Pranie detského prádla. Ako ho periete vy?

michaela_bupi
31. okt 2014

Ja som celé 2 roky prala prádlo môjho synčeka separátne, v špeciálnom detskom pracom géli, ktorý bol bez alergénov a akýchkoľvek chemických látok (bielidlá, fosfáty). Dávala som veľký dôraz na to, aby prací cyklus bol dosť dlhý a dobre prádlo prepláchal. Aká je vaša skúsenosť?

michaela_j
31. okt 2014

Ja som prala stale aj pri prvej aj pri druhej len detske osobitne a Ariel sensitive a teraz Dreft sensitive baby a normalne na 60stup. a hodinu a pol myslim ze to je v pohode.

ajino
31. okt 2014

Malému od začiatku všetko prádlo, uteráky periem samostatne s Bupi pracím gélom bez pridania aviváže, keďže od začiatku má problémy s ekzémom, tak dávam len prací gel. Kamarátka mi odporúčila prací gel Bupi a som naozaj veľmi spokojná.

petrarac
31. okt 2014

babetkovske veci urcite osobitne a pouzivala som doteraz iba praci gel a avivaz bupi, 50 stupnov a perie sa skoro 2 hodiny. som spokojna, navyse nam potom pekne vonia cela izba, ale niektore flaky od jedla sa mi z dcerkinho oblecenia nepodarilo odstranit. tesim sa ze v obchodoch bude coskoro nove bupi mydlo ktore by mohlo pomoct.. 🙂

sense
31. okt 2014

ja som do roka prala osobitne plus detsky prasok, ziadna avivaz, extra plachanie, vzdy 60st. a teraz uz periem dokopy s nasim, aj tak pouzivame hypoalergenne prasky a avivaz tiez a extra plachanie lebo chlap ma citlivu pokozku

ichbinich
31. okt 2014

Ja tu budem za exota... Prala som s nasimi vecami, ale v sensitiv prasku bez parfemov... Potom som pri synovi zacala prihadzovat veci do prania s "normalnym" praskom, nebola reakcia, tak som presla po minuti sensitiv prasku na normal.
Pri dcere hned normalny prasok (slabo parfemovany), bez avivaze, ale v zime ma extra citlivu plet az atopicky exzem, tak som presla na sensitiv pripravky. V lete bola jej koza v poriadku, tak zase normal, teraz sa horsi, tak uvidim, asi zase prejdem na sensitiv. Pre jednoduchost periem potom vsetko pradlo, kde su aj jej kusky, v sensitiv prostriedku, lebo vsak nam ostatnym to neuskodi.
Avivaz iba absolutne minimalne na veci, ktore to potrebuju (fleece a pod.)
Program volim podla materialu, farby a stupna znecistenia. Mam nastavene o plachanie navyse, to mi robi pracka pri vsetkych programoch. Pouzivam menej prostriedku ako pisu na obale.

michaela_bupi
autor
31. okt 2014

Mile mamicky, dakujem velmi pekne za vsetky vase prispevky do diskusie 🙂... tesime sa na dalsie.

pipinka4
31. okt 2014

@michaela_bupi ja som prala asi do roka malej zvlast s deckym praskom pripadne gelom podla toho co som kupila 🙂 a uz potom som prala aj s nasimi vecami ale v deckom prasku kedze maka sa uz tolko nespini takze ma malo pradla a pre dvojo teplackov sa mi neoplati pustat pracku 🙂 . A so zehlenim to tiez neprehanam xi ozehlila som jej len prvy krat ked prisla z porodnice od vtedy nezehlim pride mi to zbytocne pekne to zlozim a je 🙂 zehlim len bavlnene plienky . Moj nazor je taky ze netreba to vsetko prehanat .

prasiatko30
31. okt 2014

Pri prvej som sa snazila prat osobitne asi tak do6m a pri druhej sa mi to asi nepodarila neviem ci som dala 2x do pracky len jej veci. Na zaciatku som asi raz kupila speci tekuty prasok ale potom som uz pouzivala ten co vzdy, avivaz nepouzivam vobec - to som hadam za celu dobu vlastnej domacnosti nekupila ani raz a deti maju pokozku jemnu bez vyrazok, alergii a exemov

klincek
31. okt 2014

ja detom periem zvlast doteraz, pretoze ich pradla sa proste vzdy nazbiera plna pracka🙂. detsky prasok som nepouzivala nikdy, od zaciatku tekutu Lanzu a namiesto avivaze riedeny ocot. teraz uz obcas prestriedam aj s klasickym praskom (lepsie vyperie, vidiet to hlavne na bielych veciach), ale octu sa drzim stale. program podla toho, ako su veci spinave, ale vzdy staci max. hodinovy. pripadne skvrny predtym predpieram (zlcovym mydlom), neznasam flakate veci.

