Synček je na mňa naviazaný a ja čakám druhé dieťa

nika898
2. máj 2017

Ahojte mamicky. Viem ze je tu viacej takych tem, ale chcem sa spytat ci tu je mamicka ktorej prve dieta bolo na nu dost naviazane a cakala uz druhe babatko. Syn ma rok ale je na mna dost naviazany hlavne v noci a aj ked som neskutocne tuzila po druhom dietati bojim sa ci sa za tych 9 mesiacov nauci byt samostatnejsi. A este ma trapi ze byvame na 5 poschodi bez vytahu cize by som ho rada naucila chodit po schodoch. Hore ide pekne no dole sa boji. Verim ze sa tu najde mamicka s niecim podobnym 🙂

dominika6
2. máj 2017

@nika898 s dvomi deťmi budeš ako chodiť na 5 poschodie?

moni244
2. máj 2017

Ani nie 2 rocneho nechat chodit sameho po schodoch 5 poschodi? Odvaha. A tazko povedat, ci sa to zmeni, moze sa to este aj zhorsit, zacne obdobie vzdoru, do toho surodenec

olivia97
2. máj 2017

ako nič v zlom ale predchádzajuce komenty pre autorku velmi povzbudivé

vsak ak cakáte druhé bábo tak sa s tým synček musí nejako vysporiadať, niektoré detičky to vezmú lahsie iné horsie.....ale nie je to choroba je to surodenec, dieťako, ved je to krásna vec

sam po schodoch asi chodiť nebude predsa! vsak ide s mamou, minimalne za ruku....jasne ze cim bude vacsi tým bude samostatnejsi aj v chodení po schodoch

tiež cakame druhe, neviem ci sa da povedat že je na mna dcerka priliš naviazana ale je zvyknuta ze jej venujeme vsetku pozornost a ze je ona stredom nášho vesmiru - kedze do teraz bola jedináčik - je to uplne normalne a sama som zvedava ako to vezme ked tu sestrička realne bude...lebo teraz sa na nu velmi tesí ale zároven už planuje čo všetko jej nepožičia 😂

vroni
2. máj 2017

No, my sme vzdy mali schody v byte ci dome, takze moje deti chodili po schodoch dost skoro. Ale dvorocne samo na piate poschodie mi pripada nerealne. Este hore mozno vysplha, ale dolu a samo - no, to si nemyslim. Aspon nie viac nez jedenkrat. Asi by som si skor kupila nejaky nosic na chrbat, budes sice vyzerat ako vysokohorsky sprievodca, ale vzdy lepsie, ako niest novorodena a vzpierajuce sa dvojrocne "v ruke"

evulkar
2. máj 2017

Ahoj. Moj starsi syn mal len 14 a pol mesiacov ked sa nam narodil druhy syn. Cakaju ta velmi tazke casy a to 5.poschodie bude jeden z tych mini problemov...Kym to mladsie dieta nema aspon ten rok a pol..ze uz aspon rozumie, co to povie...dovtedy je to kazdy den cista psychiatria

olivienka28
2. máj 2017

Kuo si nosic/satku a male babo vpredu a syncek starsi bude v zadu na chrbte v nosici a mas vybavene

anjelicek26
2. máj 2017

Uprimne mate 9 mesiacov na to, aby ste sa prestahovali... ku zvysku - deti sa menia, vyvijaju, kazducky den... nasa zaba mala strasnu krizu po dovolenke prelom oktobra/novembra a nikto sa jej nemohol ani dotknut, pozriet, nie to nieco od nej chciet mimo maminy...drzalo ju to dlho... teraz v marci sa to zacalo uvolnovat a dnes sme uz boli v jasliach a pohoda, behala si tam, sice ma potrebovala mat na dohlad, ale dobre na prvy den az az, chvalili ju... deti robia obrovske pokroky. Ono inu moznost uz aj tak teraz nemate, ako to zvladnut. A samostatne to dieta v tom veku este rozhodne nebude. Budes proste mat dve babatka, vacsiu a mensiu verziu...

anjelicek26
2. máj 2017

@olivienka28 jasne 13 kil vzadu a 6-9kil vpredu a pripadne prebalovacia taska cez jedno plece a nakup v druhej ruke a smer piate poschodie omg co je tazny kon? Uz s jednym dietatom je to bez vytahu konecna, teraz s dvoma treba hladat inu variantu byvania...

janickacrazy
2. máj 2017

@nika898 Moj malý má 18 mes. a ešte sám po schodoch chodiť nevie ani hore ani dolu a to ani za ruku, takže nechci od malého zázraky. Možeš ho predsa vyniesť hore a malé zatiaľ necháš dole v kočíku, potom sa vrátiš prenho dole alebo si kúp ten nosič, to je super vec pri 2 deťoch. Tiež si myslím, že to 5.poschodie bude ten najmenší problém. Skús už teraz malého zvykať na iné deti, ísť do materského centra, na ihriská a nebud s ním stále ty, ak sa dá, ak máš ochotnú babku, kamošku, sestru, tak občas nech ho niekto postráži na pár hodín, nech si zvyká trochu aj byť bez teba. Takisto doma skús ho občas nechať nech sa hrá sám a nebud mu stále za zadkom, nech si zvyká, potom nanho nebudeš mať toľko času, ked sa narodí malé. Držím palce.

olivienka28
2. máj 2017

@anjelicek26 ine byvanie kvoli schodom?? No to je teda fakt logika a hlavne lacne a prakticke že? Poznam x mamiciek co takto tandemovo nosia deticky

anjelicek26
2. máj 2017

@olivienka28 poznam aj ja a vzdy si klepkam na celo, ze ci im sibe trochen :( Neber to ako utok, ale mame len jedny klby a aj pri "spravnom rozlozeni" v satke ci nosici je to zataz na klby, bedrove, stavce, platnicky... hlavne tahat po schodoch toto! Pravidelne! Ortoped by ti povedal svoje jo joooj. Nie dnes, nie zajtra, ale raz ju taketo nosenie dobehne... a ano nove byvanie kvoli schodom, ktorymi chodim denne s detmi, samozrejme je to dovod na zmenu... kazde zabudnute odrazadlo, nakup, cikat, flasa s vodou, kolko schodov je to denne? Co to robi s klbmi?

dotti
2. máj 2017

No ja mam taku skusenost, ze deti za 9 mesiacov urobia obrovske pokroky. Starsieho surodenca treba pripravovat na to, ze pride novy cloviecik, ktory bude viac ako jeho kamos na cely zivot a ono sa to spravi. Ako sa o par komentov vyssie pise, niektore dietatko to vezme lahsie, ine tazsie. Ale treba mu nechat priestor. Nam ponohlo, ze sa manzel v tehotenstve a po porode viac venoval starsim, alebo uz potom po porode postrazil najmladsie a mohla som sa im povenovat ja 🙂
A co sa chodenia po schodoch tyka. Moja dvojrocna dcerka bezne vyjde sama na 4-te poschodie. Uz niekolko mesiacov. Tym myslim, ze popri nej ide niekto, ale drzi sa zabradlia a ona chce vsetko sama, cize len dohliadame, aby sa nieco nestalo. Dole schodami netreba nutit na silu. Este ma dost mesiacov sa odhodlat a zvladne to aj sam. Drzim prsty, nech to vsetko zvladnete 😉

dominika6
2. máj 2017

chodte už niekam s tými vašími nosičmni...jedno 15kg dieťa vzadu na chrbte,druhé 5kg dieťa v predu..a ešte dve tašky s nákupmi v ruke a horsa 5 poschodí...ktorá si týmto prežila,nech sa ozve..

moni244
2. máj 2017

@janickacrazy nechat babo v kociku a ist odniest starsie dieta? To si dufam nemyslela vazne, vsak?

anjelicek26
2. máj 2017

@dominika6 hlavne v zimnom obdobi obliect si bundu, deti do overalov, napchat do nosicov a dolu zas vylozit zo zaplatenymi topankami na cestu hore zas nalozit no och jejda :( Hlavne ak sa starsie unavi a bude plakat a natahovat ruky ze aj hore smerom sa chce niest alebo chore alebo COKOLVEK. Mama spotena zakazdym ako mys a ist vyniest smeti majstrovsky kusok... nosice su fajn, satky su fajn.. ale toto je moc... stahovat sa kvoli schodom? Samozrejme, ze sa stahovat kvoli schodom... kvalita zivota a dennej rutiny na najblizsie roky od toho riadne zavisi.

dominika6
2. máj 2017

@anjelicek26 samozrejme...preto môj prvý príspevok bol voči schodom..tam je problém a nie druhý súrodenec..aaale nech si to dievča prežije sama..aj s nosičmi z každej farby a velkosti..

janickacrazy
2. máj 2017

@moni244 No hej myslela som to vážne, u nás sme mali mamičku s dvojičkami a tiež to tak robila, kočík nechala vo vchode, jedno dieťa vyniesla hore, potom druhé. Niekedy aj obe naraz, ale ked mala aj tašky, tak to aj tak všetko naraz neodniesla. Ked išiel nejaký sused, tak vždy pomohol, vchod sa zamyká.

moni244
2. máj 2017

@dominika6 ja uz na zvysene prizemie volam vytah, ked to prezeniem s nakupom 😀 nie sa hrat na vysokohorskeho nosica

anjelicek26
2. máj 2017

Ono proste mat dve malicke deti je narocne samo o sebe, pokial sa to akokolvek da - netreba si to stazovat este aj nevhodnym byvanim... dieta je a bude este malicke, nechciet po nom veci, ktore vekovo a motoricky proste este mozne nie su, ale sadnut s manzelom, omrknut hypoteku, realitky, pripadne dat pokec s rodicmi, ci by si byt nevymenili, COKOLVEK, len si to ulahcit... a mat cas si tie deti uzit naplno...

uhnakova
2. máj 2017

Aj ja odporucam porozmyslat nad inym byvanim, ak je to co i len trochu mozne. My byvame na stvrtom poschodi, mam dve deti s dvojrocnym rozdielom a parkrat, co nesiel vytah, ked bola mladsia dcerka este v kociku, tak to bolo na slucku. Nie kazde dieta chce byt v nosici a nie kazdy den. Moji obidvaja dobre spali v kociku za staleho hrkania, takze sme kocikovali do aleluja. Trepat niekolko poschodi kocik a dvojrocne dieta je fakt nerealne, proste to nejde, jedine s pomocou niekoho dalsieho dospeleho.

blabla195
2. máj 2017

Aj pre mna desna predstava nosit 2 deti na 5.poschodie. My sme byvali na 4. bez vytahu (bol to stary dom aj s prizemim a medziposchodiami) a ked sme sa zacali bavit o druhom, hladali sme ine byvanie (vlacit dieta a kocik sama je fakt narocne). Nahodou sme zistila, ze som tehu v den ziskania hypoteky☺. A ked si predstavim, ze som posledne 3m mala kludovy rezim (prve tehu uplne bez problemov), tak by sa mala von nedostala. Na 4.posch som vysla sama 2 tyzdne pred terminom a v noci som zacala rodit 😂. (Mam medzi detmi 19m)

dominika6
2. máj 2017

@moni244 jasné že hej..tieto múdre ,,nosičky,,nešlapali pešo s deťmi

anjelicek26
2. máj 2017

@blabla195 toto tiez pravda, ak by mala rizikove tak vlacenie 10+ kiloveho dietata hore-dole schodami je to posledne, co bude moct robit. A aj pri ne-rizikovom tehu je to uplne nevhodna cinnost uprimne...sliapat schody s takou zatazou.

@dominika6 a aj keby sliapali, tak nie denne, nie tolko a ak ano, tak maju nejake samoznicujuce sklony podla mna 🤐

mamutka
2. máj 2017

Čo sa týka schodov, moja mama takto vlacila mňa a brata na 5.poschodie, kým bola bytovka nová a výťah nezpojazdneny. Spomína na to ako na čisté peklo. Ja som sa osobne kvôli schodom stahovala. Boli sme na 2.posch.bez výťahu, keď sa mi narodil syn a začali mi problémy s panvou. To som tiež bola hrdinka, ako tu niektoré, ze to je nič, pár schodov s dieťaťom, ze budem mať super kondičku aspoň. Ha ha... Človek dopredu nevie, ze sa mu pri pôrode niečo pobabre. Pre mňa šesť mesiacov chodenia po schodoch s dieťaťom znamenalo tri roky naslednych bolesti (strasnych). To sa moze stat hocikomu.
na otázku neodpovedam, môj syn bol síce tiež na mňa brutálne naviazany, ale druhé dieťa sme x ďalších rokov plánovať nemohli, lebo moja panva odrovnana pôrodom a schodmi by to nezvládla.
Keď si predstavim len ísť na kontrolu s babatkom, to cestou zaspi v kočíku, takže ho opatrne vyniesť na 5., k tomu batolak, ktorý je unavený, chce spať, ale má vyslapat tie schody a do toho obdobie vzdoru.... Fuha.
Myslím, ze najlepšie by bolo zmeniť byť. Deti budú v pohode ak bude matka v pohode, nie ustvany kôň.

alesta
2. máj 2017

poznam jednych co sa kvoli schodom stahovali, deti rozdiel 2 roky, my mame schody s kamoskou a kazda 2 deti, 1. a 2. poschodie a to je tak max., dieta v nosici, nakupy, taska pre deti, smeti a samostatne 4-roce dieta, ked idem von, vyzeram ako vianocny stomcek,. 0 a 2 roky = 2 babatka , ktore potrebuju mamu takmer vo vsetkom

olivienka28
2. máj 2017

Maznave ste riadne, ja som tiez slapala po schodoch aj s deckom a tu som. Doteraz to tak robim. Potom sa cudujeme ze su ludia chori ale ludia su pohodlni a nic nevydrzia. Zas take peklo to neni. Ja mam tak dwbilny vchod ze este aj kocik som musela castokrat trepat

nika898
autor
2. máj 2017

Nove byvanie hladame ale chceli sme nasetrit trosku viac peniazkov aby sme nemuseli brat tak vysoku hypoteku. Satku a aj nosic mam (ten dostal syn k prvym narodeninam) to som este nevedela ze som tehu. So syncekom chodime aj do materskeho centra a aj stari rodicia ho postrazia (kym nevidi ze odchadzam je vsetko v pohode). Myslim si ze je velmi dobre dieta a aj sikovne kedze ako 8.5 mesacny mi zacal chodit. Jasne ze po schodoch sam chodit nebude taky psychopat nie som 😀. Aj manzel sa ma pyta ze ako budem chodit s dvoma detmi po schodoch. Mozno ked aa dozvedia rodicia aj svokrovci tak budu chciet dako pomoct ale s oznamovanim chceme este pockat kedze je to naozaj len zatiatok tehu a este sa moze cokolvek stat (verim ze nie). Kazdej dakujem za pozitivne povzbudebia a aj rady 🙂

nika898
autor
2. máj 2017

@olivienka28 kocik nechavam v aute. Zo zaciatku som maleho aj s vanickou nosila hore ale ked mal 7kg tak som to vzdala. Kocik ostava v aute a manzel chodi peso do prace 🙂

mamutka
2. máj 2017

@olivienka28 aj trochu uvazuj kým pises. Samozrejme davas 5poschodí s novorodencom a batolatom, tak vieš najlepšie. Mi nenahovoris, ze ked sa žena intenzívne vonku venuje deťom, dáva s nimi dlhé prechádzky, behá po ihrisku, vybaví nákup, tak ešte jej na niečo bude dobre vytiahnuť to všetko 5 poschodí. Nepíšem o lenivych oddychnutych zabach čo vypaluju zobak pri kociku a decko nech sa zabavi, ale aktívnych ženách.

janickacrazy
2. máj 2017

@olivienka28 No nie každá mamička je mladá a zdravá, ja mám napr. už 40 rokov a občas ma chytia riadne bolesti chrbta, takže my máme bezbarierový dom a ja som spokojná. Ked som mala prvé, mala som 22 a behala som ako srnka aj s kočíkom na 2.poschodie bez výťahu, nič nebol problém.