Ako spravodlivo vybrať krstných rodičov pre dieťa?

anna2808
9. júl 2019

Ahoojte obraciam sa na Vas pre rady 🙂
Ide o krst mojho syna, nevieme sa s partnerom dohodnut.
Mam dcerku ma 6 rokov ona ma krsnych rodičov s otcovej strany...tam dodam že rozhodovali oni sami..a neriesila som to..lebo ako sa dozvedeli ze som tehu oni to už vzali automaticky..a tak to aj bolo..
Nedavno sa nam narodil syn a chcela by som aby mal krstnych rodičov s aj mojej strany.
Ale partner s tym nesuhlasi..lebo chce svojich..a ja chcem svojich ..Ako by ste to riešili,hadat sa nechcem...ale pre nas tato tema to je katastrofa 🤦‍♀️🤷‍♀️

klarissa25
9. júl 2019

@janynyna áno závisí to aj od farára, my ale druhé neplánujeme takže toto neriesim

arcticcode
9. júl 2019

@nika3136 tak potom gratulujem

evkamotka
9. júl 2019

@janynyna v prvom rade zavisi od cirkevneho prava a tam nic take ako podmienka nie je, ci uz pri prvom alebo pri dalsich detoch. Osobne sme sice s manzelom praktizujuci katolici ale o to viac sa bavim ako na fararoch co takto vymyslaju (ak tak niekto chce zit, vynutenym sobasom ludi neprerobi) tak na rodicoch, ktori hraju ich hru (nevedomost) . Normalne by som na takeho farara poslala staznost na biskupstvo a nech mi ukaze kde to cirkevne pravo zakazuje

jamika27
9. júl 2019

@anna2808 no čo ti poviem, tvoj manžel je autoritatívny nemá ani kúsok férovosti v sebe. Je na tebe či to ustojíš alebo nie. Pokiaľ to neustojíš, budú takéto situácie častejšie, kedy si bude presadzovať svoje, až tvoju osobnosť bude postupne utláčať. Pokiaľ to ustojíš, bude chvíľu možno urazený, ale musí pochopiť, že aj ty máš právo na názor a máš právo rozhodnúť o krstných tak ako on. Je to len na tebe ako sa rozhodneš, aká si osobnosť. Ja by som bezpodmienečne trvala na svojom a zvlášť, keď jemu sa už raz po vôli urobilo. Máš pravdu aj všetky správne argumenty. Ja by som narobila cirkus, vybľačala by som sa a trvala na svojom.
U nás to bolo tak, že manžel nechcel našich, ja som nechcela jeho stranu z osobných dôvodov. A pritom som mojej sestre krstná ja jej synovi. Tak sme zvolili spoločných známych, ktorý nie sú do rodiny, ale sú spoloční známy. A takto máme o rodinu navyše, lebo so súrodencami sa budeme stretávať či by boli krstný alebo nie.

janynyna
9. júl 2019

@evkamotka ja chápem, že farár nemôže podporovať ľudí, že sa nechcú sobášit predsa preberá na seba zodpovednosť pri vysviackej. Nam napr.farar povedal, že nás nútiť do sobáša nebude lebo je to potom neplatné manželstvo keď sa na pred oltárom opýta, či vstupujeme do manželstva dobrovoľne a my odpovieme áno. No každopádne dnes je svet taky na hlavu postavený.

evkamotka
9. júl 2019

@anna2808 preco ze "to ma tak byt" do kriza, ze vy im, oni vam? Inak co? Ak ich nedate, pridu v noci s puskou a vystrielaju vas ci co? My sme s muzom krstni 4!!! detom, ktore ma manzelova sestra. Ked sa narodil syn nam, dali sme krstnu niekoho ineho. A co teraz? 🙂 vsetci to prezili

evkamotka
9. júl 2019

@janynyna ano je na hlavu.... Rodicia krestanstvo nepraktizuju, napriek tomu im je dobra ked krstia dieta. Potom ich po 9r prihlasia na prijimanie, kde sa 1x ucia vobec prezehnat... Za dalsich 5 som ich dostala ako vyorane mysky na pripravu na birmovku, o com su aspon zakladne principy krestanstva standardne vedelo 5 deti z 50 (bez prehanania) ostatni proste ateisti co ich rodicia cely zivot prihlasuju z neznamych pricin na cirkevne "podujatia" alias prijatie dalsej sviatosti... Po birme zase 15 rokov nic a potom je farar ten zly, ze mu furt nieco vadi :DDD

anna2808
autor
9. júl 2019

Dakujem vsetym za nazory.
Sú rôzne..ale nikoho som neprosila aby to tu rozoberal do detailov a pisal veci na ktore som sa ani nepytala.. a komentovat....pekny večer

leeenka26
9. júl 2019

@vendulka80 úplný súhlas

anna2808
autor
15. júl 2019

@jamika27 Ďakujem 😊stojim si za svojim a uvidime ako sa to vyvinie ..

jamika27
15. júl 2019

@anna2808 daj potom vedieť ako to dopadlo! nedaj sa ;)