Pôrodník chce, aby som rodila cisárskym

ossr
23. apr 2014

Rodiť cisárskym rezom lebo vraj malý má veľkú hlavičku. Mám 160 cm a 66 kg. Som teda nízka, ale stále som sa pripravovala na prirodzený pôrod, malý je správne otočený a všetko je ok. Vraj by som ho nemusela vytlačiť. Mali ste aj vy takýto problém ? Ste takejto postavy a povedali Vám toto ? Ako ste rodili ? Pôrodník mi nepovedal ani koľko malý váži nič len ,že má veľkú hlavičku, termín mám 8 mája a 30 mám prísť znovu na kontrolu a sono, že sa ešte pozrie na to. A kedy by som stihla tie predoperačné vyšetrenia ? Mám ho zajednaného k pôrodu, dúfam, že si to nechce len takto uľahčiť . Rodím v NR. Ďakujem

sisaha
23. apr 2014

@ossr je to lekar, ktoreho poznas? alebo iba na doporucenie od niekoho?
Zaplat si teda jednorazove vysetrenie u niekoho ineho a nechaj si maleho zmerat, takisto tvoju panvu..ak ti iny lekar povie, ze bez problemov dokazes porodit, odzmluvnila by som ho.

billam
23. apr 2014

@ossr cisarsky si lekar nerobi na ulahcenie pôrodu! Je to predsa len operácia, kde mozu nastať problémy...lekári sú za prirodzene poroty...ale ked máš na to indikacie /mala postava, úzka panva, velke babo/, tak predpokladajú, že mozu byt komplikácie pri prirodzrnom pôrode /natrhnutie porodnych ciest, pupocna snura na krku babatka/...neprotestuj voci vyjadreniami lekarov, oni vedia, prečo ti odporúčajú cisarsky...

ossr
autor
23. apr 2014

@billam OK dakujem 🙂

ossr
autor
23. apr 2014

@sisaha ano poznám ho vraj je velmi dobrý odborník je aj môj gynekológ. Rozmýšlala som nad tým zájsť k inému no uvidím. 30 idem znovu k nemu na sono tak ma bude zas merať. Mam strach z cisárskeho 🙂

luuckka
23. apr 2014

Z cisarskeho nemaj strach ja som svojmu porodnikovi vdacna zato ze sa rozhodol pre cisarsky vobec to nieje nic strasne 🙂 po troch dnoch mi primar povedal ze lietam po oddeleni ako vevericka 🙂 radsej mat jednu jazvu nez ohrozit drobceka

edvelyn
23. apr 2014

@ossr z cisarskeho strach mat vobec nemusis 😉 urcite lepsie pre teba aj pre dietatko ak by si mala problem hovytlacit aj tak by s tebou museli daco robit .radsej cisarsky ako kliestami ho tahat von.cisarsky je malina.ja som uz na druhy den cupitala sama po porodnici 😉

dobromila1111
23. apr 2014

@ossr
Ahoj.Ja mam 160 cm a v tehu som mala 67kg. Rodila som prirodzene,maly mal 50cm a 3260g. Bol na mna velky.Mam uzku panvu,nevedela som ho vytlacit. Skoncilo to dobre,no nastrih ako svet,potrhana aj zvnutra a maleho museli vytiahnut,bo ja som ho vytlacit nevladala.Hojila som sa dlho,doteraz ma pobolieva brucho z toho,ako mi nan tlacili,pomahali malemu von. Kamoska po cisaraku bola skor fit ako ja!
Prosim,daj na ich radu.Vedia,co robia..
Vsetko dobre prajem🙂

