Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
30. nov 2009

Ahojte.
Takze som tu prva..dnes sme mali konecne normalnu noc..mala mi krasne spinkala od 23hod do 05hod, takze paraada. Vcera sme mali psycho-teda pre mna to bolo psycho. Mala prespala celucicku sobotu(no ked bola hore 2 hodky tak je to vela) a v noci o 3tej ako sa zobudila do 5tej nespala, potom zasa od 6tej - 7dmej, tak od 8mej do 8,40 a tak sa zobudila o 9,20 a to bola hore cele dopoludnie, na obed si zdriemla 2 hodky, potom este k veceru, nejaku hodku a to bolo vsetko co vcera za cely den pospala az do 23 hod..no poviem vam, ale ta noc od tej 3tej, nervozna som vcera pochodovala po byte, ako pes, na vsetko som len hundrala..ale dnes mi to vynahradila, tak ma odpustene. 😵
Co dnes idete porabat?
Zajtra mame prvu poradnu-som taka nervozna..strasne sa tesim.. 😀 inak konecne som prisla na spravnu techniku dojcenia, i ked som nasrata na manzela, lebo mi malu naucil na dudel a tej sa leni otvarat pusu 😠 joj, ale ma s tym nasral. 😠 😠 ale ako pri samotnom dojceni-okrem toho otvarania pusy na zaciatku- to nema ziadny dopat, a dufam ze sa to nejak este viacej nedodrbe. Takze zatial klop-klop, pekne dojcime, a som stastna...je to take nadherne, ked ju dojcim a ona ma otvorene tie jej velke modre okale a pozera na dudu,na mna.. 😵 ja som sa asi vazne zamilovala 😀 😀
Baby, a vy ako poradne? kedy ich mate? Inak tie tyzdne vam fakt neuveritolnou rychlostou naskakuju.. 😉
Kyliefox-si super, ked to takto zvladas!! viem si to zivo predstavit, ako to u vas vyzera, teda ty-deti-skola..da sa to vsak. Inak ty studujes externe? ja si buduci rok, dam prihlasku na nejaku vysku. Tento rok som sa na to vydrbala kvoli babatku, no buduci, uz by som chcela nastupit-tak uvidime..

elefe
autor
30. nov 2009

Ahojte
adi tak mala ozaj pospinkala dobre,,,no ved sama vies ze s takymito mrnusikmi je to este vseliake kym si spravia rezim,,,ako na rezim je najhorsie kojenie,,, vtedy nemaju deti ziaden aj rok,,,no koli tej dudke si teda riadne nastartovana,,,ja mam stale dilemu ci malickeho ucit na dudel alebo nie, lebo pri Samkovi som mala taku skusenost ze koli dudlu aj nejedol a je to doteza tak ,,je zavysli na dudke a to ma uz prec 3 roky,,, takze sa bojim a neviem ako Samka oducit,,,najradsej by som bola keby ju odhodil sam,,, ale mam strach ze to nespravi nikdy,,,, on ju proste miluje,,, inak by som to ani neriesila, sama som dlho dudllala, (kym som nesla do skoly) a potom mi to doalo len koli tomu jedeniu,,,akoby sa najedol z dudlania,,,
poradnu mam ja v bud,pondelok a uz aj prietoky,,, ano damy,,, prietoky su tu,,,tak som zvedava ako je maly vlastne napokon otoceny lebo mam pocit ze brusko mi kleslo, a to by sa podla mna mohlo stat len vtedy ak sa malicky otocil dole hlavickov,,,,neviem moj laicky nazor,,,
ja by som tiez chcela skolu nejaku skusit ale najskor asi len skusim nejake pomaturitne studium,,, mam pedagogicku tak by som si skusila spravit specku,,, na nasej povodnej skole , dialkovo raz do tyzdna,,,tak som zvedava ci sa vobec odhodlam,,, je to uz pomaly 11 rokv co som vonku zo skoly,,,,
inak sme boli do rana sami doma, manzel vcera odisiel na montaz do BA a este nedosiel ,,robili do 8,00 rano, celu noc teda a az potom sli dom , takze teraz cestuju aj s olegom,,, kazdu chvilku mu volam aby nahodou nechytili nejaky mikrospanok ,,,,tak sa tesim aky pride domov strasne unaveny,,,, neviem si ani predstavit byt tolko hore,,,, vcera vstaval o 7.00 a vlastne este nespal,,, chudak moj

