Ročný chlapec pri prebaľovaní plače

lutia
1. sep 2012

Ahojte maminky,
mam 1 rocného chlapca, ktori pri prebalovani strasne narieka, uz len ked vie resp, citi, ze ho idem prebalit a to ho este len drzim, ze ho idem polozit zacne uz nariekat...co sa tyka prebalovania - hroza uz mi musel pomahat manzel, aby maleho drzal, aby som mu mohla vymenit plienku (nastastie teraz mal dovolenku tak sa to ako tak dalo ale uz konci a budem na to sama) skusala som mu davat vsetky mozne predmety (aspon predtym vzdy zafungovalo, ze som mu dala nieco nove a to vydrzal pekne lezat) ale uz to nepomaha, nic ho nezaujima a ani to ak mu dam nieco na pitie...
nemame ziadne zapareniny, vyrazky jednoducho je zadocek krasny...nikdy som na tesno plienku nezalepila....ja uz neviem co mam robit, aby prebalovanie bolo bez nareku a nasilu...
tak ak viete nieco co by pomohlo by som bola velmi rada za rady....diky

a uz zacina mat nareky aj pri prezliekani, obliekani

sisaha
2. sep 2012

toto iste sme mali aj my zhruba okolo roku. U nas zabrali pesnicky na telefone - pustila som, dala do ruky a behom pol minuty, prebalene decko...Ani si nestihla uvedomit co som s nou robila..

lutia
autor
2. sep 2012

@majka1981 uz som to dnes skusala, nooo aj protestoval ale nejak sa mi to podarilo 🙂 mu "obliect"

lutia
autor
2. sep 2012

@cerez ja uz som aj dostala do zubov resp, do sanky, ako som sa ho snazila obliect po sediacky na nohach a on sa neskutocne natahoval ako strunaaa....a stava sa to este aj teraz....nechapem co mu vadi ved sa mu neublizuje pri obliekani alebo pri prebalovaniiii....

lutia
autor
2. sep 2012

@hradnapani nerobim okolo toho nervy, idem kludne na vyzliekanie, a snazim sa ho nejak zaujat ale on uz po par sekundach zacne protestovat...horsie je to ked je pokakany - to uz ho viac chytim za nozky aby nebolo vsetko okakane

lutia
autor
2. sep 2012

@moon1979 uz som nad tym rozmyslala ale nejak ich v obchode neviem najst, vsade su len klasicke...asik budem niekde na nete nieco kuk

lutia
autor
2. sep 2012

dakujem maminky za rady, aj za nerady a za to, ze aj ine deturence su take isteeee 🙂) skusime metodu po stojacky a pozriem aj tie plienocky 🙂) uvidime, vydrzime a budeme bojovat 🙂))

moon1979
2. sep 2012

@lutia
v tescu maju aj tesco znacku tie su balene po 20 ks a stoja cca necelych 5 EUR, my sme kupovali pampers kusovo si uz nepamatam, ale stali 14 eur tusim okolo 42 ks

cerez
2. sep 2012

@lutiaja ťa veľmi dobre chápem čo máš doma, práve teraz som prezliekala syna a som zničená. Som dokopaná, ubolená, dala som si ho aj nabok, po stojačky to ešte nejde, dáva sa na kolienka, no proste horor. Chce to asi naozaj čas a obaliť si nervy. Ja kľudne priznám a nehanbím sa za to, keď poviem, že mám už z toho nervy na cucky. Je to každý deň 6x plus ešte to isté prežívanie okolo prezliekania.

slundo
2. sep 2012

taky to tak občas máme, prostě ho to nebaví, nudí se a chce dělat něco jinýho. Někdy pomůže mluvení, někdy hračka, někdy je v pohodě a někdy pomůže jen rychlá ruka a "hrubá síla " . 😀

lutia
autor
2. sep 2012

@cerez ja som tiez z toho smutna....ze toto vyvadza pri prebalovani...ved to nic bolestive nie je...tak mi je tazko chapat, ze preco to deticky robia (pre nas je pochopitelne ze ked nebude protestovat tak je to za 2min spravene....a aj mu to tak vysvetlujem 🙂) ale jemu to pripada ako mucenie)....a ano keby to bolo tak 3krat za den tak oki ale ked mu tiez davam kazde 3hodky cistu plienku a ked sa pokaka aj viac tak je to bolestive pre mna ze takto vyvadza a pritom mu chcem len dobre

moon1979
2. sep 2012

@lutia
netreba byt z toho smutná 🙂 treba si len uvedomiť, že to deti obmedzuje v pohybe, proste su už väčšie a vedia sa brániť, nie je to ako keď boli úplne maličké bábatká, že kde ich človek položil, tam boli 🙂
treba len zmeniť typ plienky a máš po probléme a zbytočných stresoch ... oblečieš mu to či už v sebe, alebo v stoji, to je jedno a po použití len roztrhneš po stranách ... ani si nevšimne že si ho prebalovala ... 🙂

pancake
2. sep 2012

@dejka77 ked sa mi pokaká tak ju šupnem do vane, vyzlečiem ju po stojačky a umyjem. dokonca sa jej to aj páči, tak je v klude. inak tiež neznáša prebalovanie

dejka77
2. sep 2012

@pancake Pred 4 mesiacmi som bola v situacii ked kakala tak 5x za den, zacali sa jej robit zapareniny. Vtedy este nevedela stat takze postojacky vo vani by som ju nemohla umyt. A zda sa mi to trochu komplikovane v stoji dostat sa na vsetky miesta, ked lezi tak presne vidim kde co umyt aby jej tam nic neostalo. Uz ma zo zufalstva aj napadlo odplienkovat 🙂, ale na to je asi este skoro.

lutia
autor
10. sep 2012

ahojkyyyy...uz ten jeden ci dva dni sa prebalujeme celkom v pohodke, niekedy straukuje ale su aj prebalovania bez problemov 🙂))

alietam
19. jún 2014

a co tak skusit nedat plienku?vsak rok ma to moze chdoit na doma aj bez plienky 😉