Čakám druhé bábo s druhým partnerom

alexandra96
10. feb 2018

Moj syn bude mať skoro 3 roky a s mojim novym partnerom čakame druhe dieťatko na koľko je moj syn dosť na mňa naviazany bojim sa ako zobere to že sa bude musiet o mňa delit.Velmi ho budem zapajať do všetkych aktivit čo sa tyka vyberania kočiara až po inych veci,chcela by som od vas nejake rady alebo či aj vy mate s niečim takym skusenosti.Ďakujem

sashenocka007
10. feb 2018

ahoj, my mame 4 rocneho a babatko sice s jednym partnerom ale myslim ze to je jedno, naozaj je najlepsie do vsetkeho zapajat do kupovania veci pripravovania izbicky a nezabudnut sem tam kupit aj nieco starsiemu popri kupovani vybavicky a taktiez ked uz bude babo na svete zapajat ho do prebalovania ci kupania nech pomaha a najst si cas sa pohrat aj po porode. a hlavne rozpravat a pripravovat ho na to ze uz mamin nebude mat tolko casu a tak.

julma
10. feb 2018

moja kamaratka ked cakala po 6tich rokoch druheho syna, tak prveho pripravovala na to sposobom "tvoj brat sa v brusku hybe, tvoj brat sa narodi uz coskoro, tvoj brat ta chce pokopkat" a jed sa narodil tak ona zase " palko, tvoj brat sa na teba usmieva, tvoj brat chce byt s tebou,..." normalne toho starsieho vtiahla do toho vztahu s tym babatkom a potom ked maly zacal chodit tak ten starsi jej hrdo vravel "mami pozri moj brat uz chodi"...

dada200
10. feb 2018

@alexandra96 hlavne si nenapísala aký má tvoj syn vzťah k tvojmu novému partnerovi a tvoj partner k tvojmu synovi . Ďalej si nenapisala či sa syn stretáva a brava si ho napr. na vikend aj biologicky otec a aký je medzi vami vzťah po rozchode . Ono toto všetko tiež môže veľmi zavážiť ako to syn prijme. Ty sa môžeš snažiť, vysvetľovať , zapájať a pripravovať syna na súrodenca koľko chceš pokial ale aj tvoj nový partner aj ex nebudú spolupracovať s tebou a tiež mu to vysvetľovať a pripravovať ho, tak to bude zrejme ťažké a syn to môže, ale aj nemusí zobrať zle.

nelinka2009
10. feb 2018

@alexandra96 nehas co ta nepali... Tiez som sa velmi bala... Mala nechcela vyberat konecik,nechcela ist na utz... Nechcela mic hovorit o babatku... Brata miluhe,je to ta najlepsia velka sestra... Neuveritelne ho predo mnou ochranuje ked sa hnevam 🙂 hlavne bud vzdy spravodliva a najdi si cas, venovat sa len starsiemu aj popri babatku... Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre