Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
25. okt 2009

- ahojte, tak ja naskok
- my sa stále trápime s Kubkovým kakaním, proste je lenivý vyzliecť si gate a posadiť sa, tak kaká len večer 😠
- chystám sa ísť akurát do Tesca
- ani ja neviem bez malého existovať, fakt som nervozna keď som bez neho a len rozmýšľam o ňom, a ako veľmi ho ľúbim 😵
- príjemný zvyšok víkendu

kyliefox271
25. okt 2009

ahojte,
noemi ďakujem,
ja si zas od Riška aj rada oddýchnem, rodičia mi ho brávali často von, bola som aj pár celých dní už bez neho,ale až tak od jeho 10mes., a teraz mám skôr tie spomínané stavy kvôli malej a celkovo preto, že nechám niekomu na starosti až 2deti naraz. Ale ak to raz s nimi muž alebo moja mama dobre zvládnu, tak už budem kludnejšia.
ja som dopiekla koláč, idem popozerať net, už pomaly rozmýšľam na vian.darčekmi 🙂
Tiež pekný zvyšok víkendu 😉

andrea12737
26. okt 2009

Dobre ranko mamicky,
teraz rano ked som sa zobudila nasla som si smsku. Pisala mi kolegynka z nemocnica co som s nou lezala na izbe ze uz ma malicku na svete 😵 vcera v noci sa narodila 😎 Tieto posledne dni idu priserne pomaly, baby je ked budem prenasat mna asi slak trafi. Inak horny tlak mam skoro stale vyskoceny. Pozerala som na ne nete nieco ohladom toho, tak som sa dozvedela ze to zvykne byt kvoli oblickam alebo srdiecku. U mna je jasne ze je to srdiecko, uz nezvlada tuto fyzicku zataz 😒 zasa som chytila obavy, lebo vysetrenie na kardiologii som mala mat, ale bohuzial uz ma nestihali objednat do terminu ☹ ak sa nic nezmeni, tak v stredu to poviem mojemu ´slavnemu´doktorovi, az som zvedava co mi na to povie.
idem pripravit nejake ranajky, maly je cochvila hore 🙂

noemi01
26. okt 2009

moniack - tak podobne my sme take chorobne milujece maminy 😀 😀
a ked ho ti posadiš viac krat za den na šerblik tak sa vykaka???

kyliefox - ja už mam niejake vianočne darčeky nakupene ešte dokupim tento tyžden
a potom na budici mesiac lebo v decembri sa mi nebude chcieť pchať pomedzi ludi a ktovie kedy to na mna pride 😀

andrejka - tebe sa to ale krati
prenašať??? a ako si sa bala že neprideš do konca a pozri
to je strašne že ti nespravili vyšetrenie a ako tehotna by mala mať prednosť nie??? to čo maju pacientou na pol roka dopredu???

moniack
26. okt 2009

- ahojte
- noemi môj malý sa nevykaká do šerblíku 😖 , mám pocit, že má trhlinky okolo, lebo plače keď má vetry a celú noc bol taký, chudáčik plakal, a ja s ním ☹ , teraz som unavená, a bolí ma hlava
- a ako keby toho nebolo dosť tak ráno som mu našla za uškom kliešťa a už je zima tak neviem, ale muž akurát sa chystal k zubárovi tak mu ho vytiahol 😒
- no dúfam, že to po mne prečítate, lebo sa normálne musím opravovať..... 😀
- idem variť polievku a ryžu so zeleninou a s mäsom
- ja ešte nakuknem, lebo zas malý iba pochoduje, ale nechce ísť na záchod 😖

