Je otváranie, zatváranie dverí a otváranie a vyhadzovanie zo šuflíkov jeden zo znakov autizmu?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

čítala som si nejaké informácie o autizme.

Je otváranie, zatváranie dverí a otváranie a vyhadzovanie zo šuflíkov jeden zo znakov autizmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa povedať.

Známky autizmu sa nehodnotia izolovane, ale komplexne v celom balíku. Teda ako sa dieťa chová celkovo. Otváranie a zatváranie dverí a vyťahovanie vecí zo šuflíkov je úplne normálne aj pre vývin neurotypických (zdravých) detí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas