Spanie súrodencov v jednej izbe

daniella8
25. dec 2012

mamičky ako ste riešili spanie detičiek ak je medzi nimi malý vekový rozdiel moja mesacna dcerka budi v noci rokapolročnu a tak nespia ani jeedna raz plače jedna raz druha a ja už mam pocit že nespím ani pet minut

dai
25. dec 2012

@daniella8 oni spia obe s tebou v izbe?

daniella8
autor
25. dec 2012

ano lebo staršia chce zaspávať len somnou

janinah
25. dec 2012

ocko spal so staršou v jednej izbe,ja s maličkou v druhej 😉

scrabble
25. dec 2012

@daniella8 u nas to bolo tiez tak nejak ako u @janinah. Babo spalo s nami v spalni vo svojej postielke ale u nas starsia dcerka spala vacsinou sama vo svojej izbicke a ked plakala isiel k nej tatino.

4ocka
25. dec 2012

Ahoj,ja mam rozdiel rok a pol presne. My nemame na vyber,spime vsetci v jednej izbe kedze mame dvojizbak. Moja dcera si zvykla na plakanie syna rychlo,asi aj tym,ze spala.medzi nami. Maly spal v kocari,kedze inac spat nevedel. Ked sa zobudila,neplakala lebo neviem ako,chapala co sa deje. ani ziarlive sceny sme.nikdy,nikdy nemali a to ma syn dva roky,dcera 3.5. Davas prvorodenemu dietatu najavo ze aj ono je dolezite,hrafe s mm s nim trosku viac,aby chapalo ze neni ukratene? Ked sa v noci zobudi,vysvetli mu,co sa deje,ze placom este viac surodenca stresuje,ked tsk,vezmi ho do postele 🙂 drzim palce. Najhoesie su zaciatky,ale neboj,bude dobre. Ked som to zvladla ja,nervak,stresak ;)

monda17
25. dec 2012

Moji spia asi mesiac spolu, dovtedy spali každý v inej izbe (ani jeden s nami). Je to v pohode, nebudia sa navzájom. Konečne som ich začala aj naraz ukladať spat. Ak nemáte inú možnosť, určite si zvyknú, toto je dočasný stav.

happy8051
27. jan 2013

my spime vsetky tri v jednej izbe a nemam s tym ziadne problemy. dojcim, v noci ked sa Nelinka zacne mrvit hned ju vezmem, takze neplace, nakji sa a spinka. v noci neprebalujem, cize nezasvietim. rano vstavaju naraz na prva vec, ktoru Natalka urobi je, ze prelezie k Nelke a pusinkuje ju 🙂

lucianna50
30. jan 2013

moji spia spolu od mala v jednej izbe aj na obed chodia spolu spat aj večer.Chvílu trvalo než si malí zvykol,al on skor kričal maminka Kiki plače a ked videl že idem tak si lahol spinkat 😀

kika112
12. máj 2013

Medzi mojimi detmi je rozdiel 18 mesiacov. Asi mesiac pred porodom druheho dietatka sme syna premiestnili do detskej izby. Vysvetlili sme mu ze coskoro sa nam narodi babatko a on bude velky bracek. Hladkal mi brusko, nosil hracky a prikladal ich k brusku, dokonca aj s rozkom sa chcel podelit 😀 Znasal to velmi dobre, sestricku stiskal hral sa s nou, nosil jej hracky. Ked mala dcerka rok, zacali sme zvazovat ci jej premiestnime postielku do detskej izby. Syn sa strasne potesil. Rano ked vstali, preliezol ku nej do posielky aj s hrackou alebo s knizkou a spolu si "citali" 🙂 Bolo to take mile ked som ich takto nasla 🙂