Synov spolužiak sa mu vyhrážal zabitím

erikaa09
22. júl 2020

Synov spoluziak je nas sused. Je to problemova rodina(nebudem rozpisovat) ich syn robi mojmu a aj ostatnyn detom zle. Rodicia toho chalana to vobec neriesia este my sme za zlych a nase deti. No po dnesku neviem vobec ako a ci vobec reagovat. Mojmu synovi povedal ze ho zabije - len tak z nicoho nic. A su aj svedkovia :( . Urcite ked budeme zajtra vonku poviem chalanovi ze moj syn ma zakazane sa snim hrat a dovod.s rodicmi nepohnem to nema ani vyznam riesit. Ako by ste to riesili vy ? Dakujem za napady a nazory

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diewcatqoo
22. júl 2020

Nepises ake stare su deti, co presnejsie znamena robi mu zle a pod. Ja si spominam, ze ked sme boli decka, neraz sme sa pobili, aj sme si povedali, ze sa navzajom zabijeme, ale vzdy sme boli vsetci taki kamosi, ze by ak by k tomu prislo, dali by sme za toho druheho zivot.
Ak nejde o taketo podpichovacky a "normalne" bitky, ale sused robi tvojmu synovi zle sustavne, sikanuje ho a ponizuje, asi by som dohovorila hlavne svojmu synovi, nech sa s dotycnym nekamarati a skusila by som mu vysvetlit, ako sa branit sikane. Pripadne by som este dohovorila mlademu "hrdinovi", ze este raz uvidim alebo sa dopocujem, ze robi zle mojmu dietatu, vybavim si to priamo s nim.

janinah
22. júl 2020

Vek deti?

pribinak
22. júl 2020

Syna by som do inej školy neprehlasovala, tým by si ho potrestala vlastne jeho, najmä v škole má kamosov a vychádza s učiteľmi
Nikde nie je napísané že v 2. škole nebude mat takého istého spolužiaka

Ako staré deti?

Toho mládenca by som si zajtra pockala a vo by som mu povedala, tak to by veru tak ľahko nerozdýchal
Určite mu nebudem hovoriť že môj syn má zakázané sa s ním hrať, to pre toho chalana nie je žiadny trest.
Ale by som mu povedala, že môjho syna šikanovať nebude a že nech si dá pozor lebo odteraz ho máš v merku

Synovi by som povedala nech sa mu vyhýba a hra sa s inými deťmi, ale nech pred ním neuteka

pribinak
22. júl 2020

Aha, 8 ročný. To je vek, že ešte nevie domyslieť dôsledky toho čo hovorí.

deti95060810
22. júl 2020

škoda reagovať ...rodičia to majú na háku, škola to má tiež a decko keď vidí že má od všetkých ešte aj požehnanie tak bude zle robiť kým nenatrafí na niekoho kto mu dá za rohom zopár po pysku .... 😉

pribinak
22. júl 2020

@deti95060810 dávať takýmto deťom po pysku je kontraproduktívne. Nič iné ako násilie nevidia a takto sa im potvrdí, že každý problém sa rieši násilím

Neviem, mne je takýchto deti aj trochu ľúto, keďže je z problémovej rodiny, asi veľa pekného nezažil

ukulela
22. júl 2020

@erikaa09 šikanu aktívne riešiť v škole. Oficiálne, cez učiteľa, riaditeľa, skolsku radu, žiadať odpovede ofic cestou, aby boli o tom zápisy a nemohli to prehliadať. Že ho zabije, to súhlasím, že zrejme odpocul od rodičov a je to jeho štýl vyjadrovania sa 🙁 syn nech sa mu vyhýba, ak uvidíš incident, zasiahnu slovné a skús susada usmerniť. Jeho správanie môže byť aj volaním o pomoc ...

vikusjk
22. júl 2020

Neriesili ste to na rodicku? S triednou prip. aj s vedenim skoly? Ak robi detom zle, tak predpokladam, ze nie iba po skole, ale aj pocas. V dcerinej triede bol pripad problemoveho chlapca, otvorene sa to riesilo na rodicku a po pol roku chlapca rodicia dobrovolne preradili inam. Ale to bolo ozaj take uz, ze sa otec jedneho vyhrazal otcovi toho problemoveho, ze ak s nim nenarobi poriadky, tak si ho sam odchyti za skolou a spravi s nim poriadky on.

