973
8. júl 2012

No moji cumel nechceli,jedine keby som im ho prilepila leukoplastom

nadezdah
11. júl 2012

Ja som cumlík niekolkokrát núkala, rôzne veľkosti aj tvary, bohužial neúspešne, nechce žiaden. Nepije ani z flaše s cumlom, len slamkou. Väčšinou si pocická a prsník pustí, alebo zaspí a pustí. Len niekedy sa s prsníkom hrá a má ho za dudu, keď ho bolia ďasienka z rastu zubov. Tiež mi to trochu vadí, no čo už. 😖

liviadanova
11. júl 2012

Livika bude mať 11 mesiacov a dudlík nepozná a nikdy by som jej ho ani nedala a veď na čo?

marcellka32
11. júl 2012

myslim že dojcene babo nepotrebuje Dudlik,má predsa cicik na ukojenie,viem zo začiatku chce stále cickat a cmulat aj cely deň,časom to prejde,je lepšie dať prsnik ako cumel,môj názor.

anjelik2509
11. júl 2012

ahoj, aj ja som mojej dala ešte v pôrodke cumlík, prijala ho, dudlovala a akonáhle zaspala, vypľula ho...A dudlík mala asi len do 4 mesiaca. S dojčením sme problém nemali, ale aj moja používa mamu ako dudlík, upokojuje sa dudkaním na "cecíku", hlavne, keď ju niečo bolí...Tiež som z toho neni nadšená, ale ako som si ju naučila, tak mám, hlavne že je spokojná....Raz z toho hádam vyrastie...🙂

katrinka8
12. júl 2012

Ahoj, ja som dcerke dala na radu sestricky v porodnici - lebo tiez bola vkuse nacucnuta (vacsinou naprazdno) a uz ma boleli bradavky. Na dojcenie to ale nemalo nasledky ziadne, prakticky sa momentalne snazime uz odstavit (ma 25 mesiacov) 😉 Cumlik pouziva len pri zaspavani, obvykle ho po par minutach vypluje a spi dalej. Inak ho nepouziva - cize denne je to len par minut, postupne ho vari odstranime. V knizke od I. Bukovskeho som citala, ze cumlik do 3 rokov je v podstate OK, ak ho dietatko nema v puse neustale, ze na chrup by to nemalo mat nasledky, dlhsie pouzivanie uz ano. Je to mensie zlo ako palcek v puse. Navyse vraj znizuje riziko SIDS. Cumlik je dobry sluha, ale zly pan 😉

adriana132
16. aug 2012

aj ja som dala cumel asi po dvoch tyzdnoch, aj ked som povodne nechcela dat ale zo zufalstva lebo bol taky placlivy som dala...ale potom sa zle prisaval a nepriberal ...uz nam lekarka kázala prikrmovat a tak som sa nastvala, nedala som mu cumel vobec, bol skoro nonstop na prsniku ...jedno kojenie trvalo hodinu a tak to slo asi do stvrteho mesiaca a doba sa postupne skratila. teraz kojim tak 15-20 min. niekedy aj viac - hlavne vecer. Chcela som ho este raz naucit na cumel - neuspech. mame 6 cumlov, kazdy iny a ani jeden nechce, hraje sa s nimi. ale ak budeme mat druhe babo budem ucit na cumel, ale iba na taky ktory sa najviac podoba prsniku, a nebudem mu ho davat stale.

ivanka.7
17. aug 2012

Nedavam, nechce. Zist by sa nam mozno zisiel, ale co uz. Asi som aj trochu rada, ze nechce 😅 aspon nemam pokusenie jej ho davat a vyhnem sa riziku, ze by sme boli ten pripad, co by si tym pokazil dojcenie :p

digysa
17. aug 2012

Nikdy