Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
28. okt 2009

no Andrejka, a to ho máš aj zazmluvneného, že? ja odpadnem 😒 Ani Ťa nevyšetrí normálne, a to si aj po problémoch a navyše už v 38tt, ja to nechápem........!!!

elefe
autor
28. okt 2009

Ahoj dievcata
ale ste toho popisali,,,
no GRATULUJEM marcelka,,,,,tak uz mate kriku plny dom,,, aj ja sa uz na to tesim,,,,snad budete dobrucko spinkat krtasne priberat a skvele si prdkat,,,
No ja mam dnes tiez za sebou poradnu a aj sono v 30TT vsetko je ok ako ma byt akurat ze Junior je otoceny zatial koncom panvovym,,,doki povedal ze do 36tt ma este cas sa otocit , tak som zvedava, ked mam pravdu povedat tak by som aj prijala sekciu takze ak sa neotoci tak mi to nevadi aj tak , a k tomu sa bojim aby som nemala prave vtedy vysev takze v podtstate by som bola s tym CR aj spokojna,,,
na lonovu kost som sa spytovala, vsetko je ok a vraj to tak ma byt pretoze sa vsetko pripravuje na porod a roztahuje,,,a kost sa mi teda zatial nerozchadza,,,
s malym sme dnes boli na 3rocnej prehliadke , vsetko je tiez ok akurat som si vymrncala odber krvi maleho kol tym nozickam a aj koli krvnemu obrazu a celkovo aj koli alergii BKM a no a ideme este aj k ocnemu pretoze ja som ako dieta tiez mala problem s ockami , nakolko som to mala ako fyzicku vadu mam daleko oci od seba fyzicky narastene takze tam vznika nejaky iny uhol a koli tomu mam cely zivot polky okuliare , a vada sa tym padom ze je fyzicka nezhorsuje ale ani nezlepsuje,, tak vysetria a nameraju aj maleho,,,inak bol zlaty , maly pekne vravel co vidi na obrazkoch a uz mame konecne cez 12kilov,,, neviem ci neusporuadame dalsiu oslavu na pocest priberania... a narastol 14cm,,, no sranda,,,dokina mi aj povedala ze sa ani necuduje ze ho bolia nozicky ked tak ratsie,,,no ma 95cm,,,
tak pekny vecer

andrea12737
29. okt 2009

Ahojte, tak dnes nikto nic tu neprispieva, tak napisem aspon ja, nech tu nie je tak mlkvo.
Elefe-gratulujem k uspesnej poradni !! 😀 , no k tej sekcii-ak ju chces tak ti ju zelam, zaklad je aby ste boli obaja zdravucky 😵 Uz ste mali prehliadku....ako vam je dobre. Maly ma 3rocky 25teho, to uz bude mala urcite na svete, neviem ako to teda bude s tou prehliadkou. Urcite tam nebudem tahat aj malicku.. ☹ nevies co by sa stalo keby sme sa tam dostavili trebars o mesiac neskor? musi to byt presne v nejaky stanoveny datum? A k dalsim nadobudnutym kilam malemu taktiez gratulujem 😉 🙂 len ho tak aj nadalej vykrmujte 😀 😀 a mozno by trebalo ozaj nejaku dalsiu oslavu, na kt. by nabral dalsie gramy 😀
No baby-tak ja som sa dnes objednala na ctg, mam ho v utorok o 11.30..viete co to pre mna znamena? Rano o 9hod, musim byt v poradni, tak musim cakat na ctg, urobia mi ho do 12tej-vtedy odchadza dr.na obed a musim ho cakat ako vcera do tej 14tej kym sa odtial vysomariiii..dobre ze? takze mozem sa psychicky pripravovat na dlhy a narocny den 😠 😠 😠
inak konecne ma zacina pobolievat brusko 😀 😀 konecne nejaky poslikovia 😀 😀
vela pisem o sebe 😅 😀
co ste dnes porabali vy? ako sa vlastne mate a citite? deticky ako? 😎 😀

marcela22
29. okt 2009

Ahojte tak Vám idem zreferovať ako to u nás frčí s dvomi drobcami 😀
Ráno vstávame tak o pol ôsmej (plus-mínus hodina) ale napr dnes sme poriadne nespali už od pol šiestej, keď malý si zmyslel že bude hodinu papať, medzitým sa zobudila Sonynka, potom malý zaspal a keď zaspala Sonka, tak začal malý plakať...no ale oficiálne sme vstali pred pol deviatou, malú som ako-tak obliekla, lebo malý bol hladný tak som ho držala na rukách a ju obliekala jednou rukou. Potom som prezliekla jeho, lebo sa nejako zázračne precikal. Potom som ho utíšila čo najviac a obliekla seba, malej som podala jogurt a rožok, nakrmila som malého, potom malú lebo nechcela jesť sama. Nasledovala koonečne moja ranná hygiena, malý spal, malá dojedala rožok s Carom a ja som LUXUSNE v kľude raňajkovala. Potom som hodinu odsávala mlieko, malá jedla cukríky 😅 a hrala sa, malý stále spal, dospával noc. potom išla malá dole s dedom, ja som upratala, nakrmila malého, dala obed malej a oboch uspala. A teraz mám na chvílku pauzu tak oddychujem...
Proste taký normálny kľudný deň ženy na materskej 😀 😀 😀

No a v noci sa malý budí cca o pol tretej a pol šiestej, večer zaspávame okolo jedenástej. Zatiaľ spinká v noci krásne, tak to snáď nezakriknem...
Von môžme ísť až v dňoch týždňoch, aj to len ak bude zrovna pekné počasie, ale tak strašne sa na to teším, že si to neviete ani predstaviť. Už som nebola vonku 13dní 😒

andrea12737
29. okt 2009

Ahooooj marcelka.. 🙂
az mam stres z toho co ma caka ked budem mat dve deturence 😅 no tak ked uz nic ineee, tak ti aspon rychlo ide cas ako tak ciiiitam 😀 ty a hodinu si s cim odsavala to mliecko? nech sa vyvarujem tomu rychlostroju 😝 😀 alebo si odstriekavas rucne? Noci mas s malym zatial celkom pekneee, toto ti zavadim, snad aj nasa mala bude takaaaa 😎 a preco az v 2tyzdnoch mozes zobrat maleho vonku? Svagrina prisla v nedelu z porodnice a v ten den sme poobede sedeli vonku na ihrisku.
Inak co som sa nove dozvedela. Tu u nas v PO to v porodnici zariadili tak ze kazda matka po porode ma dietatko od rana 6tej do 21hod na izbe. Nie je to ziadny rooming. Proste normalne su na izbe 4-5postele tak ako kedysi, len k nim dali aj male postielky. O dietatko sa cely cas starate vy, prebalujete ho. O 19hod beru deticky spat, aby ich okupali, prinesu o 21hod na posledne kojenie a potom rano vam ich znova prinesuuu..popravde ma to velmi nepotesilo..nikdy som nad roomingom nerozmyslala a ani by som si zan nezaplatila 😅 😒

moniack
29. okt 2009

- ahojte
- ja som si dnes ľahla ešte naobed spať, lebo som bola unavená 😔 , včera ešte večer som robila knedlu a dovárala segedín, ale mám navarenú aj polievku a v chladničke som včera ešte varila ryžu s mäsom a so zeleninou 😝 , a knedla je len polka, vlastne to len pre malého a segedín tiež už zjedený 😀
- večer som sa nejako prehadzovala, zle sa mi dýchalo, vkuse chodila na wc, a trpla mi ruka 🙄 , takže preto som dospávala
- u nás vo ZV to fungovalo takto, mali sme roaming až na 3deň po cisárskom som podpísala papiere a mala som Kubka celý deň na izbe, aj cez noc /niektoré sestričky boli zlaté, že keď niektorá si chcela oddýchnúť, tak vraveli, aby sme detičky potom doniesli/, a večer som ho normálne kúpala, a len ráno po kojení mi ho zobrali na vizitu 😵 , ale keďže Kubko mal žltačku, tak bol pod lampou a ja som to veľmi zle prežívala ☹ , ale fakt som mala problém sa ísť osprchovať a nechať ho samého na izbe, no išla som sa zblázniť, veď mne aj žienky vraveli ,že nestretli nikoho takého ako som ja, že ja ho proste zbožňujem 😵 , jesť som nechodila, lebo mi tam nechutilo
- marcelka super to zvládaš, a keď sa stíhaš ísť aj umyť 😀 , a malá je zlatá 😵 , to ja začínam učiť malého, že musí aj vydržať, že nemôžem hneď skákať ako on chce 😉
- Marcelka Kubko má len v decembri 3 roky, a my sme boli na 3-ročnej prehliadke teraz asi okolo júla, a vravela mi Dr. že nás bude volať teraz v oktobri, ako to mne vyhovuje, že nebude ma preháňať potom s veľkým bruchom a keď sa Oliverko narodí, tak budem mať čo robiť aj potom 😵

elefe
autor
29. okt 2009

Ahojte babulky,,,
tak ste sa rozpisali,,,
adi prajem ti aby si uz porodila v tvojom pripade by to u bolo vykupenie,,,a myslim ze pre vsetky co dovrsime koniec 38tt,,,
u nas v porodnici je to tak ze dietatko na sice donesu na izbu , ale beru na kadejake vysetrenia , a vlastne ten 1 den po porode co sa vola ze nulty, ho ani moc nemam len tak na chvilku som ho mala na prikladanie na 15min sa potesit a potom nam kazali oddychovat zase ho doniesli na 15min, vecer mi sestra ukazala kupkanie, este napapat a isiel k sestram na noc, na dalsi den ho doniesli a nechali mi ho pokial som vladala a citila sa na to, a choili ma pozerat ako sa mame , ucili prikldat pripadne odpovedali na otazky, opalovali sme deti bolo vtedy krasne vonku, maly nemal ani zltacku, a vecer ak sme sa citili na to tak sme same okupkali pri dohlade sestricky,,,a este ho vzali k sebe, ze mame oddychovat pokial mozme lebo ze doma ho uz nebudem mat kam odlozit, podla mna to bolo rozumne a dobre ,,,no na dalsi den uz ostal so mnou stale a aj na noc teda do pol noci potom ak som chcela tak som si ho mohla aj nemusela nechat pri sebe, no na dalsiu noc uz bol so mnou celu a sama som kupala bez ssestricky,,,
Samko mal 3rocnu prehliadku ale mame velmi dobru dokinu cize keby som sa necitila kludne by to prelozila, prispisobila sa mi takze v tomto nemam problem a isto to neni nejak obmedzene na termin naco by to aj malo byt,,,
no ja som tiez zvedava ko to u nas bude,,, ale maly chodi do skolky takze pokial nebude chorucky tak bude tam, keby sa drzal aspon ako doteraz ze bol chory po troch tyzdoch tak by to nebolo take strasne,,, viem si to celkom predstavit ze by sme to teda mohli zvladnut,,,
no a co sa tyka pobytu vonku s novorodencami , tak mne tiez pediatricka povedala ze tak po dvoch tyzdnoch ,,,kedze nemaju drobce ziadnu imunitu tak to netreba prehanat ,,,tak na pol hodku a dost , a aj tak bolo a pomaly sme to predlzovali , uvidime ako to bude teraz kedze sa do mrazov s novorodencom vobec nema ist , tak uvidime zalezi aj od pocasia,,,ja som len v strachu aby nebola chripkova epidemia lebo by nepustili ani navstevy do nemocky ked sa deti narodia,,, termin mam 5.1 podla doktora a 38tt by som mala ukoncit 19,12 co by mi asi vyhovovalo viac keby som isla na sekciu, uvidime ako sa teda drobec otoci,,,,myslite si ze to je dost velky dovod na cisara ked je maly zadockom? Ja myslim ze aj hej,,,,
dobru nocku,,,,
no a inak som statocne soplava vraj mozem si striekat bioparox co ma celkom tesi ze aspon nieco mozem, tak som zvedava ci a kedy zaberie,,,