moniack
30. nov 2009

- ahojte
- tak konečne opäť pondelok
- elefe my sme na tom podobne 😀 , aj Kubko bude mať teraz 14.12., 3 roky a stále má cumeľ 😒 , aj som ho oddúčala, ale vždy sa niečo stalo, že sa to nedalo, a tiež čakám, že sám od seba to vyhodí a nič 😒 , počuj keď sa narodia naše bábätká tak možno sa odnaučia 😀
- čo sa týka školy, tak ja som si myslela, že sa tiež vrátim, ale ako som staršia, tak som lenivejšia, pamäť neslúži, a v hlave mám kopec starostí a povinností 😉 , a tiež už som dosť rokov mimo školy 😉
- Andrejka aj tak je to super, že aspoň to máš na striedačku tie nocí 😉 , inakšie mne malého v nemocnici naučili na cumeľ 😠 vôbec som neplánovala mu ho dávať, a ani teraz neviem či som mala kúpený, tak si viete asi predstaviť tie nervy 😠
- dnes som tak vypenila 😠 vravím ,že si pripravím tašku ak by sa v noci niečo stalo, len plač, krik, hádzanie sa na zem, a dokonca som dostala kopačku do brucha /a to bol len chvíľku von so starkou/ 😖 , tak som dnes čistila žalúdok aj mužovi a všetkým naokolo, že mu všetko dovolia 😠
- tak ja idem v stredu do poradni, a som zvedavá, či nie som otvorená, ako je na tom placenta a tak, lebo zas mám tlaky zospodu, a lonová kosť bolí 😒
- ale nechcem sa sťažovať 😉 , fakt si toto tehotenstvo užívam,

elefe
autor
30. nov 2009

Moniacik mna lonova kost tiez strasne boli a nech si posedim dlhsie tak potom normalne neviem behat z tej bolesti

kyliefox271
30. nov 2009

Andrejka, externe...
a to sa teraz čudujem, že čom to trepala, keď som hovorila, že popri Riškovi nemám na nič čas. 1.jeho rok som nechodila ani do školy ani nemala nič na starosti len jeho. Však to bola pohodaaa. 😉 človek zvládne veľa, keď musí a chce 🙂

moniack
1. dec 2009

- dobré ránko
- tak konečne je ráno, dnes mám narodeniny, ale budeme ich oslavovať naraz s Kubkovými 😉
- túto noc som sa nemohla dočkať rána, tak ma boleli bedrá, som už len vymýšľala polohy na spanie 😒
- elefe čo môžme robiť 😒 , to asi ani ty si nemala bolestí pri prvom ako ja a teraz je všetko také nové 😒
- dnes idem variť šošovicovú polievku, a druhé neviem, lebo som vyložila prsia, tak niečo s tým 😉
- u nás prší

dadulka2000
1. dec 2009

dobre ranko
Moniack - si ma predbehla, myslela som ze budem prva 🙂. takze hlasim prichod z prace - zacinam to odratavat - uz len 5x do roboty a nastava cas dovolenky a MD (fakt neviem co budem doma robit - sa unudim 😀 )
ozaj kocky ste na facebooku? ak ano poslite mi meno do IP a najdem si vas, please.

aj nasa Ellie ma cumel - ale ona ho vzdy ma len na spanie alebo ak je chora a chce chce nieco na ukludnenie. som zvedava ako ju od toho odnaucim. dufam, ze v 15ke nebude spat s dudinkou 😝
ja som sa celkom fajn vyspala, .... ani ma nic neboli, tak klop-klop citim sa fajn.
zajtra mam to posledne sono,.... koli placente, tak som zvedava.
pekny den vam prajem a drzkajte sa

andrea12737
1. dec 2009

Ahojte dievcence,
Moniack- GRATULUJEM!!! 😀 Vsetko len to najlepsie, vela zdravicka, stasticka a lasky nech ta sprevadza na kazdom tvojom kroku 😀 . Joj, ako ja by som si dala sosovicovu polievku...mnaaaaaaaaaaam
neberte to zle,ale to tehotenstvo a tie komplikacie s tym vam vobec nezavidim..ja som si to moje teda vobec neuzila,prave naopak tak trosku ma to odradilo od este dalsieho babatka a o porode ani nehovorim-to babatko uz inak ako na cisarsky von nepojde. 😒 prisaham.
dadulka-tak konecne budes mat volno a mozes oddychovat,nabrat sili na porod 😉 , dufam,ze ti sono dopadne ok.
no a my sme boli v poradni,nasrata som teda neskutocne.. vraj je hmotnostny prirastok 160gr na tyzden malo! 😕 😠 ,o 2-3 tyzdne mam prist na prevazenie,ak to bude stejne,tak mi da predpisat UM! Krava jedna sprosta! Musim zmenit pediatricku,lebo toto je uz silna kava. Tak ona tu je nato aby presadzovala dojcenie, aby mi poradila v technike dojcenia a pod.a ona mi radsej predpise UM! 😠 😠 a o.i. 160gr na tyzden je kraasna hmotnost..a ona tava mi povie,ze je to spodna hranica!!! 😠 😠 penim od nervoch.
Inak sa mame dobre 😀 😀 Idem to rozchodit s malou na rukach 😉

dadulka2000
1. dec 2009

Adi,... mas pravdu,...len sa riad svojim instinktom a aj nadalej koj, ziadne UM jej nedavaj ak si myslis ze Kristinka je spokojna a ma dost, tabulky predsa nie su priorita. 😉
Moni,.. som zabudla - vsetko naj naj, nech si stastna a spokojna. 🙂
aj ja by som si dala polievocku (my sme ju mali v piatok), na dnes mam veceru v chladnicke zo vcera - opacne rezne na stave, ale na zajtra nieco musim vymysliet - asi spravim masko s korenenou omackou. zajtra pracujem z domu tak budem mat cas sa realizovat 😀

elefe
autor
1. dec 2009

Ahojte babulky,,,

Moniacik Happy B-day ,,,, vela vela stastia zdravia a vsetkej radosti co k zivotu patri,,,
Adi 160G na tyzden je super,,,,mne Samko priberal 250G za mesiac,,, a dokina kazala dokrmovat a ani tak nepriberal viacej,,,,je to proste NEjedak od malinka,,,,len sa ty drz svojho a klud nedaj sa vytocit,,,, ved ty najlepsie vies a najlepsie si poznas svoje babatko,,,

no baby ja som zase zdesena z umrtia tej novorodicky v BB na H1N1 no neviem ci vas s tym neotravujem ale asi to priliz sledujem , aj mamina mi povedala aby som sa na to vybodla ale ze nech nejdem ani do mesta ze darceky nepotrebuju ani Mikualasa a ze sa kloli nikomu na svete nemam vystavovat riziku ochorenia,,, tak mam dilemu ze pravdepodobne poslem manzela sameho ale to je zase taky nakupca na porazenie,, kupuje co netreba,,, leba " raz sa tto zide? " no a to ma ide sibnut,,,,budem mu musiet vydelit presny rozpocet aby nemal na minanie pomimo,,, 😝

inak sme ok maly sa strasne prevaluje a ja som teda zvedava na prietoky a dalsi postup,,,uz by som chcela mat babo pri sebe a byt doma v bezpeci...

