Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
26. nov 2009

efele - no to ani nevrav vieš ako ja beham
ako pos---a kačica
inak aj ja som mala problem zo stolicou a teraz na konci je opak

dadulka - ja čakam že pôrod bude rychli aj ked veľa bab my vravi že po pôrode to viac boli koli maternici........

efele - ja som tu ja mam ešte času bala som sa že dieťa je veľke koli cukrovke ale nie

andrea12737
26. nov 2009

Dobre ranko
dadulka- tak ja mozem povedat ze druhy porod bol horsi ako prvy. Prvy bol sice dlhy ale bolesti boli rozdychatelne, a na porodnu salu ma uz nik nedostane,jedine ak na operacnu..
Noemi-s tou maternicou suhlasim. Ja som za 3dni nemohla chodit. pri kazdom kojeni sa mi tisli slzy do oci,co ta bolest bolest bola zasa o cosi intenzivnejsia-davali mi akesi tbl.proti bolesti,lebo paralen mi nezaberal.
moniack-tak dufam, ze vam tie sopliky cim skor prejdu, a vobec to cele maleho obdobie..
icerna- zeby uz mala malicke pri sebe? uz tyzden sa neozyva 😀
Dnes som nejak strasne nervozna, bude to rusny den.Este k tomu manzel isiel prec na cely den, mala chce byt vkuse od skoreho rana len na rukach-ja ju nevladzem tolko nosit, tak ma to len znervoznuje, aj teraz pisem len jednou rukou, lebo na druhej ju musim cicikat..
dufam, ze okolo obedu sa to vsetko ukludni.
Zatial vam prajem krasny den.

kukucka26
26. nov 2009

ahojte zienky pred vcerom som vam pisala ze mi vysiel pozitivny testik, vcera som bola u lekarky na usg je male krasne zrniecko &hcg je 1673 takze sme vraj v 5-6 týždni

dadulka2000
26. nov 2009

ahojte
kocky to som ani nepocula ze koli maternici - je druhy porod horsi,... ach jaj,.... tesim sa. 😅
kolegyna mi vravela ze mala strasnu triasku po druhom porode (ani o tom som nevedela,.... 😒 )
adka, ako napredujete??? malicka uz ide mat 3 tyzdne ako vidim,.... wow.
moni, nech uz je Kubko OK, a choroby prejdu.
noemi, uz sa ti to isto krati,.... 🙂
kukucka, gratulujem,.... 🙂

moniack
26. nov 2009

- ahojte
- jej dneska ste toho fayn popísali 😵
- tak ja som mala hroznú noc, 2x ma prehnalo na wc, hrozné ale ozaj hrozné bolesti lonovej kosti, bedrový klb/som nemohla ani na boku ležať/, tak som sa prechádzala, ale pri tých bolestí to bol zážitok, no proste ešte aj kríže a môj konečník 😔
- takže som nespala zas v noci, ale Kubko ma nechal v posteli, takže som vylihovala ešte o 11,ooh 😀 😵 , teraz som si dala sprchu
- Kubko už má lepšie, ten dithiaden včera mu pomohli a dala som mu Olynth a odsávala, takže pohode, aj v noci spal 😵
- kukucka aj ja gratulujem a teraz musíš veľa oddychovať 😵
- Andrejka moja tak to máš perné 😒 , joj a na ruky to je riadná záťaž na tú tvoju chrbticu 😒 , ale malá už bude mať 3 týždne 😵 , a ako ste na tom v noci?
- noemi aj ja som mala problém so stolicou a tiež sa mi to upravilo v tehotenstve, a k tomu moja zlatá žila 😀 , ale tak ty si ešte akčná, v pohode všetko zvládaš ako kukám 😉 no máš môj obdiv 😉
- dadulka 😵

noemi01
26. nov 2009

dadula - ako piše andrejka to my už povedalo viac bab
lebo maternica sa predsa už druhi krat natiahla a stiahla tak viac boli tak sa moc netešim