sonetta
31. okt 2014

nasa ma 2 roky a ja jej stale periem osobitne a aj dlho budem. mame 2 pradlove kose - jeden pre nu, druhy pre mna a muza. jej pradlo vonia krasne babatkovsky. avivaz nepouzivam, iba Lovelu a Bupi pracie gely na striedacku. 😉

yanni
31. okt 2014

tak ja budem nie len za exota ale este aj za debila. No ukamenujte ma. Babätkovske, ale fakt len babätkovske extra. Teraz hadzem vsetko dokopy. Pouzivam len jednu znacku gelu a tej istej znacky prasok/gulicky na poetelne pradlo, to davam vyvarat. Tiez pouzivam avivaz, trosku, len aby pekne vonalo a uteraky boli mäkkucke. Inak nic nevymyslam. este ked su nejake tazko vypratelne flaky, napr. od paradajkovej omacky ci spenatu pridam sol na flaky a vybavene. Pradlo je pekne, nie je zadubene, vonia pekne, nie je flakate a nik nema nijaky problem. Najstarsi ma atopicky exem, ale sme zistili, ze on to ma skor zo stresu, popripade, ked sa v lete viac poti, tak ho potom zacne svrbiet a si to rozoskriabe. Ale cim je starsi, tam to ma lepsie. Kazdy vecer po sprchovani nahrubo natrieme a nezhorsuje sa mu.
Ono si myslim, ze sa takto pausalne neda povedat, ze extra alebo nie, ci vyvarat, ci speci prasky atd. Kazdy musi pozorovat, co komu robi ci nerobi dobre.

seemani
31. okt 2014

jemine ja čítam a žasnem. :D
do troch mesiacov som prala malému zvlášť, s práškom pre deti a avivážou tiež pre deti..tuším lovelu som používala.. Od troch mesiacov šup všetko spolu na 30tke persil a silan a dovi dopo. Nemáte toho dosť aj bez toho? prať zvlásť 2 roky?? však by ma šľak trafil,beztak periem 2-3 do týždňa. a aby som ešte robila šarády okolo toho? 😀 niektoré si tú materskú úžívate riadne.. ešte keď vám poviem že ja som naposledy žehlila keĎ som malému chystala pred narodením výbavičku, tak ma asi skopete tuná 😀 a predstavte si nechodíme vôbec pokrčení.. Baby, uľahčite si ten život, nesťažujte si ho...

exupery
31. okt 2014

Nikdy som nepouzivala specialne pracie a avivazne prostriedky pre deti na pranie-nic nevyperu,od zaciatku-dcere som prala samostatne v klasickom prasku bez avivaze do cca Pol roka synovi od narodenia periem s nasimi aj s avivazou a cuduj sa svete obaja ziju a nic im nieje 🙂

oladuna
31. okt 2014

@michaela_bupi ja som len babatkovske prala osobitne, s antibakterialnym Dettol avivazou. Teraz maju deti 10 mesiacov a ak sa mi nenazbiera dost detskeho pradla tak to doplnim nasimi vecami.avivaz uz davam normalnu a detom nic nie je.nebudem robit caviky....

klincek
31. okt 2014

@seemani keby si prala pre viac deti, vedela by si, ze "zvlast" znamena casto aj preto, ze je vzdy plna pracka detskych veci 😅. takze sa to riesi samo 😉
a vela ludi perie zvlast aj preto, ze bud dieta alebo dospely clen rodiny ma nejaky zdravotny problem, pre ktory sa ti proste bridi dat to pradlo dokopy..u nas take dovody existuju (aj ked ich tak mozno vnimam len ja), takze ani nahodou nehodim do pracky nase cokolvek s detskym pradlom (maximalne ma naplnenie pracky pridam ich mikinu, ktoru nenosia priamo na tele). a ked raz budem mat vacsiu kupelnu, planujem v nej dva pradlove kose, pre nas a pre deti. kazdy ma ine okolnosti, z ktorych vychadza..aj pri prani 😉

sosanna88
31. okt 2014

ja som prala malej zvlast asi do 6mes. v detskom prasku aj avivazi. potom som prala vsetky veci spolu ale stale v tom detskom..davam si pozor len na to,ze v ziadnom pripade neoperem nase spodne pradlo,ponozky,uteraky,utierky,muzove monterky a podobne veci s detskymi..
no uz pomaly prejdeme na klasicke prostriedky lebo tie detske (vonaju mi len tekute) sa minaju ako teple rozky a su drahe ako hovado. skusime nieco ine...
mala nema fajnovu pokozku, tak uvidime.

