Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

janajanajana
12. apr 2009

Ja mam dve baby, budem uprimna velmi som si to priala, lebo zavidim tie sesterske vztahy, ja som bola v rodine jedine dievca, len brat a bratranci, ziadna baba. Zato manzelova rodina snivala len o vnukovi, dokonca ked som svokre povedala ze podla UZV je to dievca, tak tvrdila, ze ona je len presvedcena, ze to bude ten chlapec, takze nie kazdy sniva len o dievcatku, je vela takych, co sniva o chlapcovi.

nika251
12. apr 2009

Ahojte. Tak niektore pocity ci plany mi privodili usmev na tvar. Hlavne Martao 😀 . Tiez uz rozmyslam nad usporiadanim kuchyne, hrncami atd 😀 😀 . Ale nech, hlavne ze budu 😵

bludicka1
12. apr 2009

kili no veru s tym nocnikovanim som aj ja zvedava ako to pojde, ale viacej dievcat uz napisalo, co maju chlapcov, ako dobre im ide nocnikovanie.... tak som zveava, nechavam to kym bude mat maly 2 rocky a potom sa o to pokusime 😉

Natashka mne sa meno Eliot ani v podvedomi netulalo, myslela som, ze bude Dominik alebo Luis/Leuis/Lewis no nejako sme nevedeli ako ho napisat a tak drahy zahlasil ze jednoduche na vyslovnost aj v UK aj na SVK bude Elliot a tak je Elliot 😅

Veru 10L hrnce..... s tym suhlasim, nas maly nema ani len 2 rocky a uz je ako take prasiatko, stale len papa a papa, on nikdy nema dost 😀

grososova
12. apr 2009

tak taký čo chcú len jeden druh pohlavia a druhé nie tak by ani deti mat nemali pretože sú nevdační.Hlavne,že deti sú zdravé a robia nám radost.My máme tiež chlapčeka a som velmi pyšná aspon rod bude pokračovat 😀 A druhé uvidíme čo bude,ale je nám to jedno 😉 len aby sme okolo seba mali ratolesti ktoré Lúbime a ktoré lúbia a potrebujú nás rodičov 😵

martao
12. apr 2009

Aj nám bolo jedno, či to bude ďalší chlapec. Ak by bola baba, čo už, chodila by v modrom.

Malinký odrastie a plánujeme ďalšie dieťa. A dúfam, že to bude dievčatko. Chceme si zobrať z deckého domova.

bludicka1
12. apr 2009

martao aj mi uvazujeme o adoptovani, ale to tak za 3-5rokov... ale asi by som brala chlapca..... uvidime ci sa nam nepritrafi este 1 chlapcek........no ako pise grososova.... babo ako babo to je jedno ake, len nech su zdravucke 😉

martao nemas strach adoptovat dievcatko ak mas 3 chlapcov???

martao
13. apr 2009

bludicka1
vieš aj ja mám taký dojem, že odídeme s chlapcom. Asi to bude ako keď mi ukázali deti pri narodení- láska na prvý pohľad.

bludicka1
13. apr 2009

😵 😵

vejinka
14. apr 2009

ahojte tiez mam chlapceka...a do 35tt mi tvrdili ze bdue baba dokonca som velmi xcela dievcatko..a ked mi povedali ze to bdue chlapcek a ukazali mi na ultrazvuku pipiq tak som asi na pol minuty zosmutnela..ale potom som bola nadsena ze budem mat chlapa..a moji rodicia sa trapili a az na treti pokus bol chlapec..a ja hned takto sup sup. a velmi sa tesim z mojho chrobacika je moje vsetko a nedala by som ho za nic na svete ved druhe mozno bdue baba a ak nie nic sa nedeje...podstatne je aby bolo babatko zdraveee a stastneee 😉

zojana
13. máj 2009

ahojte všetci...túto stránku pozerám prvý krát...Volám sa Jana...mám synčeka, volá sa Marco, v júli bude mať 4 roky a teraz som v piatom mesiaci tehotenstva a tešim sa na svoje druhe dieťatko a je mi úplne jedno či to bude chlapček alebo dievčatko..hlavne nech je zdravučké...ak poznáte nejaké zvláštne mená tak prosím prispejte...:o) paa zatial....

smisova
13. máj 2009

ja mam dvoch chlapcov pri prvom mi povedali tyzden pred porodom ze budeme mat dievcatko,potesila som sa lebo mame v rodine samych chlapcov, no moj vnutorny pocit mi hovoril ze to je chlapec a aj bol. Tak akosi som vzdy tuzila po chalanoch mi sme boli dve baby a obe mame dvoch synov,len tak zo srandy hovorime ze za trest 😀 nedala by som ich ani za vsetky baby sveta 🙂

cestovatelkaandrea
13. máj 2009

divim sa vsetkym co snivaju len o jednom pohlavy babatka. ja mam tiez chlapca a som rada ze ho mam. take malicke zive striebro, ktore mi kazdy den vycaruje usmev na tvari. vobec by mi nevadilo keby som mala v buducnosti dalsich chlapcov, v podstate mi je to jedno, len nech su vsetky moje deti zdrave 😉

pishulina
13. máj 2009

Cestovatelkaandrea - absolútny súhlas.

