Synov spolužiak sa mu vyhrážal zabitím

erikaa09
22. júl 2020

Synov spoluziak je nas sused. Je to problemova rodina(nebudem rozpisovat) ich syn robi mojmu a aj ostatnyn detom zle. Rodicia toho chalana to vobec neriesia este my sme za zlych a nase deti. No po dnesku neviem vobec ako a ci vobec reagovat. Mojmu synovi povedal ze ho zabije - len tak z nicoho nic. A su aj svedkovia :( . Urcite ked budeme zajtra vonku poviem chalanovi ze moj syn ma zakazane sa snim hrat a dovod.s rodicmi nepohnem to nema ani vyznam riesit. Ako by ste to riesili vy ? Dakujem za napady a nazory

erikaa09
autor
12. aug 2020

@simca06022011 budem daco musela vymysliet ak sa cosi take udeje este. Toto z3 ja budem zla ;( najhorsia nikto sa nepostavi

marianeta
12. aug 2020

@erikaa09 tak ten chlapec je v podstate obeť tiež.. Nik ho nenaučil,ako sa.spravat ,nemá hranice..skrátka samorast ktorý si robí čo chce a co asi vidí doma.. Takto púta na seba pozornosť ,ale neuvedomuje si ,že to nie je ten naj spôsob.. Ak opäť vybehne s nožom ,natoc si ho a obrat sa na políciu a nech oni konajú čo sa.aj sociálky týka.. Tu je zanedbaná výchova a dieťa už v takom veku smeruje ku kriminalite..Dnes sú to vyhrážky no o pár rokov to môžu byť aj skutky.. Bála by som sa aj ja.. A s chlapcom si sa neskúšala rozprávať ,že prečo to robí? Susedov si hold nevyberies..Ak je to asocialna rodina ,tak chápem obavy otvoriť ústa..To nikdy nevieš čoho sú schopný...

jeliz59
12. aug 2020

Tak ja keby ho stretnem tak sa ho rovno spýtam či nechce hrncom po hlave neboj sa určite už tvojmu synovu nič také nepovie a keď jeho cteny rodičia nemienia s tým svojim nevychovancom nič robiť tak by som to potiahla ďalej je to vyhrážanie sa smrťou.....potom by im možno došlo a spamätali sa.....to už ako kde sme že padajú vyhrážky na životoch?? To je vážny problém a neakceptovateľné....

7ammy7
12. aug 2020

@erikaa09 toto je veľmi ťažká situácia, ja by som si mladého asi tiež počkala a pekne mu pred všetkými vyčistila žalúdok. Na jednej strane je mi toho chlapca aj ľúto, ale svoje dieťa by som si takto tyranizovať nenechala. V rodine sme mali niečo podobné. Môjho brata kedysi šikanovali(mal vtedy asi 11),škola nič nerobila, rodičia nič nezaujem, ešte sa mame do očí smiali a šikanovanie sa stupňovalo. Keď prišiel brat domov, že ho traja zbili, tak to maminu vytočilo už do biela. Zbehla k susedom, ktorý mali 16 ročných synov, každému dala po stovke a oni si šikanatorov podali. A k bratovi sa už nikdy ani nepriblížili.

judar
12. aug 2020

Ked to este raz spravi tak zavolaj chlapcov ktorym robi v tom momente zle vratane syna postav ich doradu oproti nemu a skaraj ho, im nakaz ze ked im bude robit zle tak aby mu napluli na topanky nech to spravia aj pred tebou...je to alternativa ako ho hromadne potlacit bokom a znechutit od jeho vlastneho zasahu ked budu proti nemu jednotni ...popripade ked ma noz a vidis ze im robi zle tak mobil a kamera popripade foto s nozom

1gabriela13
12. aug 2020

@erikaa09 no veru také deti sa nájdu. Keď sme boli na základke, to isté povedal jeden chalan mojej sestre. Ja som ale bola bitkárka načo nie som hrdá, ale keď moja sestra dobehla s týmto tak som išla za chalaniskom a teda riadne som ho nakopala a vyfackala. Samozrejme nakoniec som bola ja ta zla, ale chalan mojej sestre dal pokoj už navždy po tomto.