Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
19. okt 2009

Moniack-tak toto ti teda vobec nezavidim, to dokaze ozaj riadne nasrat cloveka!!mne toto robi svokra, opytas sa jej sto krat ci je zdrava, lebo v dome ziju 4ria, kazdy chodi niekam a moze kedykolvek a cokolvek priniest, a ona stale tvrdi ze jej nic nie je, a ze vsetci su zdravy, dame tam maleho a na dalsi den si ho berieme s teplotami. Sak ona bola uz skor chora, ze to nemohlo byt od nej..ale my vieme velmi dobre ze od nikadial inakadial to nemohol maly chytit len od nich...chrr, a najsamlepsie to bolo, ked sme sa jej to raz pytali, ona ze vsetci su zdravy, tak sme tam maleho dali, my sme isli s manzelom kdesi na chatu, v nedelu doobedu nam vola svagrina, ze kde sme s malym treba ist na pohotovost, vkuse zvracia, do 30min sme boli u svokry, maly pozvracany od hlavy po paty, hned sme im nakladli. oni sak nam bolo zle ale to bolo minuly vikend, ze to nie od nich chytil. Maly ani hlavicku nedrzal co bol dehydrovany, ani len plakat nevedel proste to bolo nieco.. V pond.som isla k dr. a ta mi povedala ze je to crevna chripka, mna uz napinalo, prehanalo, manzela to chytilo v utorok. bola som v 7tt...
a teraz dovoruj niekomu. Nechapem ako moze byt niekomu tak lahostajne zdravie dietata, a nech to je kohokolvek dieta-mierim tym uz aj na skolky, aj na tvoju sestru moniack...nebit toho zeby prisla zhodou okolnosti na navstevu k nim svagrina s manzelom, tak by to mohlo mat velmi zle nasledky!!
No moniack, to je tak ze manzel ide prec cely buduci tyzden..takze neviem ako sa s doktorom dohodnem. Zajtra mam poradnu tak dufam,ze ma pochopi, ze ak sa nebude dat, tak sa nebude dat..a ked to nepochopi tak nech sa postavi na hlavu a aj cele zdravotnictvo!

elefe
autor
19. okt 2009

Ahojte ,,,
toto je aj u nas,,,, myslim tie choroby aj ked zase nemozem povedat ze by niekto u nas tajil chorbu ,,,to zase nie,,, ale vedia ze som na to alergicka a ze by dostali svoje a tak to respektuju a neklamu,,,zle naozaj bolo ked sme u cvokrovcov byvali a svagrina tam chodila jak na klavir kazdy Bozi den a nezaujimalo ju ci sme alebo niesme unaveni, alebo ze je chora a tam je malinke dieta ,,, to ja mam zas taku neohladuplnu svagrovu,,, no a hygiena u mojich svokrovcov,... ako nula bodov,,, maly tam bol jeden tyzden pravidelne kazdy druhy den, pretoze som musela do prace a do tyzdna mal nielen chorobu ale este aj infekciu v pusinke,,, tak ako necudo ked s nim pridu zo ZOO a neumyju mu ruky,,, hroza a vobec im nedochadza ze to je to najdolezitejsie ked od niekal pridu,,, UMYT SI RUKY!!! tak ako by im to mohlo dojst ked to sami nerobia,,,ze ano??? 😝 🙄 😠 😒
dobru nocku

noemi01
20. okt 2009

kyliefox - pekne rastiete
ja sa najviac bojim tiež toho zaspavania malej sa usta nezavru
a mam aj strach že mala mi bude brať babo na ruky lebo vidim ked sme u karatky tak chce malu zobrať na ruky a pestovať alebo ju občas ešte prilahne no som zvedava

efele - ta lonova kosť bolela dlho aj kamošku že sa to rozťahovalo a pripravovalo na pôrod može to bolieť dlho

andrejka - mna doktor asi 6 mesiacou vobec nepozeral zo spodu až teraz na konci pozre zakaždym neviem či sa zobudil alebo čo??? ale mam taki pocit že si oni myslia ked prve dieťa bolo bez ťažkosti tak automaticky musi biť aj druhe tak to flaka

