Ako zvládnuť 2 malé deti?

allia28
19. júl 2022

Ahojte maminky. Idem si po radu od skusenejsich. Mam syna, skoro 3r. chodi do jasli a dceru 6,5 mesiaca. Syn ma teraz super obdobie, je to uz partak a rada s nim travim cas. Dcera vsak zacala mat obdobie, kedy pri nej musim nonstop lezat a nemozem sa vzdialit ani na krok. Neviem ci zuby, ci separacna uzkost alebo kombinacia. Je to velmi psychicky narocne. Trapi ma, ze so synom takmer nie som, lebo sa musim venovat dcere. Manzel ju niekedy postrazi, ale to len vynimocne... a ani s nim nemame najruzovsie obdobie. Proste 2 male deti nam davaju zabrat a casu na seba niet. Zacinam byt ozaj na prasky a prepadat skaredym myslienkam. Snazim sa hovorit, ze je to len obdobie, ale v danej chvili mi to nepomoze... Poradte, ako zvladnut 2 male deti a mat pozitivneho ducha?

mikadooo
19. júl 2022

@allia28 uch, no ťažko... Malú do nosiča/manducy/šatky, alebo do lehátka k sebe, aby ťa videla a aby si zvládla aj čosi porobiť. Je to ťažké obdobie a ešte len bude, keď sa malá rozbehne 🙈. Drž sa, je to len fáza, o dva tri roky bude lepšie... Posielam veľa energie!

basska_b
19. júl 2022

Mam rozdiel medzi detmi presne 2 roky a mladsia mala separacnu uzkost od 8-18 mesiacov. Kedze uz ale vedela lozit, bola vlastne stale s nami. Proste stale sme spolu a spolu sa hrame. Kym nevedela chodit, pri vychadzkach von a na ihrisko bud spala, alebo sanosila na rukach... obdobie 6-12 mes. hodnotim u kazdeho dietata ako najtazsie ... Starsia dodnes nikdy nebola v skolke, cize si ma uzila viac nez dost 😃 a ono to vsetko nejako pominulo... 2.5 rocna sice na mne visi, ale 4.5 rocna uz je vdacna za spolocnost niekoho ineho, ako som ja 😃

tiika
19. júl 2022

@allia28 nemám vlastne skúsenosti, no možno by pomohlo vysvetľovať a zapájať synčeka do starostlivosti o malinku. Napr. priniesť/vyhodiť plienku, podať hračku, dať napiť z pohárika vodu, dať maličkej papať, pomôcť pri obliekaní (ponožky, čiapočkou..), určite ta napadne toho viac.. to iste aj v domácnosti

tiika
19. júl 2022

@allia28 v nosiči, šatke je dôležité, ako je i nastavený/uviazaná, kedy tam babo vkladáš. Niekedy tam chce iba spat, pride obdobie keď sa bude chcieť prechádzať.. atd. Nevzdávala by som to. Skôr sa obrátiť na nejaké poradenstvo s nosením. Aj 1-2x do dňa ti pomôže.

allia28
autor
19. júl 2022

@mikadooo dva, tri roky😱

allia28
autor
19. júl 2022

@tiika Syn byval casto a rad v nosici, aj tam spal. Preto myslim, ze viem ako nosic pouzivat. Vraj sa tam nie kazdemu dietatu paci... Zvlastne je, ze doma sa jej tam moc nepaci, ale ked ideme do obchodu tak pohoda, kuka vsade okolo...

marzuz89
19. júl 2022

@beata_k ale coby, len som citala a vnimala tvoj prvy komentar. Ked mam raz babatko v podstate nonstop v nosici a nemam sa ako venovat a hrat so starsim a dufam, ze si to nebude pamatat, tak sa to inak ani pochopit nedalo. Som samozrejme rada, ze to tak nie je, lebo naozaj vzdy ked nieco v tomto duchu citam, ze mi velmi luto tych odlozenych deti. Asi to je aj vidiet 🙂

loginexistuje
19. júl 2022

@allia28 a preco je vlastne syn v jasliach ked si doma s malou ?

mikadooo
19. júl 2022

@allia28 tak u mňa to tak bolo...🤷 keď mal najmladší cca 2,5 tak som začala cítiť, že povinností trošku ubúda a kolotoč trošku spomaľuje 😄, ale tak som to i pri starších vnímala.

beata_k
19. júl 2022

@marzuz89 Neodkladam svoje dieta, preto ma to aj mrzi. Neda sa cely zivot cloveka obsiahnut v jednom pripevku. A ano, teraz mam mobil v ruke lebo objednavam plienky a starsi sa hra. To len na vysvetlenie...

allia28
autor
19. júl 2022

Len blbe je, ze aj ked som v jej dohlade tak revci. Ked pri nej lezim tak ok, ale akonahle vstanem a napr.chcem odlozit nieco do skrine (v tej istej izbe) tak je zle. Je to ozaj narocne a syn na to trochu doplaca - tiez mu vadi ked mala place, chyta sa za usi a je nervozny :(

allia28
autor
19. júl 2022

@loginexistuje ja som medzi 2 detmi pracovala. Od septembra ide do skolky.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanalila20
27. júl 2022

@athom Zvládnuť sa dá aj 10 detí, autorku trápi, že sa v tomto náročnom období nestíha venovať synčekovi. Je dobré najprv čítať a až potom písať, obzvlášť taký necitlivý a ničomu nepomáhajúci príspevok. Dúfam, že sa už aspoň cítiš lepšie.

zuzanalila20
27. júl 2022

@marzuz89 Dosť vidno, že ty máš také tie easy peasy deti, že "daj do kresielka, bude na teba pozerať a žužlať spokojne chlebík"😅 Doprajem ti to najviac na svete, skutočne. No sú aj deti, ktoré takto nikdy v živote nefungovali a rodič na to nemá absolútne žiaden vplyv. Hádzať vinu na matku je najjednoduchšie. Ale chápem, je ti ľúto chlapčeka, škoda, že nie aj mamy, čo sa trápi.

marzuz89
27. júl 2022

@zuzanalila20 rodic ma vplyv na ovela viac, nez si myslis. A najlepsia je ta MK retorika - ak nahodou zvladas deti a este sa opovazis aj poradit, tak logicky nevies co su zive deti a narocna starostlivost o ne. Takym mamam sa deti vychovavaju same, najdu ich tam, kam ich polozia. Ze?

Je tazke akceptovat, ze sme rozne? Predstav si, ze mam velmi energickeho starsieho syna, no zaroven jasne hranice, pravidla, poziadavky. Od malicka mame rezim, hranice, ktore sa neprekracuju. A ja teda dodeziavanie vyzadujem. Aj v narocnych situacich. To, co jedna nezvlada absolutne, zvladne druha lavou zadnou a plati to aj zase naopak. A prekvapim ta, je to z velkej miery pristupom k detom, k zivotu.

Ty kokos, ale mat tak easy peasy dieta, deti, to musi byt zivot 🙈😅