ichbinich
23. apr 2014

@ossr:
Ak je lekar seriozny, tak jeho odporucanim na cisarsky chce porod ulahcit TEBE a nie sebe 😉
V rodine mame pripad, ze nechali rodit zenu poriadneho valibuka prirodzene a pokazilo jej to panvu, niekolko tyzdnov chodila o barlach... Ale je aj dost zien, ktore porodia velke deti bez problemov.
Ak chces, chod pre druhy nazor k inemu lekarovi.
A cisarskeho sa nemusis bat. Ano, je to operacia, ale ak nebudes zasadne proti, ale akceptujes ju ako jednu z moznosti, nebude to take strasne.
Mj prvy porod bol cisarksy, v spinali, uplne v pohode. Prve tri dni sice sadat si a vstavat bolo bolestive, ale potom v pohode. Druhy porod bol prirodzeny bez komplikacii... Dcera mala 3500g a 50cm, ja mam 160cm a privela kil 😉 😀
Takze, trosku sa informuj aj o cisarksom. Nie citat hororove prispevky, ale OBJEKTIVNE informacie. Potom pri vysetreniach sa pytaj, co vsetko ta zaujima a vrta ti hlavou. Aj anesteziolog, aj porodnik by ti mali odpovedat.
A najma, akceptuj rozne moznosti. Aj pocas uplne normalneho porodu sa nieco vzdy moze zvrtnut a je z toho nudzovy cisarksy. Ked si si tohto vedoma, tak je to ovela lahsie, takuto situaciu akceptovat.
Vsetko dobre!

katy174
23. apr 2014

Ahoj, lekári veľmi sekciu robiť nechcú, takže, ak ti to odporúčajú, určite je na to dôvod. ...ja mám dve sekcie za sebou, tiež som to tak nechcela, ani oni do poslednej chvíle, no nakoniec to bolo takto lepšie pre detičky. Držím palce.pa

kali23
23. apr 2014

Mam 164 a maleho od 36tt "nemerali", vraj netreba, lebo vahu ma dobru (vtedy mal cca3,5kg podla sona) ... Moja mama, 156cm pri oboch porodoch skoro zomrela, mala uzku panvu, napriek tomu ju nutili xy hodin rodit prirodzene... Nakoniec akutne cisaraky... A ja som skoncila rovnako... Panvu mi nikto nikdy nemeral... Cez 13 hodin na oxy s brutalnymi kontrakciami, ktore nikam neviedli, vobec som sa neotvarala, skor mi to prirodzene otvaranie stoplo, az ma to uplne fyzicky aj psychicky zlozilo, nebyt muza ktory tam narobil cirkus mohlo to skoncit vselijako...takze do 15 min taktiez cisarsky... Tiez si nemyslim, zeby si tvoj lekar nieco ulahcoval... Skor sa stava, ze prepichuju vodu alebo davaju vyvolavacky, nez planuju cisaraky... Ale pre tvoj klud zajdi za inym, co ti nato povie... Drzim palce😉

ossr
autor
23. apr 2014

Dakujem za odpovede a rady 😵

mokon
23. apr 2014

ja mám173 cm, ale príliš úzku panvu, a tak som mala 2x sekciu

zuzik307
23. apr 2014

@ossr ja mam rovnake miery ako ty 😉 dcerka mala 4100g, 53 cm, hlavicka 37 cm...mala som planovanu sekciu...

jaruska8
23. apr 2014

@ossr Cisárskeho sa neboj... A radšej plánovaná sekcia, ako o 5 minult 12... Držím palce!!

kiki68
23. apr 2014

podla mna to je kvoli tomu,ze vidi rozmer panvy vs. hlavicky. Ak je to dobry a skuseny podornik tak vie co robi. Zase nepotrebuje mat on velke komplikacie a nakoniec z toho bude akutny cisarak a Ty nepotrebujes mat strasny zazitok z porodu. Urcite vie preco to navrhol.

lulu369
23. apr 2014

@ossr to by som nepovedala, že si to chce uľahčiť...ja som vysoká 165 cm, vážim 56 kg a musím povedať, že som úzka v bokoch...ja som síce obe deti porodila spontánne, dcérka mala 3000g a 50cm, syn mal 3550g a 52cm, a bolo mi povedané, že väčšie bábätko by som už spontánne neporodila ☹ No moja sesternica je na tom výškovo ako ty a v bokoch je dosť široká. Jej doktor už od 7 mesiaca hovoril, že sa má pripraviť na cisársky, že malý je dosť veľký a spontáne neporodí a nakoniec porodila cisárskym (malý vážil 3890g)...