moniack
1. dec 2009

veľmi pekne ďakujem za blahoželania 😵

elefe si zober, že ja bývam vo Zvolene a to je dosť blízko, takže som tiež z toho zhrozená 😖 a manžela pošli na nákup s papierikom 😀 , aj môj bol a počuvaj vravím kúp mäso, a on ti donesia mäsa za 70 eur, mraziak taký veľký nemám tak som musela do veľkého k svokre 😅

dadka ja som tiež rozmýšľala, že urobím rezne na šťave, ale dostala som chuť na zemiaky s rezňom, a cviklou, mňam a dokonca teraz mám peknú strúhanku, tak tie rezne krásne vyzerajú, nie je taká tmavá 😉 ,a na facebooku som registrovaná ale nechodím tam, len keď niekto niečo napíše, ešte sa tam neviem veľmi orientovať 😉, ale ak chceš tak ti dám 😉a doma si vždy robotu nájdeš 😉

bola som v obchode, a už 2x perem, muž mi umyl okná, a svokra sa dokonca ponúkla schody umyť 😕
a čo sa týka Dr. pediatričky, tak ako som už asi písala, je super, neriadí sa tabuľkami, a stravu som s ňou riešila, a vždy mi tak ľudsky, príjemne povedala, že to áno, to nie...., no zlatá 😵

Ada fakt si to myslím, že keď je malá spokojná tak to nerieš, nech si rozpráva, veď ty si mama a vieš najlepšie 😉, a ty plánuješ aj 3 bábo?, ja už nechcem, normálne som uvažovala, že už fakt po pôrode to budem asi riešiť, že už nechcem 😒, a cisársky je iná pohoda!!! 😉

andrea12737
1. dec 2009

Moniack - 😀 😀 no jasne ze som rozmyslala este nad 3tim, ved som mladaaaa 😀 😀 a ani o 10 rokov nebudem este stara na babatko 😀 😀 tak preco nie? 😀
Pediatricka sa ma pytala ze ci je mala spokojna, a ja jej hovorim-a nezda sa vam? 🙂 nechcela som byt drza, ale uz jednu skusenost mam s nepokojnym babatkom a aj doktorka hned na prvej poradni(pri samkovi, ale to mal este inu pediatricku, potom sme menili k tej co je tam aj mala) videla, ze dietatko je nepokojne, ze ho trapi kolika a hned vedela ktora bije a aj som jej sama vtedy hovorila ze mame problem s kojenim..sice je tiez pravda, ze na UM sme presli blesku rychle, ale bolo to hlavne mojou vinou..to je o inom. Ale fakt si myslim ze nepokojne babatko vyzera inak. Zacala mi tam s malou narabat(ved jasneee)a trosku vygrckala.- a to vam stale tak zvracka?-ja som len ocila, hovorim ze nie, ze to len teraz..a istooo? hovorim ze hej isto..a potom mi povedala o tom prevazeni a o UM. Tiez neviem co si myslela ze ked tam bude s napapanym babatkom manipulovat. Ved ju tam obracala, nozky zdvihala, za rucky zdvihala, na brusko davala, na bok davala..a myslim si ze je normalne ze babatka chodia cerstvo napapane do poradne 😒 a ten 1ml co z nej vyslo, sa ma pytala stylom, ako keby sa cela ogrckala-jooj strasne som na tu doktorku alergicka.. 😠

noemi01
1. dec 2009

ahojte pisatelky
pišete o dušu 😀

efele - tak my niečo vrav o bolesti ved ja už ani neviem chodiť strašne a pri malej som behala ako raketa
moniack - všetko najlepšie veľa zdravička

ja som bola dnes na zazname všetko ok
na špičku prsta otvorena tak mame ešte veľa času

a rano sme sa boli hadať v školke mala už druhy krat prišla zo školky dohrizena
a to nehovorim o škrabancach
až sa ju bojim davať do školky lebo vždy pride z modrinou
2 učiteľky nevedia ustražiť 10 deti a naša mala sa ešte aj hrava z takimi nezbednikmi
a nič učiteľke nepovie mlči ale musela plakať koli tomu ved mala ručičku až omodrenu a slzičky zaschnute a oni si nič nevšimli 😠
akurat čo spravili dnes že ju dali sadnuť dalej od neho a že zakazať hrať s nim nemožu jej a potom že viac budu ho sledovať už to vydim 1-2 dni a potom sa na to vykašlu 😠

elefe
autor
1. dec 2009

fiha noemi a to je co za skolka , respektive ucitelky??? nevravim som sama ucitelka v MŠ naozaj je niekdy tazke deto ustriehnut ale aby sa hryzli,,,no tak to urcite nieje normalne,,, takze si spravila urcite spravne ked si sa bola hadat,,, a myslim ze to nieje rieseni aby davali prave malu prec od dotycneho skor si mali posvietit na dotycne dieta a vysvetlit mu ze sa to nerobi , pripadne ho patricne potrestat ( izolovanim jeho od deti!) co je to za rozum predsa tvoja mala neutocila ale ine dieta,,,, nejake divne,,, daj si na to pozor,,, nahodou sa stane nieco vaznejsie a bude z toho nedorozumenie alebo zbytocne vystresovane dieta a koli tomu bude zatrpkle na skolku,,,a ja osobne by som to riesila teda aj s rodicom toho ziacika,,,, kde to videl a preco to robi,,, dieta v troch a viac rokoch uz vie velmi dobre rozoznat co sa smie a co a co nie,,,,
dobru noc prajem....

elefe
autor
2. dec 2009

babulky ahojte a co je dnas s vami?

moniack
2. dec 2009

- ahojte
- tak ja akurát idem do poradne, autobus mi ide o 15,ooh 😀
- veru noemi to je hrozné s tou škôlkou 😠 , ale aspoň ste to nenechali tak 😉
- ja som sa dnes super vyspala, spala som super v noci, a ráno do pol 10,ooh 😵
- som zvedavá čo mi povie v poradni 😕
- Adka no jasné, že keď s ňou bude natriasať tak bude grckať 😠 , to čo za hus 😠 , bože keby že videla ako Kubko málo oproti iným deťom spočiatku zle papal, tak by sa asi zbláznila a potom sa rozjedol neskôr 😉

noemi01
2. dec 2009

efele - ani my nevrav celu noc som nespala a bala sa
mala sa veľmi teši na školku a vravi my chlapci su nezbedni a dievčatka dobre
ale učiteľka my povedala že ona sa hra iba s chlapcami viacej a opakuje po nich
povedala nam učiteľka že povedala to oteckovi aj mamičke toho chlapca aby mu dohovorili
a ked maleho zavolali tak nam povedal že dominičku hrizol aj ju pohladkal bolo my ho luto je jednoduche že živši
tak nech davaju na neho večši pozor a nie oni su dakde zašite aspon tak mi povedala mala že tam ani neboli
nam to odvovodnila tak že dieťa je v obdobi vzdoru medzi 3-4 rokom

kyliefox271
2. dec 2009

moni, ako bolo v poradni? a dodatočne všetko naj naj najlepšie!! 😉
ja zajtra idem s deckami k ten našej pediatričke alias poplete, tiež nou nie som nadsena, na to že chodíme do súkromného centra, je o ničom, ešte raz ma naštve už si otvorím ústa.spomínala som.
dnes sa mi nič nechce,ale povinností kopec...poznáte to.

moniack
2. dec 2009

- kylie ďakujem 😵 , ako sa máš?
- tak malinký rastie má zhruba 37cm, pribrala som 1kg, a Dr. si myslí, že to zvládnem do 20.1. 😉 , a o 3tt začínam chodiť do poradne do nemocnici 😉

elefe
autor
3. dec 2009

Ahojte maminy,,,
tak som tu dnes prva? zeby?
no mam doma uz kolisku,,,este som ju neodfotila lebo ju nemam este "nacancanu " podla svojich predstav , ale cochvila to uz bude hotove a dam potom fotecku,,,,
ako sa mate? ja sa idem napapat a idem dnes tuhooooo upratovat,,, aby som nemusela cez vikend lebo zajtra ideme s mangelom do mesta na nejake nakupy takze by som nemala cas,,,
co mate vy na plane?
ja zistujem uz niekolko dni ze mi nohy uz ani neodpuchaju a nepomaha ani ked ich mam vylozene,,, v pondelok idem na poradnu tak uvidim co mi na to povedia doktori, teda pan docent,,, vcera som hldala na nete ci tam nieje uvedene kolko sa plati za nadstandardnu izbu po porode ale nejak som to nenasla, manzelik mi slubil ze by mi ju zaplatil kedze rodim naposledy,,,,celkom by som sa potesila, je velmi pekna a bola by som tam sama,s vlastnym WC a sprchou,,, co sa mi nesmierne lubi,,,,

