Plač bábätka zo sna

miushik765
22. jan 2017

Ahojte mam taky problem. Môj 4m často plače zo sna. Začalo to keď ho zaočkovali predtym to nerobil. Nevravim že to ma nejaky suvis aj mu idu zubky mohlo by to sivisieť aj s tym? Doteraz to robil len sem tam aj vonku v kočiku, proste velky plač očka zavrete a nejde ho ukludniť kym sa neprebere. Posledny tyždeň nespim takmer vôbec.... Budil sa len raz v noci a posledny tyždeň je hore každe 3h niekedy aj častejšie....Dnes v noci velky plač zo spanku každych 5-10min vždy som ho vzala na ruky tam spal ďalej akonahle som ho položila buď hneď plač alebo po chvylke zas... som vyčerpana a je mi ho luto mate podobnu skusenosť? Z čoho to je a prešlo to? Som doslova zufala

slavka1811
22. jan 2017

miminko je v takom veku , ze kludne mu mozu ist zubenky ale je uz aj viac vnimave a podnety, zazitky,situacie,zvuky ziskane pocas dna si pocas spanku uklada a niekedy to moze mat aj bohuzial takyto zaver.neutisitelny plac pocas spania,z nicoho nic.z mojej skusenosti...mala mala 3,5 mesiaca,nebolo to pocas dna len v noci,zobudila sa na plac a nie a nie ju prebrat,ptm bola dost dlho rozrusena a trvalo jej pokial znova zaspala.skusila som uz od podvecera taky kludovy rezim, ziadne extra santenie, nijake nove podnety,zvuky a po case to prestalo...neviem ci to bolo tym abo to len prestalo...ktovie,a spominala si , ze bolo baby ockovane a ci to ma nejaky suvis...ktovie tiez...mne bola mala mrzuta tri dni po ockovani a ptm bolo vsetko ok,plac zo spanku nebol,ono mozeme len mysliet ,dumat nad tym,ze cim by rozne spravanie nasich deti bolo sposobene ale vsetko je to s otaznikmi kedze ony same nam to nepovedia bo to nevedia....

miushik765
autor
22. jan 2017

@slavka1811 plne s vami suhlasim žiadam tu o radu a sa tu začnu naťahovať jak tetky na trhu už to tu vôbec nieje o pomoci... Nespominam si že by som v uvodnom prispevku niekoho žiadala o pomoc alebo nazor ohľadom očkovania... Každeho vec a slobodna vôla koho čo trapi cudzie dieťa sa mi zda že maju niektore veľmi nudny život

juriva
22. jan 2017

Damy....k veci.hej.?

zuzi0911
22. jan 2017

Kaka dobre? Nemoze mat koliku?

miushik765
autor
22. jan 2017

@zuzi0911 Ano kaka normalne myslim že tym to nebude... koliky vôbec nemaval

zuzi0911
22. jan 2017

Moze byt aj zo zubkov nepokojny,,predsa len dietatko rastie meni sa,,,treba asi len vydrzat,,,

sykorkauhliarka
22. jan 2017

@evittam mam taky isty nazor ako mirka17

kluska
22. jan 2017

@miushik765 prepac, ale sama si sa pytala co to mohlo sposobit, tak som povedala svoj nazot, aj ked si to sama myslis (lebo inaksie by si to nenapisala) tak ja som to napisala tak ako to je a hned sa do mna vsetky obuli, takze nabuduce ak nechces rady typu ohladom toho, tak to ani nespominaj a usetri si nervy, pekny vecer 🙂 a nech to rychlo pominie teda

katrinka8
23. jan 2017

@sykorkauhliarka - skús povedať do očí maminke, ktorej dievčatku hexavakcína spustila rakovinu (má to na papieri od lekárov) a doživotné poškodenia zdravia, že je retard. Dokážem chápať takmer akýkoľvek názor, ale toto je nad moje chápanie, nazývať ľudí s poškodeným zdravím "retardami"...

miushik765
autor
23. jan 2017

@kluska Ja som nemierila na teba ale na to že sa tu z očkovania stala hlavna tema čo nebol zamer tohto príspevku

katrinka8
23. jan 2017

@miushik765 - nemôže to byť nočný des? Mne to mávali obe deti, resp. mladší ešte máva. Krik a plač zo sna, neprestane ani po "prebudení" - resp. oči otvorené, ale vidíme, že vôbec nás nevníma. Po nejakej dobe to ustane, zaspí akoby nič. Keďže obaja to mali ako väčší (dcérka iba raz to mala, synček to máva častejšie), vedeli sme zistiť, že si ráno nič nepamätali (nočné mory sú niečo iné - to si dieťa pamätá aj ráno). U malého je spúšťač obvykle to, keď cez deň nespí (spáva tak okolo 2 hodín cez deň) a je potom taký akoby preťažený asi z podnetov, že sa cca také 2 hodiny po tom, ako v noci zaspí, zobudí s týmito desmi.