marcelka - držime palčeky nech to už maš za sebou

nebola som tu dlho mala bola v nemocnici a potom doma som mala toho veľa
už pekne papame a pijeme to nas teši
v pondelok už išla do školky a nahnevali ma učiteľky doniesla som tam čajim z domu aby jej ho davali a že to oni nemožu ved maju svoje čaje reku aspon jej cukor tam dajte ved to je horke že si ho budem kupovať a povedala mi že oni čajik sladia ale neviem z koho robia debila ked som ho pila a bol horky
nepači sa my to povedala my že mala nevie piť kukala som ako puk reku doma pijeme z poharika zo šialky a v pohode pridem pre nu do školky ma suche pery a prideme domou a nevie sa dopiť čo je smedna a ona povie my v škoke učiteľka že pila ja tomu nechapem.nepači sa my to neviem čo mam robiť

elefe
autor
20. okt 2009

Ahojte
Noemi aj moj maly chodi zo skolky dost smadny teda si pyta doma vodicku on caje nejak nemusi a ani nemusel, ale mineralku alebo cistu vodu ma rad,asi im tie caje tam nechutia moc, neviem ci im sladia alebo nie ,ale ak hej tak moj to urcite nechce,,,nema rad sladene napoje,,,iba ked mu spravim cierny cajik s cukrom len ten ale zase ten mu dvama ked ma crevne problemy , aj to po lyzickach lebo inak nieje ani vhodny pre deticky,,,
ja som si dnes zabudla precitat jedalnicek , tak ani neviem co maju dnes papat, zatial mi ucitelky vravia ze spapa, ze nie vsetko ale ze papa, ale zo ho krmia lebo inak by to dlho trvalo, na olovrant mavaju po dva chlebiky ale ze natierku mu musia davat dole ked je nejaka ina ako maslo to nema rad ale casom si hadam zvykne aj na natierky a pomazanky,,,,
No u mna zatial teda nic nove budem pridavat fotku do albumu z 30teho tyzdna tak som zvedava ci som od 25teho pdrastla,,,
pekny den

icerna
20. okt 2009

ahojte maminky,uz som sem dlho nepiala ,ale citam vas stale 😉
noemi ani mne tam asi mala vela nepila,lebo bola smadna stale ,aj hladna ked som po nu prisla,ale ucitelky to nepriznaju,lebo to podla mna ani tak nesleduju 😠 daj jej flasu do skrinky a malej povedz nech sa ide tam napit,ak nemaju daleko skrinky. ja som tak nechavala vanesske.

andrea12737
20. okt 2009

Ahojte
tak ja mam dnes zasa po poradni. 4hodiny som ako sprosta cakala na doktora a jedine co bolo ze sa ma opytal ako sa mam, dal mi tehotensku knizku do ruky a ze buducu stredu sa mam ukazat. Odisla som nasrata z ordinacie, pluvajuc na neho na vsetky strany... nervozna som dosla domov, hladna, smadna, vymrznutaaa..ani utz mi nerobil-ze on mi ho buduci tyzden urobi. Hovorim mu ze asi nepridem buduci tyzden, lebo nema mi kto postrazit maleho, tak mi len povedal ze na kardiograf musim prist, ani neviem ako to so mnou vyzera...aka ja som na neho napecena...normalne mam chut ist za dajakym dr. dat mu peniaze do ruky a nech so mnou nieco robi, takuto starostlivost som teda od tych nasich dr. vobec necakala-a este k tomu zazmluvneny dr!!!

noemi01
20. okt 2009

efele - ani moja nikdy nepila čaj ale sme ju teraz naučili na čajik
ako my problem s jedenim nemame jeden den jej viac chuti iny den menej a potom trošku z polievky trošku z druheho ale nechce tam moc piť
ja sa bojim lebo cez leto čo my tam bude odpadať 😒

icerna - davala som malej do skrinky tieš vodu s flaškou ale oni to maju zatvorene a ku skrinke sa dostane iba ked idu von na prechadzku a to nie vždy ked je taketo počasie
a ma to hneva však maju tam 4 deti to nevedia odsledovať trochu a ponukať im viac piť
no dnes mi nepovedali ako pila boli ticho len som sa pitala dominiky a že vipila že mali malinovku ale čo nosim čajik tak termoska je vždy plna a dnes dokonca len čo sme višli zo školky tak pitala čaj

