Ako plánujete rodinný rozpočet?
Určite súhlasíte, že rodinka je vlastne malá firma, ktorú treba denne riadiť. Ako to robíte vy? Presne plánujete aj výdavky na rodinné nákupy? S donáškovou službou Tesco Potraviny domov máte nákupy pre domácnosť pod kontrolou – počas celého nákupu vidíte orientačnú cenu na obrazovke a nemusíte odolávať rôznym sladkým nástrahám pri čakaní pri pokladni 🙂
Podeľte sa o vaše skúsenosti s plánovaním výdavkom pre rodinku a domácnosť a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

@loginexistuje Ja tomu verím, lebo mám takého muža, čo by chcel aby sme tak žili. On hovorieva, že keď sú peniaze tak to dokáže vyžiť každý, ale bez peňazí. On každú jednu vec zvažuje, prekladá 10 krát. On aj použité ešte predá, nič si nekúpi ani nikomu nič nekúpi, že len pre potešenie neexistuje. No a ja úplný opak. Katastrofa. 😀
@natalym tak ale to nie je zivot ale prezivanie nie ze by sme my boli marnotratny ale aby som riesila ci dieta zje jeden rozok ci dva to nie rovnako aj my ako beriem ze si niekto dopestuje a ma domace ale tam je to drahsie ako v akcii aj ked lepsie
@loginexistuje Tak ja len, že to naozaj existuje.
@natalym jasne ze to existuje - ja mam jedneho znameho - presli sme spolu 1 krajinu - chudobni studenti sme boli vsetci, ale on sa stravoval vylucne konzervami - si pamaetam ze sme si vsetci kupili v stanku kura grilovane a on si otvoril konzervu, to sme pritom sharovali naklady a on jediny z nas realne zarabal a peniaze mal...
@loginexistuje Ti vravím, že to mám doma. Ja si musím vyargumentovať či kupujem 10 alebo 8 rožkov. Nedaj toho boha, keď tie dva ostanú. 😀
@natalym a tvoje deti na to akoo reaguju ved to musi byt pre vas hrozne
@loginexistuje Keď niečo chcú alebo potrebujú pýtajú odo mňa. Lenže už sme sa naučili, že to treba hovoriť pred ním, aby to aspoň počul a učím ich nech pýtajú od otca. Lenže malá potrebovala zošit na angličtinu, týždeň mu to hovorila každý deň a keď ho na druhý deň potrebovala tak povedal, že čo sa stane ak ho nebude mať. Joj ale sorry toto nie je o mne. Existujú takí ľudia, čo špekulujú ako nekúpiť, nemusieť zaplatiť a pod. Nehovorím niekedy to je fajn, by si sa čudovala čo všeličo sa dá získať zadarmo, ale niekedy je to fakt náročné.
@loginexistuje to nie je zivotny styl - to je charakter mixnuty vychovou... 😖
@17alexis no táto téma je už zbytočne natiahnutá, myslím že si nikoho nepresvedčila, že sa dá normálne jesť za takú sumu, to určite nie je možné
@tortelinka tak myslim ze ona to tu s tym umyslom ani nepisala aby niekoho presvedcila😉
@tortelinka to je mozne jedine tak ze sa na vikend nanominuje rodicom a este si da na dalsie dva ci tri dni jedlo zabalit 😀
@dai viem, ale už 10 strán stále o tom istom
@loginexistuje to je dobry napad 😀
@tortelinka nemam potrebu niekoho presviedcat, napisala som prispevok k teme a odpovedala na otazky. 🙂
@loginexistuje od rodiny som 200km, staci pozornejsie citat.
@17alexis proste ja tvrdim ze sa neda prezit za osem eur na tyzden dospela osoba viac tyzdnov po sebe neda nie je to mozne ak nevymyslas daj jedalnicek na tyzden
@17alexis Ahoj, ja vobec nepochybujem, ze sa to da, a viem, ze ja by som to teraz nedala 🙂 . Nemam taku sebadisciplinu a kontrolu, aby som si vyhliadla akcie, zohnala v nich tie veci a este aj podla naplanovaneho navarila. Klobuk dole. Si super. Keby som moc chcela/musela, tak by som to dala aj ja, ale narovinu - som na to teraz leniva. 😖 😀
A este druhy klobuk dole ako si s graciou zvladla tie vecne otazky a najma podryvacne damy na konci, ktore urcite vedia lepsie ako Ty, co varis, kolko platis a ako kvalitne sa stravujes. 🙂
Drz sa! 😎
@17alexis ok, vážne by som chcela vidieť komplet jedálniček za týždeň, ale všetko, raňajky, obed večera(plus nejaká desiata), ja neviem či neviem počítať, ale už keď dáš jogurt nech za 30 centov, už máš menej ako euro na všetko ostatné, ja fakt nechcem rýpať, úprimne ma zaujíma ako sa dá do tej sumy zmestiť
@tortelinka videla som uz aj nejaku privatnu znacku jogurtu tusim v jednote za 18 centov 😉
@tortelinka ja nenakupujem kazdy den ked idem varit, ale raz tyzdenne. Keby som mala kupovat denne, tak z 1,50€ ci kolko ste to tu vyratali, by som sa ani ja nenajedla. Kupim napr kurca v akcii, naporcujem a odlozim. Teraz napr robim cervenu kapustu s kuratom, kde dokopy je cena mozno 2€, aj to som mozno prehnala a este z toho ostane v piatok na obed.
@eugenie velka vdaka 🙂
@17alexis zasa neviem či mám inú matematiku, ale kura a kapusta plus nejaká príloha stojí do dvoch eur? ja asi fakt neviem nakupovať či ako 😕
@tortelinka ked si ho rozlozis na x porcii tak ano....resp.kuskov...
Myslím, že dvaja ľudia môžu mať veľké kiloapol kura na 2 tri dni maximálne, či?🙂
🙂


@natalym tak o tom ma nikto nepresvedci ze to chcu