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaa09
autor
22. júl 2020

Dakujem baby deti maju 8 rokov. Chalan je problemovy aj v skole. Ano toto vsetko co robi vonku vidi a pocuje doma. Ak9 robi zle chalani si postavili bunker na sidlisku pride a vsetko im to znici,hadze po nich kamene,pluje na nich , strka ich- deti 3 a 5 rocne, vulgarne sa vyjadruje, robi im naprieki- deti maju korcule on im da nohu aby spadli,vysmieva sa im, ak si kopu deti loptu pride a odkopne inam ... ako ja chapem aj my sme boli deti ale zeby sme az takto zle si robili tak toto nie :( alebo zeby som povedala kamoske ze ju zabije tiez nie. Ved ak sa chcem hrat tak sa hrajem a nie robit zle.

pribinak
22. júl 2020

@erikaa09 on asi nedokáže normálne fungovať medzi deťmi, nie je schopný takej interakcie
Možno nikdy s ním rodičia nerozvíjali nejakú sociálnu hru, že kopni ty mne a ja kopnem tebe a naspäť.

Možno by bolo fajn ak by škola vytvorila taký roka na rodičov že by boli nútení chodiť napr do CPPP, tam sú rôzne programy pre takéto deti a aj rodičov - napr pod hrozbou toho že budú kontaktovať socialku
Na škole by maľby psychológ, možno aj ten by v niečom pomohol

erikaa09
autor
22. júl 2020

Baby aj mne je ho niekedy luto aj krd sme vonku a chalani cosi maju a on tiez chce poviem pozicajte ,mame jedlo ovocie,sladkost vzdy dame aj jemu. Neviem vobec

mirro
22. júl 2020

@deti95060810 priešili sme podobné ako autorka, syn sa bál takého spolužiaka. Muž bol mladému pánovi rázne dohovoriť pred pedagog.zborom a bol kľud 3roky. Skrátka spolužiak narazil a prestal. Našiel si však iného. Vtedy mali tiež 8rokov.

danielahamar
22. júl 2020

@pribinak 8rocne deti vedia presne co hovoria a robia😉, akurát, že zato nie sú "potrestaní", lebo sú to deti🤐

pribinak
22. júl 2020

@danielahaasi sme sa celkom nepochopili, samozrejme že vie čo hovorí a aj čo robí, ale nedomysli dôsledky, ktoré take konanie bude mat

Potom keď sa to rieši tak väčšina tých deti povie že to tak nemysleli alebo nechceli, lebo ešte nemajú kapacitu domyslieť aký dopad takéto konanie bude mat do budúcna a to je rozdiel medzi dieťaťom a napr pubertiakom ktorý už vie aké to bude mat dôsledky ale je mu to uplne jedno

miriam11
22. júl 2020

@erikaa09 vynadala by som v rámci normy tomu krpanovi...

syslik81
23. júl 2020

az budete vonku normalne a kludne chlapcovi vysvetli,ze take veci sa nehovoria .. ze tym druhym ubliuje .. ze vy ste k nim mily a delite sa o hracky a preto ty od neho chces aby aj on bol mily k nielen tvojim detom a ak sa to nezmeni aj vy budete zly k nemu a uz mu nic nedate ... kricat ci vyhrazat sa dietatu nema vyznam ... hlavne ak nieje tvoje ... ak by sa to opakovalo a rodicia nic nespravili volala by som na socialku pripadne oznamila v skole

erikaa09
autor
12. aug 2020

Baby takze otocilo sa to proti mne. Najviac ma mrzi ze rodicia sa ani nepostavia zato co povedia a ostala som v to sama . Ale uz som si povedala ok ideme dalej. Zmenim to. V septembri zbehnem za ucitelkou ze ak cosi nech to riesi s nami( rodicmi) vsetko spise. Syna vonku kde je on uz nepustim ( co ma mrzi) kedze su tam aj ine deti(kamarati) aj im tento dotycny robi zle ale oni su ticho ( ako som pisala vyssie ) :( som normalne znechutena a zhrozena znich

danielahamar
12. aug 2020

@erikaa09 takže to pokračuje stále 😔, samozrejme skolu upozorni, u nás sa vždy všetko obrátilo voči mne a mojich chalanom, takze iné som ani necakala, nedaj sa

erikaa09
autor
12. aug 2020

@danielahamar jj dnes zase ze ho len zbije. No syn aj ked ma 8 je z toho hotovy. Popravde utekala som za tym chalanom a normalne ( zo zvysenim tonom nie krikom) ze si neprajem aby take cosi hovoril mojmu synovy a tak a zase sa to obratilo proti mne

kassandra25
12. aug 2020

@erikaa09 akoze nevies, co robit? Ja by som si ho odchytila a pred mojim dietatom by som mu nakazala, nech zopakuje, cim sa vyhrazal a nech zopakuje komplet vsetky nadavky, ktore mu hovoril. Este by som ho dobre drzala, dobre schmatla okolo krku, a povedala mu nieco ja. Nechapem, ze toto nevedia rodicia urobit aj sami. Este by som dobre aj kricala vsetko, co povedal, aj pred ostanymi, aby som dobre zahanbila.

