Malý vekový rozdiel medzi detičkami

tyll
31. júl 2020

Baby sem so skúsenosťami s malým vekovým rozdielom u detí. U nás to vyzerá len na 13 mesicov 🤦‍♀️Už sa bojím ako to bude dáke skúsenosti? ☺️

evora
31. júl 2020

Prvy rok masaker, budeš ako vyzmykany vechet, potom sa to zlepší. Nebudem ta upokojovat, ze to zvládneš ľavou zadnou, lebo mat taký malý rozdiel je naozaj náročné. Ale cca od 2 rokov mladšieho dieťaťa je to super. Moji sú stále spolu, hrajú sa ako rovesníci, nakoľko ich zaujímajú rovnaké veci (keby je rozdiel 5 a viac rokov, deti už často majú odlišné záujmy). Ja som to veľmi ťažko znasal, kým boli obe bábätká, ale teraz s odstupom času by som nemenila. Rýchlo odkrutena materská, nešibalo mi doma 6 a viac rokov, rýchlo sme dosiahli slobodu čo sa tyka výletov, dovoleniek atď.

poziarnicka77
31. júl 2020

Prihlas sa do skupiny Mamičky s ročným rozdielom medzi deťmi, pomohli, povzbudili, človek zistil, že v tom nie je sám.

tyll
autor
31. júl 2020

@evora ja viem, že to bude mega mega náročné ale tak podarilo sa a v živote by má nenapadlo, že takto sa nám podarí. Prvé vytúžene po 2 potratoch a na ďalšie som myslela, že dlho zase počkáme a ono sa to takto 🤷‍♀️

tyll
autor
31. júl 2020

@poziarnicka77 hľadám takú a nenašla som 😀ale tak ešte skúsim. Som tu nováčik pól hodinový 😂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwka_77
31. júl 2020

Kamarátka išla cielene do takéhoto malého rozdielu. Síce začiatky a prvý rok bol taký, že si myslela, že to nedá no teraz si to nevie vynachváliť. Má 2 dievčatká a celkom pekne sa ťahajú

kacena4
31. júl 2020

ahojko ja mam tiez 13m. prvy rok zahul ale potom ak si neskakali do vlasov bolo ok. vsetko si spravila v ramci jedneho kratu. bolo to ako keby si mala dvojicky. najma po prvotnom soku ked postupne zistujes ze vsetko musis kupovat dvojmo, najprv kocik (kedze starsi je este dost maly a tiez este spava casto a ak mavas caste vychadzky von tak potrebujes aj dvojickovsky kocik nie len surodenecky) az po vysoku stolicku pre oboch, rovnake oblecenie, nakolko sa casom mozu dorast a samozrejme hracky aby sa nehadzali prave o tu jednu jedinu ktoru chcu mat obaja naraz 😀. ja som ich teda mala pred 18-17r. ina doba dnes je to jednoduchsie uz len tym ze mangel moze ist na matersku a mozete obaja ostat doma s detmi zo zaciatku a nebudes to mat take narocne 🙂 ked pojdu do skolky bude to uzasne a do skoly este lepsie lebo ucivo budu preberat hned po sebe takze budes v obraze a deti sa mozu od seba ucit a motivovat navzajom drzim palceky

adalmba
31. júl 2020

@tyll ja mám troch chlapcov najstarší majú 2r 4 mesiace a najmladší 7 mesiacov. Je to super, veselo😉

danieladeley
31. júl 2020

@tyll vsetci vzdy pisu, ze prvy rok masaker...no ja neviem, ale prvy rok bol pre mna s dvoma bobulkami asi najkrajsi. je ale pravda, ze som mala a nastastie stale mam velmi dobre a pokojne deti. teraz su uz 2 a 3 rocni a stale sa spolu hraju. jeden by sa podla mna uz sam nudil :D za mna same vyhody, este si nevysla z cviku od prveho, stale riesis plienky, mlieko, prikrmy a vsetko mas v cerstvej pamati. jedna obrovska vyhoda, ze mas uplne celu a modernu vybavicku 🙂 cela vybavicka pre mojho mladsieho bola plienky a neskor autosedacka 🙂

katarinka89
31. júl 2020

@tyll 2,5 r
1,5 r
8 mesiacov
V pohode - 💪😉

sandrika1986
31. júl 2020

Ja mam rozdiel medzi detmi 14 mesiacov 🙂

tyll
autor
31. júl 2020

@evora 😃👌👌ďakujem teda 😀 viem, že ľahké to teda nebude no

tyll
autor
31. júl 2020

@sandrika1986 a aké sú veľké teraz ?

tyll
autor
31. júl 2020

@veronika4495 no aj u nás je to čo má ešte viac stresuje bývanie ... sme si dávali načas a zrazu takto ...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika0122
31. júl 2020

