Musím kočíkovať?

silva1987
25. júl 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci je nutne chodit kocikovat babo. Mna to absolutne nechytilo a uz vobec nie bezcielne. Mame rod dom, je vonku na dvore, bud v kociku spi, alebo v kreslielku v kruhu mna a inych rod prislusnikov,alebo na deke a este na hracej deke na trave , alebo vo velkej hojdacke lezi a zabavame sa, takymto sposobom je na vzduchu, kocikovanie velmi malo po dedine, naozaj minimalne... myslite, ze to je ok? dakujem.

miku1
25. júl 2014

@silva1987 Nemusíš kočíkovať 🙂 Hlavne, že je bábo vonku, jemu je jedno či spí na dvore, alebo niekde sa s ním trmácaš po dedinských "chodníkoch" .....

silva1987
autor
25. júl 2014

@miku1 sa citim divne, vcera sused, ze konecne ta vidim na prechadzke s kocikom, tak mi to tak docvaklo..ale tak som normalna nie? vsak ma vzduch 🙂

tenerifka
25. júl 2014

@silva1987 samozrejme ze je to OK, nemusis kocikovat hore-dole po meste ci dedine.Urcite je babu lepsie v zahrade ako dychat vyfukove plyny z aut niekde pri ceste

dollynkaa
25. júl 2014

Urcite ok. Keby byvam v rodinnom tiez by som nekocikovala 😀

silva1987
autor
25. júl 2014

vsak tam ide o ten vzduch, nech nie je stale vnutri nie? a nie o to ci sa trmaca, alebo netrmaca...si myslim, neviem

miku1
25. júl 2014

@silva1987 Neboj, určite normálna si 🙂 Ja som s prvou bola vonku nonstop, došli sme však do štádia, kedy sa okamžite po zastavení kočíka začala budiť, lebo už bola navyknutá, že spí v pohybe....mladšia je väčšinu času odparkovaná na balkóne, alebo v parku, kým sa staršia vonku hrá, a takto mi pospí oveľa dlhšie ako by spala, keby som sa s ňou prechádzala.

zutomad
25. júl 2014

Nie,nemusis kocikovat,ale hlavne je,aby bolo babo aj na cerstvom vzduchu,co myslim,ze je-ako pises.teiz v tom vidim ''stratu casu'' chodit len tak bezcielne s kocikom,kym babo v nom spi,tak isto sa vyspi aj na dvore... poznam mamicky co ani kocik nemaju,ked potrebuju niekam ist,sup dieta do satky.... ina vec je,keby dieta inak ako v kociku ktory sa hybe nezaspalo....

magic08
25. júl 2014

Ja byvat na dedine, tiez sa nechodim bezcielne motat po dedine, len aby ma tetusky videli 🙂 dolezite je aby bolo dieta na vzduchu

andruska80
25. júl 2014

@silva1987 jasné, ide o to, aby bolo dieťatko na čerstvom vzduchu, kebyže máme dom, taktiež len odstavim kočík na dvore a hotovo... Aj keď moji, akonáhle kočík zastal , za chvíľku boli hore...

silva1987
autor
25. júl 2014

dakujem 🙂

klincek
25. júl 2014

@silva1987 keby sme mali RD, nikto by ma nedonutil trmacat sa s kocikom 6 hodin denne po uliciach..ale kedze sme panelakovi, robila som to ..a neznasala 😖
pekne daj babo na dvor, pravidelne ho kontroluj, a kym spi, porob si potrebne veci, resp. si k nemu sadni na lavicku s dobrou knizkou. aj ty mas pravo na oddych a na nohy bez krcovych zil 😅

monciky
25. júl 2014

@silva1987
ja sice budem chodit na prechadzky, ale len kvoli tomu, ze mame dvoch psov a s nimi v ramci vencenia zoberiem aj kocik🙂 inak bude maly spinkat na terase, mne v dohlade...
zboznujem takych susedov, aj ja mam podobneho, nieco sa u nas na dvore suchne a on uz o vsetkom vie, vsetko pozoruje....

silva1987
autor
25. júl 2014

@monciky hej aj ja tak niekedy idem ked mam chut, napr fotit daco vonku, alebo do obchodu rano obcas ju mama vezme, alebo ja niekedy ked mam chut sa len tak prejst s fotakom..ale inac dvor a tam sa zabava a spi. ja mam takych susedov zlava sprava oproti 😎

oktobermimi
25. júl 2014

@silva1987 keby som mala dvor tak som z malou hlavne tam 🙂 ...
maš tam svoj klud nejazdia ti tam ziadne autá ktoré by rušili pri spaní krpčeka 🙂

simca06022011
25. júl 2014

juuuj nemusíííš.. aj ja by som to rada mala ako ty, podla mna kocikovanie je take, pre "panelakovych", to musime kocikovat, aby sa to babo dostalo von... 🙂