tinus20
13. máj 2009

Ja mam tiez chalana a aj ked som si tajne priala dievcatko a gyn.som povedala ze ak je to chalan,tak "to budem reklamovat" sa zasmial a povedal "je to chalan a z tohto dievca nespravis ani keby co" tak som dufala dalej ze na dalsom ultrazvuku to bude baba a nezmenilo sa to
no a jasne ze sa nic nezmenilo a ani by som to nechcela menit,je super dalsieho surodenca zatial planujeme asi za 5 rokov,tak uvidime co to bude,kedze som rodila SC ,tak viac ako 2deti mat nemozem aj kvoli inym problemom,takze som sama zvedava jak zamiesame cesto na dalsie MIMInko 😀

zajkka
28. júl 2009

Baby,vy ste take o nicom,mate iba po jednom,dvoch,alebo troch?.Ja mam styroooooooooch 😀 😀 😀 😀 a som najstastnejsia zena pod slnkom 😅 No netvrdim,ze netuzim po dievcatku.Teraz sestra caka a ak bude mat ona,tak budem velmi rada. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapiknova
29. júl 2009

ja mam tiez len jedneho chlapca, vzdy som chcela prve dievca, ked som zostala tehotna tak mi to uz bolo jedno, a ked som isla rodit tak som si priala chlapca a neviem preco vlastne sa mi to zmenilo. Po cisarskom ked som sa prebrala tak mi povedal manzel ze mame Šimonka. Som bola stastna. Druhe moze byt dievca ale aj keby bol chlapec tak mi to nevadi

europa8
29. júl 2009

Neda mi nezapojit sa,aj my mame jedneho chlapceka,je este sice malicky,ale nemenila by som za nic na svete,aj ked kvoli brusku si snim uzivame svoje...vzhladom na svoj vek /37/ uz asi dalsie dietatko mat nebudeme.Od zaciatku som citila,ze to bude chlapcek a ked mi to z odberu plodovej vody potvrdili,len som sa pousmiala...
Manzel chcel strasne dievcatko,ale vcera vecer,ked maly spinkal,prisiel ku mne a povedal mi,ze je najstastnejsi otecko a ze je hrdy ze ma synceka a nevie si predstavit,ze by sme mali dievcatko.
Pre mna je podstatne,aby bol zdravy...

katarinka123
29. júl 2009

ahojte aj ja sa kvam pridavam mam doma 3 chlapcov.

atrami
29. júl 2009

Možem sa aj ja pridať k vám?
Mám tiež 3 mládencov.
Síce som trošku dúfala, že aspoň jedno dievča sa podarí.
Ale nemenila by som.

katarinka123
29. júl 2009

ja som tiez chcela dievcatko
,a tym viac ked som sa dozvedela ze druhe cakame dvojicky,a ked mi povedali ze su tam 2 chlapci tak som bola trosku sklamana,ale teraz by som ich nevimenila za nic na svete aj ked su to riadni loptosi vsetci traja

wild.horses
29. júl 2009

mne bolo jedno co cakam, hlavne nech je to zdrave babatko a rozumne dietatko 😉 v buducnosti. No podvedome som si vzdy zelala prveho chlapceka.A aj som kdesi v podvedomi vedela, resp. citila, ze to bude chlapik 🙂. Neviem to vysvetlit.
Ak niekedy bude druhe babo, opat mi bude jedno, co to bude. Aj ked... napr. vecicky na oblecenie- dievcatka maju omnoho vacsi vyber podla toho, co vidim. No to nie je nijako podstatne.

maartinkaa
29. júl 2009

Ja mam tiez styroooooooooooch 😀 😀 😀 😀 a s mojim starym piatych 😀 😀 😀 😀 😀 a je mi dooooobre 😀 😀 😀 😀

katarinka123
29. júl 2009

ja sa tiez nestazujem ved nikdo nikdy neviem ci sa nedam nalomit este na jedno 😎 😀

maartinkaa
29. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀

atrami
29. júl 2009

jeeej 4 deti?
Ja aj keby som chcela, nemožem. 4 cisarák by som asi nerozchodila.

katarinka123
29. júl 2009

wiwienne
2. aug 2009

...ja sa s tym nazorom nestretavam, ze len baby..ja mam syna a som hrda na to, ze som manzelovi dala prave syna, aj som o tom snivala a uz ked sme zamiesili🙂. som citila, ze to bude syn..chalani su strasne fajn a rovnako sladki a krasni ako dievcatka, tu neexistuju rozdiely...

denka28
2. aug 2009

my sme chceli tiez dievcatko... potom prislo umele oplodnenie a vravela som manzelovi, ze jedno babo (nakolko nam vlozili dve babatka), bude urcite chlapec, no a ked sme sa dozvedeli, ze sa chytilo iba jedno babatko, hned som vedela, ze je to chlapec. takze od prvej chvile som mu vravela moj synek, moja svokra hotova, co uz mala dvoch vnukov... chichi. manzel tiez neveril, on chcel princeznicku. no a ked sme boli na 3D a lekar, vravel, ze vidi co to je, ci chceme vediet a ja, no, potvrdte, ze je to chlapec, nech sa manzel ukludni. a on ze ako ste to vedeli ? 😵 , no proste citila som🙂 a nevymenila by som ho za milion princezniciek na svete🙂 ale dufam druhe bude dievca aby bol manzel este spokojnejsi ... a aj... svokra 😵

atrami
3. aug 2009

denka,
moja svokra má 6 vnukov a nemenila by.
Ja som tiež vedela, že to bude chlapec- mám troch. Mamina to jednoducho vie. 🙂