Ročné dieťa sa 1x hodilo o zem, ako reagovať?

bobula46
15. júl 2019

Ahojte mamičky, aj som rozmýšľala či sem písať alebo nie ale za pokus nič nedám.
Dnes sa mi stala taká vec že môj ročný syn (13m) sa hodil o zem lebo som mu kázala aby prišiel ku mne od balkonvého okna (samozrejme hrča na čele lebo si poriadne tresol hlavu i parapetu).
Nikdy toto neurobil, je to veľmi milé, kľudné dieťa ktoré síce rado behá ale nemá problém obsedieť či už v stoličke, kočíku alebo hrať sa v postieľke.
Včera toto správanie videl keď sa jeden chlapec hádzal nonstop na zem keď mu niekto niečo zakázal. Môj syn sa ho zľakol, utekal od neho keď toto robil, dokonca plakal lebo nevedel čo sa s ním deje čiže som myslela že si to ani neuvedomuje že to robí od zlosti.
Dnes ako to syn urobil absolútne som nevedela ako zareagovať, keďže pri chlapcovi všetci to správanie ignorujú tak neviem. Myslím že tou ignoráciom by som nič nedosiahla,len to že sa to bude opakovať čomu chcem samozrejme zabrániť.
Takže ak by vedel niekto poradiť čo s tým budem vďačná. Dúfam že sa to stalo prvý ale poslednýkrát ale rada by som bola pripravená zasiahnúť 😀
Inak, ani som netušila že taký krpec už môže dostávať záchvat hnevu a plieskať sa o zem. Som myslela že to je v neskoršom veku.

mogaa
16. júl 2019

@peter952 mhhhh tak potom je 70% asi nenormálnych keďže to robia🙂 a aj za toto môže očkovanie, jasne že ma to hneď nenapadlo🙂však to môže uplne za všetko 😀😀😀😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tigev
16. júl 2019

nieje to ockovanim.. moja mladsia dcerka to robi odkedy sa vedela zdvihnut na lakte.. dcerka je usmievave slniecko, usmev do ucha po ucho.. ale ked ju nieco naserie, utekajte :D
vzdy som sa cudovala, preco sa ine deti hadzu o zem.. kde sa stala chyba? zla vychova? geny? povaha? videlo to niekde?
starsie dcerka to neurobila nikdy, preto som netusila, preco to robia ine deti.. a tolko som sa tomu cudovala, az mi to panbozko dal v druhej dcerke.. ta to robi od 4 mesiacov, v lahu na bruchu sa dvihla na lakte a slahla sa do boku :D ked to urobila prva krat, myslela som si, ze je to nahoda.. :D 99% dna sa usmieva a je total kludne babo, spokojne.. ale ked sa nahneva, slahne sa o zem a bud place, alebo sa rovno "zájde" je to povahou, ventiluje sa tak.. pride to na nu nahle a nahle to riesi tymto stylom..
ked sa ide slahnut dozadu a zabranim jej v tom, tak sa hodi do predu.. tak rychlo, ze nestihnem.. robi to aj na betone, toho sa najviac bojim :( vzdy jej poviem,ze je nahnevana kvoly tomu, ze jej niekto zobral hracku, ze je unavena.. snazim sa jej vysvetlit, co asi preziva.. snad ked bude vediet hovorit to da najavo slovne a nie hodenim sa o zem..
je to tazke, ale nekricim na nu za to, nebijem ju, nehanbim sa za nu.. jednoducho si tie emocie riesi takto.. horsie by bolo, keby sa uzavrela do seba a emocie by nedavala najavo.. aj take deti poznam a je mi ich luto..
drzim palce, pevne nervy majte a nech ju to cim skor prejde ;)

tigev
16. júl 2019

podotykam, ze prva dcerka je ockovana, nerobi to.. druha dcerka to robi,nema ani jedno ockovanie ;)

nika3136
16. júl 2019

@peter952
Ty čo trepeš prosím ťa? Akým očkovaním? Aby sme mohli niečo skúmať muselo by to byť to isté dieťa, za tých istých okolností, v tom istom čase raz očkované a druhýkrát nie.
Čo ideš porovnávať nejakého "neočkovaného" jedinca? Je to čistá vec náhody, na aké dieťa natrafím. Nehovoriac o tom, že tieto fázy u detí sú celkom normálne, od narodenia sa dieťa zoznamuje so svetom, so sebou, s emóciami, skúša, posúva hranice.
Samozrejme že je to najjednoduchšie zvaliť na očkovanie, lebo drvivá väčšina očkovaná je, ešte jednoduchšie by to bolo zvaliť na kyslík, ten dýchame všetci

diewcatqoo
17. júl 2019

@peter952 ako sorry, ale ked uz aj toto niekto zvaluje na ockovanie, tak to je uz smutne. Alebo smiesne?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
17. júl 2019

@peter952 moje očkované deti sa nikdy nehádzali o zem, ani jeden, jediný raz, čiže čo z toho prosím vyplýva?

diewcatqoo
17. júl 2019

@peter952 poznam niekolko nikdy neockovanych deti, ktore sa hadzu o zem.. rovnako tak aj niekolko ockovanych, ktore sa o zem nehadzu. Tak asi bude chyba niekde inde, ci? ;)

nika3136
17. júl 2019

@peter952 ÚBOHÉ keď ideš robiť výskum (pardón, v tvojom prípade len prieskum) na takejto chabej vzorke.
Mal by si porovnať minimálne tisíc vs. tisíc a aj napriek tomu by to bolo dôveryhodné asi na stotinu percenta.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika3136
17. júl 2019

@peter952 to máš odkiaľ prosím ťa? Že všetky? Prečo ignoruješ, keď ti tu niekto píše, že také prejavy má aj jeho neočkované dieťa alebo naopak, očkované je a nerobí to?

sense
17. júl 2019

Moja sa rax hodila o zem.... mykla som pkecom,prekrocila ju a sla do izby.viac to.neurobila...ked nie je publikum,nie je ani divadlo

diewcatqoo
17. júl 2019

@peter952 a co teda, ked sa neockovane dieta hadze o zem? Poskodilo ho chemtrails alebo co?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika3136
17. júl 2019

@peter952
Práve si si vyvrátil to, čo tvrdíš ;) presne tak, nemôžeš povedať, že je to z očkovania.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka36
17. júl 2019

@bobula46 su deti aj take aj také. Môj keď vidim, že sa schyľuje k takejto situácii , položím ho sama na zem a robím si svoje. Nechcem aby si ublížil, ma 16 mesiacov, ale tiež tomu nechcem venovať pozornosť viac, ako je nutné. Je mi úzko z toho, ked na ihriskách vidim tie maminy, ktoré vysvetľujú do zblaznenia dieťaťu v amoku. Samozrejme s tým najlepším úmyslom

bobula46
autor
17. júl 2019

@dadka36 no môj syn už dnes keď sa mu niečo nepáči, napríklad chce ísť iným smerom tak si sadne na zem. Normálne buď ide povedľa mňa alebo sa drží za ruku a keď chce ísť niekam inam ako ja ťa krúti hlavou nie a sadne pomaly na zem. Ale keď ho zdvihnem zo zeme (nastavím mu ruku nech sa jej chytí) a poviem že aha tu je psík, ideme ho pozrieť alebo hodiť kamienok do vody tak sa nekoná žiaden truc, chytí ma za ruku a cupká kam chcem ísť ja. Dúfam že aj to sadnutie bude len chvíľkové a vráti sa zas ku tomu aký bol.

domininini
17. júl 2019

Aj malý bol v roku taky.. Úplne som to ignorovala 😂 a teraz je v pohode.. Keď ma svoje chvíľky absolútne si ho nevšímam a nereaguje

diewcatqoo
17. júl 2019

@peter952 to, ze nejaky profesor zistil, ze hlinik z vakcin poskodzuje mozog dietata je sice fajn, ale nie je to odpoved na moju otazku. Ja som sa pytala, co v pripade, ze sa hadze o zem nezaockovane dieta... to asi nema mozog poskodeny hlinikom, ci?
Vy odporcovia ockovania mi pridete uplne ako nejaka sekta. Ja tiez nie som za ockovanie hlava nehlava zdravych a chorych deti, aj moje dieta malo odlozene ockovanie z urcitych dovodov, ale to, co tvrdis ty, je trosku smiešne, uznaj.
Suhlasim s tebou, ze to nie je normalne spravanie, ak sa dieta hadze o zem, resp. nemusia to robit vsetky deti. Na mozog dietata vplyva toooooolko faktorov. Nevies, co sa odohrava v tej malej hlavke, co dieta motivuje k tomu, aby sa hodilo o zem. Tvrdit, ze za to moze ockovanie, je uplna somarina. Pretoze poznam niekolko neockovanych deti, ktore sa taktiez hadzu o zem. A rovnako je xy zaockovanych deti, ktore to nerobia.
Btw, tvrdis, ze ockovanie sposobuje okrem ineho aj alergie. Co v pripade, ze sa alergia u dietata prejavi uz pred ockovanim? A co ak je z troch surodencov prave ten najmladsi, ktory nebol zaockovany, vzdy chory, ma oslabenu imunitu a este k tomu sa aj prejavia poruchy spravania? Ci toto nastat nemoze podla teba?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
17. júl 2019

@peter952 ,,hadzanie sa o zem je porucha správania sa. Nie je to normálne. Zdravé emocionálne vyrovnané dieťa to nerobí,,

Ty máš psychologické vzdelanie keď si dovolíš toto tvrdiť? Ak by si ho mal, takýto výrok by si určite nenapísal. Pozrela by som sa koľko nezaockovanych a teda emocionálne vyrovnaných deti si ty vychoval. Evidentne sa tu nasilu snažíš presvedčiť niekoho o svojej pravde len sa ti to nedarí tak tu trepeš dve na tri 😀

dadka36
17. júl 2019

@bobula46 jasné ze to je iba prechodné obdobie

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
18. júl 2019

@peter952 ok, s tebou je to marne... ides si svoje dokolecka 🙂

jamatkaroka
18. júl 2019

@bobula46 Bude lepšie ak nebudeš očakávať že tvoj anjelik bude stále taký poslušný ako teraz. Deti sa menia. Najprv chcú všetko robiť tak ako to chcú rodičia a potom príde obdobie kedy to chcú skúsiť po svojom alebo chcú presný opak toho čo sa od nich očakáva. Nie je to výchovou, je to prirodzený vývoj. Taktiež začínajú viac prežívať emócie a potrebujú sa naučiť ich zvládať. Najlepšie je v takej situácii byť k dispozícii, no nevenovať mu vtedy pozornosť. Keď nie sú diváci, nie je divadlo. Vysvetľovať mu niečo má zmysel až keď sa ukľudní.