Skoro trojročný syn vypije v noci necelý liter mileka

tendergirl1224
9. okt 2015

Ahojte žienky,prišla som si pre radu tak len v krátkosti...Náš synček bude mať v januári 3 roky a v noci sa stále budí,vyžaduje totižto mlieko,vypije skoro liter mlieka každú noc...ešte ani raz nam neprespal celu noc,samozrejme aj plače kym sa mu mlieko zohreje...máme popritom ešte aj 3-týždňovú dcerku ktorú svojimi ´´vystupmi´´ v noci budí...ako ho odučiť?Máte nejaké overené napady?za každú odpoved a radu dakujem! skušali sme už dať aj menej mlieka do flaše ale on sa nedá oklamať avyžaduje toho mlieka viac...som už upne vyčerpaná z neho.....

marianka0101
9. okt 2015

@kristinkahugo. Mam 2 deti a ano presla som si niecim takym... mozno aj horsim. Dcerka mi od narodenia vracala po kazdom jedle. Od narodenia dlho,dlho bolo tak ze spat iba pri mne. Nemohla som ani na wc odist z izby ked mala cca 1,5 roka... potom prislo obdobie, ked mi pomaly za kazde slovicko nie ovracala izbu... takze viem o com pisem. O tyzden bude mat 3 roky a po velkych bojoch sme nakoniec vsetko zvladli. Mali sme problem s moc.cestami od narodenia, po doktoroch sme behali, zurivost a vracanie u doktorky zo strachu nebolo nic vynimocne ☹

moni244
9. okt 2015

aká som ja rada, že keď som malú odúčala v 14 mesiacoch od kojenia v noci, že som jej nedala fľašu, má skoro 3 a toto našťastie riešiť nemusíme, keďže som si rovno povedala, že ak dokojím, žiadna náhrada v noci, lebo to je z dažďa pod odkvap. Čiže je to len o zvyku, darmo teraz plakať, že ako s tím skoncovať, aby sa necítil odstrčený kvôli súrodencovi, holt, na to si mala myslieť skôr, druhé dieťa si nemala si zo dňa na deň

sardinka335
9. okt 2015

Ake ,,overene napady,, by si chcela? Proste nedať...lenze plač dieťaťa robí divy a rodičia často ustupia aby bol klud. Ale je to pyrrhovo víťazstvo. Proste mlieko nedať, bude plakat možno dve tri noci a možno aj 7 noci...jednoducho zobudi sa a 3 ročne dieťa už niečo rozumie, ze mliečko nie je, spinkame dalej....a tak stale dokolečka dokola idealne pokojne a s usmevom. Ak ustupite len raz tak začínate od znova...
dieťa v noci nepotrebuje nič jesť nehovoriac o zuboch, ktore su neustale v ,,povlaku,,.
Chce to trpezlivosť, pevné nervy a odhodlanie neustupiť. Iba tak budu vysledky....

katarinamarkova
9. okt 2015

@tendergirl1224 jednu noc mu nedaj nic, druhu noc mu nedaj nic, tretiu noc mu nedaj nic.......prvu noc mozno torchu pokrici, druhu noc pokrici torsku menej, tretiu noc este skusi a stvrtu noc ho ani nenapadne sa zobudit.
ono to chce len trosku rodicovskej lasky, ktora aj vychovava a nie len skace ako dieta piska.
skoro 3r. dieta uz veeeelmi dobre chape, co znamena ano, co znamena nie, co znamena spat, co znamena jest. a velmi rychlo aj pochopi, ci sa maminka v noci zapina - na jeho krik 🙂

timea7
9. okt 2015

@marianka0101 som rada že si to tu napísala, lebo ak si dovolí mať žena na MK opačný názor, tak určite nemá deti a ak ich náhodou má, tak od narodenia spali celú noc, nikdy nemali koliky, plienky nemali už od pol roka a obdobie vzdoru nepoznali 😝 😝 😝 😝 tiež ženy, ktoré majú problémy v partnerstve, majú často pocit, že všetky ostatné nemali nikdy žiadne problémy. My sme si tiež prešli všeličím, operácia v 17mesiacoch, ale na čo to tu písať....

katarinamarkova
9. okt 2015

@stesil 🙂 čitam, ze ten pocet dni sme odhadli rovnako 🙂

sardinka335
9. okt 2015

Detský plač je ako také tlačidlo ,,ON,, a deti vedia kedy stlačiť...Nie je plač ako plač. Na plač treba reagovať vhodným sposobom a to sa človek učí..ak je to plač ze si ,,vydobíja svoje,, revom, krikom čo predpokladám bude aj tento problém. Chlapček premýšla asi takto...začnem plakat tak dostanem mlieko...Tu mám ešte pocit ze rodičia maju aj pocit viny - možno im to ani nepride, ale maju druhe dieťa, ktore je ešte velmi maličke a zrazu sa pozornost delí, už nie je tolko času na toho jedného a v tomto čase rodičia zvyknu ustupovať viac.

zabina27
9. okt 2015

baby, ale vsimnite si v profile, ze ona ma 3 deti, cize maly asi nie je nauceny na plnu pozornost 😉 @sardinka335 @moni244

@tendergirl1224 mozno by som skusila mu namiesto mlieka dat acidko (ak ho ovsem lubi, tak nie 😀 ) ublizit mu to neublizi, je to zdrave a ak sa po jednom glgu bude tvarit zhrozene, tak povedat, ze mlieko sa pokazilo, skyslo, ine nie je, na druhy den "zabudnut" kupit cerstve...
inak nas maly tiez skoro prespal noci, nepytal mlieko, zacal ked mal 10 mesiacov a mal hnacky, tak po vyzdraveni sa akoby nevedel dojest, vtedy som mu davala aj v noci, ale preslo to, aj ked akosi sa budieva v poslednej dobe, ale mlieko mu nerobim. ked som uz zufala (ked je 2 hodiny hore), tak aj nad tym rozmyslam, ze mu dam flasu, ale bojim sa ho naucit. jedine, ak vecer nevypije kasu (ma riedku pred spanim), tak mu ju zohrejem v noci, ak sa zobudi, ale ak viem, ze normalne jedol, isiel spat najedeny, tak mu nedam

bibistec
11. okt 2015

podla mna je to nevhodne nam gastrologicka povedala ze take velke dieta ma pit max 0,5 l. mlieka denne cize nie, ja si tiez myslim ze to nie je v poriadku. podla mna ani nie je hladny alebo smadny len si nieco vyzaduje a ma asi aj obdobie vzdoru.treba mu dat najavo ze ho lubite ak aj druhe dietatko ale toto robit nemoze. ja by som toto nedovolila, dala by som mu vodu a pod. ale neustupila by som.

tendergirl1224
autor
13. okt 2015

@timea7
@anika44
@macik166
@lucikusik
@anika44
@esterba
@bianka0111
@yarnie
Ahojte dievčatá...takže vám tu vypíšem ako to dopadlo,takže vybrala som si z vašich názorov a rád toto: Celý den sme synčekovi rozprávali o tom,že v noci už mliečko piť nebude,lebo mu vypadajú všetky zubky ,že v noci sa spinká a že aj malá sestrička v noci neplače kvoli mliečku a že ked ráno vstane a pekne sa vyspinká tak mu pripravime plný pohár mliečka ale musí sa najskor celú nocku pekne vyspinkať,pretože mliečko sa pije len rano a v noci musí spinkať...tot sme mu prizvukovali celý den aj prikyvoval a na naše počudovanie prvu noc sa zobudil okolo tretej rano,vydul flašu mlieka cca 150ml a potom ráno o šiestej sa zobudil že chce mliečko,samozrejme sa cto nezaobišlo bez mrnkania ale nie revu...no a druhu noc už sa zobudil až rano o siedmej vypýtal si mliečko a dokonca sa išiel aj pekne sam vycikať na WC a plienku mal uplne suchu...a takto fungujeme aj dalšie noci...takže zvládli sme to a snad nam to aj vydrží,myslela som že to bude drastickejšie ale je to fajn a teraz pekne spinkame a maličká sa zobudí len raz na kojenie a spime všetci celú noc...tak dakujem za rady !