anuskaaprazko
25. júl 2014

jemine jasne ze nemusis 🙂 keby som mala dom tak tiez to riesim zahradou 🙂

hanka_april
25. júl 2014

ja som malinku nekocikovala, len minimalne, ako presun, tiez spala na terase v chladku...ono to malemu nic neda a este sa nauci aj na natrasanie a potom ho budes musiet vozit stale.....postupne inak, ako zacnete chodit von, ke bude uz hore, ked uz bude posedkavat a pozerat na stromceky a tak, ta sa zvysi aj frekvencia chodenia von 😀

lady511
25. júl 2014

@silva1987 ahoj,,poviem ti to tak,,ja som bola s malou v paneláku do jej 3m..bola som u rodičov,,mne sa síce páčilo kočikovanie a malinká mi pekne vonku zaspala...čerstvý zimný vzduch sa jej velmi páčil (aj ked bolo minu 15) akonáhle sme prišli do výtahu koniec ,,zobudila sa,,niekedy ked sa mi nechcelo íst vonku boli sme na balkone 😀 ...cítila studený vzduch a do 5 minut spala a ja som si aspon parade vyvetrala izbu 😉

masinka
25. júl 2014

moja najstarsia sa narodila v decembri, ked som ju dala do kocika, tak spala aj 5 hodin vkuse, obcas sme sa presli okolo panelaku, ale ked snezilo alebo mrzlo, komu by sa chcelo behat tolko po vonku, tak som ju v troch dekach a kozusinovom fusaku vylozila na balkon a tam spala.....😀

katey
25. júl 2014

@silva1987 jasne ze nemusis 🙂 mne tiez uz niekedy islo na nervy chodit kazdy den po tej istej trase,keby mi dieta spalo bez pohybu,nechodila by som 🙂

zuju2
25. júl 2014

Aj ja som chodila s kočíkom len do obchodu, na poštu alebo k lekárke. Tiež bývame v rod dome, tak mi deti spávali v kočíku na dvore. Takže je to o.k.

kaktusik
25. júl 2014

my ani v dome nebyvame a boli obdobia, ze som dcerku dala spat len na balkon - ona bola na vzduchu a ja som si porobila co bolo treban
@silva1987

hadassah
25. júl 2014

@silva1987 božinku, čo by som ja dala za to, keby som mohla dieťa vyložiť v kočíku na dvor. Ani pätu by som nevytiahla na ulicu 😀 Bývame v činžiaku a čo som sa ja nachodila... som myslela, že odpadnem od únavy, boleli ma nohy, chrbát, bedrá. V byte bordel, nenavarené a ja som sa musela 3 hodiny trmácať po uliciach, aby sa dieťa vyspalo.

silva1987
autor
25. júl 2014

tak potom sused je divny 😎

monciky
25. júl 2014

@silva1987
tak chlap Ti rozhodne nema co hovorit, ze Ta konecne vidi s kocikom....🙂 u nas sa tu tiez mamicky prechadzaju po tych nasich "skvelych" chodnikoch ale myslim si, ze len preto, ayb mali trosku pohyb a stretli sa viacere spolu a pokecali...., ak mas nejaky ciel cesty je to ok, ale bezcielne len tak kocikovat, ked mas dvor a terasu- to je zbytocne...., ine je to na sidliskach, ked budem u mamy, budeme urcite vyrazat na prechadzky- a to sa tesim, ale hlavne kvoli mojej mame, aby mala trosku pohyb a pokocikovala si🙂

mimake
25. júl 2014

Ja nekocikujem. Supnem na záhradu a idem variť a pratat. Neviem ako to stíhajú ženy ktoré chodia kocikovat, ja som sa to ešte nenaučila. To je jediný čas kedy si vklude všetko stihnem a mám čas aj pre seba. Malú mám na vzduchu a to je podstatne 🙂

salsa82
25. júl 2014

@silva1987 kasli na suseda, zrejme sa chcel len prihovorit 😉 . Tak ako napisali baby, je to len na tebe. Pre dieta je dolezite byt na vzduchu a nie vozit sa.
Ja som vela kocikovala hlavne koli sebe. Aby som si udrzala aspon nejaku kondicku, chodila som s kocikom na rychlu chodzu a dedinskemu "kocikovemu gangu" som sa uspesne vyhybala 🙂🙂🙂

saska.t
25. júl 2014

@silva1987 nikdy som ziadne svoje dieta nekocikovala,nenavideli lezat v kociku a len jacali,v sportovej casti to zvladli o trosku lepsie,ale za chvilu obe jacali,tiez su bud na zahrade,alebo sa nosime v nosici a chodime vencit takto nase psice,bezcielne vobec von nechodime 😉

zuzanockamt
25. júl 2014

@silva1987 ked byvas v RD, tak je to ine, mas okolo domu priestor, kde moze byt na vzduchu

bosoriak
25. júl 2014

@silva1987 Starsiu dceru som nekocikovala prveho pol roka skoro vobec. Spala v kociku na terase, boli sme vonku na dvore. Potom mi z toho zacalo sibat, tak som sa chodievala aj prejst sem-tam. 😀 Na nieco ten dvor je, tak dobre, ze ho vyuzivas. Este sa nachodis, neskor. 🙂