Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
5. dec 2009

ahojte

tak je víkend a vy ani riadíte 😉 , ja som už vyriadila wc, kuchyňu a dala vianoč.veniec na dvere 😵

icerna aj ja ti gratulujem a prajem veľa mliečka a aby bola malá spokojná a dobručká, veľa zdravia 😵

a čo sa týka chrípky, tak tá vypukne okolo januára, aj to si myslím iba ak nenapadne sneh, lebo práve toto počasie je na chrípku 😖 , u nás je stále hmla ,takže vonku ani nechodíme 🙄

a ja som začala otužovať malého postupne, najprv pri okne, na balkone, vonku, dokonca sme chodili von aj keď bola hmla 😉 , len potom s ním začala svokra von chodiť a púšťala ku kočíku chorých ľudí tak sme ochoreli, chudák taký malý bral antibiotiká, lebo normálne mal angínu 😠 , ale potom sa rýchlo naučili, že pri mne ku kočíku ísť nemôžu keď sú chorí

icerna
5. dec 2009

ahojte babule,dakujeme za gratulacie 😀
mala casto placka,boli ju brusko,aj ked kaka casto,asi vetriky ☹ chudiatko moje. aj pupika jej natieram,cvicime nozickami,aj kvapky espumisan a neviem,ani jej to neustupuje ☹ a ja si na stravu davam pozor.
noemi ale ty autom budes chodit,nie?
uz asi zacnem aj ja ju pomaly otuzovat 😉
co ste dnes robili?asi mate vsetky vela prace a venujete sa rodinkam 😉 tak prijemny zvysok vikendu

elefe
autor
6. dec 2009

Ahoj dievcence,,,
aky mate vikend ? u nas bol vcera Dedo Mikulaaas, no ale aj s certom,,,maly prekerne sluboval ze bude posluchat ,,,no sak aj posluchal na 5 minut,,, 😉
a ja som druhy den celkom ok az sa cudujem,,,, maly v noci sice kaslal neviem ci na neho nieco lezie alebo co to ma znamenat ale tyzden uz ma kasel , a neviem z coho , nema teplotu ani sople, dobre spava, len ho zasćne dusit kym sa mu neodkasle a potom ma aj cely den pokoj,,, nechapem,,,doktorka mi kazala dat polku ditiadenu a sirup na odkasliavanie,,, ale nejak nepomaha a tak s nim zajtra pojdem k dokine,,,
mna maly tlaci neskutocne asi vsade kde sa da,,, ta prava ruka je strasna rano ked vstanem a kym ju rozhybem tak ju mam jak paralizovanu,,,, strasne nieco,,, a citim ju akoze cely den ale tak menej ako hned rano,,,
uz som si nachystala veci do porodnice keby daco, zajtra idem na prietoky to budem 36+1 tak som zvedava ci je vsetko ok , najskor pojdem tam a potom na poradnu ,,, celkom som zvedava ci sa teda maly otocil alebo nie ,,,budem sa snazit s doktorom dohodnut na sekciu ale to som tu uz pisala,,, kto je z nas vlastne teraz na rade? Aha Noemi a potom ja ,,, fiha ale nas ubuda a vlastne na pocte pribuda,,, je to aj tak krasne, dufam ze v tejto teme zotrvame aj ked uz bude pocet deticiek vacsi,,,
niekto sa oytal kedy som sla s malym von, asi Icerna,,,no ja som dodrzala 2 tyzdne ako doktorka prikazala, vtedy bola ale krasna jesen, slnecno asi 12´C vonku tak sa dalo prechadzat,,,boli sme najskor na pol hodku a postupne viac a viac,,,urcite budem tento raz otuzovat na balkone vtedy som nemala taku moznost a postupne aj dlhsie prechadzky...pre maleho do skolky ked si nejak zabehneme sistem,,,
ako ste inak vikendovali?