step13
13. okt 2015

No ja som nikdy tento problem nastastie nemala a dufam ze ani nebudem mat : o) ale viem ze kamoska mala tento problem az do 6 rokov no veru do 6 rokov vstaval vnoci ze chce pudink rietky do flase no tolerovali mu to za tak dlho mali ho jedinacka ked zacal choditdoskoli zmenilo sa to az uz nevstava vnoci

tendergirl1224
autor
13. okt 2015

@step13 WAW tak ja tu riešim problem s trojročnym dieťaťom a niekto to zažíval až do šiestich rokov?fuuuha to je sila....ale to by som sa išla asi obesiť už 😀

mirkaandrej
13. okt 2015

Ja som to mala so synom. Asi do 2,5 roka sa v noci budil že chce mliečko. Nikdy nevypil naraz veľa, 90-120 max. Asi posledny mesiac predtym, ako prestal už uplne piť mlieko, som si všimla že on to mlieko ani nepije, len drži fľašu v ruku. Tak som mu postupne namiesto UM davala obyčajne mlieko (farba bola ta ista-aby nato neprišiel 🙂 ), potom len troška vody a potom akosi prestal pýtať.
Takže z vlastnej skúsenosti viem, že tie posledne mesiace pýtal mlieko len zo zvyku, už ho nechcel piť len bol naučeny si ho v noci pýtať.

tendergirl1224
autor
13. okt 2015

@mirkaandrej no ved my sme mu tiež len 1,5% mlieko davalia samozrejme to ani mlieko nie je ked sa to tak vezme,je to skor voda ako mlieko,preto mal každe rano aj komplet plnu plieku nacikanú

sense
13. okt 2015

@tendergirl1224 super...a ani to nebolelo...ono to bolo zrejme len o zvyku...

mirkaandrej
13. okt 2015

@tendergirl1224 to ano..... len ja sa zase teraz ,,trápim" so synom, lebo vždy pred spaním ale aj v noci pije vodu. A keď zaspí tvrdo tak sa pociká.
Keďže ma vrodenu chybu obličky, musi piť a veľa, len neviem ako mu vysvetliť že na noc sa už nesmie piť. Je to taky kolobeh - jeden problem skonči a začne druhy.

timea7
13. okt 2015

@tendergirl1224 supéééér, tlieskam vám. Vidíš, že to bol len zlozvyk, ktorý bolo treba odstrániť už dávno. Som rada, že naše, aj keď občas tvrdšie rady padli na úrodnú pôdu, už len zotrvať. Tvoje detičky ťa potrebujú oddýchnutú, užívaj si krásne chvíle s drobcami 🙂

timea7
13. okt 2015

@mirkaandrej je ešte maličký, aj keby nemal vrodenú vadu obličky, tak by som to v jeho veku vôbec neriešila, nerozprávala o tom a dala mu piť toľko, koľko sa mu žiada a na noc plienku. Nehnevaj sa, ale toto vôbec nie je problémom, v jeho veku má kopa detí na noc plienku, je to v ich veku úplne normálne.

tendergirl1224
autor
13. okt 2015

@sense No už sa teraz bude skor ´´trapiť´´ manžel nakolko malý ked už vstane o tej siedmej tak sa vyciká a chce zapnúť rozprávku v izbičke a spraviť mliečko...a nakolko vela žien mi da zapravdu aky su tí naši muži ´´lenivý´´ tak je to pre neho kríž a trapenie lebo sa musí postaviť z postele skor ako mu zazvoní budík 😀

sense
13. okt 2015

@tendergirl1224 manzel je uz velky chlapec zvykne si

tendergirl1224
autor
13. okt 2015

@sense 😀 😀 😀 nič iné mu ani neostáva 😝

timea7
13. okt 2015

@tendergirl1224 len ho nechaj, ty si hore v noci pri troch deťoch bola a ešte budeš veľa krát. Nech si aj manžel užije, občas ho nechaj ráno pospať (Vianoce, jeho narodeniny 😀 😀 😀 😀 ) a dcérku hneď, ako začne rozprávať, už kričať tata a nie mama 😉 😉 😉 😉 😉