dahra
23. apr 2014

@ossr - no ja viem, čo je to byť rozrezaná - mala som laparotomiu rok pred porodom, mám jazvu ako po cisárskom. Preto som si strašne želala rodiť prirodzene. Mám 159 cm, pred porodom váhu 56kg, vo finále 75kg. Všetko ok, len týždeň pred porodom na uvidela moja gynoska - "preboha, vy to prirodzene neporodíte" poslala ma do nemocky na cisára. Bola som smutná, no v nemocke ma potešili, že mi dajú nádej prirodzene porodiť do týždňa. Dieťa vraj 3,5kg dla sona, panva vyzerala ok, vek (vtedy 32) nie dolezity, po 35tke by zvažovali, IVF - umelé oplodnenie - nebol dovod. Tak som porodila prirodzene. 52cm/3740g Bolo to tazké, ale nelutovala som. lebo po laparotomii som ešte po 2t cítila bolesť pri vstávaní a neviem, ako by som nosila dieťa. Tu som bola "len" zašitá, ale aj tak som mala pocit, že to bolo lepsie.
Segra 48kg pred tehu, 65kg vo finále, výška 168cm, panva ako 13-stka (nejakých 85cm obvod bokov aj teraz po porode), 32, po IVF. Doktor jej automaticky plánoval sekciu, ona ho prehovárala, že chce prirodzene, nakoniec aj dala - 3700g/55cm. Len si pre istotu vybavila vopred predoperačné.

nicolle21
23. apr 2014

ak lekarovi doverujes, nie je co riesit.. tiez som sa pripravovala na prirodzeny (aj ked som sa bala, ale to asi kazda prvorodicka) a nakoniec som pre svoje zdravotne problemy musela ist na cisarsky a voooobec nelutujem.. hlavne je dopredu sa psychicky nastavit na taky porod, brat to tak, ze je to len chvila a potom bude uz len babo.. ja som rodila v BS a 24hod po operacii som bola na pooperacke, akonahle ma postavili na nohy, uz ma nezastavili a bola som s malym stale a na nadstandarde mi s nim pomohla mama 🙂 este aj primar zíral ako beham 😀 pritom vsetci vraveli, ze treba vela sa hybat 🙂
no a k tomu prirodzenemu porodu za kazdu cenu - mna ked mama rodila, tak som sa jej zasekla a tahali ma forcepsom, tyzden som bola od nej, na pozorovani, ci mi neposkodili lebku, chodila sa na mna len cez sklo divat.. 24hod bolestivy porod so zaseknutou hlavickou, nastrih ako svet a nakoniec este aj zle zasita ☹ asi sa nebude nikto cudovat, ze som jedinacik..
takze si myslim, ze planovany cisar je ovela lepsia volba ako risk takehoto brutalneho porodu

kiki68
24. apr 2014

moja sesterka tiez, mladi lekari ju najprv trapili, chceli prirodzene, potom dosla skusena starsia lekarka po 12 hodinach trapenia, videla jej panvu a hovori,ze toto nepojde, ze sa nam tu natrapite a nic z toho. Mala sa tam tiez zasekla a nemala ako postupovat dalej. Nakoniec porodila cisarakom, hovorila,ze ona tu ranu velmi necitila,ze skor citila ten podvozok,ake to mala vsetko ponamahane aj ked tadial nic nepreslo von. Tiez ako ju postavili na nohy tak lietala okolo malej, 2 mesiace po cisaraku uz sa boli aj u nas ukazat na navsteve a lietala ako jarabica. Ranu mala pomerne malu, asi ako ktory lekar a situacia. Ona nazvala ten cisarak vykupenim. Isli na to spinalom a hned malu videla

sidus
24. apr 2014

Ahoj, ja som mala pri porode 60 kg, vyska 158, mala mala obvod hlavy 37 cm, vazila 3,55. Rodila som prirodzene, ale nebolo to ktovieco, z brucha mi ju museli vytlacat, sili ma pol hodinu z vnutra aj zvonku a tri dni som mala pevny kateter na moč, co som mala obrazeny mocovy mechur. Ak ti dr odporuca sekciu, tak zrejme dovod je.

