V akom najmenšom vekovom rozmedzí máte tri deti?

terus00
18. júl 2016

Mam 2 rocneho synceka a 5 mesacnu dcerku. Aj ja, aj manzel sme z troch surodencov, tak akosi prirodzene by sme aj my chceli tri deti. Najprv som myslela, ze tretie az ked bude mat mala aspon dva roky, no coraz castejsie myslim na to, ze ci by sme nesli do toho uz aj hned. Len neviem ako by som zvladala tri male deti. Je pravda, ze ked som mala len jedno, pomaly nic som nestihala. Teraz pri dvoch mam pocit, ze toho stiham viac. Ale tri? Neviem. Je na tom niekto podobne?

bajana
18. júl 2016

Kamaratka rodila v juli'11,februari'13 a decembri'14. Chlapcov. Pockala by som, ako sa budes citit, ked sa mladsi rozlozi a starsi ho zacne vnimat. A tiez, kym bude starsi v skolke. Ja mam 7m a 23m a niekedy je to na slucku, hlavne preto, ze som nonstop s nimi - okrem 2h tyzdenne, co ich muz vyvenci na ihrisku. A velku vacsinu casu som s nimi uplne sama, babicky nefunguju.

myzma
18. júl 2016

Rozdiel medzi mojimi 4 detmi
Syn - dcéra 16m
dcera - dcéra 2,5roka
Dcera - bábätko buduci rok 3roky

S viac detmi si žena vie urobiť lepší tíme management. Stíha viac ako pri jednom. 😁😁😁

Podotýkam, že deti nechodia do skolky ♥

Dá sa zvládnuť, i ked budu i náročné dni 😉

emilia25
18. júl 2016

Najstarsi september 2008 stredny maj 2010 najmladsi august 2012 a princezna marec 2016.no ta rivalita medzi mojimi chalanmi je tiez hroza.clovek si myslel ze sa pekne zahraju miesto toho furt riesim bitky hadky.jediny super rozdiel vidim ze vsetci 3 chalani lubia princeznu.ale medzi sebou katastrofa.

jlp
18. júl 2016

Kamoska ma deti - troch chlapcov jun12-august13-oktober14 a v pohode. Ale funguju a pomahaju aj babky

dahra
18. júl 2016

chlapec 07/2010, dievča 05/2013, dievča 11/2015

timea7
18. júl 2016

@terus00 mám známu, ktorá mala 16 mesačné, keď sa jej narodili dvojičky....ako zvládnuť sa to vždy nejako zvládne, ale na tvojom mieste by som ešte počkala, vychutnala si druhé dieťa aspoň do roka a potom sa pokúšala o ďalšie.

stardust
18. júl 2016

2009/2010/2014
Prve dieta bolo namahave, druhe si vsetko obkukalo od prveho, co sa ma a co sa nema robit, takze to s nim bolo velmi lahke, posledne dieta si vsetko musi zistit same, takze je to na urovni prveho syna...

stepanka274
18. júl 2016

Ja som mala 3 chalanov ani nie do troch rokov, vzdy po pol roku som otehotnela, tiez sme s manzelom chceli tri systemom najprv dve po sebe a tretie pockame, ale nejak sa podarilo skor, bolo to narocne najma prvy rok, ale kojila som druhy bol dost sikovny, manzel pomahal a chalani vyrastli tak super spolu, ze dnse by som to nemenila, boli to partaci a dali sme potom ked boli skolaci aj stvrte dievcatko, vela zdravia to je najdolezitejsie, ostatne zvladnete

janatrn
18. júl 2016

@terus00 Ja mam prve tri 07/1998, 08/1999 a 09/2000. V zaciatkoch trochu narocne, ale dalo sa zvladnut a potom uplne super - vyhrali sa spolu. Dalsie styri uz nemam tak hned po sebe 😉 .

stepanka274
18. júl 2016

@janatrn to mame podobne 5/1998, 9/1999, 01/2001, ale obdivujem tvoj pocet potom, klobuk dolu

sense
18. júl 2016

Sesternica ma 5,3 a 2

lastom
16. aug 2016

my mame tri po sebe a vrelo ti to odporucam, lebo si budu deti dobre rozumiet

romanakub1
25. aug 2016

My mame dve dievčatka do roka a teraz čakáme chlapca a tam bude rozdiel rok a 2m. Chcem sa spýtať, čo ste mali detičky takto po sebe, ako ste riešili kočík ? Mame súrodenecký tandem, len baby su veľké a kopú sa a ešte sú malé, aby pochopili. A to tretie neviem kam dám 😀 ďakujem za rady...

kratasy
28. aug 2016

Najstarsia dcera maj 2003.syn februar2005 a najmladsia dcera august 2009

stardust
28. aug 2016

keby som planovala od zaciatku tri deti, spravila by som si ich v co najmensom vekovom rozpati. Ked si uvedomim, aky bol prvy syn narocny na starostlivost, druhy syn si odkukal od Maxiho, ako sa ma spravat, takze s nim neboli vobec ziadne problemy. Moja dcera sa musi podobne ako Maxi vsetko ucit sama, takze s nou je to zase namahave.

050506
5. sep 2016

Moj najstarsi je maj 2006,druhy februar2014 a princezna december2014....2014ky su ako dvojicky,obcas makacka ale da sa to...najstarsi syn pomaha ak sa mu chce....nemenila by som....🙂

simculllka
5. sep 2016

Ahoj, ja mam medzi babami rozdiel 16 mesiacoch, Elka bude mať teraz dva roky, Julka má osem mesiacov. Často ma napadá rovnaká vec, ako teba. Ja som tak nastavená, že ak máme mať tretie dieťa, tak nech je to teraz, kým som ešte nastavená na plienky, kŕmenie, kojenie atď... Neviem si aktuálne predstaviť, že by som mala baby už väčšie, relatívne by sme mali už taký kľud, že baby sú samostatnejšie a zrazu zas bábätko. Ale aktívne sa oň nepokúšame, to si len ja hovorím, že ak by náhodou, nech je to čo najskôr. Podľa mňa je to psycho, ale to je už aj s dvoma deťmi a zvládame to.. Koniec koncov, niektoré veci aj tak nenaplánuješ, ale držím vám palce, aby sa vám to podarilo v tom najvhodnejšom čase 😀

kaja082
5. sep 2016

Ja mam syn 9/2013, dcerka 8/2014 a teraz cakame tretie 1/2017. Samozrejme bitky a hadky na dennom poriadku,ale zas jeden beez.druheho byt nemozu a ochranuju sa

khkt
5. sep 2016

Ja mám podobnú dilemu, staršia bude mať koncom mesiaca dva roky, mladšia má 6 mesiacov. Chceme mať tri deti, ale neviem, kedy plánovať to tretie. Momentálne idú mladšej zúbky, staršej začína obdobie vzdoru a neviem si celkom predstaviť, ako by som zvládla popri nich aj tehotenstvo. Navyše mám za sebou dve sekcie.
Sama musíš vedieť, či sa cítiš na tehotenstvo a ďalšie bábätko. Nič nie je krajšie a vzácnejšie ako nový človiečik, ktorý prichádza na svet, ale určite by som ho neplánovala za cenu vlastného zničenia. Keď ťa netlačia okolnosti, ako nutný skorší návrat do práce, finančné problémy v rodine a pod. tak by som na tvojom mieste asi ešte počkala, aspoň do prvého roku mladšieho dieťatka.

clodika22
5. sep 2016

@khkt dobre si to napísala. Žena musí cítiť kedy je čas na tretie dieťa. Či by ho zvládla popri ďalších dvoch. Kamarátka mala všetky tri deti skoro hneď po sebe. Keďže nemajú finančné problémy, netlačí ju práca, tak je s deťmi doma, chodí jej pomáhať aj opatrovateľka a ona stíha ešte aj do posilky si odbehnúť 🙂 občas je tá pomoc potrebná

4stanka4
5. sep 2016

@timea7 Otcova sesternica mala dvojičky a tie ešte nemali rok a už mala znova dvojičky 🙂

majinka273
7. sep 2016

My mame marec 2010, januar 2013, jun 2015 a myslim, ze je to akurat, ani vela, ani malo 🙂

20tanicka20t
2. okt 2016

My máme 08/2012. 07/2013 . a 07/2015 Prvý dvaja sú nerozlučnou kamoši a teraz už beru do partie aj najmladšiu sestričku..občas je to náročné.. ale detská to vynahradila...keď vidíš ako si pomáhajú ako sa majú radi..nechodia zatiaľ do škôlky...ale vyhraju sa spolu parádne.

timea7
3. okt 2016

@4stanka4 tak to je už na mašlu.....ale verím, že to určite to zvládli.

adulla2
3. okt 2016

Susedia mali behom 2 rokov 3 deti. Najstaršia mala 2, stredná 1 a potom novorodeniatko, ako obdivujem ich keďže to bolo dááávno, takže žiadne výdobytky modernej techniky, teraz už majú skoro dospelé vnúčatá 🙂

lulu369
7. okt 2016

Ahoj, ja som vždy chcela mať aspoň 2 detičky, nikdy som nechcela jedinacika...Mam 3 detičky. Dcérka 2/2009, synček 8/2012 a dcérka 10/2014. Dá sa to zvladnut aj keď je to náročné (manžel pracuje v zahraničí, takže som väčšinou na deti sama) ale aj tak by som nemenila, som šťastná že ich mam

janickacrazy
10. okt 2016

@terus00 Kamoška mala 10ročnú dcéru a potom 2ročnú, ročného syna a dvojičky-novorodencov. Bolo to šialené a vobec som jej to nezávidela, dvojičky boli neplánované. Ja teda nie som za také malé vekové rozdiely, ale už je to na tebe ako sa rozhodneš. Ja mám síce 3 deti, ale veľké vekové rozdiely, 16ročný syn, 5ročný a 11mesačný. Ja si vychutnávam každé svoje bábo poriadne, mne to tak vyhovuje. Ale každý sme iný.

babula
10. okt 2016

My mame chlapca 12/2009,chlapca 7/2011.takze rozdiel 1,5 roka.a teraz ked je starsi prvak tak cakame tretieho chlapca 😀

terus00
autor
11. okt 2016

Dakujem vsetkym za komenty. Ked deti spia, tak si tak pomyslim, ako by ma potesilo, keby bolo v brusku dalsie babenko. Ale ked su hore, viem, ze by som to radsej este nechcela 🙂

linasi
11. okt 2016

Aj my máme tri dievčatá najstaršia je prváčka,stredna má 2,5roka a najmenšia 17 mesiacov.No je to niekedy veľmi náročné,najma,ked sa učiť s najstaršou a druhé dve si vyžadujú pozornosť.A tiež spanie,kym mala spávala dva razy denne tak stredná už len raz,a každá inokedy.😃No teraz už obr spávajú len raz a väčšinou naraz.