noemi01
6. dec 2009

moniack - tak takich ludi neznašam ako možu isť ku dieťatu ked su chori a soplavi 😠
ved to je take nezodpovedne

icerna - boli vas bruško no prve 3 mesiace su ťažke
a rurkuješ ju skušala si iba občas???
no ja vodičak nemam iba pešo 😒

no ja neviem kto mi maleho postraži pokim ju zanesiem do školky mam tu kamošky ale nechcem ich otravovať o pol 8 rano ešte asi spia

u nas bol tiež mikulaš bola zlata ani nedychala všetko som natočila nafotila
a boli sme aj v centrach pozrieť a tam bol aj čert a dokonca s nim skamošila tak povedala že čert neni zlky že sa neboji 😀

andrea12737
7. dec 2009

Ahojte dievcence
pozeram ze ste boli zaneprazdnene cez vikend, maloco sa tu popisalo 🙂
Moniack-to si viem zivo predstavit, svokra ked je sama chora tak niezeby dala ruky od maleho prec ale ako keby just pride k nemu a zacne ho obozkovat a pod..snazim sa to uz neriesit, lebo inak by som sa uz dopovala antidepresivami-je to psycho..a najhorsie na tom je ze na to doplati zdravie maleho cloviecika 😔
Icerna-snad to brusko rychlo prejde ☹
Elefe-aj ked este nema viditelne sopliky,hlien sa uz tvorit moze, rovno steka a to ho drazdi na kasel. Drzim prsty na poradni, a nech ti ta sekcia vyjde! 😉 nezabudni napisat info
Noemi-tuto situaciu ti teda ozaj nezavidim, asi ti neostane nic ine len zima-nezima, zobrat babatko do kocika a hor sa s oboma detami do skolky 😒
naaaahodou, nejaky skvely recept na kutiky nepoznate? uz ich mam 2 tyzdne. Masticky, B-komplex, ci vitaminy pre dojciace matky nepomahaju, predpokladam ze to je z unavy a nasledne znizenej imunity, lenze mna ta moja papulka tak velmi boliiii, ked otvorim usta, tak hned mi tie chrasty zacnu praskat a cyklus sa opakuje ☹ najhorsie na tom je ze sa mi to rozsituje a nechapem preco ☹ - kazda rada je dobra 😉

elefe
autor
7. dec 2009

Ahojte
tak zatial sme u dokiny nepochodili bola total plna cakaren a tak sme sli domov a pojdeme teraz,,,ze nejaku pol hodinku,,,,tekze nevieme co nam zatial je, Adi ja viem ze mu to moze zatekat ved preto som mu aj davala sirup na odhlienenie ale nezaberal , a vcera cever mal aj teplotku co on nemava ,,, stale kasle a aj v noci ho dusilo , chudatko male,,, dala som mu zatial len detsky paralen, s tym sa predsa neda noc pokazt tak uvidime,,,,manzel pride za malym na obed a ja pojdem na poradnu tak sme si to nejak podelili,,, zatial som ho odhlasila len na dnes ale asi ho necham doma cely tyzden cosa bude v skolke trapit este nakazi aj ine deti a z toho by bola v dedine len zbytocne zla krv ked sa tu vsetci pozname,,,
no Adi na kutiky skus tu hojivu masticku z Oriflame mne ta pomaha na vselico , ale neni zle aj pouzivat masticu na peri s aloe vera,,,je to zazrak ,,, najlepsia je asi od firmy LR je sice drahsia ale ja mam konecne prery na poriadku po hroznych 3 tyzdnoch.....

noemi01
7. dec 2009

andrejka - no u nas asi žiadne postupne privykanie na počasie nehrozi
ale nie sme ani prvy ani posledny
to kutiky ja nemavam ale opary dosť často davam zubnu pastu alebo herpesin
určite to bude tym že maš slabšiu imunitu teraz
papaš vitaminy???