marbalulka
24. apr 2014

Ahojte, ja mam pocit, ze poslednou dobou sa roztrhlo vrece s cisarskymi. Ako tu bolo vyssie spomenute, ze porodnik si cisarskym nic neulahcuje, ba co, je to tazsie, nemozem s tym suhlasit. Je to sice operacia, ale do hodiny je po vsetkom, kdezto prirodzeny porod trva ovela viac hodin a lekar musi prist kazde 2h na vysetrenie. Ja sa neviem vyjadrit, ale tiez by som sa toho obavala, len pre mna to nie je dost vazny dovod na cisarsky. Ano, zeny tu pisu hrozne skutocnosti, kde dlho rodili prirodzene a potom aj tak cisarskym, ale ja si myslim, ze to vopred nemozu vediet, ako to dopadne. Niekedy si aj doktori myslia, ze dieta bude mat 3,6kg a potom sa narodi s cisarskym 4,5kg, ale niekedy odhaduju aj 2,7kg, ale narodi sa 2,4. Hlavicka sa podla mna ani neda dobre zmerat, ved ak je uz dieta nizsie, doktori hovoria, ze uz nevedia tak dobre zmerat prietoky v mozgu, tak obvod hlavy uz urcite nie. A na tu panvu som sa pytala u nas v nemocnici, ci sa to da zmerat, ci budem vladat porodit prirodzene, ale doktor ma vysmial, ze na toto neexistuju merania. Meraju sice zvonka rozmery panvy, ale to nic neznamena, zena vo vnutri moze byt aj uzsia, aj sirsia a to oni vopred nevedia povedat. Mne povedal, ze vsetko sa uvidi, ked "to zacne"

alchemilkazltozelena
24. apr 2014

ja mam 158 cm, vazim 68kg, mala neviem kolko ma, 10.aprila mala okolo 2,2 kg; mam sa spytat gyndosa ci mozem normalne rodit? ste mi dali chrobaka do hlavy....

19monika75
24. apr 2014

merozmyslaj moja kamoska rodila 1 dieta sekciou kvoli hlavicke no zmenila porodnika a tej jej odporucil 2 dieta rodit normalne ze koli hlavicke rodit sekciou je sprostost no bohu zial babo sa pry porode zaseklo v panve a zadusilo nestem ta strasit ale lekar vie co roby
@ossr

cammille
24. apr 2014

@ossr ja by som skusila s nim prebrat vsetky moznosti, dnes je trend robit cisarsky aj vtedy ked to vobec nie je nutne, len preto, lebo pre lekara je to pohodlnejsie ako cakat casto 10-15hod kym zena porodi (baby sice pisu opak, ale staci pozriet kolko sekcii sa robi v jednotlivych porodniciach a je jasne ze to nie je len o tom, ze je sekcia ozaj nevyhnutna...niekde je to aj 50%, niekde pod 20%, takze v tom musi byt aj iny faktor ako skutocna potreba sekcie🙂 )...ak podla merani mas uzku panvu a babo vacsiu hlavicku, tak asi je to ozaj nutne, ale pokial by to co len trochu bolo mozne, urcite by som volila prirodzeny porod...v kazdom pripade prajem hladky priebeh a hlavne zdrave babatko🙂

kiki68
24. apr 2014

@alchemilkazltozelena vyska a vaha je nepodstatna, ked je zena dole ala japonska gejsa a nie je tam ten priestor,tak vtedy je problem. Moja sesterka ma 180cm vysku a vahu tak akurat primeranu postave, boky ma tiez nie uzke ako modelka a vidis ako to dopadlo. Mam kamosky,co su tintitka, ze by ich odfuklo, vyska tak do 170cm max, boky ani 90cm a porodili prirodzene deti s vahou do cca. 4kg. Oni vidia a cim skusenejsi lekar tym lepsie vidi ci to pojde,alebo to pojde s odertymi usami alebo nepojde. Moj gyndos ked som dosla tehu, sice to u mna dobre neskoncilo hned zalomil rukami,ze ta panva je na figu okrem ineho dalsieho. A da sa dohodnut vacsinou,ze sa skusi prirodzene co to da, ak nie su ine komplikacie, ak su tak zase cisarak nie je ziadna hanba. Ked sa musi,tak co, hlavne aby babo bolo zdrave.