andrejka - 4 hodiny to by už muž im dvere vykopol to čo tehotnu nechaju tak dlho čakať aj hladna smedna na zachod stale beham
tak to je blbi doktor a to ste boli dohodnuty na určitu hodinu??????
chodiš ku svojmu či do nemocnice ak poznaš v nemocnici doktorou tak chod za druhim určite
ja si chcem tiež vybaviť jedneho ked budem chodiť každy tyžden nech ma vždy nepozera niekto iny

elefe
autor
20. okt 2009

Andrejka tak to je fakt brutal co sa deje,, a to bez vysetrenia,,, fakt vrchol no moj muz by po mne vyhlasil uz asi patranie,,,ved to neni ani mozne,,,,aako si to vobec moze dovolit

ozaj baby nebolievaju vase deti nozicky? moj sa stazuje nepravidelne ze ho boli nozicka ,,,niekedy na striedacku niekedy dlllho dlho nic,,, a niekdy aj obe,,, vlastne obe naraz ho boleli len 2x doktorka povedlala ze najpravdepodobnejsie su to rastove bolesti bo sme boli na ortopedii a tam bolo vsetko ok ,,,ja by som ale bola najspokojnejsia , keby mu vzala krv,,predsa len bolesti noziciek mozu vselico znamenat,,, a nerada by som nieco zanedbala,,,aj ked mu krv brali kratko pred tym ako mu bolesti zacala 1X takze by sa uz bolo tam nieco ukazalo,,, ja som trpela ratsovymi bolestami tiez a moj ocino tak isto tak to zrejme zdedil ,,, chudatkomoje,,, ak by to bolo nejake akutne tak by som sla k dr, ale prehliadku mame 28,10 trojrocnu tak by som jej to povedala,a nastojila by som na tom aby mu tu krv vzala,,,

dobru noc

moniack
21. okt 2009

- ahojte
- ja som tu včera nebola, ale mne bolo strašne zle, nemohla som dýchať a mala som pocit, že odpadnem 😖 , išla som s malým do obchodu /že na čerstvý vzduch/ a už som si myslela, že ani nedôjdem domov, ale som došla ľahla a oddychovala celý deň, v podstate som zjedla len ovocie a nič iné, ale strašne som sa bála ,že budem musieť ísť do nemocnici, ale chvalabohu som to zvládla 😒 , ale ten strach
- neviem čo mi tak prišlo, v podstate úžasne zvládam tehotenstvo a teraz toto
- o Marcelke asi žiadne správy 😉
- elefe aj Kubka boleli nožičky, ale to keď bol menší a fakt to bolo z rastu
- Andrejka aj ja som čakávala pri prvom bežne od 7 do 12h a chodila domov o 13,ooh a fakt hladná a to ma preháňal každý týždeň k nemu a ani ma neprezeral proste to odflakoval 😠 , ale teraz mám dobrého, teda fakt som zatiaľ spokojná
- tak sa držkajte pá

elefe
autor
21. okt 2009

Ahojte
nejak sa tu striedame uz len par zienok,,, ostatne asi nemaju tolko casu,,,,
moniacik aj jemu to zacalo ked mal tak dva roky prec,,, neviem obcas ma naozaj pokoj a obcas sa naozaj postazuje aj parkrat za tyzden,,,

ja som teda nikdy necakala viac ako 20 min maximalne pol hodku na poradnu,,, takze si to ani neviem predstavit,,,

pekny den

andrea12737
21. okt 2009

No s tymi nozkami sme to mali aj my. ale preslo to obdobie. asi tiez okolo tych dvoch rokoch..no kym som chodila k svojemu doktorovi tak som necakala ani ja viac ako 20min...ale toto-zazmluvneny dr., este aj rizikova poradna a cakam hodiny..
boze ako mi tecie z nosa, palia ma oci a neskutocne boli hrdlo... slak by to trafil a k tomu mam byt buduci tyzden sama doma s malym, dufam ze sa dam do kopy dovtedy. Ak mi naaahodou vystupia teploty-musim ist do nemocky, alebo mi staci brat paralen?