danielahamar
12. aug 2020

@kassandra25 kričať som kričala aj ja vždy, s chytenim to nie je až také jednoduché, to môžeš urobiť len vtedy, ak ta nikto nevidí, nemôžem mať obecenstvo 😉, ani len za ruku.

erikaa09
autor
12. aug 2020

@danielahamar len ma zarazilo to ze problem maju aj susedky a ziadna sa nevedela postavit ani chalpi :( moj bol prec.... aj keby ze zmenim skolu je to sused takze vonku sa stretnu a zase mojho nepustit ako by mal trest :(

danielahamar
12. aug 2020

@erikaa09 susedky sa ozvu až vtedy, ak ten problém sa bude dotýkať aj ich, teda skôr 99%ich deti, skôr nikto nič nespraví, chlap sa žiadny nepostaví v takejto situácii za dieťa, to by musel byť vrchol sikany, aby zasiahli

simca06022011
12. aug 2020

Najskor som si myslela, ze robite z komara somara, ked som cele docitala, tak mam dost ze sa nik neozval. Da sa aj cakat, kym sa niekomu nieco nestane (ako buranie bunkrov at to je normlaka,ale ublizovanie to je uz cez). Mne mala prisla presne v tom veku s frazami ja sa zabijem, zabijem ho atd... zo skoly. A ako prislo tak odislo... Keby som to takto dramaticky riesila, tak neviem. Ja by som skor synovi vysvetlila, nech si z toho nic nerobi a hra sa s detmi. Urcite by som ho doma nezatvarala.
Viditelne tie deti sa s nim ani nehraju, lebo prirodzene, deti sa nehraju uz v tomto veku s kym nechcu a ked im niekto robi zle tak duplovane.. Tieto praktiky navrieskat a odchytiti dieta mozu samozjreme vyvrcholit iba proti tebe. Lebo nik viditelne v tom az taky problem nevidi. My sme tu tiez mali chlapca co na papeky deti napichvoal hocikedy, kamene hadzal do nich... same ho vyselektovali. To bol problem vazny, ked islo naozaj niekedy o zivot. A zaujimave ze tie deti vtedy 5-7 rocne si to same vyriesili a chlapec prestal chodit. Rodicia sa nestarali, aby sa nepohadali so susedom.
Ja yb som par dni dohliladala na hru a ked uvidim, ze robi zle upozornim ho alebo proste poslem prec od mojich deti. Ak ostatnym rodicom to nevadi, fakt nech cakaju, kym niekomu ublizi (aj ked nechtiac, lebo podla mna si iba vynucuje pozornost, nevie sa hrat atd). V skole synovi ako ublizuje?

kassandra25
12. aug 2020

@danielahamar mna to nezaujima. Ja som si takto odchytila aj v skole, kde pol metra bola od nas ucitelka a dalsich 15 ludi. Ked ide o moje dieta, nezaujima ma nic a manzel chlapca dobre pritlacil ku stene, ja som sa tiez nehanbila. Inak si nezapamata a ked si niekto necha svoje dieta sikanovat, ale nic s tym neurobi, nemam slov.

erikaa09
autor
12. aug 2020

@simca06022011
@kassandra25 baby to som nenapisala vsetko lebo by ste asi neverili ale ten chala vysiel uz 2 krat vonku s nozikom a za detmi. Takze mam naozaj obavu a strach.

syslik81
12. aug 2020

@erikaa09 ked vidis e ma noz volat okamzite policiu ..

simca06022011
12. aug 2020

@erikaa09 tak to zdokumentuje a bodka, volaj políciu ak bude behať a nožom, but deti a co ja viem co... Len bohužiaľ budeš za blbú ty, ak sa iní ľudia nepridaju k tebe. To vidím aj vo svojom okolí, keď niekto rieši veci co ubližujú aj iným, nakoniec on sám je za blbca.
@syslik81 presne