andrea12737
7. dec 2009

Noemi-Papam, musim, som pod drobnohladom manzela 😀 lebo ja som v tomto totalne nespolahliva(ale pri samkovi si potrpim na presnost co sa tyka liekov) len voci sebe som taka no lahostajna 😅 😀 tak manzel dava pozor ci vitaminy beriem 😀

noemi01
7. dec 2009

inak aj ja andrejka zabudam si dať vytaminy

elefe
autor
7. dec 2009

Ahojte papulky,,,
tak mame po poradni a a dr, mi navrhol ci si nechcem ist polezat ,,,, 😒 😠 koli noham mam ich stale zapuchnute, ze to len na 2-3 dni na odvodnenie,,, tak si to na vikend zorganizujem a teda pojdem 😢 co uz mam robit,,,no a malicky sa otocil tak som aj rada a musim teda uz len dufat ze nebudem mat herpes aby to pri porode hned nedostal lebo je to vraj velmi nebezpecne,,, aj ked ini tvrdia ze moje telo mu vytvorilo protilatky tak ja uz naozaj neviem ako to s tymto je, pribrala som kilo to je OK takze mam 65kg , a brali mi cito, prietoky mam v norme, takze pohoda a pocula som krasne srdiecko,,, ako si to male chlapca vo mne zije spokojne 😀 vysedky z krvi som mala tiez dobre tak sa radujem a na sone sa ma pytali ake dieta bolo 1 ja ze velke , a pani dr, no lebo ze aj toto ma uz tak okolo 3,5 kg tak sa tesim na maleho valibuka,,,ale ono to tak samozrejme nemusi byt, kolkokrat uz povedali ze velke dieta a nebolo, bolo v norme,,,
Samuel je ale chory, vcela uz teplotoval tak som mu dala paralen , a dnes sme boli u doktorky, tak ma chytene priedusky, mam sa od neho izolovat to je dobre co? no ale vraj to nieje nejake akutne , aj mu dala mensiu davku atb vraj netreba tak vysoku vzhladom na to ze by mu mali hned zabrat kedze atb mal len raz v zivote,,,,tak uvidime a mam dilemu ci ho dam este do skolky do Vianoc , budu chodit uz len 2 tyzdne,,, a zase by som nechcela aby nieco nachytal pred Vianocami radsej nech sa dobre vylieci ved som predsa doma,,, no nie?

andrea12737
7. dec 2009

😀 tak to som rada noemi ze nie som sama
Elefe, tak super, ze poradna dopadla dobre, maly sa ti otocil-ved nic lepsie sa stat nemohlo 😉 . Och tak ak je to tak, tak maly nie je az taky maly. A panvu mas dost siroku na vytlacenie babatka? a aky bol velky samko? Snad sa z toho cim skor dostane. Ja by som ho uz asi ani do tej skolky nedavala 😉

noemi01
7. dec 2009

efele - len aby s 2-3 dni nebolo viac
a to maš pekne veľkeo chlapa
mne vraveli že tehu cukrovka že bude veľky a nakoniec pred 2 tt mal 3 kg

icerna
8. dec 2009

ahojte 😉
noemi a mas daleko skolku?mi sme boli vcera prvy krat vonku na 15minut asi,mala spinkala,ale zacalo mrholit,tak z prechadzky bola len nasa terasa 🙂 vanesska si vytiahla vsetky motorove vozidla a chodili sme do koliecka,ja z kociarom a ona striedala kolobezku,auta,bicykel,kociar 😀 dnes ani terasa nehrozi,strasne leje 😠

elefe vidis aj mne vraveli,ze mam velke babo a nakoniec 2690g 😀 neviem ako to meraju
nech sa samko rychlo vyzdravie 😉

andrejka avy ako?kristinka pekne papka?ako spinkate v noci?mne mala dnes potiahla 5hodin,az som nechapala 😕 keby tak chcela kazdu noc 😅