moniack
21. okt 2009

- Andrejka pi veľa čaju, a paralen by mal stačiť 😖 , a skús sa naparovať a ležať, malému si daj do postele a nech si pozerá obrázky, kreslí normálne mu vysvetli že mama je chorá a musí oddychovať, alebo spinkať 😉 , môj malý to pochopí vždy keď sa niečo deje 😉

noemi01
21. okt 2009

efele - tak taki isty mam aj ja problem s malou
ale moja sa sťažuje že ma krč v nohe
napriklad sedi a dostane krč do nohy alebo sa prechadzame a tiež dostane krč do nohy
a ked som to povedala teraz v nemocnici tak tiež povedali že to asi suvisi s rastom a potom im ešte vravim že jej trošku pomastim nožičku a je všetko v poriadke tak reku či si to aj nevimišla ale to pochibujem lebo jej prsty ťaha ked ma krč
a prsty my dava do hora aj muž tak dava že ho to neboli že mam tak prsty uvolnene ale podľa mna to boli mať prsty natiahnute do hore 😒

marcelka to už ma za sebou určite však sa nam pride pochvaliť 😉 🙂
no ja nemam veľa času myslela som že na konci budem oddychovať a asi ešte viac mam roboty na buduci tyžden chcem bieliť plienky a už začať prať na etapy 😀

andrea12737
22. okt 2009

Dobre ranko tehulky,
mam otrasnu noc za sebou. nespala som poriadne, este k tomu ma dnes padat cely den, v noci ma strasne bolelo brucho a tvrdlo a ked zmaklo,tak som citila ako sa mala vkuse hybe-skor tak prevracala, chudatko moje, kiezby to nemusela znasat so mnou...strasne zle sa mi dychalo, nemohla som lezat, ale ani ustami, normalne som sa zobudzala na to ze nemozem poriadne dychat, prakticky som preto spala v sede. Manzel sa ma rano pyta ze ci to mam take silne kontrakcie, ci uz ideme do nemocnice, alebo ze co treba robit 😀 😀 take zlate mi to prislo 🙂 on ma z toho panicky strach, ze dostanem z nicoho nic silne kontrakcie a my nestihneme dojst do nemocnice 😀 😀 , cajik pijem uz 4dni-odkedy je maly chorlavejsi, tak sa dopujem popri nom, ale asi to nestacilo na 4 hodinove cakanie v cakarni v zime na doktora.. 😠 no nic baby, idem sa ja inhalovat... 😎
uz sa tesim az nam marcelka oznami ze ma miminko doma a vsetko dopadlo ok 😵

elefe
autor
22. okt 2009

Dobre ranko mamule...
tak my sme mali tiez nejaku divnu noc,,malemu sa cosi stale snivalo ,,,pritom sa mi zda ze zacina mat sople a to sa celkom pekne drzal cely cas dotera, tak som zvedava co sa z toho vykluje, no a ja som nevedela oblezat ani na ednom boku , nakoniec som zaspavala as na 8x lebo ma stale nieco bolelo alebo trplo,,, no hroza,,,uz som nevdela co so sebou....ten spanok je ako za trest...
idem dnes pict slane tycinky z listkoveho cesta v sobotu ma maly oslavu tak sa pomaly chystame a pripravujeme,,,bude u nas hromada ludi takze na mna sice nic moc ale nejako to zvladneme...

pekny den

andrea12737
22. okt 2009

Och elefe, takze dolahlo to uz aj na maleho...to je sila, ale inak sa ti ozaj krasne drzal, kiezby to ten nas samko tak vydrzal v skolke o rok.
Mam otazocku, kedze mi je nejako divne a nejako zle sa mi dycha-nemozem lezat poriadne hned sa zadychcavam, zmerala som si tlak, prvy krat mi ukazalo 140/70 a teraz druhy krat 160/75.mam to nejako riesit? neviem co teraz.ci si to mam brat nejako, alebo mam na to kaslat.inak moj normalny tlak sa pohybuje do 110/60.. 😒 ☹