andrea12737
30. okt 2009

Dobre ranko prajem,
No baby vcera som zabudla ze som si nechala luhovat caj, a vsimla som si to az sme prisli s malym domov-takze sa mi luhoval 2a pol hod. Je to caj z ostruziny malinovej a lanoveho samiacka, tak neviem ci to nebolo dost silne a preto ma to brucho bolelo 😀 ale to je len dobre, normalne som citila pravidelnych poslickov( vecer od 20h tak do 22h), takych slabsich, velmi ma to potesilo 😀 mozno dobre znamenie 😀 .
Nas Samko ma taku pribrzdenu doktorku, a dost drzu, alebo teda voci mne je taka-raz sme sa skoro pohadali, ale nakoniec som ju nechala nech ma posledne slovo a odvtedy sa trosku skrotila voci mojej osobe..Som mlada matka, tak si asi bohvie co mysliiii..
Elefe, to ze ti maly chodi do skolky, ti velmi zavidim, teraz mi to je jedno ze je nas maly doma-vlastne som aj rada aspon nie som sama, ale ked tu bude dalsie babo,tak by som aspon mala cas len pre to malicke..No ale ved, zvladla to nie jedna s dvoma detmi tak to zvladnem aj ja 😎 ale si fandim 😀 . Sekciu by ti mali naplanovat 14-10dni pred planovanym TP.. A ten bioparox sa ozaj moze a neublizi ti. Ja ho nemozem ani citit, lebo ma z toho hned napina, takze mne ostava len detsky olynth a strepfen 😉 Dufam ze ti to zaberie. 🙂
Dnes v noci pride manzel, tak zacinam s hopsanim na fitlopte, sexikom, naparovanim sa nad cajikom a bohvie s cim este co bude potrebne k vyvolaniu porodu 😀 😀 😀 kiezby to prislo na mna pocas viiikendu 😎 ach jaaaaj

moniack
30. okt 2009

- ahojte
- Andrejka tak možno, že cez víkend.... 😵
- čo sa týka dr. tak my bývame na dedine a tu je otrasná dr. , tak sme Kubka sem nedávali a zobrala nás podľa známosti super dr., kt. je aj pediatrička, endokrinologička, a ešte niečo má, ale proste je super a o malého sa stará a je dobrá na mňa, lebo ja som dosť precitlivená 😵
- a Andrejka ak sa smiem spýtať koľko máš rokov?, a tých tvojich dr. by si mala zmeniť, niet nad ľudský prístup 😉
- elefe tak sa llieč a nech ti to zaberie 😉 ,
- a fakt ani ja neviem ako budem chodiť s drobcom von, ale asi ho budem nechávať pri otvorenom okne a postupne predlžovať 😉
- ja si jednou rukou fenujem vlasy a s druhou píšem, tak sorry za chyby 😉

kyliefox271
30. okt 2009

heh, Adi, maxi vylúhovaný čaj! 😉 Držím palce, nech to príde čím skor! 😉

a kde je Icerna?? ako málo píše..

andrea12737
30. okt 2009

Hej maxi vyluhovany 😀
Moniack-no som tu jednoznacne najmladsia 😎 mam krasnych 21 😀 . Inak gramatika ti ide, takze kludne si fenuj vlasy aj nabuduce.
No poctivo si hupkam na fitlopte, ale to boli ked mi mala tak neprijemne zatlaci na krcok. Ale musim vam povedat, ze sa jej to nijak raz nepaci. Cajik je uz vypity. Ak vydrzim na tej fitlopte nejaku hodku, tak si pojdem dat vyluh z kessie.tak uvidime. Mam taky blby pocit ze mi zasa spadlo brucho... 😖
co ste dnes dobreho varili? Alebo mate v plane varit?
Mam obrovsku chut na nieco fajneeeee, sladkeeeee, ovocneeeee hmmmm, na slahackuuu 😝 🙂
idem si pohladat nejake receptiky na urychlenie porodu, snad najdem este nieco zaujimave a nove o com som doposial nevedela 😉

elefe
autor
30. okt 2009

ahoj zienky,,,
tak ja som dnes zahajila pranie veciciek ed je tak krasne,,,,zacala som fusakom a dekami a takymi hrubsimi vecame ze mi to pekne preschne na balkone,,,mam ho otoceny na juh tak tam takmer cely den svieti slniecko a krasne mi to tam vysusi,,,
zda sa ze pomaly mi to zabera , jasne ze niesom este fit ale citim ulavu co ma straaasne tesi,,,
Adi ja vyzeram strasne mlado a ed som bola v porodnici so samkom tak si na mna dovolovala jedna sestricka nehorazne lebo si myslela ze som nejaka stinda a to som mala uz 26rokov ked som mala samka...normalne mi nariadila jedno rano ze " nakojte ho a chodte sa umyt !" ja som skoro zamdlela,,, tak ale potom som jej povedala svoje , slusne , ale trefne a uz nebola taka drza ku mne,,, naozaj niekedy si lekyri myslia ze mozu nam po hlavach skakat ked ich potrebujeme,,,,
no adi teda ti prajem aby to prislo ako si prajes....
pekny den dievcence....

noemi01
30. okt 2009

marcelka - super to zvladaš
tak ja neviem ako vas tak čitam mate zlate detičky marcelka aj kyliefox
a som zvedava ako to budem ja zvladať

andrejka tak ty sa už chistaš každym dnom
nech ti to dobre dopadne a nech ste v poriadku
potom nam pridi popisať tvoje skusenosti
ja inak na fitlopte sedim a natriasam sa už od začiatku 😀 😀
mne to pri malej vadilo ked som mala kontrakcie

kyliefox271
30. okt 2009

čo plánujete cez víkend? Viem, že Andrejka rodiť, a ostatné? 😉 Mne zajtra muž odchádza, tak zas budem sama, už sa bojím 😝

andrea12737
30. okt 2009

Ahojte ,
tak mangel este stale nedosiel, ja by som uz najradsej spala-nevidim na oci, ale musim vydrzat lebo treba ist pre neho do roboty a to bude tak o hodinku-dve 😔 🙄
No skakanie na lopte mi dopadlo tak ze ma chytili poslicky, ale nic viac a mala bola ako zdiveta..este ti donedavna trvalo, no uz je klud..takze na porod to zatial nevyzera ☹
Kyliefox-nic sa neboj, vsetko zmaaaknes!!! keby nieco sme tu 😉 😀
Dobru noc prajem 😎

moniack
31. okt 2009

- ahojte
- tak som tu prvá
- ja ešte neviem čo idem robiť, ale mám čo riadiť a veľa oddychovať 😉 , včera sme boli s malým hore do pol 01,00h pozerali sme sa na film a vôbec sa mu nechcelo spať 😝
- musím ho ísť prezliecť, pá zatiaľ

kyliefox271
31. okt 2009

ahojte,
došla som z cintorína, to je ale zimaaaa 😝
vo štvrtok som bola s Laurou na kontrole klbikov, už nebalíme naširoko 🙂

