Dievčatko otočené KP. Rodili ste císarským rezom?

matka331
13. jan 2010

cakame dievcatko a je otocenee kp a chela by som zistit kolko z vas malo kvoli tomu cisarsky alebo normalny porod a ci ste si mohli vybrat ....
dakujem

lentilka3000
13. jan 2010

ahoj matka 331,takze aj my cakame dievcatko,tiez je otocene KP a buduci tyzden idem kvoli tomu na predoperacne vysetrenia kvoli sekcii.Doki mi vravela,ze uz ked sa doteraz neotocila,tak je mala pravdepodobnost,ze sa este otoci 😒 😒 .A ty uz mas za sebou tie predoperacne???

matka331
autor
13. jan 2010

ahoj lentilka,mne doky tiez dala papier na interne vysetrenie ale este som nebola ,ale ty uz mas istu sekciu?

katka22r
13. jan 2010

kocky ja co som pocula tak dievcatka ktore su otocene KP mozu ist aj prirodzenou cestou ale uz doktor musi zhodnotit plusy a minusy a poznam aj pripady kedy sa dieta otocilo v 38tt

matka331
autor
13. jan 2010

katka ked saa malicka este otocii tak by som chcela asi prirodzene rodit ale ked sa aneotoci a bude kp tak by som si vybrala cisarsky ak sa bude dat

lentilka3000
13. jan 2010

matka,este nemam istu sekciu,ale ak ti mam pravdu povedat,radsej by som isla rodit sekciou,kedze som astmaticka so silnou alergickou nadchou.Doki mi vravela,ze aj ked mam astmu tak mozem rodit normalne,ze by ma napichali nejakymi hydrokortikoidmi ... 😕 Ale ak sa neotoci tak urcite by som chcela cisarsky

lentilka3000
13. jan 2010

...inak Katka...zajtra drzim palce 😉

katka22r
13. jan 2010

lentilka dakujem a aky cisarsky by si si vybrala?spinal ci celkovu?

lentilka3000
13. jan 2010

asi celkovu,zo spinalu mam strach,ale co som citala na konikovi,tak sa mi ta celkova narkoza zda bezpecnejsia,aspon co pisali baby...tak uwidime...mozno budem nakoniec rodit prirodzene 😅

katka22r
13. jan 2010

drzim palce

skadricka
13. jan 2010

ja som rodila syna KP mala som mať cisársky,ale nejako nebolo toho kto by mi spravil predoperačné/narodil sa o 3týždne skôr/.Keď už chceli bolo neskoro,rýchlo mi merali panvu,lebo som malá,takže už potom boli fofry.Ale zvládla som to yn mal 3 kilá,museli ho kriesiť.Takže dá sa porodiť aj normálne,ale je tam aj riziko.Radšej by som išla do cisárskeho strašne som bola potrhaná.
Držím palce.

matka331
autor
13. jan 2010

katka neviem k comu ale aj ja ti drzim palce na zajtra 🙂 a ozaj kde budes rodit ???v preove alaebo v humennom?
lentilka ja by som si asi tiez vybrala celkovu pretoze si neviem predstavit ze budem rpi vedomi a oni ma buduu rezat 😠

fifinna
13. jan 2010

Ja som rodila syna kp prirodzene, mal odhad vahy do 3,5 kila, nad 3,5 kila sa robi cisarsky. A vybrat som si nemohla.

lentilka3000
13. jan 2010

Mne vraveli 2 lekarky,ze ak je poloha KP a som prvorodicka tak automaticky cisarsky.Nechapem preco vas nechali rodit normalne ked je tam to riziko 😖 😖 ,skadricka ,a este ked tvojho maleho museli aj kriesit ... 😠 boze moj...

matka331
autor
13. jan 2010

lentilka ved to ja sa tiez bojim toho rizika ...a preto rdcej budem ziadat cisasky mozno mi vyhovejuuu

lentilka3000
13. jan 2010

Matka a do akej nemocnice sa chystas rodit?a lekari ti zatial o porode nic nevraveli?

