V čom ste mali bábätko počas dňa?

dasenka352014
15. feb 2015

Milé mamičky, v apríli budem mať svoje prvé dieťaťko a neviem presne v čom ho mám mať počas dňa...teda keď budem variť a tak.... v kočíku? v lehátku? mali ste kočík po vonku a jeden vo vnútri? mali ste najakú kolísku alebo čo? tak aby som ho mala na očiach a jemu aby bolo dobre.....môžete dať aj link....

ďakujem za rady 🙂

silvia62256
15. feb 2015

Ja som mala malu na gauci 🙂 mame stale roztiahnuty gauc v obyvke, s peknou dekou, a od babatka sa tams nou hrame, prebalujeme, driemkame. A videla som na nu z kuchyne to mi stacilo. Ak spinkala v spalni, tak bola bud v postielke alebo nasej posteli a mala som zapnuty odposluch.

zaneta123
15. feb 2015

@dasenka352014 dve hrubé deky na zemi, keď sa narodil mladší musela som inovovať, aby mi ho nezašliapol🙂, a tak lehátko, ohrádka, postieľka, zem len vtedy keď som bola pri nich, resp. starší spal 🙂 😉

elisadavinci
15. feb 2015

mavala som ho v lehátku alebo na deke na zemi (bolo tam viac vrstiev, aby neprechladol).

elise
15. feb 2015

na zemi na paplone a mali sme taku kolisku tak v nej ked spinkala

angel2000
15. feb 2015

obidve dcerky som mala v hojdacom lehatku obcas tak aj zaspali

elise
15. feb 2015

@dasenka352014 ak bývate v paneláku a máte chody a malý výťah niektore to riešia tak že jeden kočik maju tzv "balkonovy" a druhý kočík v aute a ked idu s bábom von tak vytiahnu z auta.

elanor
15. feb 2015

do asi 3m v postielke, potom v obyvke na zemi (koberec, penove puzzle, hracia deka)

bellamafia
15. feb 2015

Klasicke detske ohradky su najlepsie ,teraz je na trhu velky vyber,mozes si vybrat velkost aka sa tebe hodi,je jenoducha prakticka rychlo ju rozlozis aj zlozis a umiestnenie v byte nezaberie tolko miesta....byvaju na nozickach cim sa vyhnes prechladnutiu babatka,je tam dost miesta aj na spinkanie alebo hranie...bohuzial ja som rodila skor tak taketo vymozenosti este neboli u nas dostupne...mala som klasicku drevenu a vyuzila som ju snad rok lebo bola mala....tak si pozri net a sama uvidis co vsetko je v ponuke,mozes skusit aj detsky bazar trebars aj tu na konikovi...tak drzim palce pri hladani 😉

mirkava
15. feb 2015

@dasenka352014 kocik som bravala dnu a von. A kedze drobec nechcel byt nikde oba na rukach tak som ho vkuse nosila a neskor v nosici.

katkov
15. feb 2015

Na gauci, ale pri druhom viem, ze si urcite zadovazim, taku akoby postielku na kolieskach Pripomina skor vanicku z kocika alebo pruteny kosik. Znama to mala a bolo to fakt prakticke, ked varila alebo nieco robila babatko mohlo byt vzdy pri nej...
Nieco taketo: https://www.modrykonik.sk/market/detske-postiel...

elise
15. feb 2015

@dasenka352014 skus najskôr ten paplon na zemi a uvidiš ako bude bábo na tom či bude spokojne, či sa mu bude páčiť, ostatne si skús požičať od kamarátok na otestovanie ono každe dieťatko je ine a páči s amu niečo ine, su detičky ktoré sa chcu vkuse nosiť a su detičky ktoré sa sami pohraju aj na zemi, niektore sa musia húpať niektore nie.

moni244
15. feb 2015

moja bola na gauči, aj keď som varila, ale tak varila som jednoduché rýchle jedlá, ináč sa pri nej nedalo, keď sa začala pretáčať, tak na zemi na hracej deke a pod ňou paplón

andrejta
15. feb 2015

ja som mala v tomto, dá sa to polohovať a dá sa to aj úplne vystrieť, že neni pokrivený a môže tam aj spať http://www.market24.sk/lehatka-hojdacky/tiny-lo...

jana_eyre
15. feb 2015

prveho syna som mala v kociku, kedze som mala cas si utriet kolesa, potom na gauci..

pri druhej dcere som kupila prenosnu postielku s tym vyvysenim, aby nebola tak nizko - mala som na tom aj prebalovaci pult.. bola to aj dobra ochrana pred starsim, neskor to mala ako ohradku na hranie a teraz v tom spava starsi syn.. plust postel mozeme bravat na dovolenky..

no a potom som pri oboch pouzivala aj detske lehatko, ked potrebovali zmenu.. kedze mame dom, tak sme jedno mali hore /ked som potrebovala ist na wc/ a druhe dole, pri kuchyni aby ma babo videlo ked varim..

miku1
15. feb 2015

@dasenka352014 Mala som ich buď na posteli, v postielke, neskôr v lehátku a potom na zemi. Urobila som im tam menšie letisko, uložila hračky a bolo vybavené.

ikke
15. feb 2015

v "boxe", az do 1.5 roka, ked bolo dieta treba na chvilu "odlozit". vacsinou sa da polohovat rovnakym sposobom ako postielka.

akika722
15. feb 2015

kočik alebo v samotnej vaničke z kočika,gauč-roztiahnuty +mala som v obyvačke aj cestovnu postielku.
Ked bol trošku väčši tak som si ho prenašala aj vo vajičku na ktorom mal hračky -kuchyna,spalna,obyvačka-ak nespal a robila som niečo,no mal rad aj hojdacie kreslo fisher price

lilina22
15. feb 2015

ja v satke 🙂

dasenka352014
autor
15. feb 2015

@jana_eyre mas link na nejaku taku postielku? neviem aku mas na mysli.....

jana_eyre
15. feb 2015

@dasenka352014 takuto podobnu mame, v takej istej vybave, len fialovu

http://www.slnieckovo.sk/index.php/domov/259-po...

ja som to ale kupovala tu na bazariku za 40e.. ta vsadka alebo ako sa to vola /vyvysenie postielky/ je po obvode postielky zazipsovana - ked ju uz nebudes pouzivat ozipsujes a matrac posunies nizsie.. my sme do nej dali normalny matrac, lebo ten co je k tym postielkam je dost tenky..

janickacrazy
15. feb 2015

@dasenka352014 Dobrá je aj postieľka na kolieskach, presunieš si ju kde potrebuješ. Ja som mala malého na veľkom stole, potom ked bol vačší v kočíku alebo v autosedačke, moj mladší v postieľke vôbec nechcel byť cez den, len na spanie v noci. Ohrádka je tiež dobrá, až na to, že niektoré decká tam nechcú byť, moj v nej reval ako keby ho rezali, ani hračky nepomohli. Inak moj mladší bol vačšinu času na mojich rukách, lebo bol plačlivé bábo, takže by som ti odporučila šatku.

lucianakoniku
15. feb 2015

@dasenka352014 ahoj, necitala som vsetky prispevky, mozno uz niektora mamicka riesila babatko tak ako my. my sme mali pre drobca do cca 5 mesiacov doma kolisku na kolieskach, pozicanu od kamosky, vdaka nej som si ho odviezla po dome kam som potrebovala, ci uz ku kuch. linke ak som varila alebo k dveram od WC 🙂
inac som ho zvykla mavat aj vo vajicku, ale to len na chvilu, dlhodobe sedenie vo vajicku nie je pre babatka zdrave. do vajicka som ho dala napr. kde som sa chcela osprchovat alebo rychlo nieco urobit.
ked uz bol na kolisku a vajicko maly, mala som ho v obyvacke na zemi na deke, kde sa hral pod hrazdickou a s hrackami.
kocik sme mali len na vozenie po vonku.

henikav
15. feb 2015

V takomto kosicku na nozkach s kolieskami 😉 Mimochodom na to ti posluzi aj hlboky kocik, ale ak nechces zakazdym umyvat kolesa, ako budes chodit dnu a von, tak takyto kosicek je prakticky, okrem toho ma aj rucky, da sa zobrat aj po schodoch do ruky ako taska a polozis ho napriklad na postel. Ak mate velky dom je to fakt vyhoda

sue
15. feb 2015

Keď bol malinký, tak cez deň spával doobedu von v kočíku, poobede von v kočíku (po dve hodiny), keď bol hore, tak som ho mala v manduce, resp. babyvaku najskôr - ako si začal vyžadovať vlastný priestor a pohyb, tak deka a matrac malý na zemi + penové puzzle tie veľké a tam sa krbáľal a motal sa mi pod nohami 😀 nikdy sme nepoužili ani ohrádku ani postieľku cez deň mimo spania 🙂

zabina27
15. feb 2015

ja som maleho mavala bud na posteli, na gauci alebo v lehátku, keď bol hore, spinkal vacsinou vonku v kociku na prechadzke, vnutri som veru vanicku z kocika nepouzila, ale dalo by sa - nie cely kocik, ale len vanicku odopnut. ked uz sa zacal mrvit, tak uz nemohol byt niekde, odkial by spadol, takze potom v tom lehatku a ked uz ani tam nie, tak som mu dala na zem spacak, tam hracky a tam sa hral. pripadne som ho vedela aj posadit do stolicky, kde papaval, dobre na mna videl pri vareni, zase z inej vysky 🙂 ked som potrebovala mat istotu, tak do postielky - napr ak som vesala pradlo, zbehla na wc, vysavala... ten spacak sa mi osvedcil, aj ked len na par tyzdnov, naucil sa lozit, uz mi odtial vacsinou ujde 😀 ale hlavne sa to stale striedalo, chvilu tam, chvilu tam, chvilu na rukach pokukat a zase odznova, takze asi jednu vec, kde ti bude pokojne kukat a vydrzi tam hodiny, nenajdes 😀

siska53
15. feb 2015

@dasenka352014 maleho na gauci (ale vtedy som bola pri nom - nikdy nevies,kedy sa zacne pretacat.). Ked spinkal,yak v postielke. Inak som mala hrazdicku,tak byval skor tam.
Dcerka byvala zvacsa v nosici (ak teda nespinkala,vtedy bola v postielke), lebo ona potrebovala vsetko vidiet a prve mesiace zas bola kolikova. Mali sme aj ohradku,no z bezpecnodtnych dovodov nemohla byt ani v nej,ani pod hrazdickou (maly mal vtedy len kusok cez 2roky,tak preto). Obcas vydrzala v postielke,obcas som priviezla kocik do kuchyne a vynimocne sedela vo vajicku. No vacsinou to fakt istil ten nosic. Mohla som sa hrat s malym ci sa venovat domacnosti.

siska53
15. feb 2015

@dasenka352014 no a jasne,ked sa uz zacali plazit,tak mi boli stale za patami. 🙂

vejula
15. feb 2015

v šatke pri sebe 🙂

bubelko
15. feb 2015

@dasenka352014 v cestovnej postielke alebo v lehatku, mladsieho aj v takej hojdacej plachte, starsi hojdal...

tjaden
16. feb 2015

@dasenka352014 ahoj ako kedy, na lehátku na gauči na posteli v kočíku, no v poslednom čase sme už lne na manželskej posteli lebo sa pokúša plaziť, hlavne nech je na niečom bezpečnom