andrea12737
1. nov 2009

Ahojte,
my pojdeme na cintorin az dnes-dufam ze nam ostane na to cas, lebo vcera sme nestihli urobit vsetko co bolo potrebne... uz som bola aj v obchode,teda bola by som bola keby nebol zatvoreny, tak cakam do 9tej pokial ho otvoria a mozem sa ist opat prejst do toho mrazu, brrrrr..
Inak som cela, nic nepomaha, ani bu ani mee, akurat trosku ta fitlopta v piatok, inak odvtedy uz ani to, ani mi brusko netvrdne 😒 ☹ , mala je taka nejaka, ani nie ze aktivna, ale strasne sa cele dni natahuje o sto sest a mna ide z toho porazit-lebo ma strasne boli pokozka.. Ja sa do terminu urcite nerozbehnem.. Inak jedinu taku vec co som zaregistrovala, je ze zasa citim take silnejsie tlaky na krcok, ale to je prd platne, ked nemam kontrakcie 😒

marcela22
1. nov 2009

Ahojte nemožem písať veľa-kojím...ja len - Adka a čo ten nápoj na vyvolanie pôrodu??? Ak nepoznáš tu je link, skús aspoň ten korenený ak nie ten olejový...ja som sa chystala aj na ten, olej mám ešte v chladničke 😀

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

andrea12737
1. nov 2009

Ahoj marcelka, uz som nasla tu temu-asi vo stvrtok, vsetko som si bola ihned zabezpecit, ale este s tym cakam, este je cas, nechcem si vyvolat zbytocne kontrakcie a prezivat bolest len tak 😎 , vraaaaaaj ma v utorok doktor povysetruje komplet a ked povie ze je vsetko ok, tak v piatok ho chcem vyskusat. Verim tomu napoju a jeho ucinkam, ale pochybujem ze na mne zaberie 😒 nejak to intuitivne citim 😖 ale dakujem velmi pekne.
A ako adamko? drzi sa? 😉

kyliefox271
1. nov 2009

ahojte, deti spia-píšem...
Rozmýšľam, že tie, čo máte väčšie deti, okolo 3r., tak sa ani nebojte, to zvládnete ľavou zadnou. Prteože ja to celkom zvládam, a to musím Riška ešte prebalovať, obliekať, prezliekať, krmiť - čo ani on nevie jesť normal ako človek, ale treba za ním behať, lebo on nemá čas sa najesť a neobsedí pri stole aj keď mu to chutí, už mi to leze na nervy, a teraz tiež nemáme najideálnejšie zaspávanie... zaspí, ale trvá to niekedy tak dlho, že ma ide poraziť.
Takže tak. A popritom všetkom sa starám o Lauriku, len si ju neviem tak užiť, za čo sa až hanbím. No nemám ten luxus mať až taký pokoj doma.
Andrejka, to príde. Veď už si na rade 😉

elefe
autor
1. nov 2009

ahojky maminy,,,
tak my sme si smutnu dusickovsku naldau trosku spestrili kupou novej TV ,,,ze to mame "pod stromcek!" tk manzel sa vytesuje a mne to je viac menej jedno ,,,vzali sme ho na splatky s cim niesom az tak ztotoznena ale nejak to zmakneme, doteraz sme splacali nasim auto 5OOOSk mesacne teraz nam to vychadza okolo 12OOsk mesacne tak by sme to mali zvladat - snad teda,,,,
ozaj neviete nahodou ako chodi rodicovsky prispevok na dieta? ci je to ratane mesiac v mesiaci alebo mesiac pozadu? niesom si ista ale zda sa mi ze mesiac v mesiaci a tak pravde podobne uz nedostanem v novembri prasulky akoze za oktober vsak? neviete nehodou?
ja najblizsiu poradnu uz idem na MD a vybavovat si ju, kedze som si platila DNP - dobrovolne nemoc pripoistenie tak mam narok na matersku a naslendne vraj tym mam narok aj na zvyseny rodicovsky prispevok po pol roku,,,,no a manzel by mal tento tyzden konecne podpisat zmluvu v praci dotraz len pomahal kamaratovi co bolo dost nevyhodne a ani tak nezarobil, takto bude mat stravne listky , a aj lepsi plat teda aspon tak slubuju tak som moc zvedava,,,ja si musim do konca novembra zaplatit este svoju poistku co platim raz rocne, 215€ a uz mame vsetky poplatky tento rok z krku,,, teda ak neratam bezne vydaje samozrejme,,,tak som vlastne zvedava ako to do konca roka ukocirujeme lebo vlastne ak rodicak nieje mesiac pozadu tak v novembri nebudem mat ziaden prijem ,,,,
a inak sa ako mate,,,? ako si tak vsimam tak ja som uz 32tt sranda jak to letiiiii,,,, ani sa mi to nechce berit...