andrea12737
22. okt 2009

Bola som v nemocnici, na kontrolu, skontroloval ma manzelov bratranec-urobil utz a zmeral tlak(teda poverena sestricka).Tlak som mala ukazkovy 😀 😀 ale doma mi ukazuje tlakomer nieco ine, vyssi, tak snad to bude vsetko v poriadku. AAAAAAAA utz ukazal prietoky v norme!!! 😵 😵 😵 😀 😀 😀 idem sa z toho zblaznit. A videla som aj srdiecko-kraasne jej bije, ale mame vacsiu hlavicku- o tyzden a pol.. 😒 tak snad to nebude problem..a este mam aj fotku 😵 -vidno nozicky, ako ich ma pokrcene a pupocnik 😵 😵 normalne sa mi zlepsila nalada..krasny den vam prajem 😎 😵

moniack
22. okt 2009

- Andrejka gratulujem, super 😵 😵
- malý zaspal o 17,ooh, tak som nahnevaná, lebo bude zas celú noc hore 😠 , on nespáva poobede, ale si ľahol s ocinom 🙄
- tak teraz vstal a je zle, pá

noemi01
22. okt 2009

andrejka - tak to citim aj ja
a potom to prejde tiež mam pocit že maly chce každu chvilu viskočiť 😀
a pri prvom ked to na mna prišlo tak som stihla ešte osprchovať sa doma ,oholiť , vyfenovať , namalovať, a vižehliť vlasy 😀 😀 no mala som času aby som bola pekna na fotkach ked mala bude pozerať o 15 rokou 😀
som zvedava či to stihnem aj teraz 😉
tak to je na nervy tie tvoje poradne andrejka ja by bola nervozna zbytočne nas stresuju

moniack - moja tiež už nechce spavať na obed ale vydrži o pol 8 ideme spať a zaspi asi do 5 minut
ale na večer už je niekedy umrnčana
a ked mi ide spať na obed tak zaspi až okolo 14 a zobudime sa o 17 a tiež potom až večer okolo 21:30
som zvedava ako to bude pri malom

elefe
autor
22. okt 2009

Ahojte
tak adi som rada ze je napokon vsetko v ramci normy a vlastne v pohode... no teda to trvalo kym sa zlepsila nalada,,,kurna aby tych doktorov slak trafil niektorych!!!!!!!!
No my ideme zajtra k dr, predstavte si ze teda sople niesu ani nejaky ten kasel , ale zase mame afty,,maly sa uz predcerom stazoval ze ho boli zubok tak som pozerala do pusky skusala okolo zibkov hore dole pozerala a nic nevidela a az dne ked sme s drahym vzali riadny lampas tak sme si povsimali ze ma po pusinke asi zase afty alebo co,,,tento raz to vyzera inak ako pred tym,,,ma take drobne bodocky ako podliate krvoua a hnisavu bodku len asi teda dve alebo tri ale malinke,,,nie ako pred tym,,, som mu hned vytrela pusinku tym sajrajtom co nam dala doina pred tym , a dala som mu aj ibalginovy sirup nech spinka lebo sa posledne dve nocu budil a nevedeli sme z coho a to ani teplotu nemal vobec mu nenabehla ako vtedy ked to mal 1x mozno aj preto je to take miernejsie ze uz to raz mal , alebo preto ze ma ten imunoglukan??? neviem nejak extremne sa nestazuje hlavne ked papa sladkosti tak sa nestazuje zrazu ho puska neboli....ale ked ma papat normalne jedlo tak ,,,no pomlcim,,,ale v skolke vraj papal,,, no zajtra pojdeme k dokine tak som zvedava ze ci je to to iste alebo ze teda co????
inak sme asi OK az na to ze ze som po malom dnes jedla mandarinku co on len stavu vycuckal a ja som dojedla a veru mam na jazyku pupak ale zatial jeden tiez som si usta vytrela a dala B-komplex tak som zvedava,,,,

pekny vecer
no v sobotu mame oslavu takze zase musia byt samkove narodky niecim "osladene"

andrea12737
23. okt 2009

Dobre ranko maminky,
tak dnes som sa konecne trosku lepsie vyspala ako vcera, inhalovala som sa skoro cely den a dnes budem tak isto, trosku mi to zabralo. Normalne odkedy viem ze su tie prietoky dobre, tak mala bola konecne kludnucka a spinkala skoro cely den aj v noci ked som bola hore sa len trosku ponatahovala a hned zaspinkala- konecne tak ako predtym 🙂 , strasne to babenko vnima moju nervozitu.. 😒 ☹ no co uz, snad si zvykla 😉 Baby to uz mam 38tt!!! 😀 😀 vzhladom na to ze s manzelom nejako neprevadzame ziadne intimity, slubila som mu ze ked dojde s cesty, tak budeme pracovat na rozbehnuti porodu-tak dufam ze nepride uplne zniceny 😀 a hlavne dufam ze nam neprinesie domov chriiipku!! 😠
musim si popozerat na internete co funguje ako urychlovac porodu..snad existuju nejake zarucene finty starych bab, tak sa idem pustit do toho vyhladavania... 😉
Moniack-inak neskusali ste maleho podrzat dlhsie hore? nech je nervozny ako je tak ale vydrzat to a podrzat ho do tej 20h, alebo ak ti zaspal o 17h, zobudit ho najneskor po 15min a nech je nervozny aky je, hlavne nech nespinka. Maly ste predtym nejaky ritual spanku na obed? Ak ano skuste sa k nemu vratit. Ak nie, tak sa pokuste zacat s tym. 😉

moniack
23. okt 2009

- ahojte
- ja náš malý nespáva od 20 mes. vôbec naobed, lebo to bolo peklo keď išiel spať, vôbec nespal v noci a celý deň plakal, takže potom prestal a normálne začal chodiť spávať od 23,ooh a potom sa to samozrejme znižovalo 😉 , teraz mi spáva niekedy už keď sú správy a je dobré, lebo spí, ale včera s ocinom v náručí spí 😉 , ja by som sa už k dennému spánku nevrátila .... boh mi je svedkom, že som si toho vytrpela dosť, a malý mi začal spávať celú noc od 2,3 roka 😉
- náš malý má teraz problémy s riťkou, proste jemu je zaťažko ísť na wc lebo sa hrá, zadržiava stolicu a potom má problémy ☹ , tak som sa s ním včera aj vytrápila, a idem mu kúpiť Activiu alebo Probio jogurty 😒
- Elefe vy máte smolu na tie afty ☹ , držkajte sa, a čo ste kúpili malému?, ja sa fakt neviem
- noemi tak ty si musela byť kočka 🙂 , to ja som bola rada, že som bola umytá 😀

noemi01
23. okt 2009

efele - poriadne oslavte narodeninky
nafukajte veľa balonikou 😉
a to my je luto že ma bolavu pusinku nema to z ovocia alebo si pcha pršteky do pusinky????

andrejka - tak sa nestresuj aj ja som sa stresovala ked bola mala v nemocnici a bolelo bruško strašne maly bude nervak lebo teraz mam toho viac ako pri malej

moniack - no to vieš 😀 😀
tak my sme už pisali aj ježiškovi list mala ked vidi niečo v telke tak už vikrikuje toto chcem
a neviem tiež čo kupiť ma už všetko a nič ani pod 400 sk neni
ja rozmišlam nad bicyklom bud kupime na vianoce alebo z jari
inak ako vždy knižka to ju bavi niečo z dreva a rada sklada puzzle........

elefe
autor
23. okt 2009

Ahojte babule,,,
tak ja som dnes KO a k tomu maly ostal predsa chory takze sa drzal 3 tyzdne,,,nakoniec to v pusse niesu afty ale len nejaka alergicka reakci na na nejaku potravinu a k tomu si do licka zahryzol,,,
zajtra ma nachystanu oslavu ale aky bude uvidime,,, urcite ho tie sople budu jedovat,,,,
tak pekny vecer

andrea12737
24. okt 2009

Dobre ranko maminky,
tak to nie je teda veru ziadna slava, ale tak chvala bohu, ze to nie su tie slavne afty 😒 . Skoda ze tie sopliky vysli prave na jeho oslavu. Tak snad sa este viacej nepochorie a bude to uz len lepsie. Prajem vam aby ta oslava vysla.. 😉
Nam vcera dosli z nicoho nic vecer o 8hod plastove okna, tak nas porazit islo z toho, hlavna vec ze sa mali ozvat dopredu, lebo sme ich upozornovali ze manzel odchadza ja ostanem sama, tak by mi to okno nemal kto vyniest hore. Takze dnes krasne prsi a my sa mozeme pustit do robenia okien. Najhorsie na tom, ze manzel bol uz dnes slubeny znamym ze im pomoze s cim si, ja som uz mala svoje plany, nestihla som kupit ani zavesy-chcela som nove, no proste vyslo to vsetko na prd. 😠
Idem sa ja pustit do varenia, pridu chlapi robit, tak aby mali co jest. Pekny vikend prajem.

noemi01
24. okt 2009

sopliky to nemam ani ja rada
jej nikdy nič neni nema ani horučky ani kašel len sopliky 😒
efele užite si oslavu mam rada oslavy mala sa teši už aby boli vianoce 😉 🙂
aj ste dali robiť tortu???

andrejka - jaj to nemam ani ja rada ked slubi druhim a mam doma tiež robotu
to ma vie naštvať stale chodi robiť ku mame na dom a ja som tu stale s malou čo mu už neda pokoj však sa musi venovať aj rodine cez tyžden chodi večer o 19-20 a to mi už ežime v postely a cez vykend si najde niečo pre neho
to ma hneva 😠
ale tento vykend hadam už višmirgluje postieľku chceme ju na novo prestriekať
u nas nie su žiadne dobre obchody a tiež by som chcela zaclonu peknu a navlečky do postieľky

kyliefox271
24. okt 2009

ahojte, baby,
čítam Vás, ale nestíham veĺmi prispievať 😝
my sa máme fajn, dokolečka dokola, 1kolotoč doma...Laura rýchlo rastie, nemám s ňou starosti.
Len mňa chytajú také výčitky, keď budem musieť 2deti nechať, čo čoskoro už prídu také situácie 😒 Riško v pohode, ale malá, ja neviem, mama mi vždy pomôže ochotne a rada, ale ja som v stave, že ńeviem 2deti nechať ani mužovi a že ja by som si odbehla kúpiť tenisky 😒 Proste ma chytá potom zlé svedomie, že niekto by musel byť AŽ s 2mi deťmi sám a ako by to zvládli...
no možno sa ešte ukĺudním 🙂
Krásny víkend, Adi drž sa.
a Samkovi pekné narodeninky!

noemi01
24. okt 2009

kyliefox - tak to ticho zavidime
take dobre dieťatko to je super
mala ma pekne pery aky su zlati
kyliefox ja som taka ista aj ked idem rychlo do obchodu že niečo kupiť tak to sa iba nahanam a utekam rychlo za nou a vlastne som ešte bez nej ani nebola ja som taka zavisla na nej

marcelka by už mohla biť doma nie???? prečo nam ešte nenapisala???

andrea12737
25. okt 2009

Dobre ranko prajem,
tak u nas taka zavislost nie je, Samko je dost aktivny nato, aby stihal vnimat ci je tato, alebo mama pri nom. 🙂 on si to vsimne, az ked sa buchne, alebo sa unavy, alebo uz jednoducho nema co robit, popripade ak je chorucky..inak o nas ani nezakopne. Ale my sme si nejak na to zvykli, on bol od babatka takyto.
Uz sa neviem dockat toho nasho babatka 😵
Marcelka podla mna ak pride tak niekedy tento tyzden... som zvedava ako to vsetko dopadlo 😎
idem si urobit malinikovy cajicek a potom sup ma do obchodu a varit 😉

noemi01
25. okt 2009

andrejka - aj mna ma mala v podstate na salame 😀 aj ocina neni na nas nalepena ale ja neviem bez nej biť
všade idem s nou aj ked sme u babky......
a ked som v obchode tak sa ponahlam za nou a rozmišlam čo robka a ako sa ma aj ked viem že je napriklad s ocinom
niekedy si poviem že prehanam že by som si mohla oddychnuť a nech ide sama aj s druhimi von ale nie rychlo sa vychistam a musim isť aj ja 😀 😀
nechcem prisť ani o jeden jej zažitok 😉