trinity888
31. okt 2014

Ja som pri oboch prala pradlo do 6 mesiacov oddelene od našeho pradla. Používala som detsky program na pranie, kde sama pracka použila viac vody a častejšie žmýka. No a prostriedok na pranie ? Prvých 6 mesiacov Lovela a potom uz len FROSCH a avivaz nikdy !!!

esterba
31. okt 2014

Cca do roka zvlast v geli z mydlovych orechov a s avivazou rastlinneho povodu rovnakej znacky. Pracka vydenzifikovala striebrom. Od roka miesam s nasim.

dobromila1111
31. okt 2014

Na začiatku som malému prala veci v osobitnom praní a Lovele bielej, no neskôr už spolu s našim prádlom a nešpeciálnom prachu🙂 všetko v poriadku🙂

bianca
31. okt 2014

ja periem doteraz osobitne.Mala ma svoj pr.kos a periem jej zvlast.Ma 6 rokov

michaela_bupi
autor
31. okt 2014

Mile mamicky, dakujeme za vsetky vase odpovede 🙂

bubloska135
31. okt 2014

Periem synove veci osobitne od nasich a aj delim jeho vecicky na farebne a biele. Mmt nemienim zmenit tento zvyk aj ked mi maminky okolo tvrdia ze uz nemusim separovat. Za tyzden sa vzdy nazbiera tolko jeho pradla aby bolo co prat.

yanni
31. okt 2014

@klincek nas je 5. Tri deti. mame 7 kg pracku. Deti maju komplett, fakt ze vsetko, kazdy den ciste oblecene. Ked pradlo potriedim: na tmave, svetle, cisto biele, vlnene atd. tak aj tak zbieram pre 5 clennu domacnost ca. 2-3 dni aby som tu pracku zaplnila. Keby som este delila na detske a dospelacke, tak by som zbierala minimalne do aleluja. A mala milion kop. No dakujem. Vsetko sa hadze do jedneho kosa, hruba raz za tyzden potriedim, popripade aj skor, ked do kosa uz nic nenatrepeme (preto ca. tri dni zbierat, ale nie je to pravidlo) a rad za radom periem.
Keby mal niekto fakz ze nejaky vazny zdrovotny problem, tak to je ine. Ale to su take vynimky.

stellamaris
31. okt 2014

@michaela_bupi ja perem aj detske veci s nasimi,od narodenia maleho.Vsetci sme zdravi ,tak preco to triedit.Pouzivame praci gel na väcsinu veci,praci prasok iba na biele veci a v case chorob pridavam dezinfekciu .Ked bol maly babätko,prali sme veci jednoducho pri vysej teplote ( 60-90°),teraz max.pri 60°. 😉 Specialne detske gely alebo prasky sme nepotrebovali urcite.Aj tak boli poniektore poriadne drahe.

klincek
31. okt 2014

@yanni my mame 5,5 kg pracku, nazbiera sa skor, periem takmer denne..a nech robim cokolvek, neubuda. hlavne je problem vtedy, ked baby naraz vyrastu z vacsieho mnozstva veci - narazovo dokupujem a vsetko treba prat, to sa z handier vyhrabavam mesiac..tento tyzden som odkladala lahke bundy, kazda mala dve, to je na zvlast pracku..do toho priebezne uteraky, postelne pradlo. s tymi kopami mas pravdu, ja triedim do bezvedomia. ale detske veci zatial zasadne zvlast, ja si tu namahu dam, my s mm mame kazdy nieco..sice to nie je priamo problem, ale takto mam lepsi pocit🙂

yanni
31. okt 2014

@klincek no my nemame nic, takze o jeden problem menej. No com mensia pracka tym castejsie pranie. A skor sa nazbiera.
Inak to vyhrabavanie sa z handier, tak to ja mavam po tyzdnovej dovolenke. Hlavne po lyzovacke. Tyzden na lyzovacke a mesiac som takmer denno denne prala. No nervy 😕

reni1512
31. okt 2014

@michaela_bupi my pouzivame Dreft sensitive 🙂 a je to neskutocny prasok... Pradlo nam vonia tak krasne ze sa nas pytaju v com perieme 🙂

seemani
31. okt 2014

@reni1512 to kde kupuješ? a kolko asi stojí?

ivanka.7
31. okt 2014

Periem pradlo od narodenia spolu, akurat prve mesiace som tym padom vsetkym prala v Lovele 😝 neskor som presla na iny sensitive prasok a zrusili sme avivaz, len manzel si v nej obcas vyperie, ked ma cisto "svoju" pracku. Davam ale vzdy speci plachanie, to sa mi osvedcilo viac ako akykolvek super truper prach ci gel.