andrea12737
2. nov 2009

Ahojte kocky,
elefe, ja si skor myslim ze prispevok este dostanes v novembri za oktober, ze chodia mesiac pozadu. Chodi tak vsetko-aj pridavky na deti.
S tou materskou ti zavidim, ja som to mala tiez v plane platit si DNP od marca-aprila, a nakoniec som vo februari zistila ze som tehotna, takze uz to bolo prd platne. Mozno by mi to bolo vyslo, ak by som hned na prvy pokus neotehotnela 😀 . No nic musim sa zmierit s minimalnym prispevkom. 😎 . ale tak ja som uz na to zvyknuta, kedze som narok na matersku nemala, a dostavala som len prispevok,tak moj standart sa neznizil-nezmenil, tak to neberiem tak tragicky, no o 100e viac by som brala 😀 .
Svalovku mam po vikende neskutocnu-prestaviame nabytok v byte, este doteraz som robila-rozoberala moj obrovsky pracovny stol, premiestnovala nabytok, aby som si urobila miesto pre postielku..vnoci som sa nemohla poriadne postavit, co ma tak krize bolia-este ma k tomu na lavej strane v krizoch seklo..no poslickovia ci tvrdnutie veskere zaaadne ☹
Zajtra mam tu slavnu poradnu, od rana do obeda, tak sa veeeelmi tesim 😠 dufam, ze ma uz ozaj poriadne skontroluje, povie ze je vsetko ok, a tento vikend si asi normalne pojdem zabehat..Manzel seks odmieta, lebo ze on citi pri tom hlavicku-ma z toho nocne mory a strach 😠 ☹takze si musim pomoct inymi metodami- nasla som nieco na internete, tak to skusim 😉

elefe
autor
2. nov 2009

ahoj mamule,,,

ja som dnes bola v meste na nejakom tom nakupiku pre mimi,,, maly siel do skolky po tyzdni tak som zvedava kolko tam vydrzi a kedy zase ochorie,,,ale snad to nebude tak rychlo,,, kupila som si vlozky do podprdy, palicky do usiek, mydielko, krem na zadocek , a vlhcene obrusky,,, snad moje babo nebude nejake alergicke na niektore vyrobky,,,Samko nebol tak predpokladam ze nebude ani druhy mrnusik ale clovek nikdy nevie a prave preto som toho nenakupila nejak vela,,, namate niekto skusenost s takymi bielymi pamperskami? maju teda taky biely perletovy obal , neviete co su to zac? pri samkovi take este neboli len tie klasicke new born od 2-5kg sak aj tieto su vsetky velkosti len ci neviete ci su dobre ,,,, plienky som zatial nekupovala to bude v dalsej varke nakupu spolu s olivovym olejcekom, mastickou na bradavky, a nejakymi ostatnymi drobnostami a mali by sme byt vybaveni,,,,

andrea12737
2. nov 2009

Elefe-vraj su velmi dobre lebo konecne nie su parfumovane, ale v takom tescu tie tescoplienky zelene su tiez velmi dobre a cenovo pristupnejsie a tiez nie su parfumovane. Najlepsie vlhcene utierky su vraj z lidlu-take modre Softino-tiez su neparfumovane. 😉

moniack
2. nov 2009

- ahojte
- tak my sme dnes boli na cintoríne, a prišla som riadne zničená, ledva chodím a udrelo mi to do krížov 😖
- a to som ešte varila ryžu s omáčku, kura+zelenina a mužovi pečené kura 😝
- neviem ako to je s vyplácaním, ale ja si zas myslím, že dostaneme iba v tom mesiaci čo ma dieťa narodeniny a potom už nie 😖
- Andrea tak len dlhé prechádzky, a keď ti to prestavovanie nábytku nepomohlo tak fakt neviem 😉, asi len horúce sprchy, alebo dlhé sprchy 😀, a čo sa týka toho seksu, tak my sme pri Kubkovi boli riadne zdržanlivý, to akože vôbec nič a už sme sa nemohli dočkať po šestonedelí 😵 😉, a teraz to bolo, ale ako už mám veľké bruško tak muž má tiež rešpekt a bojí sa , aby mi neublížil, tak zas nič.... 😔
- Elefe ja tie plienky tiež nepoznám, ale teraz som si kúpila tesco plienky a aj vlhčené obrúsky 😉, aj ja som počula že z Lidlu sú najlepšie 😵
- ja som nebola spokojná s pamperskami, v nemocnici som ich mala 42ks a keďže som rodila cisárskym a bola tam 7 dní, tak ten posledný deň my už chýbali 😒, a doma tiež som ich nepoužívala, lebo malý ich precikal, a jedine čo som bola spokojná boli Huggies, ale fakt ako kupujem tie z Hypernovi a z Tesca sú lacné a malý mi nie je mokrý 😉
- ale každému niečo iné vyhovuje 😉
- aj ja mám zajtra poradňu, idem o 15,ooh autobusom, som objednaná o 16,ooh a o 16,20h ide bus naspäť, to všetko stíham 😉
- a kozmetiku ja nejdem kupovať, len lieh, vatu, mastičku na bradavky, a na riťku a to je všetko, uvidíme ako bude, lebo Kubko bol alergický a používali sme fakt len mydlo 😀

icerna
2. nov 2009

no ahojte maminy,hlasim sa k vam po dlhom case 😀
ale stale vas citam 😉
marcelka gratulujem k adamkovi 🙂
andrejka uz ti musi byt dlho,aj mne uz je,ale este musim vydrzat 😉
kylie,tak budete zase sami,ale ty to aj tak krasne zvladas. nam tato odchadza buducu nedelu skoro rano ☹ a som zvedava kedy pride
zajtra mam poradnu,aj na pasy do nemocky musim,ale sa mi tam nechce,zase tam budem urcite dlho trcat 🙄min. tyzden som bola aj na prietokoch a vsetko v poriadku,len mi pomaly plodova voda odteka a casto mi brucho tvrdne 😖
pozdravujeme aj dalsie maminky 😀 😀

noemi01
2. nov 2009

ahojte ešte som vas neprečitala cele
ale vidim že tu stale piše andrejka
ty už nemaš biť v nemocnici????
a držať babo v naruči 😀

melonik
2. nov 2009

Pozdravujem vsetky maminky,davno som sem nepisala nejako neni cas,ale citam vas,marcelka gratulujem k syncekovi no vidis tak nakoniec si mala super porod bez kontrakcii.Noemi,elefe alebo aj ostatne nepamatate si kolko vazili vase poklady v 30 t na UZV?Ja som bola dneska,dneska som zacala 3o tt a vazime 1700 g.Neni to nejak vela?Co som pozerala na nete tak by sme mali mat okolo 1300 g,ale hlavne ze je vsetko v poriadku.

kyliefox271
2. nov 2009

icerna, aké máš peknučké bruško, pekná fotka 😉