elefe
autor
8. dec 2009

Ahojte mamule,,,
ja som dnes absolutne zufala z mojho syna, nechce nic poriadne jest co poriadne , vobec by som povedala, vcera spal 4 hodiny cez obed potom vypil zase len mlieko, o 3 hodiny akoze vecera aby nejedol lieky na prazdny zaludok , ale nechcel nic zjedol asi 5 kuskov banana a aj to potom vyvratil,,, no strasne nieco, nechce ani pit ja uz neviem ako do neho nieco dostat okrem liekov a toho co ich zapije neje vlastne nic , no rano vypil mlieko a zjedol jednu krizalku jablcka co som mu nacisttila, a viac nic,,, ide ma porazit,,, pri chorobe by mal pit tekutiny ale nechce tak neviem co bude dalej...
Adi Samko mal 3820G a 51 cm ked sa narodil takze o asi zvladneme, ale ja si aj tak myslim ze to babo nebude az take velke to oni vzdy strasia a napokon to nikdy tak nieje ako pisala , noemi? ci Icerna? ani neviem,,,
no nech je uz hlavne na svete,,, no ked budu z toho 4-5 dni tak si neporadim aj tak ma tam chcu podla mna len koli poistovni , trosku si zarobit,,, no kamoska ma ubezpecila ze aspon si oddychnem pred vsetkym tym zhonom co ma caka,ked sa narodi aj druhy chlapcek,,,,
a vy sa ako mate? co varite? ja hrachovu polievocku a asi spravim vajcove nbabky,,, lubime to vsetci

andrea12737
8. dec 2009

Ahojte,
no to je pravda oni sa toho nahovoria ty doktori,hlavne ked sa seknu o kilo a pol na utz 3 tt pred terminom 😀

andrea12737
8. dec 2009

Ahojte,
no to je pravda oni sa toho nahovoria ty doktori,hlavne ked sa seknu o kilo a pol na utz 3 tt pred terminom 😀 😀
Icerna-tak mi zatial pekne cecikame, vcera sme mali sou. Mala mi skoro cely den nespala, bolo to riadne psycho. Tak som ju isla kupat a pozeram cela vysypana. Muselo ju to strasne svrbiet,chudatko moje. Urcite som zjedla nieco na co mi takto krasne reagovala, ale jedna laktacna poradkyna mi povedala ze to moze byt okrem alerg.reakcie aj prejav na nejake ochorenie-tak ma to dost zarazilo. No dnes chcem ist dat potvrdit papiere o doziti dietata (28dni) aby sme zajtra s manzelom mohli ist na urad, tak sa pediatricky popytam ze co a ako. Inak spinkame tak ze ju od 19hod(najneskor) udrzujeme hore do tej 22 hod. tak jej dam cecik nech sa napapa a ide spat,ale ona je hore este do tej 23-24hod( dobrovolne) a spinka mi 6hodinky. Tak je bud hore 2 hodinky,alebo hned zaspi a zobudi sa o tie 2, najneskor o 3 hodinky a papka. Lebo vnoci mi slabo papa, len vycucka predne mliecko a potom sa skoro budi. No dnes sa aj krasne napapala a pospala mi dalsie 3 a pol hodinky 😵 no naposledy papala o 7dmej a je 11nast prec a nepyta sa este, tak toto dopisem a idem ju budit na papanie.
Elefe-ja by som do maleho radsej nic netiskala, daj mu radsej nejake suchare, suchy rohlik. On je zahlieneny,tak preto ti zvracka. A mliecko nie je prave najvhodnejsie. Okrem toho ze zahlienuje, tak je tazke na prazdne brusko ☹ moje zlatucke, normalne mi je to luto, ze je takto chori ☹ ☹
Inak bol dost velke babatko! 😉
Noemi-ved ty mas o tyzden termin! 😀

moniack
8. dec 2009

- ahojte
- jaj žienky, kt. už máte bábätká pri sebe tak vám závidím 😵 , a dá sa také malé bábo udržať čo najdlhšie hore?, mne malý spal rýchlo a hneď
- tieto dni mám nervy, stále niečo, stresy, nervy, minulú noc som nespala vôbec a ráno o 6,30 zaspala a o 9,30h vstala 😖 , a čuduj sa svete že som prežila deň, a túto noc keď som predtým nič nespala som si myslela ,že omdliem od únavy a nič, išla som spať o polnoci a v noci som nespala od 03,ooh, zaspala ráno o 07,ooh a spala do pol 12,oo 😀 , také zdlhavé 😎
- ja varím šošovicovú polievku, lebo je rýchla a potom sa uvidí 😉
- elefe tak fakt dávaj malému len piškoty a suchú stravu, a čaj ☹ , nech sa rýchlo uzdraví, posielam pusu 😉 , a už si bola s ním u Dr.?
- noemi tu ešte straší 😉 , a čo kexík nepomáha, mala by si trocha tomu pomôcť 😀
- žienky si predstavte že u nás je taká pošta, že teraz tam robí brigádnicky 1 baba a namiesto nej /aby toho mala chudinka menej niesť/, za ňu roznášajú rodičia, deti /ktor. nie sú v škole/ a potom nám nechodí pošta, šeky a pod., teraz som obtelefonovala do splát. spoločností, že ja som zaplatila šek, a že nám ešte stále nenabehli šeky, minula celý kredit 😠 😠 😠

andrea12737
8. dec 2009

ahojte,
tak my mame teda pruser. Mala mi teraz za tyzden pribrala len 30gr. ☹ ak nepriberie o tyzden 200gr, chce nam dat UM!hned ked som prisla domov, tak som malu prilozila k prsniku-nepytala sa vsak a len trosku si cucla-predneho mliecka...teraz bola hodinku hore a ani len necekla zeby chcela dudu, aj som ju chcela prilozit, len vyspulila pusu a bolo..ako ju mam castejsie prikladat ked ona nechce pit. a teraz ked mi len tak trosku cucla-to bolo o 14hod, tak sa zobudi, alebo teda bude hladna najskor o 3 hodky, skor urcite nie-uz to poznam..ja nechcem davat UM, lenze tych 30gr sa mi zda byt pekne malo..uz to nie je o 160gr, ale o 30gr a to je sakra rozdiel. tak som zvedava na dalsi utorok. ☹ ☹ ☹

noemi01
8. dec 2009

irecna - ani nie mam školku asi cez dve ulice dalej
a ešte je aj tak blbo vyriešena že triedu maju na poschodi a čo maleho necham vonku zatiaľ???
zo začiatku budem asi nosiť v prenosnej taške ho ale potom neviem

efele - mliečko mu davaš teraz???
ked je chory by asi nemal nie a ked aj vracal.neboj on sa rozpapa pekne sleduj ako často cika a kaka
ak prestane cikať je malo zavodneni je zle
skus niejakou formou hravou my sme pili tak že som vitiahla všetky štamprliky a naliala čistu vodu a štrngali si a pila ako rada. ak ked to nebolo veľa ale na začiatok stačilo a stym jedenim deti sa potrebuju sa aj prečistiť

moniack - no už dnes my doktor naordinoval sex že ako to začal muž nech to aj dokonči lebo som stale na jeden prst a nedalo sa mu viac ma pootvoriť
a dohodla som sa na vyvolavačke tak držte palce v piatok mam prisť na kontrolu a pozre ma trošku mu pomože ale dnes sa nedalo moc chcel ma otvoriť na 3 prsty a strčil iba jeden že ešte počkame a ked ani v piatok tak už na isto v nedelu lebo potom vo štvrtok ma mala večierok aby som už bola doma som sa snim dohodla
že ma pusti skor domou ak bude suhlasiť detska

