Mať či nemať tretie dieťa?

helka193
19. jún 2012

Chcela by som vedieť Váš názor, na to či mať alebo nemať tretie miminko, aj sa bojím( tehotenstva, prípadných komplikácii).Mám 5r. synčeka, a ročnú dcérku, a stále rozmýšlam nad tretím mimi, len mám obavy z tehotenstva, a ďalšou mojou otázkou je či začať s tretím mimi teraz pokial som na materskej alebo počkať kým aj dcerka nastupi do MŠ, to sa zamestnám a potom by som otehotnela, poradte mi prosím.

majusa4444
23. jún 2012

kvietocek7 tak manzel urcite ja vaham :D tak preto neviem ci povolit :D

olejka
27. jún 2012

Ahojte pridávam svoj postreh...hoci" mať či nemať" je trochu silná otázka...veď o tom či vznikne život nerozhodujeme my ľudia...Ak by to bolo závislé odo mňa iste by som sa bála mať tretie , keďže doktori mi to zakazovali....mali sme z toho veľa stresu..z rizika, ale niečo sa v našich životoch zmenilo a odvážili sme sa ...máme po dvoch chlapcoch dievčatko 😉 aj po rizikovom tehotenstve a sme veľmi radi že ju máme... 🙂
Veľmi nás to tehotenstvo a prírastok všetkých zmenilo...verím že k lepšiemu... 😎

ewellina
27. jún 2012

@zuzana612 Týmto si to celé pekne vystihla: "kazdy si moze dovolit tolko deti, aky standard si urci pre ne a pre seba. "

ewellina
27. jún 2012

K tejto téme už snáď len toľko: Moja mama je jedináčik a neraz mi povedala, ako jej v ťažkých chvíľach bolo ľúto, že potom, čo jej zomreli rodičia, nemala už nikoho. Povedala, že čo by dala za to, keby mala aspoň nejakých súrodencov. Tak dúfam, že moje deti toto nezažijú a že budú vždy držať spolu.

babulinka31
23. júl 2012

no nad touto otázkou sa aj ja pozastavujem. Mám už dve deti chlapcov starší má 12 a mladší 6 rokov práve mi nastupuje do školy ale moja túžba po treťom dieťati je väčšia a väčšia. Môjho manžela som ešte nezlomila vraj si tomusíme poriadne premyslieť predsa do dnešnej doby tri deti je vraj náročnejšie. Ale ja stále vravím ak uživíme dve prečo by sme neužili aj tretie. Ja osobne hrozne túžim po dievčatku veď mám doma troch chlapov a keby do nášho domu pribudlo dievčatko rozveselilo by to celý dom. Chlapci sú už veľký samostatný takže si myslím, že všetko čas by som venovala tomu tretiemu bábätku. Síce mám za sebou konizáciu krčku maternice ale myslím, že to by problém nebol pri otehotnení. takže tiež len premýšľam a premýšľam čí ísť do toho alebo nie.....keby mi dal niekto záruku že to bude baba do tretice tak sa na to dáme hned teraz 🙂))) no ešte asi počkáme nejaký ten rok dva a uvidíme 🙂

xlucia
24. júl 2012

@zuzana612 obdivujem ta. ja som mala tiez oboch cisarskym. a tiez by som chcela tretie. avsak nemame auto a byvame v panelaku

mars83
2. okt 2012

Ahojte baby, chcela by som sa pripojit k tejto teme, kedze je to otazka a vyzva pre mna samu. Mame dvoch chlapcekov, 4 a 2 rocnych a stale s manzelom rozmyslame ze by bolo super mat tretie a kdesi vnutri citim ze by to bolo aj dievcatko (asi preto ze si to prajem 🙂 ) ale... zijeme v UK, deti tu chodia do skolky iba na tri hodiny denne, takze tolko co deti odnesiem do skolky, uz aj musim pre nich spat. K tomu su dost hyperaktivny ale aj keby sme pockali zo dva roky tak zase vaham, ze ako by to bolo s pracou, aj vekovy rozdiel a k tomu este esteticka vec co ma dost trapi, je ta ze po druhom dietati mam skarede brucho, ktore by som si chcela dat operovat ale po tejto operacii sa uz neodporuca tehotenstvo...takze je to dilema. Roboty mam s nimi vyse hlavy, ale kdesi vnutri citim ze by bolo pekne mat velku rodinu, co si o tom myslite? dakujem

miriam19
2. okt 2012

myslim si, ze je to individualne.ako nas starky hovori:Kazdy svoje vie!Urcite je krasne mat velku rodinu, aj my mame 3 deticky.Ked niekto pozera na deti cez financie, tak osobne si myslim, ze ked sa uzivia 2 deti, tak urcite aj to tretie.Nie je to vzdy jednoduche, hlavne ked medzi nimi nie je az taky vekovy rozdiel.Je velmi dobre, ked ma mamicka pomoc, napr.stara mama, sestra...Ked sa nam narodilo tretie dietatko, velmi nas to celu rodinu este viac zblizilo.Nase 2 starsie deti sa tolko medzi sebou nehasteria a obskakuju nasu malu Dorotku. 🙂Takze 3 deti odporucam 🙂 🙂 🙂

ivia123
24. júl 2013

@helka193 akurát čitam tvoj prispevok,ale ako vidim už ste sa davno rozhodli a tešite sa z babätka.Blahoželam 🙂 želam veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂 MY ešte porozmýšľame 🙂

1ivanka1
24. júl 2013

@anjelicek26 1.strana, tvoj orispevok, clovek mieni,osud meni 🙂 🙂 🙂

martinadurcova
24. júl 2013

babenky, m máme troch chlapcov, potom sme sa rozhodli pre ďalšie dieťatko, no a máme vytúženú a všetkými obletovanú princezničku... mám však synovca, ktorý je sám a veeeeeeeľmi smúti, že nemá nikoho, našu rodinu to drží a hádam aj držať bude, že nás je veľa, máme veselo, mnohí to obdivujú, aj keď my s manželom sme neraz unavení, ale nikoho by som nedala za nič na svete... všetkých mám rada a myslím, že chalani si to uvedomujú a držia spolu... tak nech im to vydrží aj naďalej 🙂 🙂 🙂

helka193
autor
25. júl 2013

@ivia123 Hej hej ty vole, idem si prečítať moj úvodný príspevok a pokochať sa trocha 🙂 bože aspon vidím ako to letí 🙂

milka456
30. nov 2019

Ahoj baby neviem či tu ešte niekto z vás je a prečíta si to ale veľmi túžime s manželom po treťom dieťati som 8 rokou po sekcií a snažíme sa o bábo ale teraz som začala mať pochybnosti či to zvládnem psychicky som pohodak mám rada môj kľud a svoj čas sama na seba a bojím sa že tretie dieťa nezvládnem ale naozaj veľmi túžim po mimi a moje staršie dcéry 11 a 8 ročné obidve sekcie chcú bračeka neviem čo mám robiť manžel má podporuje a hovorí že to zvládneme a bude mi pomáhať prosím ak ste tu otpište mi a dajte mi rádu