noemi01
3. dec 2009

ahoj efele
ja dnes iba oddychujem
však sme cez vykend malovali
konečne všetko na mieste
dnes mala isť mala pozrieť mikulaša zo školky ale že nepojdu s nimi lebo že su ešte maly tak som smutna z toho mohla vydieť mikulaša
hlavna vec že peniaze sme davali a baličky im chcu dať až 17.12 a ja mam termin 15.12 tak pri tom asi nebudem ☹
u nas sa plati 500sk na den
ja ako neplatim iba otecko za seba
aj ja by som ju chcela koli malej lebo takto na chodbe budem s nou asi 5 minut a takto by si lahla pri mna by sme sa povypravali ..........

andrea12737
3. dec 2009

Ahojte,
noemi-tak to je teda dobra sranda..dufam, ze situaciu ucitelky vyriesia. Toto ozaj treba riesit. Fuha ja by som im tam teda riadny prievan urobila, ak by sa jednalo o moje dieta.. 😠 daj nam potom vediet, ze ci sa nieco poriesilo, alebo ako vlastne.
kyliefox-jasne ze to pozname 😉 , no ale ja som sa vcera narobila, sice som bola bez maleho, ale zmysleli sme si s manzelom ze sme davno nemali zemiakove placky plnene maskom 😀 , tak hor sa vcera do roboty..robila som to dobre 4hodiny..prve 2 to bola neustala odskakovacka k malej, potom som sa vsak nastvala dala ju do babysatky a uz to islo vsetko pekne ako po masle..inak ta babysatka je ozaj veeelmi dobry pomocnik a vrelo odporucam! aj vcera sme boli s mangelom vybavovat nejake veci v obchodnom centre a krasne si na mojej hrudi buvikala cele 3hodiny, ani sa nepohla, stihli sme dokonca nakupit mikulasa malemu a ist este pre maleho ku svokre..(inak, maly jej vcera zdrhol a isiel sa kupat do potocika co maju na zahrade-ked som sa toto dozvedela, myslela som ze ma slak trafi, ja stale tvrdim ze baba nema rozum a nikto mi neveri. Nechapem ako jeden dospely clovek nedokaze ustrazit male dieta. Ak by ho tak necicikala a nenechala si od neho skakat po hlave tak by sa to urcite nestalo 😠 )
moniack-gratulujem k dobrym vysledkom z poradne. 🙂
Icerna by uz mohla dat vediet ze ako jej to doma ide 😉

moniack
3. dec 2009

- ahojte
- ako ste sa dnes vyspali?, ja fayn, len ráno od 04,ooh hore do pol 07,ooh a potom som zaspala 😉
- ja idem dnes variť kur. prsia na smotane ale s haluškami, lebo Kubko mi už 2 dni píli uši s haluškami 😉
- Andrejka ja zem. placky robím často, aj nám chutia a mám ich rada aj plnené s kyslou kapustou 😎 , no teda starka sa prekonala, a keby bol prechladol, alebo by sa mu niečo stalo ☹ , joj ja radšej nepôjdem nikde, ak by som malého musela nechať svokre a to bývame v jednom dome, lebo to je tiež taká zodpovedná osoba 😔 , ja som používala klokanku pri Kubkovi, ale som ju predala tak musím kúpiť novú 😉
- Elefe tak super, že ti chce dať manželík štandard 😵 , u nás sa tiež platí 500Sk na deň, ale u nás je to tak, že pokým je voľná tak sa dá, kto prv príde.... 😉 , aj môj mi chcel zaplatiť, že aspoň na 2,3 dni, ale ja som nechcela, lebo predsa je fayn byť na izbe so žienkami a trochu pokecať 😉,
- ja kolísku nechcem ani vidieť, lebo pri Kubkovi sme mali húpací kočík a potom inakšie nechcel spať, len ho vkuse kolísať a to aj v noci, som len ležala a ruka na kočíku a kolísala a keď som zaspala tak rumázgal ☹
- Noemi nechcete prísť aj ku mne vymaľovať 😉 , joj nám by sa to zišlo, ale už musím vydržať do jari, lebo by som sa zbláznila, ale treba nám potiahnúť v kuchyni aj novú stierku, takže je tam dosť roboty 😒
- dobre žienky idem ja pracovať 😉

