Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tiramisu v tehotenstve

siska765
30. jún 2014

Ahojte,dala som si pol tegliku tiramisu z lidla cca 5 lyziciek ,a az potom precitala na obale ze nevhodńe pre deti a tehotne.som v 9tt myslite ze moze ublizit?dakujem ☹

jul11
30. jún 2014

@siska765 neboj.ze je tam rum?alebo syr?neboj,je to len rumova aroma a akoze syr 🙂

janickacrazy
30. jún 2014

@siska765 Urcite ti to neublizi, neboj sa. Horsie su lieky, alkohol, fajcenie a podobne veci, trocha tiramisu je urcite v pohode.

siska765
autor
30. jún 2014

cca nejakých 40 g a mozno ani tolko

ttctwins
30. jún 2014

@siska765 - v kupovanej je akurat tak aroma neboj nic..

ichbinich
30. jún 2014

@siska765:
Asi je tam alkohol a preto nevhodne pre deti a tehotne, pozri zlozenie.
Urcite to neublizilo, lebo ak si zjedla trosku, tak v tej troske toho alkoholu zase tolko nebolo... Ak si das pol litra jablkoveho dzusu, spravi sa ti, ci chces, ci nechces, v tele tiez alkohol... Takze klud a rozvahu 😉
Ak mas chut na tiramisu, sprav si falosne, ze das iba mascarpone a slahacku, bez vajiciek, a aj bez alkoholu. Ak sa bojis aj kofeinu (na co nie je dovod), namoc tie piskoty do bezkofeinovej kavy alebo kakaa.

meluela
30. jún 2014

@siska765 zvlastne ze to tam pisali - bud kvoli tomu malemu mnozstvu alkoholu co sa tam dava ked sa robi poctive doma (pozri zlozenie ci aj to lidlove ma nejaky), kvoli kofeinu alebo kvoli surovym vajciam. Ani jedno z toho nieje zas tak velky problem.

siska765
autor
30. jún 2014

@ichbinich no pisu tam nejake vino ci co je v tom,a ze obsah alk.1,6perc.obj. ale asi celkového teda z 80 g,lebo ja so zjedla len 40 ,tak snad to bude ok

martinella1
30. jún 2014

Neublizi ti to, ani keby si zjedla cele 🙂. Mne dokonca doky odporucal pohar vinka denne!!! Kvoli tlaku, cize pohodicka 😉

siska765
autor
30. jún 2014

@meluela polovicku z jedneho teglika

ichbinich
30. jún 2014

@siska765:
Fakt sa nemusis bat. Ja som si dala sem-tam 1/16l vina aj ked som bola tehotna (dokopy asi 5 krat za cele tehotenstvo), takze v pohode.
Kavu som pila tiez dalej, 2 kavy denne. Vyhybala som sa iba surovym vajciam a surovemu masu. Inak som jedla vsetko, co som zniesla a na co som mala chut.
To vino je asi Marsala, alebo podobne, to je likerove sladke vino. Tych par kvapiek alkoholu, co sa dostali do teba, tie urcite neurobia nic. To by si nemohla ani rozne lieky-kvapky, co su na zaklade alkoholu (napriklad aj rozne homeopaticke kvapky).

siska765
autor
30. jún 2014

@ichbinich ano je tam pisane Marsala 0,5 perc.hmotnosti

koniarova
30. jún 2014

@siska765 Preboha kľud. 😉 Ja sa normálne čudujem, že ťa ja také niečo napadlo. 😀 😀 😀 Jeden téglik Tiramisu určite bábu neškodí. Nepreháňaj to s tým dodržiavaním "tehotenskej" stravy.

meluela
30. jún 2014

@siska765 to ako by si zjedla rumovu pralinku, mozno este menej .. uplne v pohode 😉

dejka77
30. jún 2014

Nad tym sa vobec netrap. Ja som jedla visne v likeri (tie cokoladky dezertove) a dost silnom 🙂 Samozrejme len zopar, nie 10 naraz.

siska765
autor
30. jún 2014

@koniarova pol teglika

koniarova
30. jún 2014

@siska765 Riadne chute si mi narobila. 😀 😀 😀

diana_81
30. jún 2014

Normalne je v cerstvom tiramisu surovy zltok/vajce. Ale v teglikovom pochybujem. Dalej kava a alkohol... Ale nie v mnozstvach co by ublizili, neboj!

alchemilkazltozelena
30. jún 2014

@siska765 moja neboj sa ja som jedla uplne vsetko nepamatam si zeby som sa v niecom obmedzovala...a mam krasne zdrave dievcatko 😎 hlavne sa uvolni, klud, mysli pozitivne a vsetko bude dobre, uvidis 😉 stres je najvacsi nepriatel, horsi ako cokolvek ine, dolezite je byt v pohode 😵

jarkac23
30. jún 2014

Ja som vcera jedla z cukrarne 😀 ale vobec mi nechutilo 😀 toto by bolo mozno lepsia volba 🙂

kiwi82
30. jún 2014

ja som si tiež dala minule v reštike. Ono je to myslené asi nie pre alkohol ale pre kávu, že to obsahuje. lebo som sa pýtala v tej reštike a že tam alkohol nedávajú len kávu. ale kávu pijem aj počas tehu pre nízky tlak. takže podľa mna je to ok, nič sa nedeje, neboj 😉

ninocka84
30. jún 2014

fuu ja ked vidim tiramisu tak by som pren vrazdila🙂 raz za tyzden to babu neubliz, kavu nepijem, alko nepijem. surove vajcia nejem.. v tom tiramisu je to uplne minimum.. klud 🙂

myawilkinson
1. júl 2014

@koniarova riadne chute ti narobila :D aj mneeeeeeeeeeeeeeeeeeee ale tak hrozne , ze som vyhnala stareho do obchodu kupit ten najvacsi teglik tiramisu :D samozrejme ze to nezjem naraz ale cele tehotenstvo mam na to chut :D som v 5 mesiaci a nikdy som sa neodvazila to kupit ale po tom co tu pisete si to dneska vychutnaaaaaaaaaaaaam !!!!!!!!!!!!!! 😠

matula211
1. júl 2014

No ja som jedla všetko, čo nezjedlo mňa🙂) aj koňakovú špičku...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli