Nočné budenie 20 mesačného syna

barborkaza
15. sep 2015

Ahojte. Kedy sa Vaše deti prestali v noci budiť? Náš 20-mes. syn bol ešte pred mesiacom kojený (posledné obdobie kojenia však už bolo o kojení len ráno cca 1x za 3-4dni). Už keď sa takto pomaličky odstavoval sme mali lepšie obdobie, budel sa 1-2x za noc. Tak som sa celkom tešila. Ale teraz sa nám to opäť zhoršilo a neviem prečo. Môže to byť tým, že ešte mu nevyšli všetky zuby, momentálne sa nám chystajú vykuknúť spodné očné a ešte budeme čakať na tie posledné.
Dokonca začal spať už aj vo svojej izbe, sám sa tak rozhodol. Tak sme sa celkom potešili, pretože v postielke mal už málo miesta a stále končil v našej posteli. Ale teraz ako sa začal budiť častejšie, aj tak vždy skončím pri ňom a ostávam tam až do rána.
Takže zopakujem otázku - kedy sa prestali budiť vaše deti?

meusicka
15. sep 2015

moje maju pomaly 4 roky a budia sa este stale 😖

siska53
15. sep 2015

@barborkaza maly sa prestal budit po 3.m. Ak sa zobudim potom,bolo to tak raz za mesiac. Castejsie sa budil po 8.m.,ale tam.len slo o presun ku mne na prsnik a on do par sekund zaspal,dakedy ani nestihol potiahnut. Po roku to ustalo,ak nepocitam zopar nocnych mor okolo2.r.

Mala sa prestala budit,po roku.. Obcas sa budi teraz,ked jej treba cikat, tak zacne plakat alebo pocas choroby,ale vtedy ju v prve dni nechavam pri mne,takze ak zacne mrnkat a hrozi zobudenie,pohladkam ju a neprebudi sa. No to su vynimocne situacie...

Takze ja si to uzatvaram tak,ze najneskor po roku. No a moja mama by mohla napisat,ze ja sa budim stale.. Minimalne raz v noci musim ist na wc.🙂

siska53
15. sep 2015

@barborkaza
@meusicka a oni sa zobudia a su aj hore nejaku dobu? Lebo moji sa maximalne nadojcili alebo sa zobudili len.preto,ze chceli ist za mnou a vzapati zaspali..

mircalla
15. sep 2015

takmer 3 roky

miku1
15. sep 2015

@barborkaza Raz za čas sa budia doteraz. Ale dá sa povedať, že veľmi výnimočne. Normálne však začali spávať až potom, ako som ich prestala kojiť.

kotatko1232
15. sep 2015

Moja ma 2 rocky a od 6 mesiacov prespala celu noc

lenicko
15. sep 2015

Ja som kojila do 18. mesiacov. Nočné kojenie som zrušila ako posledné. Potom sa budieval v intervaloch ako bol zvyknutý ešte pár mesiacov... vždy chcel vodu, alebo sa len prebral a trebalo ho uspať. Mal dokonca aj extrémne noci, kedy vstal cca o 3-4-tej a tváril sa že je už hore a chcel pozerať rozprávku. Toto všetko skončilo keď mal cca dva roky aj 2-3 mesiace. Od vtedy spí konečne celú noc.

evittam
15. sep 2015

@barborkaza Obe moje deti plne kojene,dcerka dokrmovana spali celu noc cca od 5.mesiaca. Dcerka od 3.sama v detskej s bracekom.😉

zuzub
15. sep 2015

Ja mam 5 rocneho a 3 rocnu a v noci k nim vstavam 1-3 krat a vacsinou nadranom skonci jeden z nich v nasej posteli :- D

simsalabim
15. sep 2015

Obe dcery tesne pred 6 mesiacom veku, kojene boli obe 18 mesiacov. Avsak ja som bola "prisna mama", nedovolila som zaspavanie na prsniku, prsnik bol iba na papania, preto si myslim, ze sa v noci prestali budit v case, ked uz dojca dokaze noc preckat bez jedla....zaujimave, ze v podstate obe zhruba v tom istom obdobi. Samozrejme, boli obdobia, ked boli v noci hore - pri chorobe, ak mali zly sen....ale to sa stane aj teraz 😉

silviettaa
15. sep 2015

syn od 4 mesiacov a dcera od 1 mesiaca ( obaja boli stale kojeni)