andrea12737
26. okt 2009

Moniack-skus ist za obvodnou nech ti da vymenny listok ku gastroenteorologovi. Toto by uz aj snad trebalo riesit. Gastro dr. ho pozrie a uvidis da mu nieco na lahsie vyprazdnovanie, alebo ja neviem. Zbytocne budete cakat na zazraky. Mozno je to psychicky problem. Neviem. Ale skusila by som to uz riesit cez dr. Drzim vam prsteky. A vela trvpezlivost. 😉
Noemi-nechcela ma objednat skor, lebo mam deb.lnu poistovnu-nastastie som si ju stihla zmenit. Objednavala som sa niekedy zaciatkom augusta(mozno koncom jula). Aj som jej hovorila, ze to uz budem mat termin, tak ma odpalkovala-tak si chodte k niekomu inemu 😠 krava jedna. Nechcem menit kardiologicku, uz ju mam veeelmi dlho uz ma pozna, ja ju, tak nechcem a kvoli sprostej sestricke(nova sestricka) sa mi to neoplati. 😒
Elefe-ako oslava? Ako maly? 🙂

kyliefox271
26. okt 2009

noemi,
ja som mala termín pri Riškovi 24.12. a vianočné dárky som zháňala pre istotu od leta 🙂

noemi01
26. okt 2009

moniack - tak to mi je luto chudatko
viem ked aj moju zapieklo s akou bolestou a strachom sme chodili na zachod to je zle
dospely ma čo robiť a nie male dieťa

elefe
autor
26. okt 2009

Ahojte zienky
citam vas ale nejak nestiham ani prispievat,,,a este k tomu ma chyta nejaka chronta,,, ani neviem ci mozem nieco uzivat alebo co? ale asi len paralen ze?
maly j tiez soplavy a este k tomu sa cely vikend stazoval ze ho boli zub,,,no parada tak sme dnes boli u zubarky,,,ale nic tam nema, len mu zubky poprezerala a bolo,
oslava dopadla dobre maly nato aky bol soplavy tak mal naladicku jalo po vinku,,, vsetko sa mu pacilo a bol rad a spokojny s darcekmi,nakoniec sme mu kupili magneticku a veru sa s nou hra od nevidim do nevidim,,,,velmi ho to prekvapilo a potesilo,,,no a co ze je chlapec ja mam a aj on tych auticok uz plne zuby poniektore ma aj po dvoje a nehra sa s nimi, nebavi ho to,,, s tabulkou sa zahra aj sam,alebo kreslime vselico spolu,,, no a rad modeluje....tak mame aj plastelinku na sklade...este dostal pistol na kapsle ale nevladze ju stlacit chudatko, no a este taku malinku lampicku na citanie co sa nastokne priamo na knizku vecer no to sa mu tiez velmi pacilo, od starkych podostaval aj veci od nas nie lebo to sa nerata ako darcek,,, 😖

andrea12737
26. okt 2009

Juuuj elefe, neprijemneee..ja som sa z toho mojho prechladenia taktiez nedala stale dokopy- uz to bude tyzden co ma to drzi..dnes ma zacali boliet hlasivky, aj som taka chraplava..joooj..dnes si nasadim paralen, do istoty, inak stale pijem caj s medom a citronom, mrkva a jablka..to je moja skoro celodenna strava..a nepomaha to. zajtra si vsak skocim kupit strepfen-cmulacie cukriky, tie mi vacsinou vzdy zaberu a moze sa brat iba v posledom trimestri tehotenstva. Dufam ze teplotky sa ti vyhnu a aj malemu..
u nas vyhravaju male anglicaky-to je jeho naj hracka..kreslenie ma rad jedine na stenu(takze to nepraktizujeme) a plastelinu rad konzumuje-takze tu tiez neskladujeme 🙂
ake je tu ticho, ked je manzel prec...vsetko je takee ticheee kludne..nic sa nedeje 😀
idem dat maleho spinkat...
prajem vam dobru noc 😉

elefe
autor
26. okt 2009

Adi ja mam dnes od rana zhon , ked maly neni v skolke je to tu vseto akoby hore nohami,,,normalne som si zvykla ze je v skolke,,,,a ze mam relativny klud a poriadok,,, odkedy tam chodi tak som si zvykla pravat v utorky a v pondelky riadne upratat , ale dnes som aj oprala, tak budem mat zajtra kludnejsie , akurat budem varit...manzelik si rozkazal ryzovy nakyp a k tomu spravim asi vajkovu polievocku...a teraz mi prave povedal ze lekvarove perky,,, tak este sa rozhodneme,,,
no horucky nemavame, nastastie to asi zdedil maly po mne ja som mala teplotu asi raz za zivot,,,no ja som nejaka s tou chorobou divna zatial sa to nejak nerozbieha ale uvidime co donesie zajtrajsok...
dnes som ale fakt z maleho grogy,,,je to maly cloviecik na baterky,,, inak som pozerala merania a je z celej skolky najmensi chudatko moje drobne,,,
pekny vecer

elefe
autor
27. okt 2009

Dievcence breeee raaanko,,,
tak ja som hodne soplava a boli ma v kru,,,no neni som nadsena ale co narobim,,,
ako sa mate vy? cio vyrite?

moniack
27. okt 2009

- ahojte
- ja som vám včera písala večer, ale zobudil sa malý a v rýchlosti som to zmazala 😅
- my sme už boli u Dr. s tým, a malý berie Nutrolin B, dávam mu Activiu alebo Probio jogurty, ale teraz ho dostal, zas džús Figo 😠 , takže malý nemôže vôbec sladkosti, a na pitie mu dávame vodu, veľmi veľmi málo mal figo a teraz toto 😠
- ale chodíme sa 3-4x denne kúpať, tak to takto zvládame
- ja sa mám fayn, tieto dni malý strašne kope, a včera som mala hroznú chuť na Colu so sladkým tak som si išla kúpiť 😉
- Kubko je hore od 05,ooh, ale ja som ešte spala, a začína ma pekne preháňať...., normálne toto nejdem dopísať 😖
- žienky tak na vás sa tie choroby lepia 😠 , tak sa liečte 😉
- inakšie už by som to chcela mať za sebou, akosi sa mi to začína všetko vliecť, ťažko sa mi chodí

andrea12737
27. okt 2009

Dobreeee,
mna mala posledne dni ani nie ze kope, ale vlni sa mi, aj teraz.. 🙂 strasne to boli a hlavne dost ma tlaci s hlavickou na krcok, citim take hnusne tlaky, neviem ci sa jej vo mne nepaci , alebo co sa deje ze sa chce silou mocou dostat von 🙂 dufam ze nevidno zospodu svetlo a za nim sa taha 😀 😀 to uz by som na tom bola dost zle 😀 😀 zajtra mam ctg, aj poradnu bude mi robit aj ultrazvuk..uz viem preco mi doktor nerobil ziadny ultrazvuk cele 3 tyzdne. ak zajtra bude vsetko vsade ok, tak idem normalne rodit, a ak sa vyskytnu nejake komplikacie, tak budeme riesit cisarsky, lebo to uz budem mat 16 dni pred terminom, tak aby sa stihol naplanovat.. 😉 som zvedava co mi povie na tlak, vcera mi dokonca vyskakoval aj spodny nad 100vku.. teraz ho mam v norme,tak verim tomu ze to bude v poriadku. Predvcerom som po 3 mesiacoch soferovala 😎 🙂 a dnes budem zasa, lebo idem maleho vecer odniest k svokre,lebo rano by som nestihala.
Inak sme obaja kvalitne zahlieneny, ale dufam ze je to uz finis nasho prechladnutia.
Moniack-duam ze to uz kubkovi pojde a ze sa nebude tolko trapit pre tu stolicu 😉
Ja uz chcem rodiiiiiiiiit!!!!kiezby to na mna dnes v noci prislo( budem sama doma) 😀 😀 ale si namyslam 😀 😀
idem varit cestovinky so syrovou omackou a nieco este do toho dzabnem 🙂

marcela22
27. okt 2009

Ahojte kočky moje, tak nás už v nedeľu pustili. 19.10. o 9.16. sa nám sekciu narodil malý Adamko, mal 3500g a 50cm. Sekciu som mala práve kvôli tej kosti a prvému pôrodu vákuovému-vraj by to asi zle dopadlo keby som rodila normálne a ešte mi dosť reálne hrozilo že by sa mi tá kosť rozišla úplne a musela by som niekoľko týždňov iba ležať stiahnutá plachtami....
Adamko je zlatíčko, mal trošku zležané uško z toho ako tlačil na tú kosť ale už to nie je ani vidno. Hneď ako budem mať trochu viac času hodím do albumu foto.