step13
13. okt 2015

@tendergirl1224 no ja som sa ties cudovala jej a je muzovy akoze to uz je velmi velky nato aby jedol vnoci mna by asi siblo obaja rano o 5 hod stavali obaja takze museli byt nacucky rozbyti : ) tak ty riesis synceka 3 r ale tak lepsie sa je zniekym poradit nic zato nedas : o ) dost casto tu maminky dobre poradia ja mam syna 12 r od 11 mes my spaval celu noc. dcerka ma skoro 3 roky a prestala vnoci papat od 9 mes .vooobec som ich niak neobmezovala iso to same no teras tretie uvydime : o ) ako bude papat

kukinka231
13. okt 2015

@step13 moj maly teraz ma 4 a 5 mesiacov chcel pit v noci skoro do 3 rokov aj 3x za noc a mala asi od 3 mesiacov ked zaspala o 18.00 zobudila sa okolo 4 dala som jej flasu a do 8.00 potiahla este a teraz ma 1 a 4 mesiace a vacsinou potiahne od 18.00 do 6.00 ked ma vstavat do jasli 🙂

timea7
13. okt 2015

@step13 zrejme mali panický strach z toho, že by dieťa mohlo za fľašou zaplačkať 😖 😖 😖 😖 😖 a podriadili sa jeho požiadavkám 😖 😖 😖 😖 😖 😖 inak nie sú sami, do škôlky v prírode majú niektoré deti pribalenú fľašu, niektoré aj s grankom. 😝 😝 😝 😝 😝 Ešte som ju v živote nikomu v noci nedávala, všetci prežili a nikto ani len nepýtal. Cez deň mali toľko aktivít, že večer padli do postele, ak sa pomrvili, pohladkať, pomojkať a spíme. Jesť sa bude cez deň, v noci sa spí. Deti si dovolia len toľko, koľko im dovolia rodičia.

mirkaandrej
13. okt 2015

@timea7 nechcem mu na noc davať plienku ked sa konečne odnaucil od plienky...keby mu ,,dovolim" v noci cikat do plienky tak by to bol potom neustaly kolotoc a myslim si ze 3 rocne dieta je uz dost velke na plienky to uz budem radsej prezliekat periny ako znova ucit dieta na plienku.

timea7
13. okt 2015

@mirkaandrej tekutiny sú ale pre tvoje dieťa oveľa dôležitejšie, ako to, či má alebo nemá v noci plienku. Veď cez deň mu ju nedávaš. Si v trošku v inej situácii, ako matka zdravého dieťaťa.

mirkaandrej
13. okt 2015

@timea7 ja netvrdim ze mu nedavam na noc tekutiny ale ze dokaze vypit strasne vela vody a ze sa pocika. Ale aj napriek tomu mu piť davam pretoze viem ze to potrebuje no urcite to nieje dovod opät sa ucit na plienku. Praveze skor vidim ze sa zacina ucit v noci sa pytat cikat takze nad plienkou absolutne nerozmyslam. A samozrejme ze pre mna to problemom nieje prave naopak. A taktiez tu vrodenu chybu oblicky nevnimame ako chorobu pretoze ak sa pocikava znamena ze oblicky mu spravne funguju.

mirkaandrej
13. okt 2015

@timea7 tym som chcela povedat ze moje dieta je zdrave 🙂 a ked sa na neho pozries ani by si nepovedalaze nejaku vrodenu chybu ma. A to pocikavanie myslim ze riesi vela mamiciek.

timea7
13. okt 2015

@mirkaandrej pozri, je to len a len tvoja vec, ale na jednej strane píšeš, že má vrodenú chybu obličky, na druhej, že mu nevieš vysvetliť, že sa na noc nesmie piť - vzájomne si to odporuje, nemyslíš?