devicka
15. sep 2015

po ukončení dojčenia sa budievali už len 1x. na pritulkanie 🙂 držím palce 🙂

hamca
15. sep 2015

@barborkaza starsia sa prestala budit, ked mala cca 20 mes. Podla mna to malo suvis s tym, ze uz jej vysli vsetky zuby, spinkala uz vo svojej izbicke, takze sme ju nerusili a taktiez sme ju naucili zaspavat samu, takze ziskala spravny spankovy navyk.
Mladsia ma 20 mes. A posledne 2 tyzdne sa budi pomaly kazdu hodinu. Ale to je asi kvoli zubom. Podla mna sa dieta prestane budit, ked uz bude mat vsetky zubky.

ancsika11
15. sep 2015

Moj 2rocny stale. Prednedavnom sa nebudil vobec cca 1mesiac(prvykrat od narodenia) ale teraz zase. Je hore aj 10x za noc."mama,mama"najde si cumel a spi dalej.niekedy sa budi s placom.Nas aj brusko bolieva, cakame na posledne 2zuby,tak neviem...

charlie1980
15. sep 2015

Jezis, baby, ked vas citam, mala som to ja Ale stastie ! Od 4.mesiaca prespi celu noc.

brady1
15. sep 2015

ked mala 6 mes. 😉

m.i.r.i
15. sep 2015

moj bol super co sa spanku tyka..od 3m sa budil asi raz a od 6m uz vobec.....spal od 20:00 do asi 6:00 vkuse...to trvalo ale tak do 3.5r.....v 18m siel do svojej izby, uplne bez problemov spaval krasne celu noc..v 3.5r neviem co sa stalo, ale zacal sa budit po polnoci kazdu hodinu...ale nie ze hrat sa alebo nic, len prikryt, napravit perinku, vycikat, napit vody....niekedy ozaj len som pribehla, otocila perinu a naspat do postele..o hodinu zas, mamiiii...naprav vankus...a zas naspat spat...nebol nikdy hore..neviem preco sa mu takto narusil spanok..to trvalo asi pol roka..okolo 4r sa uz budil len raz za noc..a teraz ma 5.5 a minimalne raz za noc ideme cikat, napravit perinu, zasunut pyzamko do gati .....niekedy je obdobie ze sa z tyzdna zobudi len zo 2 noci, inak prespi..a niekedy zas chodim k nemu opat aj 4x za noc...neviem si vysvetlit stale tieto vykyvy ..nedokazem ho dat ani spat do skolky v prirode ani nikam, kedze sa stale v noci budi...ja ako som bola nadsena ked bol babatko, ze ozaj od 6m sme spali vsetci doma bez problemov, tak posledne 2 roky co uz je takyto velky vstavam niekolkokrat za noc..ale to chodim len ako taka matoha za nim do izby, ledvaze otvorim oci..iba napravim vankus alebo posadim na nocnik..v polospanku..a zas zaleziem

kathy1
15. sep 2015

moj ma 24 mesiacov a budi sa stale ☹ snad sa raz dockam,ze bude sat celu noc

ektherese8
15. sep 2015

od 5 mesiacov celu noc prespi 🙂 zobudi sa len ked nema cumel...dame nazad a spime dalej

mima89
15. sep 2015

malá spí celú noc od 4 rokov 🙂
a syncek sa este budi 🙂
cize nespim poriadne 5 rokov...

zabina27
15. sep 2015

nas tiez prespal cele noci relativne od malicka, od par mesiacov, horsie to bolo, ak bol usopleny alebo chory, ale tiez som toho nazoru, ze pokial nebudu vsetky zuby, tak budu obdobia, ked sa bude budievat, nas ma take noci, ze je dlhsie hore, rekord bol minuly tyzden 4 hodiny... nelozi prec z postele, nechce sa hrat, len sa mrvi, pomrnci, nevie zaspat... pokial viem, ze ma suchu plienku, nema teplotu, vodu ponuknem a aj tak nic, tak to pripisujem zubom, mozno uz moze byt aj nejaky zly sen?
@m.i.r.i a maly nie je z toho potom cez den unaveny? ked uz je vacsi, tak ti vie odpovedat, nepovie, ze preco sa budi, ci nevie spat, ci sa mu nieco sniva, ci ho nieco rusi

nini1010
15. sep 2015

Moje dieta ma 2 roky a doteraz sa budi na mlieko :( rok som kojila budila sa,dokrmovat som zacala budila sa,presla na tuhu stravu,normalne sa primerane naveceria a vyduje plnu flasu mlieka vecer,v noci a rano mi zahlasi "mama meko".podla mna to velakrat nema so sytostou veka spolocne.mali sme par zachvevov kedy prespala naozaj celu noc a potom sa zase vratilo budenie.bude dovtedy mraucat az tu flasu dostane a spi aj do pol 8 rana.a oducat ju od nocneho mlieka-nuz,taka masochistka veru nie som.

tslobik
15. sep 2015

Tak cca od 3 rokov......ale vie sa zobudiť aj teraz 🙂 ......

sardinka32
15. sep 2015

Obe moje deti v siestich mesiacoch, ako keby utal. :D Ale ani predtym som s nimi nemala problemy, na kojenie sa budili tak cca dvakrat za noc a to tak, ze sa napili a hned spali dalej. Takze ja som, co sa tohto tyka, fakt stastlivec, lebo sa mozem vyspat. 🙂

brisilda
15. sep 2015

mne sa prvorodeny budil velmi casto / ked bol babatko tak aj kazdu pol hodinku -hodinku / neskor sa budil uz len 3 krat a trvalo to az do jeho cca 6 r. Druhorodeny syn od mala prespal celu noc 🙂 min. 5 hodin v kuse potiahol 🙂 mozem pri nom v noci lietat-buchotat a svietit a nezobudi sa 😉 Cize kazde dieta je ine 😉

ingmiriama
15. sep 2015

akurát to riešim ja lebo už nevládzem prvý mi prespal noc keď mal 18m bol plne kojení do 2r a teraz mladší má 17m a budí sa v noci na cicík 8-10 krát za noc...momentálne odstavujem nočné kojenie musím podotknúť,že mladší nemá cumlík tak preto tak časté budenie..inak som sa nevyspala plné 4 roky🙂

lalia123
15. sep 2015

Moja po odstavení- kojili sme sa 27 mesiacov, posledné mesiace sa budila aj 6x za noc, tak sme odstavili a prišla fakt úľava. Aj keď aktuálne si pýta mlieko do fľaše okolo piatej ráno, ale s radosťou ho urobím a vie potom pospať aj do pól ôsmej. Ale zuby ma všetky už vonku.

m.i.r.i
15. sep 2015

@zabina27 nie je nijak zvlast unaveny...ani ja nie som..a to teda u nas vyzera tak, ze on ide spat priblizne o 20:00-20:30..do tej polnoci az jednej spi v pohode...ja som dovtedy hore, lebo ved sme radi s muzom, ze mame svoj klud aspon par hodin takto vecer...tak ja chodim spat tak o polnoci, niekedy aj neskor...zalahnem...a o taku pol hodinu uz mamiiii...a tak to vie ist do rana do 6:30 ked vstava...ja teda spavam tak 6hodin niekedy s 5timi prestavkami...unavena z toho nie som,nejako si moj organizmus na to zvykol, ze sa zobudim, pribehnem, otocim perinu, lahnem..zaspim, o hodinu zas vyskocim...a vzdy ako lahnem, hned spim..a on tiez....prikryjem, otoci sa na bok a spi dalej...cez den spi doma stale 2hodinky, v skolke tak 1.5h.....ale su dni ked cez den uz nespi..ked sme na vyletoch hlavne...ale na situacii v noci to nic nemeni...raz tak, raz tak...a ked je chory tak to uz masaker....mame len jeho jedneho a si hovorim stale, ze teraz by bolo dobre mat babatko, ze som taka nastavena na nocne vstavanie a taka zvyknuta pri tomto velkom, ze by mi nevadil maly nespavec..co sme pri nasom vlastne nepoznali..on spaval vyborne..

drutyn
15. sep 2015

@lalia123 prepac ,viem ,ze je to mimo otazky od zakladatelky,ale vies mi povedat,ako sa vam podarilo odstavit od kojenia? Ja mam pocit,ze je to nieco nemoznee :/

ingmiriama
15. sep 2015

@drutyn prepáč mňa si sa nepýtala ale u nás zatiaľ na nočné odstavenie zaberá že mám boo na cicíku a aukám že ma to bolí a nemôžem dať ....no uvidím do kedy