Ved to je super, vobec to nemusi byt katastrofa, ide o to, ako si nastavis rezim hned od zaciatku. Obetujes chvilu svoj zivot im, obetujes svoje konicky ci zabavu, ale tonje len na chvilu. Ani sa nenazdas a budu velkaci. A je to vyhoda mat takto po sebe lebo sa budu spolu hrat 😉 drzim silno prsty hlavne pokoj a tes sa ☺☺

sandrika1986
31. júl 2020

@tyll: Ja mam styri deti: Najstarsia dcera mala vcera 12r, druha bude mat v septembri 8, dalsia dcera mala vo februari 5 rokov a syncek v aprili 4 roky 🙂

marfikchov
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marfikchov
31. júl 2020
marfikchov
31. júl 2020

Ja mám rozdiel 14,5 mesiaca, po pravde, na prvý rok s oboma deťmi nerada spomínam, resp vždy mi to len pripomína stres. Po roku sa to lepší, starší šiel do škôlky, tak pár mesiacov som bola doma len s jedným a to riadna nuda 🤣. Najhorší je spánok, zvlášť, keď som musela obe deti uspavat. Ďalej za seba odporúčam súrodenecký kočík, mali sme z druhej ruky, využili sme ho maximálne a ešte aj predala. Naši súperia vo všetkom, ešte aj kto sa prvý vyčúra, nechať ich len chvíľu samých zaváňa pruserom, bitkou. Priznávam, že rokmi mi ide na nervy robiť večne rozhodcu, no nechať ich riešiť si to sami, to by sme asi skončili vo večerných správach a na titulke nového času. Na druhej strane sú ako magnety, aj keď ich rozdelíme, vždy sa k sebe dostanú, nehovoriac že po hodine si jeden druhému chýbajú. Držím prsty, záleží aj od povahy, matky aj deti, ja som cholerik, výbušná, skypim pre maličkosť a potom ľutujem, že na nich vyletim.

simona826
31. júl 2020

@tyll ahoj, medzi mojimi chlapcami je rozdiel 11 mesiacov 🙂 zo začiatku to bolo naozaj ťažké ale teraz sme radi že je to tak lebo sú z nich veľkí parťáci a vo všetkom si pomáhajú 😉

jojka1
31. júl 2020

Ja mam rozdiel medzi prvym synom a druhou dcerkou 14,5 mesiaca. Rodicov sme mali daleko, spominam, ze to bolo take perne obdobie prvy rok, napr.jedno som krmila lyzickou, druhe zaroven kojila (aj take chvile boli 😉). Alebo spanok po par mesiacoch-syn jeden cez obed, dcerka 2-doobeda aj poobede. Ked zacala chodit, stali sa z nich partaci. Dodnes su to najlepsi kamosi a to ma syn o par dni 11. Nevnimali sa ako superi, fakt si krasne vychadzaju. Dokonca tvrdia, ze by mali aj svadbu, keby to bolo mozne 😉. Po dcerke presne o 2 roky pribudla dalsia, to uz sa mi po tomto nacviku zdal velky vekovy rozdiel 🤣. Ja by som nemenila, je to super, su si blizki

tyll
autor
2. aug 2020

@sandrika1986 Wow pekne po sebe 😀

tyll
autor
2. aug 2020

@veronika0122 ďakujem veľmi sa chcem tešiť aj sa veď teším 😃ale niekedy príde taká panika keď sú horšie dni s týmto drobcom 6mesačnym.

tyll
autor
2. aug 2020

@simona826 11 mesiacikov uff to teda tiež ste si pohli 😂 mne vraveli doktori no veď neodkladať rýchlo druhé aj vek aj to prvé, že tak dlho trvalo .. no a takto že sa podarí by má v živote nenapadlo ❤️

tyll
autor
2. aug 2020

@marfikchov aký ste mali ten kočík to je tiež dosť dôležité .. si ani nebiem predstaviť ako to bude. Jeden bude mat 1r a mesiac a začínať chodiť a druhý novorodenec...

marfikchov
2. aug 2020

@tyll na mojom profile mám kočíky, ktoré sme používali, a teda aj ten súrodenecký, ja som do toho nechcela veľa investovať, lebo zas o niekoľko mesiacov začal starší chodiť viac a viac, nemení obsedel, ale zas pri celodennom výlete, či keď som išla sama so obchodu či kamkoľvek, vedela som si poradiť. Moji sa obaja radi vozili. Chlap síce nechcel, najskôr, ale nakoniec sme kupili a neľutujem.

simona826
2. aug 2020

@tyll noo neplánovali sme to tak ale podarilo sa 😃 dokonca som pri druhom synovi mala termín pôrodu presne na deň prvých narodenín prvonarodeného syna 🙂 ale nakoniec sa narodil o dva týždne skôr..teraz je z nich nerozlučná dvojka 😉 bude to dobré uvidíš, zo začiatku to možno bude náročnejšie ale potom sa spolu zahrajú, budú si pomáhať.. uvidíš 😉

tyll
autor
3. aug 2020

@simona826 taký termín 😂 no paráda. Nám to vijde zase tak že na deň by to malo byt 1r a mesičik