elefe
autor
9. dec 2009

Ahojte babulky vcera som vas docitala ale nestihla napisat...
Adi Noemi, nas maly mlieco moze , pretoze ma vysokohydrlizovane mlieko koli alergii na BKM, takze je to skor napoj len vyzera ako mlieko a do toho mu supnem tak 2-3 lyzicky nemliecnej kase , alebo pije kozie mliecko co je uz teraz dost problem pretoze uz sa kozicky nedoja tolko a prestanu sa cochvila uplne, takze u nas mlieko vlastne ani neni mieko preto ho moze,,, no vcera bol s jedenim cirkus "humberto" ale som povedala ze naozaj nema ziaden vyznam ho nutit nikam to nevedie,,,,tak uvidime co bude dalej s pitim to bolo vcera uz kusok lepsie a asi vyskusam stamperlikovu metodu aj ked to sme uz skusali a zabralo len na chvilku....ale predsa clovek nikdy nevie snad to pomoze,,,
tak Adi to ma mrzi ze mala tak malinko pribrala, ako je to mozne ked si raz nepyta tak co mas robit? Vies mne kamaratka poradila ze jej v porodnici povedali, aby si predne mliecko co nieje taky "tucne " odsala , aj sa cicik rozbehne nemusi tolko tahat a ked tak hned papa zadne tucne mliecko a teda malu mala riadnu, samozrejme tak to robila len kym si nenasli soravny sposob aj system , pretoze v prednom mliecku je aj imunita a je aj od smadu tak ked bola mala starsia tak to uz tak neroboila ale ,mozem potrvdit ze mala bola riaden "miselin" naozaj velka a tucnucka a teraz je uplne v pohode normalna,,,ale ked mala priberat tak priberala a dobre , tak to skus adi mozno to pomoze a na dalsiu poradnu prekvapite,,,,
inak som tuto noc nejak zle spala, maly sa nejak divne krutil a mna to strasne bolelo, potom sacelu noc ani nepohol a som sa zacala strachovat ze si je ok a ci sa nahodou neobratil naopak zase zadockom , no bola to otrasna bolest ked sa tam tak strasne vrtel,,, ale rano sa uz hemzil ako nic,,, no a som sa cudovala ze sa tak strasne mrvi a vcera som sa docitala ze to vlastne oli tomu ze papam veeela sladkosti a to je predsa enegia no nieco na tom bude lebo toto male dieta sa vrti straaasne moc,,,jedneho casu som aj kavu prestala pit som myslela ze to preto pritom som pila jednu denne aj to slabucku,,,ale vceera mi teda doslo ze to musi byt len z tych sladkosti,,,sranda ze???

danaja
9. dec 2009

Ahojte,

ja budem rodit v maji, malu som rodila tento rok v aprili, najde sa tu niekto, kto ma medzi detmi takyto maly vekovy rozdiel (len13,5 mesiaca)???
Hrozne sa bojim, ako to zvladnem

noemi01
9. dec 2009

danaja - ahoj sme tu večšinou s 3 ročnim rozdielom
ale kamoške sa teraz tak narodilo je to naročnejšie asi
aj s kočikmi nema ako chodiť mala jej ešte moc neprejde a potom maly tiež potrebuje isť trochhu von tak a z dvoma kočikmi to si neviem predstaviť
ale potom maš vyhodu ked podrastu budu sa pekne spolu hrať 😉