matka331
autor
13. jan 2010

budem rodit v humennom ..a s lekrmi som sa o porode este nebavila...

katka22r
13. jan 2010

matka asi k tomu ze zajtra mame termin ale ani naznak porodu,cize asi tak a rodit budem u nas v Presove ja by som si zasa vybrala spinal ved ono nic necitis od prs dole si napichana a kamosky ktore rodili aj aj si chvalia skor spinal

matka331
autor
13. jan 2010

ahaa ...katka tak asi budes penasat 🙂 🙂 🙂 🙂 no neviem ved este ani neviem ako budem rodit taktosa pootm rozhodnem ci spinal alebo celkova..a ty aj tento krat budes rodit cisarskym??

katka22r
13. jan 2010

ja som este nerodila

matka331
autor
13. jan 2010

ikke dakujem ja tie temy mam uz precitaneee .....

matka331
autor
14. jan 2010

katka prepaac ja ani neviem preco som si mysllela ze budes rodit druhy krat 🙂 a co malickaa sa na svet nepyta??

matka331
autor
15. jan 2010

🙂

vegalogic
18. jan 2010

ahoj, ja som rodila cca pred 5tyzdnami chlapceka, ktory bol KP a mal vahu 3470g, prirodzene. Je to tazsi porod ako ked ide dietatko hlavickou, lebo nemozu ti dat nic na urychlenie a ani dieta nemozu tahat nasilu, ale da sa porodit. Pri prvorodickach vacsinou odporucaju cisarsky, lebo hrozi pre zenu vacsie potrhanie a pri detoch mierne pridusenie, lebo hlavicka ide posledna a vytlaca sa tazsie (aj si unavena a pri polohach KP je aj vacsia).
Podla mojej skusenosti, odporucam mat zazmluvneneho lekara, pre pocit istoty, a ak neznesies bolest tak epiduralku na dobu pocas otvarania sa, lebo ked odtecie plodova voda, treba lezat a vtedy sa tie bolesti znasaju ovela horsie, ako ked mozes chodit alebo skakat na fitlopte.
Mala som spolubyvajucu, co mala tiez chlapceka KP a cisarsky, a povedala, ze radsej by isla prirodzene ako cisarskym, lebo ju vsetko bolelo, mala problemy s mliekom a maly bol dost placlivy.
nech uz budes mat porod akykolvek, hlavne nech vsetko dopadne OK, ste zdravi a rychlo doma

matka331
autor
18. jan 2010

vegalogic dakujem ti za tvoju odpoved....a ty si si mohla vybrat ci pojdes rodit normalne alebo prirodzene??ci za teba rozhodli doktori?? 🙂

matka331
autor
20. jan 2010

tak baby ja mam 4.2 planovanu sekciu

lentilka3000
20. jan 2010

Matka331 a uz mas za sebou tie predoperacne? ak ano co vsetko ti robili?juj,aj ja by som asi chcela planovanu sekciu 😒

matka331
autor
21. jan 2010

ahoj lentilka ano mama uz za sebou vsetko uz lenpojdem 3 na prijem a 4 sekcia....no robili mi ekg meali tlak brali krv,a na are mi iba vypisali papiere na anestezu aleo nieco take....ked som tam bola vcera ani sa nezmienili o normlnom porode hned povedal ze pojdem na sekciu ...takze neboj ak sa ti malicka neotoci tak ti asi tiez daju sekciu

lentilka3000
21. jan 2010

Ahoj matka,mna tie predoperacne cakaju zajtra 😨 tak som zvedava,ako dopadnem 😖
...drzim ti palce a budem na teba mysliet 😉 uz sa Ti to krati 😵

matka331
autor
21. jan 2010

lentilka hej uz sa mi to kratii 😉 nevadii ja sa aj tosku bojiim ale asi sa viac tesiim na malicku .....aj ja tebe drziim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre