Veľmi zlý spánok 8 mesačného dieťaťa

martinas30
11. okt 2011

Dobre rano vam prajem,neviem ci tu uz bola nejaka diskusia ohladom zleho spanku babatka,ale potrebovala by som nejake rady ak mate skusenosti,mam doma osemmesacnu dcerku,ktorej sa spanok velmi zmenil,hlavne v noci.zaspava kazdy den okolo siedmej,do osmej vzdy spi,prvy problem je to ze inak ako koliisanim na rukach nezaspi,pri nikom inom nechce byt len pri mne,pri ostatnych place a vrieska ako pavian..do polnoci je spanok celkom v poriadku...potom sa okolo jednej budi,dam jej mliecko a zacina strasna noc..vobec nechce spat v postielke len pri mne v posteli,stale sa kruti,prevracia,dviha zadok,sucha sa stale dohora,je nepokojna,ked ju chcem uspat na rukach spi akonahle ju polozim na postel zacina znovu dokola to iste...je to velka zmena pretOze predtym spala celu noc a velmi vycerpavajuce,,,ak mate niektora podobne skusenosti a mate nejake rady co by jej mohlo byt alebo riesenie napiste mi prosim.dakujem

janca1234
20. nov 2013

Dobry den.Ja mam podobny problem a naozaj som uz velmi ale velmi zufala ☹ Moja dcerka ma 16-mesiacov.Dl dna spinka uz lsn raz a to cca 1,5 hodinky ale zaten cas sa este 3-4x preberie co sk rychlo k nej lahnem az este spinka a v noci? To je katastrofa. Budi sa. Prevracia.niekedy pota mliecko aj 2x za noc. Niekedy jej davam len vodu.Inokedy je to cumlik.Naozaj nemam uz 16-mesiacov ziadnu noc.Som unavena vycerpana bezmocna.Lekar mii dal pre nu promethazin ale vzhladom na jeho ucinky jej ho vobec nedavam.Je to priserne naozaj.Uz si aj poplacem ale dufam ze sa to raz zmeni! Myslim ze poradit mi asi neviete vsak? ☹

emily_666
20. nov 2013

@janca1234 my sme to mali do dvoch rokov, ked vyšli všetky zuby, zázračne to prestalo 😀

janca1234
22. nov 2013

Tak dufam ze je to tym a ze to prestane tiez uz coskoro ☹ lebo uz neviem co je nocny spanok

bulik30
9. jan 2014

@jarkam2 prosim ta ako presne si to podla tej knihy robila , ja jej dajak nechapem. tiez kojim a mam pocit ze sa budi len aby sa ukludnila

magda89
13. jan 2014

Ahoj Mati, velmi dobre to poznam. Je to vycerpavajuce a tazke. Prve tri mesiace som uspavala len na rukach, potom na prsniku a potom zase na rukach. Potom mi uspavanie trvalo aj hodinu, dve. A potom som si piovedala a dost, musim zistit co je za tym a vsetko skusim... Prisla som na to... skusanim, a teraz sa konecne trochu vyspime aj ked to nie je ideal. Precitala som toho vela na tomto blogu, napriklad tieto tipy su dobre http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/ose... skus to, mozno ti to pomoze... vela stastia zelam a pevnych nervov, deti su najkrajsia radost aj ked nas najviac trapia, hlavne v noci 🙂

hamca
13. jan 2014

@janca1234 presne viem, ako sa citis. Mame doma cosi podobne. Mala spala od narodenia velmi malo, nebudem rozpisovat casy, ale boli sme v stadiu, kedy som uspavala 1,5 odiny na rukach a ona potom polhodinky spala. V noci sa dokazala zobudit aj 12x a casto skoncila u nas v posteli, lebo inak nevedela zaspat. Kvoli jej spanku som uz vyplakala litre slz, pretoze pred kazdym spankom vedela aj hodinu rumazgat a ja som uz nevedela, co s nou robit. V roku sa odstavila od kojenia a tak sme presli na vodu v noci, budila sa vela krat a pocas noci dokazala vypit pol az tristvrte litra vody. Teraz ma mala 18 mesiacov a dnes mame za sebou PRVU PRESPATU NOC!!! Skusim ti preto napisat, co pomohlo nam. Pocet nocnych zobudeni klesol, ked sme malu prestahovali do svojej izby, tam ma vacsi klud asi a uz sa tolko nebudi. Taktiez nam trosku pomohlo, ked sme zmenili typ cumla na flasi, proste odvtedy si pyta menej vody v noci. Na zaspavanie nam pomohlo male svetielko, hoci som ju na to fakt nechcela naucit, ale radsej svetlo, ako plac. Ale najdolezitejsie je, ze som sa zmierila s tym, ze tolko nepotrebuje spat. Vie vydrzat cely den hore bez toho aby bola mrzuta. Vecer potom rychlo zaspi a pekne spinka. Ale ja potrebujem aby si aj cez den pospala, tak som to vyriesila tak, ze menej v noci spi, davame jubspat neskor a rano ju skor budim, potom je unavena aj na obed, ale nenecham ju spat dlhsie ako 2 hodinky, aby zase do noci nevystrajala. Takto fungujeme asi tyzden a musim povedat, ze konecne sme si aspon trochu oddychli od kedy sa dcerka narodila. Drzim palce, nech sa to aj u vas poriesi! Lebo kto nezazije, nepochopi 🙂

hamca
13. jan 2014

@janca1234 a este som zabudla dodat, ze malej som vsunula ete jednu veceru, aby bola fakt syta, lebo ona fakt velmi rada papa 🙂

mirkazoravy
21. sep 2014

Ja neviem, čo s tým našim krpcom je. Od narodenia spí zle, kričí zo sna, nekojila som ho. Som fakt vyčerpaná a chcem sa aspoň raz do týždňa vyspať. Bojím sa, že je nejaký chorý, že mu snáď niečo je, lebo sa mi to zdá nenormálne,nepoznám v okolí žiadne dieťa,ktoré by spalo tak zle. :(

417781
21. sep 2014

ahoj....neviem či je tvoja mala očkovana...ale môže to mať suvis aj s tym....určite sa teraz maminky do mna pustia no je to iba môj nazor...ak spala celkom normalne a zrazu tak môže to mas suvislosť...podľa mna ak chce byť s vami v posteli nechala by som ju!

gitusa23
27. mar 2015

ahojte, my spime cez den dva krat, vzdy tak po hodine, hodine a pol sa budime. Vecer po boji zaspi, a spinka dve hodiny a potom sa budi kazdu hodinu a chce mlieko, alebo caj. Pije UM, uz od narodenia. Skusala som uz rozne, napr. som jej ucpala flasku, ze jej mozno bude stacit dudlat, nechala plakat a tak, ale vzdy sa zobudi a potom sme hore dve,tri hodiny. Nemate niekto skusenosti? poradte prosim.

mv269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eja118
23. jan 2018

@lizatko1009 a potom uz vedel spat bez zavinutia..my zavinujene mame polroka ale zacal ruky v ulitke driapat von takze,skusime bezno nevie s tymi rukami volnymi spat...noci su boj...budi sa,aj kazdu polhod