hanata
23. jan 2017

@miushik765 Ja myslim, ze to kludne s ockovanim moze suvisiet. To ma predsa vplyv na centralnu nervovu sustavu. Skuste menej rusiv

hanata
23. jan 2017

Menej rusivych podnetov, oslavy, atd... Kym to neprejde. Ockovanie by som minimalne odlozila.

nikomutonepoviem
23. jan 2017

@miushik765 ahoj aj moja dcérka to robila. Tiež to bolo o život,vieš pekne zaspí človek si povie fuuu ako dobre a už keď spíš aj ty zrazu vreskot a ty v polospánku pozeráš čo sa preboha deje? Podľa mňa to bude zo zubov,vieš keď je cez deň hocičím zabávaný tak si to až tak nevšíma ale keď v noci spí v kľude tie zuby sú jediné čo cíti. Aj iné mamičky mi o tom rozprávali,vreskot celú noc. A tiež som malú nevedela utíšiť,rýchlo som jej dala gélik na zuby už v najhorších prípadoch nurofen. Jo a pohoda prešlo to ;) a potom to zase prišlo....Mesiac dobre mesiac zle...Moja malá tak plače zo sna od narodenia aj keď prídeme z návštevy/z výletu vyčerpaná zaspí v sekunde a o pol hod veľký plač neviem ju utíšiť a to už má 2,5roka...ale teraz mi už aspoň povie čo jej je buď mi opíše aký mala zlý sen (pýta sa napr kde je ten havo,ju chcel uhryznúť) alebo sa sťažuje,že ju bolí hlavička. Chápem ako ti je prvý pol rok od narodenia som prerevala a nespala. Len to treba prežiť a prejde to,očkovaní sme boli ako deti všetci a tu sme ;)

nikomutonepoviem
23. jan 2017

Jo ešte som si spomenula že dcérka mala aj takè obdobie,že sa budila každú noc presne po 40minútach,tak som nešla spať len som pozerala tv a čakala tých 40min...raz som sa ležala vedľa nej a čakala,tvrdo spala ani sa nepohla a odrazu plač ale až krik presne po 40tich minutach...aj to prešlo 🙂 ako pol ročná odrazu nechcela spať poobede po hodine spustila rev,ako ročná spala poobede 3hod a bez plaču...Jo a ešte k tomu očkovaniu,ja som očkovaná bola a prišlo by mi nefér ju očkovať nedať,navyše asi mesiac po očkovaní v našom okrese zomrel chlapček bolo to aj v tv nejak 2-3týždne pred očkovaním zomrel na to proti čomu mal byť očkovaný už nemám šajnu čo to bolo..

nikomutonepoviem
23. jan 2017

Našla som si to,bolo to v Revucej,dieťa bolo ešte malé na očkovanie,zomrelo na čierny kašeľ,potom sa čierny kašeľ objavil aj u nás,dcérka bola mesiac po očkovaní a bola som rada,že je zaočkovaná,ani po jednom očkovaní nemala žiadne problémy ani hnačky ani teploty nič

bienennest
23. jan 2017

@miushik765 Ahoj, tvoje babatko sa meni a tak aj jeho spanok. Cim je vacsie o to viac musi spracovat a to hlavne pocas spanku. Takych deticiek co bezproblemovo prespinkaju celu noc je malo. Skus si precitat zopar tipov ako mozes tvoje dietatko utisit ked place- https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/artic....

Ja som mala vybornu skusenost so zavinovackou, nakolko v tejto sa citia ako v maminou brusku co ich upokojuje a tiez to zabranuje aby sa pri kazdom strhani ruciciek (to robia vsetky babatka, je to sposobene vyvojom nervovej sustavy) nezobudili ale pokojne dalej spali.

salome51
23. jan 2017

@miushik765 ahoj, či to má niečo spoločné s očkovaním ti neporadím. Ale môj starší syn mal a má rovnaký problém. Od narodenia bol plačlivý a večne nespokojný, keď bol väčší všetko prežíval veľmi intenzívne. Musela som strážiť počet podnetov (ak sme bolo na návšteve, prechádzke a v obchode už som večer nikomu nedovolila aby k nám chodil) ak ich bolo veľa budil sa a plakal celú noc. Psycholog nám pivedal že pičas spánku spracúva vštky podnety a zážitky a keď ich je veľa tak sa strhava zo sna a plače. Vekom to vraj prejde. Teraz má 3 roky a občas začne plakať zo sna alebo často aj rozoráva. Teraz ako začal chodiť di MŠ sa to trošku zhoršilo. Myslím si, že nemusíš mať obavy. Mňa teda upokojilo vyšetrenie u neurológa kde sme ale boli pre niečo iné a len tak som to spomenula 😉

miushik765
autor
23. jan 2017

@salome51 praveže môj keď je bdeli takmer neplače je to spokojne usmiate babo čo vela blaboce a je strašne hyperaktivny len ten plač zo spanku je jediny problem

bienennest
23. jan 2017

@miushik765 skus mu obmedzit mnozstvo podnetov, upratat napriklad postielku aby tam nemal nic co by ho rusilo (vratane hraciek atd.), nenechavat pri nom pustenu telku a radio, a hodinu pred spanim ziadne navstevy alebo ine rusive podnety aby mal moznost sa ukludnit.
Aj navsteva obchodu moze byt pre citlive dieta neuveritelne rusiva.. skus si predstavit co vidi dieta z kocika v obchode z jeho perspektivy. my ani len netusime ako dieta, ktore si nevie vysvetlit mnoho veci co vidi a pocuje tieto spravovava. vyskusaj par dni, a uvidis ci sa to zlepsi.

salome51
23. jan 2017

@bienennest presne. Náš Alexejko je taký. Ak mal cez deň veľa podnetov vedela som že bude ťažká noc.

miushik765
autor
23. jan 2017

@bienennest On v kočiku cely čas prespi väčšinou ale skusim ten klud pred spánkom

sykorkauhliarka
23. jan 2017

@katrinka8 pani nemusim do oci nič vraviet toto mas zo slovnika aby si vedela ze to nieje nadavka.
retardovaný p.spomalený,zaostalý
spomalený ktorý má menšie tempo oproti pôvodnému, prirodzenému a pod. (op. zrýchlený) • pomalší: spomalený, pomalší pohyb, rast • oneskorený • odb. retardovaný • zaostávajúci: retardovaný, zaostávajúci vývin; oneskorené reflexy......nikde sa nevyjadrujem ze deti s rakovinou su retardovane....

katrinka8
23. jan 2017

@sykorkauhliarka - "....myslim ze to nieje ani v zaujme spolocnosti a statu aby mal poskodenych obcanov....taka spolocnost retardov nevynesie ziadne zisky" - nehovorím o deťoch s rakovinou, hovorím o dievčatku, ktorému rakovinu spustilo očkovanie - a ktoré je tým pádom očkovaním poškodené - podľa tohoto teda retardované...

sykorkauhliarka
23. jan 2017

@katrinka8 mala som namysli mentalne poskodenia ;) = mentalna retardacia....poskodena je to ano ...ale nebolo cielom spolocnosti poskodit tohto konkretneho jedinca...to ze to ma z ockovania to nevyvraciam...ty len sa dotahujes o slovicka ...

sykorkauhliarka
23. jan 2017

@katrinka8 spajas dve vety do jednej ..vidis tam tie bodky ?

katrinka8
23. jan 2017

@sykorkauhliarka - kde konkrétne tam píšeš o mentálnej retardácii? Písala si o poškodených občanoch, že nie je v záujme štátu ich mať, a následne si písala o tom, že táto spoločnosť poškodených občanov - čiže retardov nevynesie zisky. Možno si to myslela inak, ale z toho, ako si to napísala, to vyznieva presne takto. Významovo to vyznieva proste tak.
Môj názor je, že aj ak štát poškodiť nechce - stáva sa to, že k poškodeniu príde a netreba to brať na ľahkú váhu a ospravedlňovať to - dieťa nie je číslo v štatistike. Je to živá bytosť - je to niekoho dieťa. Možno to dnes nie je moje ani tvoje dieťa, ale zajtra to môže byť (neprajem to nikomu, len vysvetľujem, že toto sú proste nepredvídateľné veci).
Viem, o čom hovorím, moje dieťa bolo "tým číslom v štatistike"... A nie, nepomohlo nám, že to nebolo cieľom spoločnosti. Poznám viac "takých" detí a rodičov, a buď si istá, že ten pohľad na všetko je diametrálne odlišný, keď sa to stane "niekomu" a keď sa to stane Tebe alebo Tvojim blízkym. Kým sa nás to osobne nedotklo, tiež sme si mysleli, že "tie" deti sú "len čísla v štatistike". Teraz sa za to hanbím, že som mala taký postoj...
Ale to je jedno, spamujeme tu zakladateľke tému.

kleopatra114
23. jan 2017

Moja mala sa tiež budí s plačom a zavretými očkami, hlavne v noci. Cez deň je to jedno spokojne dieťa , takze neriešim.... predsa jej len dozrieva nervová sústava a veci vníma inak.

marbus
20. feb 2024

@miushik765 dobrý deň, viem, že tento príspevok je starší ale predsa skúsim. Ako ste nakoniec vašu situáciu vyriešili ? Alebo kedy to prestalo? My mame presne ten istý problém od prvého očkovania. Začalo to ten deň ako malu zaočkovali. Trvá to už viac ako 2 mesiace.