moniack
9. dec 2009

- ahojte
- elefe tak to je dobré, že malý má rád kozie mlieko 😉 , a už mu je lepšie?, a ja napr. Kubkovi dávam lieky cez striekačku, tiež formou hry 😉 , a nerozčuľuj sa, lebo porodíš 😀 , a s tou energiou máš pravdu 😵, ja fakt teraz nie som na sladké, ale tak stane sa mi 1,2x do mesiaca, že áno, a malý je taký divoký 😵, ale čo si neodpustím to je Cola, tak každé 2 týždne pijem 2 poháre 😅
- danaja ja mám tiež 3-ročný rozdiel, ale suseda napr. tiež do roka mala 2 detičky, a povedala, že nemala ani čas sa zamyslieť ako to zvládne, ona si to vychvaľuje, a tie dievčatá sú ako dvojičky, spolu sa hrávajú a tak 😵 , len keď príde to "úžasné obdobie vzdoru" tak to je dosť, ale určite to zvládneš 😵 , a dnešnej dobe sa vyrábajú súrodenecké kočíky 😉môj malý začal chodiť keď mal 11 mes. a to bola zima, v kočíku byť nechcel, tak sme po ľade chodili 😵
- Andrejka 😖 , ja neviem čo by som ti poradila, asi tak nechať malý riadne vyhladovať, aj keď bude veľmi plakať, a možno si vytiahne už aj zadné 😉 , a dobre si chytí, lebo môj malý nevedel a používali sme klobúčik a preto si tak málo vytiahol a niekedy nič, a fakt ma trápili v nemocnici pokým mi to neporadila laktačná poradkyňa 😉
- noemi ako to ,že nezaberá 😀 tak budúci týždeň bude vyvolávačka?, tak aspoň budete cez vianoce všetci 4 😵
- inakšie si tu budem písať sama, keď vy ste už porodili, noemi má zachvíľu a elefe do konca mesiaca 😕 , inakšie aj vy chodíte každý týždeň do poradne?
- včera mi strašne tvrdlo brucho, a pichalo ma v hrudi, nemohla som ani ležať, sedieť, tak som sa prechádzala 😕
inakšie som mala fayn noc, pomaly riadím, a aj teraz leštím obrazovku a pomimo píšem 😀 , Kubko je von na dvore s ocinom, takže mám kľud, a poprala som 2 práčky 😀

andrea12737
9. dec 2009

Ahojte,
danaja-fuuuha, tak s tym ti tiez velmi neporadim,ale uz so spominanymi nazormi suhlasim 😉
Moniack-mala ma peknu syto zltu stolcui-niekedy ma nadych az do hneda, proste viem ze mi pije aj to zadne mliecko , ak sa stane ze mi vypije malo zadneho stolicu ma taku skor zeleno- zltu.. ja neviem co s tym, neviem co sa stalo, lebo v pocte kojeni sa nic nezmenilo-akurat uz druhu noc sme nasadili o kojenie viac(v noci je mliecko najtucnejsie)no uvidime.Snazim sa ju prikladat kazde 2hodinky, ale to je take o nicom, cize robim to tak ze 2x za sebou ponukam ten isty prsnik..stlacam ho pri kojeni, a tak dalej..no uvidime..ak mi bude priberat 600gr.na mesiac, tak budem rada a viacej snad ani netreba..dufam, ze toto odvazenie teraz co nas caka bude posledne, len ma to frustruje. Zaujima ma kolko priberie za mesiac nie za tyzden. Inak som cely vikend kojila kazde 2hodky, co sme sa smiali s manzelom, ze asi vie ze ideme na kontrolne odvazenie tak papa o 106..ach jaj.
Mi ta tu nenechame samu, nic sa neboj 😀 uz som objednana ku gynekologovi na prehliadku po 600nedeli na 4.1. 🙂
idem malu budit na papanie. Tak krasny zvysok dna vam prajem.

elefe
autor
9. dec 2009

Ahojte
vitam ta danaja , ja osobne tiez nemam skusenost s tak malym vekovym rozdielom, ale tiez mam kamosku , ktora ma deti takmer do roka a muta ma z mesiaca 20 dni prec a desat doma, no ako dost katastrofa samozrejme zo zaciatku , ta mladsia ma teraz len 3 ,mesiace takze este stale bojuju so vselicim ale popri tom dokoncili dom a celkom teda sa da no aj ked s nervami,,,a som za surodenecke kociky,,,je to super vec taktiez ho ta kamaratka ma a ma pokoj , nemusi stale malu tajat za rucicku a mensiu cicikat takze da sa to urcite,,,
tak vidis Adi snad to bude dobre a nemusite na UM,,, ja som zvedava ako to pojde nam,,, maleho som kojila mesiac a aj to ma uz mama moja obdivovala ze ako dlho lebo jej sa nedalo vobec no jasne ze to bolo malo a maly nepriberal netahal a mlieko sa stracalo dala som na radu dokiny a zacala prikrmovat a to bol koniec celeho kojenia ,,,no a aby som nezabudla dodat z UM priberal tak isto malo ako aj materskeho ,,,,takze? tentoraz sa kojenia len tak lahko nevzdam...