elefe
autor
3. dec 2009

aj my potrebujeme vymalovat Samuel mal jedno "super" obdobie ked skakal z gauca ako sialeny stale dookola a papuckami okopal stenu na madle gauca, takze ideme este do porodu tepovat gaucik a chcela by som to tam popretierat a aj inde kde sa zase realizoval pastelkami,,, no poviem vam ze steny mame vsetky sadrokartonove aj stropy , ale pridu mi tie steny strasne citlive aj malovka vsetko na tom akoby len taksvietilo,,,kazda mala cmuhicka,,,
no ja som si kolisku zadovazila hlavne koli tomu ze som si nevedela dost dobre predstavit kde by som malicke mala ked budem varit alebo sa motkat proste v kuchyni ,alebo jednoducho kam ho ulozit popri Samuelovi,,, ten je niekedy divy a neviem ako by dopadlo keby som ho len tak nechala na gauci pri nom,,, bojim sa ze by sa na neho zvalil alebo proste by mu nejak ublizil by sa pozabudol ze je tam ,,,,no sak viete co mam na mysli,,,
ja neviem presne ale zda sa mi ze je to u nas ta platba okolo 400sk na den za nadstandard ale niesom si celkom ista,,,mne zase vyhovuje samota, nejake vykecavacky nepotrebujem a vviem ze aj pri samkovi ked som bola v nemocke mi dost vadilo ked som tam dva dni bola s jednou pani,,,akoze pohoda ale pri rooming in sa nam deti navzajom budili , a nemohli sme spat ani jedna ani druha, postele vrzgali a ja som sa prebrala snad na vsetko co sa mihlo a takto budem v pohodicke v tichucku s najelikom predsa len uz viac nikdy klud mat nebudeme,,,,

moniack
3. dec 2009

- elefe aj nás bolo na izbe 3 mamičky, a detičky plakali, ale Kubko spinkal vôbec nič mu nevadilo 😵 , aj doma som s ním potom nemala problém, síce ja som nespala ale to z toľkého šťastia a nevedela som sa vynadívať naňho 😵
- mne tie halušky vyšli, skoro z 1 kg som hodila 😉 , a na 2 hod. som si pospala a som vyspatá 😉

noemi01
3. dec 2009

moniack - ak chceš pošlem malu 😀 vieš ako ona malovala parada sa na nu divať
ako mala aj vlasy špinave a veci som hodila do smeti 😀 ale vymalovala stenu ktora je aj tak zakrita 😀 😀
aspon bola ticho 3 hodiny taka bola zažrata

andrejka - tak v školke že vraj učiteľka povedala aj oteckovi aj mamičke dotičneho aby mu dohovorili
malu presadili sedi pri papani pri inom chlapcovi
ale dnes mi vravela že ondrejko jej zase tlačil ručičku
ja neviem či sa tak hraju alebo čo??? a učiteľka že to je take obdobie tych deti medzi 3-4 rokom
ale rada by som prinutila malu aby o tom vravela aj učiteľkam nielen mne ale ona sa asi boji
každy den to s nou rozoberam dokola a nič je ticho tam

efele - pred 3 rokmi u nas nikto nebol rodiť na celej porodnici som bola sama tak som mala nadštandart zadarmo 😀 aj kupelnu aj wc
ale teraz je veľa žien tehotnych tak ja by som rada chcela biť s malou ešte som bez nej nebola a ešte k tomu je aj zakaz navštev u nas tak som zvedava

elefe
autor
3. dec 2009

noemi a koli comu je zakaz navstev? chripka? asi,,,,no toho sa aj ja bojim ze bude zakaz navstev,,, ale nejako o vsetko uz len prezijeme no nie?
fiha? u nas bola pred tromi rokmi plna porodnica,,, mna ani nemali kam dat ,,narychlo mi robili postel a nejak nas tam prekladali aby ma mohli dat,,, no aj u nas je to tak ze ak je volna izba nadstandard tak mozem ist,,, ak nie tak smola,,,,ja si ale osobne myslim ze za tie peniazky co sa im za to plati by mohli byt aj dve nadstandardky lebo u nas je to aj tak , ze ak je tehotna sestra alebo nejaka lekarka tak automaticky ide tam,,,ale ved uvidime,,,

icerna
3. dec 2009

ahojte babule,cele som vas nedocitala. teraz sedim na gauci,mam doma svokru,ale inak stiham vsetko zatial. mala je zlatucka,len ju sem tam brusko potrapi,prdiky 😕 vanesska je mi vsade za patami,ale neziarli.
adka kedy si bola s malou prvy krat vonku na prechadzke?
elefe a ty?
ja rozmyslam,aj by som sla,ale sa bojim ze je zima,len sa uz asi doma zcvoknem 😀
kojenie nam ide pekne,mala je taky pazroško,ze potom vygrcka 🙂 to by sa asi nepacilo adka tvojej doktorke,co 😀
co sa tika nasej,ta je uplne super,aspon zatial. bola u nas,dala mi recepty,pokukala malu,aj vanessku,ona je zlata taka ludska 😉 dufam,ze aj taka ostane 😅
noemi tak teraz budeme cakat na teba,uz sa nevies dockat,ze? 😉
inak ani nam v nemocnici nepustali navstevy,koli chripke,je to urcite lepsie,ale za to sme tam boli po 3na izbe,lebo prerabali gynekoligiu a tak tam nasačkovali babky do izieb. pri ranajkach to bolo užastne,ked pri stole sedela jedna zo sackom moču a druha z krvou 🙄 až mi chut presla do jedla 😝
zase sa vam zajtra ozvem,lebo mala mi tu ťuka,tak to pisem uz asi pol hodinu 😠 co neviem co som chcela 😅
tak dobru nocku a maminky vsetky pekne oddychujte 🙂

andrea12737
4. dec 2009

Dobre ranko prajeme( s malou na rukach 🙂 )
Icerna-myslim ze po 5tich dnoch odkedy nas pustili.trosku som sa bala,ale tak nakoniec to bolo ok. teraz posledne 4 dni chodim von jedine s babysatkou 😀 je to super, ze to vsetko tak pekne vyslo-mas mliecko, babatko je dobrucke, vaneska je dobra k nej-vaaam 😉
u nas tiez boli zakazane navstevy kvoli tej chripke, a ludi bolo neurekom. Aj ked som rodila samka, aj teraz. No vtedy som mala vyhodu, lebo to bolo cez vikend a akurat som trasfila cas, kedy nikto nerodil, takze sala bola len pre mna. Teraz nas striedali na boxoch podla nalezu..nestihali, ale vobec.
Veruze teraz cakame na noemi 😉
inak icerna, to s tymi babkami ti teda vobec nezavidim 😝
o marcelke nikto nic nevie..?

noemi01
4. dec 2009

efele - zakaz navštev asi koli chripke do odvolania a už to dlho trva
ale manžel mi hadam može doniesť medzi dvere aspon veci na prezlečenie a asi babo uvidia až o 5 dni

icerna - gratulujeme ešte raz maš doma 2 princezničky
a s tymi prechadzkami ja budem musieť isť do ulic asi hned aj ked bude zima lebo malu my treba rano zaniesť do školky a nema kto ak nebude manžel doma
tak hned bude na zime
😉
icerna - no už by som to chcela mať za sebou ale mam aj strach asi večši ako pri prvom
inak v noci mam take blbe sny

ani melonik sa neozvala hadam sa ich mala ma dobre