moniack - ja mam pocit že ked ležim že je mi horšie ako ked beham
inak už by som mohla oddychovať
no krati ale ešte nech vydržime aj ked sa už citim na rozpadnutie
tie kosti my davaju zabrať bolia

elefe
autor
26. nov 2009

Ahoj dievcence
Adi tak to mas narocne, ked mala sa rada nosi,,,viem o com vravis mne jedneho casu Samko spal len na rukach bolo to utrpenie ale potom som ho naucila spinkat pekne v postielke,,,sice zo zaciatku som pri nom precitala aj polku mami a ja ale naucil sa,,,,
dadulka ani ja som nevdela ze koli maternici je druhy porod bolestivejsi,,,ale myslim ze nie lebo doki mi povedal ze ako druhorodicka by som to mohla zvladnut aj ked je koncom panvovym,,,co sa mi moc nepaci,,,,,,,
som rada ze pisete ze sekcia je ok , ak ma bude cakat aspon sa nemusim bat,,,,Jakubkovi prajem rychle uzdravenie, u nas tiez super zabera odsavanie,,, je to super aj ked maly jasne ze strajkuje a place ale uz sa naucil ze cim menej place tym je to rychlejsie,,,tak sa celkom da,,,,
co sa tyka veciciek mam tiez vela po samkovi,,,ale samozrejme ze som neodolala aj nejakym novym kuskom,,,ale len v ramci normy,,,to skor moja mamina je akcna a kupuje co vidi,,,,

pekny vecer

elefe
autor
26. nov 2009

a ozaj bola by som zabudla,,,,

vitam novu babulu a gratulujem k tehu,,,, 😉

elefe
autor
27. nov 2009

breeee ranko,,,
co dnes planujete dievcata?
ja upratujem o stosest,,,,

andrea12737
27. nov 2009

Ahojte, dnes som tu prva 😀 stop 😀
juuj, tak mala ma dnes nechala vyspat-kiezby to tak bolo kazdu noc, ach jaj . Od 23h-06h..ale mrvila sa okolo 3tej, chcela som ju prilozit no zatvorila pusu na tri zamky, tak som ju nechala spinkat a zobudila sa az o 6tej..
No a zasa zaciname mat problem.Citim ze mame zasa menej mliecka, v jednom prsniku. Neviem co s tym. Vies ze je zaklad prikladat dietatko, dokonca vo vacsine zacinam s tym jednym prsnikom, aby sa mi stimulovala vyssia tvorba mlieka, no akosi to nepomaha-neviem preco. Ved po 8 hodinovej prestavke sa mi nedokazal naplnit prsnik ani natolko aby som zasitila malu, musela som jej ponuknu aj druhy. Pritom predtym jej stacilo napapkat sa len z jedneho prsnika..tak dufam, ze sa mliecko ´netrati´ ☹ .
No ja uz vo velkom varim. Uz som aj stihla rozvarit cestoviny, co tu pisem 😅 no nevadi.
Tak ja uz budem koncit. Inak v utorok mame prvu poradnu 😵
Elefe- kedy sa vlastne uz naisto dozvies ako budes rodit? A nemozes si cisarsky nejako vybavit? u nas to robia automaticky. 😒
Marcelka sa neozyva, ani kyliefox tu uz dlho nebola...a icerna kde je? 🙂
Krasny zvysok dna zienky...

noemi01
27. nov 2009

efele - ako vravia že pôrod bude lahši a mala by si zvladnuť podľa nich aj zadočkom ked je otočena
ale po pôrode že viac boli maternica ako pri prvom predsa sa už chuda druhi krat roztiahla a stiahla 😉

andrejka - davaš jej papať najprv z toho čo odmieta čo???
mne to začala robiť asi ako polročna ale moja vina ja som viac nukala druhy ako ten z ktorim som mala problem
a ešte rok mi papala z jedneho 😀
tak sme kojili rok (pol roka iba z jedneho)

andrea12737
27. nov 2009

Noemi, prikladam ju castejsie na ten, v kt. je menej mliecka, aby sa produkcia zvysila, len akosi to nejde, neviem preco..trosku viacej preto stresujem, lebo este pred tyzdnom jej stacilo napapat sa len z jedneho prsnika. Vlastne z jedneho jej aj staci, ale iba pri tom jednom, pri tom druhom musim dat aj druhy 😀 chaaapes,ze? 😀

dadulka2000
27. nov 2009

caute kocky,
nejake ste akcne dneska.
ja som Elinku odprasila na 3 hodky do preschool, a tiez riadim, periem. 🙂 dnes mam day off v praci (a aj v pondelok),.... inak uz ratam tyzdne do MD - 2 pracovne tyzdne - tj 6 dni, wow.
co ja budem doma robit,...sa zblaznim 😀
inak balim 30kg balik co posielam domou na sr - v pondelok si po neho pridu, tak nech uz mam vsetko v tej krabici pomaly ulozene. 😀
Adi,... ved ako vravis, len prikladat, pit vela, vela tekutin. (resp skus aj odsavat v neho,... mino kojenia)
ale ja tu rady ohladom kojenia davat nemozem - ja sa kojenia bojim najviac. ved uvidim co vam potom v januari napisem 😝
pekny den vsetkym, a este vymysliet co navarit,.... vsak??

elefe
autor
27. nov 2009

Ahijte,,,
Adi ja som bola prva,,,, ha ha hahaha 😝

no neviem chcem sa na porode dohodnut ked budem mat po prietokoch to uz budem nastojit na sekcii pokial bude zadockom otoceny,,,,nechcem rodit normalne , vraj sa pri porode zadockom deti zvyknu napit plodovej vody a vznika hned po porode zapal pluc to by som naozaj nerada,,,,
ja uz mam upratane,,, dnes osm varila len polievku tak mam fraj,,,
zatial,,,,,

moniack
27. nov 2009

ahojte, dnes je u nás upršané počasie

tak ja som konečne v noci spala v kuse 4hod., strašne sa teším, len ráno som skoro vstala tak som si išla ešte zdriemnúť

ja som varila ryžu, kur. prsia vo vlastnej šťave

Andrejka ja by som si tiež po kojení odsávala, a mne sa vždy super naliali prsia, keď som vypila Vineu 😵 , mala som tiež problémy s mliečkom a v nemocnici mi sestrička poradila, síce som videla, že ženy pijú vineu, ale som sa nejak nedovtípila 😉

joj dneska je malý aký živý, len kope, a raz jedna strana vypukla raz druhá, že aj Kubko si dáva ručičky na bruško, že ho ukľudní

dadulka2000
27. nov 2009

kocky
tu u nas v uk, je pekne slnecno,... aj ked coskoro uz bude tma. 😎
ozaj, a sla som sa docurat od smiechu teraz 😀 , Elka si dala loptu pod tricko a hrdo prehlasila, ze je ako maminka teraz 😀
uz sme spraskali sosovicovu polievocku,.... neskor este smyknem pizzu do rury,... a je to!

noemi01
27. nov 2009

andrejka - tak aj moja bola taka a s doktorkou si to neprebrala???

efele - len pekne trvaj na svojom

moniack - ako vinea sa nesmie či ano???

dadulka - tak to aj moja robi a ešte aj trasie bruškom že ju babetko kope 😀 herečka

moniack
27. nov 2009

- noe vinea je dobrá, ale viem ,že niektoré deti s tým mali problémy, ale ja som napr. nechala bublinky vyfučať a fakt chválim, a keď ti to poradia aj v nemocnici
- dadulka Kubko zas povie, že aj ja mám v brušku bábiku, a hýbe sa 😵

noemi01
27. nov 2009

moniack - to som nevedela dobre vedieť 😉

elefe
autor
27. nov 2009

ahojte tehulky,,, aj maminky,,,
ano vinea je dobra aj v tehu a aj na kojenie,,,,je dost ostra , ako pise Moniacik nechat trosku bublinky vyprchat a mne sa velmi dobre osvedcil aj jablkovy dzusik a este aj caj na kojenie, granulovany Hipp , aj teraz ho mam uz kupeny, a este nejaky ten karton vinei
dadi to ti zavidime to pekne pocasicko,,, to je otrasne a este aj studeny vietor fuci,,,,ale v UK to dlho nebude som si tam s pocasim preuila svoje,,, kym som sa aklimatizovala som len pol roka spala,,,, chi....
co mate na plane cez vikend? my sme doma, ocino v robote , cely tento tyzden som ho ani poriadne nevidela a maly uz mrnci ked ho vidi stale znova a znova odchadzat.... chudatko chyba mu.....
pekny vikend

moniack
28. nov 2009

- ahojte, ja som tu dnes prvá 😕
- ja som mala dobrú noc, síce som bola 4x na wc, ale som spala pohode a teraz som len vstala 😉
- u nás je hnustné počasie, a ešte uvidíme aké bude poobede 🙂 , mäso sa rozmrazuje takže budem variť, a ocino riadiť, a ja prať 😉
- užite si víkend žienky

elefe
autor
28. nov 2009

ahojte babulky,,,

tak ako sa mate? vsetky ste zdrave? ziadne chripky ani podobne svinstva?
U nas v nemocke zomrel min tyzden jeden chlap na H1N1 ale mal aj chore oblicky chodil na dializu , takze organizmus nemal celkom OK, teraz lezi v tej istej nemocke dievcina s H1N1 a ta je vraj aj drogovo zavisla tak ktovie,,,niekde na SK su este dva vazne vazne pripady , a vo Francuzku su prve dva pipady zmutovanej H1N1 tak som zvedava ako to vsetci dobojujeme,,,, ci napokon nepokapeme ako muchy,,,, 😒
no takto pesimisticky som zacala,,,, 😉 ale pokracovat budem veselsie,,,,
my sa mame OK , maly spina, pobede ideme gratulovat svokrovcom, tak bude trochu zmena,, aj ked no nejak sa nehrnieme ale co uz,,,,idu aj nasi akoze svokrovci pozvali aj svatovcov,,,, uz sa "tesim " na tu TV schow,,,, ja nepochopim ako ked ma niekto navstevu moze ist vkuse TV???? aj vy to mate doma tak zauzivane? my teda nie, podla mna to je maximalne rusivy element a nepatri sa to ,,nieje to proste slusne , aby som ja alebo manzel pozerali na TV ked mame navstevu.... no nie????

dadulka2000
28. nov 2009

caute kocky
vidim ze uz pekne ste na nohach (ved kto by aj nebol okolo 14:00hod uk casu🙂 ), ja som dosla z mesta,.... vsade plno ludi sa hemzi, vsetci uz zhanaju vianocne darceky. no mozem to kaslat,... pekne si ja idem pockat na vypredaje, ktore tu zacinaju uz 25.12. jupiiii 😀
elefe, no poviem ti ze si zacala dost z ostra 😀
inak mne prisla tento tyzden pozvanka na ockovanie proti tej chripke,... ale idem to ignorovat. uz nejako budem musiet tych par tyzdnou vydrzat.
dnes vecer ideme na 40' Birthday party kamoske, kde bude okolo 160 ludi, bude to super, len dufam ze sa nicim nenakazim 😝
pekny vikend mamulky 🙂

icerna
28. nov 2009

ahojte,tak ja sa vam hlasim 🙂 lianka sa narodila 22.11 o 16.25hod porod bol dlhy a bolestivy,ako asi kazdy 😅 ale mame to uz za sebou,od 1noci som mala kontrakcie..mala vazila 2690g a 48cm,taky krpcek. vo stvrok nas pusili domov. vanesska si vyzaduje pozornost,ale nie velmi,len chce stale malu špehovat,to by ani nevadilo,ale vo stvrtok sa jej pustili sople a zacina aj kaslat ☹ ako naschval ☹ dufam,ze sa mala nenaberie od nej 😕 mliecka mam vela,musim odsavat,dufam,ze to aj tak vydrzi dlho 🙂 mala je papkač riadny.
niekedy vas docitam
pekne sa majte zatial a davajte si pozor,setrite sa maminky 😉

andrea12737
28. nov 2009

Ahoj icerna!
Gratulujem k malickej 😀 !!! Vela stasticka a zdravicka vam prajem 😀
super, takze kto bude dalsi 😀 😀 noemi? 😀

dadulka2000
28. nov 2009

nakukla som sem na rychlo,.... a wow,..... icerna moc, moc blahozelame k lianke. super ste to zvladli. uzivajte si spolocne chvile a nech ste zdravucke.
🙂

kyliefox271
28. nov 2009

GRATULUJEM, Icerna 🙂 🙂 🙂

elefe
autor
28. nov 2009

Ahojte,,,

Icerna my sme tusili ze uz to mas asi za sebou,,,, 😉 GRATULUJEM aj ja,,,, len nech ti mliecko dlho vydrzi a vanes nech sa rychlo vyzdravie,,,,

no z ostra ale asi taka je realita,,,,alebo to media len nafukuju,,,,,???? kto vlastne vie?

kyliefox271
28. nov 2009

čaute baby, hlásim sa, žijem, narýchlo som Vás dočítala, Vaše dobré aj zlé správy,
dosť ma prekvapila melonik s malou, ale zvládnu to!
Elefe, asi som to prehliadla, ale ako dopadli Samkove výsledky z odberu krvi?
ja som s malou na to vyšetrenie nešla, ohľadom reakcie tbc čo som tu písala, prasklo jej to doma, vyšiel hnis a hojí sa to pekne, aj keď nie som pediater, nevidím zmysel toho, aby som ju kvoli normal reakcii vláčila po doktoroch a aby sme sa nakazili, myslím, že to má pekné, maličké...vo štvrtok ideme k lekárke na prehliadku, budem ju urgovať, aby sa na to POZRELA a až potom nás niekam posielala, ak sa nedohodneme, zmením detskú lekárku.

inak fofry-fofry, dnes som mala skúšku, a to som sa musela pripravovať v týchto abnormlánych študijných podmienkach, čo tu mám, keďže muž mi venuje ale asi nie vlastnou vinou podľa mojho matematického vzorca asi 1percento času takže ak si nepomožem sama, tak nik. 😒 Večer malá nevie zaspať, nepomáha nič, možem ju aj 2hodiny natriasať na rukách, aj si s ňou ĺahnúť, ale akonáhle odídem je hore. Takže nemám čas ani na to čo musím a už vobec nie na to, čo by som chcela. Inak je zlatá a stále sa smeje, je v pohode a bez problémov. Krst sme zvládli super, a vydýchla som si. Ale už mám dosť povinností do školy /elefe, školu nechcem prerušiť, som teraz 2.ročník, tak rada by som sa už aj pohla trochu ďalej 🙂/

Inak neberte to ako sťažovanie, nerada by som tak posobila, skor konštatujem, ako žijem teraz 🙂
Marcelka, Adi, ako Vy fungujete? a Icerna s týždňovou malinkou? 🙂
Moniack, aké pekné meno ste pripravili pre drobca 😉 Elefe, kĺdune daj 2mená, ja som tiež najprv nechcela, ako konzervatívna Slovenka, že načo 😉 Ale muž (nie je Slovák) trval na tom, že je to tam normálne a ak bude mať len 1meno aké to bude....tak sme dali a hotovo, prežila som, aj tak je to v podstate jedno. Používame len prvé (druhé len pri oficialitách)

Idem sa osprchovať, to je luxus mojich dní. Dobrú noc 😉

elefe
autor
29. nov 2009

Dievcence ahoooj

a co je dnes s vami??? asi ste vsetky zaneprazdnene ze?
tak vikend nam skoncil zacina novy tyzden ani sami nechce verit ze to tak letiiiii

tak uspesny tyzden prajem,,,,