dadulka2000
9. dec 2009

ahojte kocky
nejako nestiham (aj vcerajsiu veceru sme odbavili v pizzerii 😀) ,... este som v praci tento tyzden - musim dofinisovat plno veci a na buduci tyzden zacinam MD - resp cerpam normalnu dovcu a MD od 1.1.2010. k tomu vsetkemu organizujem vianocnu veceru pre nas team, co bude na buduci stvrtok a uz potom uplne padla - tym dnom sa rozlucim aj s kolegami. 😒 isto mi bude aj smutno.....
idem vas precitat co mate nove,.... dufam ze ste ok 😉

noemi01
9. dec 2009

moniack - nie na buduci tyžden už v piatok idem na vyvolavačku ak ma otvori aspon na 3 prsty aj na silu
a ak nie tak v nedela to isty na 100% tak sme sa dohodli

moniack
10. dec 2009

ahojte

noemi už tento piatok 😕 , no super, tak ty už cez víkend budeš mať malého 😵

dadka ja som na teba myslela, že čo je s tebou, že sa ani neozveš 😉 , a prečo tak neskoro si na materskej, ja som menej ako ty a už som, už minulý mesiac mi vraví, že ma vypíše 😉

Andrejka nestresuj sa, určite nájdeš najlepší systém pre vás obe 😵 , a piješ niečo na tvorbu mliečka?, a 600 nedelie ti rýchlo prešlo

elefe ani ja ani moja mama a segra sme dlho nekojili, fakt rekord 2 mes. 😒 , a ja som prišla o mliečko behom 1 dňa, za noc ☹ , aj to keby mi svokra nebola pri kojení a nehundrala stále, tak by som to možno zvládla, priveľa stresov ☹

aj teraz po pôrode nechcem nikoho v šestonedelí vidieť, a hlavne pri kojení nie, a fakt budem zas len prísna na všetkých, lebo aj pri Kubkovi sa mi to oplatilo viac a bol zdravý 😉
ja chodím spávať pravidelne skoro o polnoci, neviem čo mám robiť, a ráno spím do 9 h.

andrea12737
10. dec 2009

Ahojte
Noemi 😵 tak uz do konca tyzdna to budes mat za sebou, uz teraz na teba intenzivne myslim. Kiezby sa ti to rozbehlo skor 😝 😀
tak konecne vas kocky caka zasluzeny odpocinok-zaciatok MD 😉 super, prajem vam to, dufam ze sa stihneme dostatocne fyzicky aj psychicky pripravit na porod 😀 joj, ale ma tesi, ze to uz mam za sebou 😀 😀
Moniack-s tym stresom pocas kojenia mi nieco hovor-plne ti rozumiem. Psychikcka pohoda mamicky je ozaj v tomto obdobi velmi dolezita. Na podporu tvorby mliecka nic neberiem,a naco. Nechcem mat viacej mliecka ako treba. Pri samkovi som mastitidy mala az az kvoli nadbytku mlieka,nemienim si to prezivat nanovo,teraz je to ok,len to nepribratie tento tyzden bol problem. ☹ A kteraz to mam tak zariadene,ze pri kojeni chcem mat pokoj a je to fajn. Len ja a Kristinka 😵

moniack
10. dec 2009

presne tak Adka 😵 , ja som už písala, že som pila vineu, a to čo si malý nevytiahol, to som odsala, alebo aj ručne 😉
fakt nechápem ako niekto môže čumieť na kojacu matku 😠 , veď tá intimita a to puto, kt. sa pri tom vytvára by malo byť posvätné 😵