ossr
autor
24. apr 2014

No rodím v Nových Zámkoch tam je cisarsky dost casto, a moj porodník tam chodí len pondelky a stvrtky tak by mi to zrejme naplánoval na 5.5 ja si myslím neviem, ked termín mám 8 máj a 30.4 mám íst este k nemu na kontrolu tu v Nitre. Uvidím čo mi povie.

dobromila1111
24. apr 2014

@alchemilkazltozelena
Opýtaj sa gyndosa na pôrodné cesty, či sú ok pre prirodzený pôrod, a ak áno, tak iné nerieš🙂
Všetko dobré🙂

tonjadabik2
24. apr 2014

ahoj.ja som mala mat cisarsky 2krat.. mala som rizikove tehotenstva dva ze boli velke deti na mna a ze mam vraj uzku panvu.. mam 149cm a teraz 69kg.. dcera mala 3700gr a 51cm syn mal 4100gr a 53cm. nechali ma rodit normalne kedze mi nic nebolo a bola som zdrava a vraj schopna deti porodit. samozrejme som porodila aj ked pri synovi som hlavicku tlacila asi 20minut a 20 krat..museli mi pomahat lebo som uz nevladala tlacit syna bol to tazky porod ale zvladla som to.teraz som tehotna v 24tt a zase mam velke brusko 😀 tak sa bojim co bude lebo do konca mame este daleko 😀 ale kazda z nas to zvladne neboj.a keby mi robili cisarsky..bola by som rada ze aspon raz nemusim tlacit aj ked vraj jazvy bolia..myslim hned po porode. ak sa bojis ze to nezvladnes nechaj si urobit cisarsky aspon sa nenatrapis ako ja.. ☹

vinyan
25. apr 2014

Moja kamoska ma okolo 160cm a porodila asi za 4 hodin od zaciatku najslabsich bolesti 2,6kgove babo. Islo to strasne rychlo - asi prekotny porod. Porodnicka jej povedala, ze keby to neslo tak rychlo, ze ide na sekciu, ze bolo babo na nu velke!!! "a ake malo byt este, vsak malo len 2,6kg!" sa pytala kamoska...
Ina kamoska s podobnou vyskou len dosla na Antolsku a hned jej povedali, dnes ste uz 5.ci kolkata s takouto vyskou, spravili merania a isla na sekciu bez pokusu o porod....
Po cisarskom byvaju tiez komplikacie, vseliako sa mozes hojit, zrasty..., cakat na dalsie tehotenstvo, strach, aky bude dalsi porod - vacsina lekraov uz chce len cisarske po cisarskom...
Je pravda, ze moze byt porod komplikovanejsi, mozno by som sa skusala sama pripravovat nejako (hypnoporod, masaz hradze... atd., zistit nieco od duly, porodnych asistentiek...), ten cisasrky sa da urobit aj pocas porodu, to sa da vidiet, ked je dobry porodnik, ze nemozes vytlacit alebo co... ja mam dva cisarske, dobre som sa hojila a dobrovolne by som do toho nesla. Ja mam inak 156cm a deti mali 4480g a 4200g. teraz cakam tretie a zvazujem vaginalny po dvoch cisarskych - nie je vela doktorov, co by do toho isli a budem zvazovat este ku koncu tehu, co by bolo lepsie. Drzim palce!!!

koniarova
25. apr 2014

Fúha. Koľko gynekológov je v tejto diskusii. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre