Darček od novorodenca pre väčšiu sestričku

deluxe86
7. aug 2018

Ahojte, prosím Vás, riešil niekto z Vás také dačo, že keď sa narodilo druhé bábo, tak to novorodeniatko ,,kúpilo,, darček pre väčšiu sestričku? Niekto to robí, niekto nie. To je akože kvôli tomu, aby sa ľahšie skamarátili. Nemyslím tu na extra veľké darčeky, ale proste dačo. Čo ste kupovali?Ďakujem

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majiskoo
7. aug 2018

priamo som to ešte neriešila - ale zamýšľam sa tiež že budem takto, velmi sa mi páčilo v pôrodnici keď prišiel kamarátku s maličkčou dcerkou pozrieť manžel s dvojročnym synčekom a ona mu dala autíčko - že to mu doniesla jeho nová sestrička. Sme susedia, stretávame sa a doteraz (už to budu o par tyzdnov dva roky) autíčko od sestričky stráži ako oko v hlave 🙂

Kúpla by som as neakú menšiu hračku o ktorej viem že moju staršiu dcérku poteší, že má také rada. V našom prípade to pravdepodobne budu nejake zvieratká ;)

zara0201
7. aug 2018

@deluxe86 Počujem prvý krát. Skôr ako píše @lenkakravcova

dzukeles
7. aug 2018

@lenkakravcova aby neziarlilo a lepsie prijalo nove babo v domacnosti.

@deluxe86 urcite to nie je zly napad, napada ma nieco akoze z porodnice ..? Este viem, ze velmi dobry pristup je, ze starsi surodenec predstavi mladsieho navstevam. Ze napr. pridu stari rodicia a poprosia starsieho aby ich zoznamil so surodencom 🙂 nech si ho vsimnu orveho

lula313
7. aug 2018

@lenkakravcova ide tam o to, aby sa staršie dieťa lahko vyrovnalo s prichodom noveho súrodenca. Napr. Keď má mama bola dat ockovat, tak mi za to, aká som bola statočná, kupila omalovavanky barbie. Potom som sa na ockovanie tešila, lebo som vedela, že niečo dostanem. Keď dieťa bude vediet, že jej novorodenec niečo dá, bude sa na neho tešiť viac.. nie všetky deti sa tešia na nových súrodencov.

guiseppinka
7. aug 2018

U nas doniesla starsia mladsrj mojkaca zirafu, ale tej to je srdecne jedno a mladsia starsej medveda z mase... nechala som to na mm a vybral toto...

ivec16
7. aug 2018

kamaratka to tak spravila a bol to dobry tah... babatko dalo starsej sestricke konika (miluje ich) a presne je to kvoli tomu aby starsi surodenec neziarlil ale tak nejak lahsie prijal to babatko...

mimaan
7. aug 2018

@deluxe86 Ahoj. Mladsi syn "daroval" po prichode z porodnice starsej dcerke knizku, o ktorej sme vedeli, ze sa jej bude pacit. Bola to drobnost, ale pre deti to ma velky vyznam. Dcerka mala zase pre bratceka pripraveny dudlik. Nehovorim, ze kvoli tomu budu mat naveky pekny vztah, ale urcite to malo pozitovny dopad na malu detsku dusicku.

bielavila
7. aug 2018

Super napad toto, sice o tom pocujem prvy krat, ale coskoro ma caka porod a aj ked sa syncek na babatko tesi toto bude skvele, babatko mu donesie z bruska noveho dinosaura😊🤟🦖🦕

asia83
7. aug 2018

@deluxe86 Načo? Veď ten súrodenec je pre toho staršieho ten dar.

katarinka1990
7. aug 2018

@deluxe86 aj my sme to riesili, lebo starsi ziarlil. Ked v porodnici uvidel babo tak ma zacal ignorovat zakazdym ked ma videl s nim. Ked som prisla bez neho bolo vsetko ok. Tak manzel kupil malu hracku - traktor a keď sme prisli domov tak sme mu ho dali a potom uz bol viac v pohode a zvykol si. Teraz chodi babo stále bozkavat. Aj pri navstevach treba upozornit aby starsie dieta neignorovali a nesli hned za novorodencom. Starsie by ziarlilo a bolo by protivne.tolko moja skusenost.

liligreg
7. aug 2018

@asia83 to, že je súrodenec preňho darom si uvedomí tak o pár rokov či mesiacov. Zo začiatku (najmä pri malých vekových rozdieloch) ho bude vnímať ako súpera či votrelca, ktorý mu berie rodičov, pozornosť..

malzeville
7. aug 2018

No mojej strednej by nepomohol ani zlaty domcek stras ne n’a maleho ziarlila mala 3,5 r nicila hracky rozmotala kotuce total papiera aby n’a seba upozornila ked mal pol roka mal blond kucerave vlasky pri hre n’a brusku n’a deke velky plac maleho / inac bol kludne dobre dietatko /
Idem k nim a dcera drzi v ruke hrst jeho vlaskov 😀

ziwka
7. aug 2018

Ahoj 🙂 no napad mily ale ja napriklad som maleho cele tehotenstvo pripravovala na to ze bude mat surodenca. Mal vyse rok a pol ked sa mala narodila ale nedavala som mu nic vedel ze som bola s babatkom v nemocnici nie na nakupoch. Akurat som si dala pozor na to aby ked mi ho svokra doniesla nazad som nemala malu na rukach ale sa najprv zvitala s nim a poriadne sa postikali bez upozornovania ze nemoze ist ku mamke bo ma babatko na rukach. Az tak s nim na rukach sme sli pozriet babatko v postielke. Potesil sa pomojkal pokukal co ma. Skonstatoval ze babatko ma jeho vecicky :D a siel sa hrat :D lubia sa aj bez podarunkov 🙂 ona je jeho tien a on jej vzor.... vo vsetkom hlavne vo vymyslani :D cize to je i tak na tebe ked chces daj ked nie podla mna to nie je nevyhnutne. Nepomoze ani neuskodi 🙂

marika6
7. aug 2018

Mne je az smiesno. Ked si spomeniem ze z porodnice najprv navsteva dracika a az potom domov. O zabavu bolo postarane. Cely vecer sa prehral s vlacikom od babetka.

deti95060810
7. aug 2018

nič také sme neriešili....deti dostali ďalšie bábo a bolo vystaráno... Len 15 r. čosi zamrmlal...😉

zuzka38
7. aug 2018

@deluxe86 my sme to tiez pri najstarsom spravili..sice ako v kazdej rodinr aj my sme ho pripravovali na prichod brata, dokonca meno mu vymyslel, tesil sa no potom ako sa narodil a ja v porodnici to boli 4 dni utrpenia. Najstarsi nechcel o babatku ani pocut, ku mne nechcel prist, odkazal len po muzovi, ze nexce toho davidka. Ja som prerevala vsetky dni v porodnici. Potom ame sa rozhodli, ze mu dame dsrcek akoze od brata maleho. Z porodnice prva cesta do dracika 😂 nuz a trn bager, ktory sme kupili mu, mu pomohol to prekonat, tu prvotnu ziarlivost az "nenavist"...
Kazdy nech spravi najlepsie ako vie..

vladkulienka
7. aug 2018

Aj u nas babatko donieslo starsej sestricke (2rocnej) hracku(kacicky plysove, ktore sa obijmaju) a povedali sme jej ze jedna kacicka je ona a druha bracek a tak silno sa lubia.. Ze aj oni sa budu tak silno lubit. Uz je tomu skoro dva a pol roka a ona si stale pamata, ze tie kacicky ma od braceka z porodnice...

erickatt
7. aug 2018

@deluxe86 staršie dostalo lego, ktoré zbožňoval.. to mu doniesol bratcek...

denisekkk
7. aug 2018

My sme to tak spravili, stsrsia nevedela ze ma pustili z porodnice a sli sme kupit cestou odtial hracku ktoru chcela ale ja som jej ju vzdy zatrhla...ked sme prisli bola stastna ze nas vidi a darcek bol bonus...starsia prichystala pre mladsiu kopu vyrobenych darcekov na privitanie a myslim ze je to skvele lebo po navrate z porodnice sa vsetko toci okolo mladšieho surodenca a starší tym trpi.

asia83
7. aug 2018

@liligreg Už teraz sa len vymýšľa a špekuluje. Pred tridsiatimi rokmi nebol súrodenec votrelec, preto, že matky nevymýšľali zbytočnosti? Ak budeme mať druhé, tak nevidím dôvod kupovať niečo dcérke, ktorú už máme. Akurát to môže prispieť k tomu, že bude náročná a darčeky čakať pri každej príležitosti. Myslím, že matka s novorodencom má naozaj iné starosti ako kupovať darček staršiemu dieťaťu. Je to totálna sprostosť, darček staršiemu súrodencovi. Neučíme deti skromnosti a pokore, v zmysle: tu je niekto iný, nauč sa ho akceptovať a buď skromný, lásku delíme vám obom (trom, štyrom). To je chyba.

asia83
7. aug 2018

@erickatt Každé decko zbožňuje Lego, aj keby mu ho doniesol neviem kto. Je jedno od koho je, podstatné je, že je to Lego.

asia83
7. aug 2018

@denisekkk Jasné, strašne trpí, chúďatko. Tak majme všetci jedno dieťa a nebude trpieť. Bude rozmaznané, sebecké, nepokorné. Práve o to ide, aby sa naučilo deliť o všetko, aby sa naučilo, že nie je len on pupok sveta, svojich rodičov a neskôr si bude myslieť, že sa všetko len okolo neho bude točiť. Alebo dajte pozornosť len tomu staršiemu, nech to mladšie trpí. Celé zle, toto zmýšľanie.

denisekkk
7. aug 2018

@asia83 sa hod o zem ked nevies spracovať emocie😂😂😂😂

jana_eyre
7. aug 2018

no uz vidim co je v diskusii, ani ju radsej moc necitam 🙈

ano, ja som to tak praktizovala a deti sa tesili a pomohlo to predstavte si.. u nas nebolo ziarlenie ani raz.. u nas sa detom mimo sviatkov nic nekupuje, ziadne ze jedna hracka mesacne ani nic podobne, maximalne drobnost na pamiatku z dovolenky..

ale hracku z brucha dostali, lebo som chcela aby si surodenca oblubili, kedze v ich ociach to bol zatial len maly uplakany skrcek..

ked sa narodila druha dcera, prvy syn mal 20m, nevedel hovorit, ci chapal ze male skladacie auticko dostal odomna ci od babatka neviem.. tesila som sa domov po 7dnoch, tak som mu aj nieco priniesla..

ked som porodila najmladsieho starsi mali 4r a takmer 3r.. bola som prec 2tyzdne, ked dostali hracky, boli uplne uneseni a najviac ich zaujimalo ako to babatko vedelo, ze zrovna to sa im bude pacit.. (syn dostal 3 kovove auticka hotweels a dcera malu babiku motilika) doteraz, hoci to uz budu dva roky si syn pamata, ktore auticko dostal od brata..

snazim sa svoje deti vychovavat tak, aby neboli iba materialne zalozene a v ramci mojich moznosti, ked je dnes kazdy obklopeny haraburdami (a my obzvlast, kedze moja rodina moje razenie nechce chapat) sa mi to dufam aj dari.. ale na tom, ze dostali malickost od babatka sa mi nezda nic zle..

alobalka
7. aug 2018

@deluxe86 pre starsieho surodenca je stres, keď je zrazu mamina v porodnici a stres, keď zrazu sa všetci točia okolo nového babatka. Akokoľvek ho rodičia na novú situáciu pripravia. Keď sa narodila tretia dcérka, mala som v taške do pôrodnice 2 malé autíčka pre synov škôlkarov "akože od sestričky ". Potešili sa hracke, bolo to milé ale nie nutné. Závisí aj od veku starších detí. Nie vždy treba povedať, že to prinieslo bábätko. Niekedy ich poteší nová drobnosť len tak, pri príležitosti narodenia nového surodenca. ..

deluxe86
autor
7. aug 2018

Ďakujem každému za komentár 🙂

asia83
7. aug 2018

@denisekkk Až po vás, keď neviete prijať iný názor. 😁👍 😂😂😂

denisekkk
7. aug 2018

@asia83 viem prijat iny nazor ale ked je adekvatne podany, nie takto😁 ...moje dieta sa vie aj rozdelit , nieje sebecke a vie pochopit ked nedostane co chce lebo sa neda...mam deti dve teda sa viem vyjadrit . Ty mas podla profilu jedno , ked budes mat druhe potom bude mat tvoj nazor vacsiu vahu....

nela6
7. aug 2018

@lenkakravcova suhlasim, ja som kupila čiapočku a ukazujem malému, ze ked bude bábätko tu, ze mu da na hlavičku /2,5r bude mat vtedy/, a pekne chodi a rozprava ,ze da bábätku čiapočku 🙂