Jahodové tiramisu v tehotenstve

28. jan 2024

Ahojte som v 13tt a chcela by som si spraviť jahodové tiramisu lenže mam obavy z toho mascarpone alebo z lidl značky cream cheese a zo šľahačky 40% pretože keď sa ten krem nijako tepelné nespracovava to nevadí nemôže to mať nejaké tu salmonelu či čo to je ?

janai1
28. jan 2024

oba ktoré sa predávajú v obchodoch sa vyrábajú z pasterizovaneho mlieka

zuzi0911
28. jan 2024

Nie ,neboj sa . Kľudne si daj . Aj jogurt si bezne dáš ci nie? Alebo syr .

kitycat
28. jan 2024

Ja by som jahodove tiramisu nejedla ani netehotna.

viestta
28. jan 2024

Ani nevies ci co to je ale mas obavy. Trosku vseobecneho prehladu by nezaskodilo

yvanielka
28. jan 2024

Nepiješ ani mlieko ani neješ jogurty, syry, maslo? V klasickom tiramisu by som sa aj ja bála tých surových vajec, ale toto je určite v poriadku, z obchodu je to predsa pasterizované

janai1
28. jan 2024

@kitycat toto bude skôr krém s jahodami a piškótami 😀 pomaly všetko čo by malo byť v pravom tiramisu (-jahody) by nemala jesť teraz 😂

lucia147852
28. jan 2024

Tak to by si nemohla jesť nič 🤷🏽‍♀️

dorothee
28. jan 2024

Nejedz plesnive syry,surove maso a surove vajicka.Inak myslim ze v rozumnom mnozstvo mozes vsetko 😀

stellarstar
28. jan 2024

🙊🙈🤦‍♀️

domiklik
28. jan 2024

Skôr by som sa obávala tých nedostatočne tepelne spracovaných vajec

nevenka
28. jan 2024

Prave tiramisu sa vyraba slahanim vajec nad parou. Teplota by mala mat istu teplotu, aby sa pripadne zabili zarodky bakterii. Ja osobne by som prave tiramisu neriskovala.
Ale ak tam das len mascarpone a slahacku a jahody, tak sa nema co stat, ak to nezjes pokazene.

kiki68
28. jan 2024

@nevenka ta priemyselna vyroba je trosku o inom, tam ide prasok a nie vajcia slahane nad parou. Toho by som sa nebala. Problem moze nastat doma ( ked nemas teplomer) a teda nema clovek ako presne sledovat tych min 70 stupnov pocas par minut.

autor
28. jan 2024

@nevenka ja som si dnes spravila chleba vo vajci z domácich vajec to zabilo zárodky pri tej teplote ?

janai1
28. jan 2024

preboha 🤦‍♀️ ty sa zblázniš do konca tehotenstva...

diewcatqoo
28. jan 2024

Mozes jest aj chleba vo vajci, aj prazenicu, aj volske oko, aj vajicko natvrdo (tekuty zltok by som asi neriskovala)... Mozes jest aj mascarpone, smotanu, riccotu, mozzarelu, jogurty, pit mlieko (cerstve prevarit), syry aj bryndzu (z pasterizovaneho mlieka)... Ja si dam aj camembert a hermelin v pohode, ale niekto s tym nie je ok.
Okrem suroveho masa, suroveho vajicka, nepasterizovaneho mlieka a alkoholu mozes v podstate vsetko s mierou. Si tehotna, nie chora na diete. Ved pouzivaj zdravy rozum a nebudes musiet panikarit z takychto kravin, lebo do konca tehotenstva sa zblaznis.

yvanielka
28. jan 2024

Že ty len chceš byť na modrom komikovi ty nezbedníčka 😀 nie, nezabilo to zárodky, vyliahnu sa ti kuriatka