Elefe rozhodne povedz o tej bolavej kosti doktorovi, mne na to prišiel normálne pri vyšetrení - zatlačil mina ňu a ukrutne to bolelo a on na prstoch cítil že tam mám rozostup 1cm - proste medzeru...myslela som si že po pôrode to prestane bolieť samé ale nestalo sa, tak ma teraz bolí jazva aj spodok..ale je to oveľa lepšie a bolí to najmä po námahe a keď viac chodím..uvidím čo s tým bude dalej...

Všetky sa držte a moooc na Vás myslím! Vždy keď sa bude dať určite napíšem ako bojujeme🙂

andrea12737
27. okt 2009

Ahoj marcelka!!!!
Srdecne gratulujem k Adamkovi!!! 😀 😵 super ze si sa ozvala, a ze je vsetko v poriadku. Takze oni ti hned na dalsi den robili sekciu? Mala si spinal ci celkovu narkozu? Je maly zivsi ako Sonja? Spinka ti dobre? Som rada ze vsetko dopadlo v pohode. Drzkajte sa 😵

marcela22
27. okt 2009

Andrejka dakujem! 😉 Prijali ma v piatok a sekcia bola až v pondelok, tak som si tam odtrpela víkend zbytočne 😝 Ale už to je jedno 😉 Mala som spinál a bolo to super, len ten pocit a to že cítiš každý dotyk doktorov ale bolesť nie...to je dosť zvláštne 😅 Malinký zo začiatku iba spinkal, ani papať nechcel, potiahol si 10-15ml MM a už spal. preto máme aj UM lebo dosť schudol a nechcelo sa to zastaviť. tak striedame UM a MM... do dneška spinkal dobre, budil sa len na papanie ale už sa rozjedol natoľko že už 1-1,5hodiny po papaní pýta znova 🙄 A od štvrtej rána sme takmer výlučne hore 😒
Ale malá nespávala v noci vôbec, takže sa dá povedať že je kľudnejší 😀

andrea12737
27. okt 2009

Takze az v pondelok, ale aj tak super, aspon si sa tam zoznamila s novymi osobkami, pozistovala si si info... 😉 a MM mas dost? to UM je len aby pribral, alebo ako? Takze od 4tej ste hore..a mala sa nebudi v noci na adamkov plac? ako ho vlastne prijala? a ako to zvladla bez teba? Vyzera to tak ze je to ozaj pravda, ze ked je jedno dieta temperamentnejsie tak to druhe je take vacsi klidas 🙂 😀 pre mna je to uuuplne super znamenie 🙂 🙂 .
Prepac ze tolko otazok, mne sa to len krati, tak trosku stresujem, ze ako to bude, tak preto 😉 😀 😅

noemi01
27. okt 2009

moniack - aj nam dala nutrolin B
ale mala mi to nechce nechuti jej to tak mam aj probiotika a bene fibra

marcelka - gratulujeme tešime sa s tebou
som zvedava na foto 😉
a aj mna boli lonova kosť dole ja si myslim že to sa rozťahujem a sa to pripravuje nie???
alebo to treba povedať????
ty si mala problem s akou kosťou ???
dalšia čo ma dobre babetko druhe ja osm zvedava lebo občas som nervozna a toto tehotenstvo bolo naročne rozne višetrenia čo nevišli dobre ☹

kyliefox271
27. okt 2009

Marcelka, gratulujeeeeem!!!!!! teším sa s Tebou 😉 vybrali ste chalpčekovi veĺmi pekné meno 🙂 želáme veľa zdravíčka!

kyliefox271
27. okt 2009

ja som už rozmýšĺala tiež dať UM, malá síce pekne priberá /teda aspoň podľa prevencie v 1.mesiaci/, ale dosť sa budí a neprespí mi dlhé úseky, ale o to ani nejde, ale skor o to, že napr večer idem s mužom preč, tak bude mama moja varovať, Riško bude spať-no problem, a Laura by mala tiež, ale pre každý prípad som chcela nechať doma odstriekané MM, keby niečo... Ale odstriekavam vždy po kojení len pár zanedbateľných ml. Asi mám mlieka tak akurát pre ňu. UM mám kúpené, ale nejak nemám odvahu na to, alebo ako by som to vysvetlila... ani neviem, čo sa bojím.

andrea12737
27. okt 2009

pocula som-ked som bola v nemocnici, ze babatku zachutilo umele mliecko a materske uz nechcelo. Alebo mozes mat aj opacny problem ze umele ti bude uplne odmietat. Svagrininej malej tak zachutilo umele-jej mliecko odmietalo. Co je na tom vsetkom pravdy neviem... ale hovorili to aj tie zeny v nemocke. Ja si myslim ze pokial je MM dost tak netreba podavat umele..MM predsa nic nenahradi 😉 😵
a ako malicka? zdravucka je? 🙂

kyliefox271
27. okt 2009

áno,, zdravučká... všetko je v pohode.
no neviem, ako to urobím, keď bduem musieť ísť do školy a pod...

moniack
27. okt 2009

- Marcelka gratulujem 😵 , aj ja som zvedavá ako ti to malá zvláda a či bračeka prijala a pod. 😀 😵 , tak si to zvládla cisársky čo určite gratulujem, a 7 dní v nemocnici je veľa, hlavne keď máš doma bábo 😒
- noemi mne Kubko chce len ten čo sa cmúľa, ale to už berieme dlhodobo, lebo sme ho raz nechali u svokry na 5hod. a ona to nezvládla a malý musel brať celý mesiac NutrolinB, a teraz nevieme, ale celkovo vtedy sme sa potrápili 3 mes., a od vtedy takéto problémy 😖 , pozerám, že aj tebe sa to kráti 😵
- Kyliefox som rada, že si sa ozvala a dávaš info ako to všetko super zvládaš, klobúk dole 😵 , ja keby som mohla tak určite kojím, ale ako som už písala ja som kojila ani nie 2 mes., a keď som išla niekde a nechala malého mužovi, tak som si odstriekavala mlieko 😉
- Andrea kedy máš ísť do poradne, ja len pozerám, či píšeš alebo či už nie si v pôrodnici 😉 ,
- malý sa úspešne vykakal, ešte budeme určite večer, aj keď bolo s krikom 😖
- a Kubko mi dnes vraví, že aj ja chcem také bábo a ukazoval na tv 😵 , zatiaľ si praje súrodenca uvidíme aká bude realita 😵 , muž mi včera vraví, že vyzerám tak super, že ani nevie, že som tehotná 😵 , akože toto tehotenstvo je dá sa povedať že bez komplikácii 😉
- inakšie sa chystám urobiť si už konečne album, nech viete s kým píšete, ale musím pozmenšovať fotky, a mať trochu kľudu na to..., ale veď ja si nájdem čas 😉

andrea12737
27. okt 2009

No, tak uz som sama doma, cestu autom som zvladla, viacmenej bez problemov 😎
Moniack-gratulujem malemu, dufam ze to uz bude len lepsie. Zajtra bude ta moja slavna poradna, strasne som zvedava, ciitim vnutornu nervozitu, uz to vidim ako budem od skoreho rana hore a pochodovat po byte hore dole. A tesim sa na tvoj album 😉 🙂
Zajtra sa skusim doktora opytat, ci sa nebude dat skor vyvolat porod...ja snad ani nevydrzim cakat do 13teho..ide ma porazit z toho ze sa mi poslickovia z nicoho nic len tak vytratili, este sme sa s manzelom cez vikend intimne zbizovali-ze sak raz to musi prist-nic, ani bu-ani me, mala to ma na salame, dnes som dokonca behala s handrickou po byte vsetko som vyumyvala vratane okien, a vobec mi ani len brucho nestvrdlo!! Predtym mi tvrdlo ked som urobila 5 kroky a uz som sa chytala za brusko -ze au au boli a bolo aj tvrde... ☹

noemi01
27. okt 2009

€moniack - čo mu dala svokra ???? ked musel brať nutrolin????
no krati ale stale to vydim ešte na dlho
teraz budeme čakať na andrejku kedy nam pride sa pochvaliť ako dopadli 😉

andrea12737
28. okt 2009

Dobre rano,
no ako som hovorila nemozem spat uz od pol 3tej som sa prehadzovala..Tie poradne su pre mna riadne stresujuce. ☹ akurat ide akasi komedia na jojke, tak ju pozeram.. 😒 zatial sa majte krasne, ja sa vam potom ozvem 😉

moniack
28. okt 2009

- ahojte
- Andrejka ja pozerám, že od kedy si hore 🙂 , jasné daj vedieť ako si dopadla, a malej je zatiaľ asi dobre, počkaj ešte budeš prenášať 😀
- noemi to keby som vedela 😠 , malý kakal čierne ako keby zjedol tony čokolády, ale mi vravel o nejakom mäse 🙄
- neviem čo idem variť, a vymýšľam, že idem robiť domácu knedlu /uvidíme ako vyjde/ a segedín 😉
- a ďakujem za Kubka 😵
- ja som naposledy jazdila na aute asi 5 rokov dozadu a zrazu bum idem na aute, a v pohode som to odšoférovala a ani som sa nebála, ja som klasička pokiaľ ma nikto pritom negibicuje 😠 , muž vodičský nemá, takže je ok 😉

noemi01
28. okt 2009

jaj andrejka to nezavim ked sa vam neda spinkať ja sa vispim dobre
mala ma občas dokopa a potom sa budim čo ju stale zakrivam ale už som si zvikla za 3 roky

andrejka - všetko dobre dopadne ved ty to maš za par tak sa teš že to už možeš mať za sebou

moniack - ako aj mna vedia nahnevať babky
bola na infuzkach prisna dieta pomaly 2 tt a oni jej donesu kinder čokoladky skoro ma vistrelo reku nerozmišlaju vobec
a ešte jej nakupia sladke vody a pomaly by citroni do nej liali čo jej okysličuje organizmus
ked mala 3 mesiace svokra jej strčila do ust keksik ved sa mohla zadrhnuť
nechapem ale sa robia taki mudry
ja mam malu stale pod dohladom aj ked už my viac krat povedali že beham pri nej ako stihačka že daju na nu pozor oni no radšej nie !!!! pride my vždy strapata špinava......... to nemam rada

andrea12737
28. okt 2009

Ahojte,
tak od 8hod, do 14.30 som bola v nemocke a cakala na PANA DOKTORA!!! 😠 😠 😠 teraz som uz konecne doma, a to mi este treba ist pre maleho a soferovat 🙄 tak sa mi nechce, som hotova zo zivota.
No a co nove..tak rano mi urobili ctg-bolo zle, ze ho treba este dnes zopakovat tak o 11.30 som isla znovu o 12tej som bola hotova a cakala na doktora aby ho znova zhodnotil a tak som cakala 2 a pol hodky, s tym ked ma uvidell tak povedal´jeeeeej vy ste ma cakali? no toto ctg vyzeraaa super, uvidime sa v utorok.dovidenia.´- Isiel ma slak trafit!!!inak dnes som uz nemala ani moc ani tlak vysetreny.len to ctg a 6 a pol hodky stravene v nemocke!! 😠 😠
skoro som sa rozplakala z tolkeho cakania, normalne som to uz psychicky nezvladala, a ked si predstavim,ze v utorok zasa!!ved ja sa tam uz polozim. Kiezby boh dal a ja by som porodila dovtedy!! kiezby.... ☹