Ako plánujete rodinný rozpočet?
Určite súhlasíte, že rodinka je vlastne malá firma, ktorú treba denne riadiť. Ako to robíte vy? Presne plánujete aj výdavky na rodinné nákupy? S donáškovou službou Tesco Potraviny domov máte nákupy pre domácnosť pod kontrolou – počas celého nákupu vidíte orientačnú cenu na obrazovke a nemusíte odolávať rôznym sladkým nástrahám pri čakaní pri pokladni 🙂
Podeľte sa o vaše skúsenosti s plánovaním výdavkom pre rodinku a domácnosť a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

@natalym lenze tazko sa pocita kto co zje v ten den- jeden den ostanu 2 rozky a dalsi den sa zje polka chleba len tak- co by dub 😅 my davame zvysky prasiatkam a psikovi, tak mam aspon dobry pocit ze to nejde do kosa
@natalym hm... vychadzala som z nespravnej premisy poznania mojho muza 🙂 ten by sa spamaetal za 2 dni - on jednoducho svoje kozie jogurtiky, 99%tne salamky, maesko, ovocicko, pistacie a podobne somarinky potrebuje... ale samozrejme ich tiez momentalne malokedy nakupuje ( este to maeso lebo ma maesiara hned pri kancelarii ) ale zvysok je na mne , takze tym ze my mame rozdelene ucty on ani poriadne nevie kolko na tie daily nakupy ja minam... ale zas tiez velke zvykne platit on, tak aspon tam to vidi - kazdy tyzden je prekvapeny ake tie veci su drahe 😀
inak ja by som tvojmu uz asi kvoli deckam vynadala - nasi krpci boli chudokrvni tak davam pozor hlavne na to bobulove ovocie aby ho mali dost ( oni ho vdaka bohu aj miluju ), detto spenat, brokolicu a tak...
@natalym to by bolo tazko lebo prijem mame vyssi, a peniaze vzdy ostavaju, , nechavame na ucte, okrem sporeni, takze nidky nejdeme na doraz.. + do domu kupujeme kazdy mesiac.. ako fakt kazdy mesiac tu investujeme okolo 500 € ( si hovorim, ze keby si byvame niekde na byte , si zijeme kao krali 😒 )
napr teraz zabradlie na terasu + poter na terasu, hned 600 e prec. idem kupovat dlazbu na chodbu a hostovske vecko, a dvere a obkladaca.. to bude 600 € dalsich prec co som si " odlozila " . a tiez mame aj ja aj muz 2 temriny vylat. fix + akoby odmeny ... takze dokopy nam 4 krat v mesiaci pipnu sms ... lepsie by bolo keby prisli naraz , postrhali seky, a bolo by 😀
Kedze si stale myslim, ze za 8 euro na tyzden sa jedna osoba nenaje, tak som si opat dala namahu a zratala, ze stravovat sa pod 2 eura na osobu den je v podstate hazardovanie so zdravim. Takze kludne sa mozete zmestit do tej sumy, ale neexist, ze je to zdrava, vyvazena strava. Zacinam byt vcelku spokojna s tym nasim rozpoctom, ozaj v nom nevidim priestor na setrenie. Vychadza nam to na cca 3 eura na den pre osobu. V podstate smiesna suma.
@lucka1987 s tym bytom ta vyvediem z omylu luci - my este stale napr. nemame dozariadovane podla mojich predstav - a tiez stale vydavky - som si konecne dopriala zavesy do obyvky - 2600 euro to vyslo ☹ a este chcem koberce 2 kusove velke, zasklit terasu, dat novu podlahu, novy nabytok nan😉 a potom nam pomaly uz bude byt maly a uvidime ako to budeme riesit 😎
@akvi a co ludkovia co nejedia vobec? v poslednej dobe sa vyrojili ako huby po dazdi 😅 😀 😀 😀 pozri ho ako super vyzera:
http://www.aktuality.sk/clanok/270736/neuverite...
takze vsetky co sa tu tvarite ze ste setrne, zamyslite sa nad sebou 😀 vzdy sa najde niekto kto vas tromfne...
@natalym
@natalka13 mimochodom, v nasej skole je stravna jednotka pre dieta prveho stupna cisto na obed - polievka a druhe jedlo 1,09€, pre dieta druheho stupna 1,16€.... takze si neviem predstavit sa za taku sumu prestravovat na cely den dospela zena a nie to este dospely muz normalneho vzrastu... 😅 😕 ☹
@dai tak ano.. ale to je uz taky nadstabdard .. ja teraz potrebujem v obyvke zaclonu taku jemnui bielu a pozeram ze 160 € + garnize neviem kolko stoja a zavesy.. to som kukala take co sa mi pacia aj s obsitim 300 e len taky fukot, pre mna clekom dost,a le na vas sa nesplham 😀 takze beriem taky priemer z nasho okolia.. , ani uver by sme nemuseli mat taky velky, ani tolko casu na zahrade by sme nemuslei pracou travit, a upravou okolia, terenu ... viac casu na seba...
no vzdy ked sa nad tymto s manzelom zamyslim,e .. tak po 5 minutach zamyslania si povieme ze by sme neboli stastní.. ze potrebujeme velky vybeh, velku zahradu, travnik, , a akosi nam to tu prirastlo srdcu ...
ja som premyslala, ze keby vyhrame milion € . ze asi by som aj tak neodisla odtialto, len by som to tu zveladila 😀 , nieco ma tu asi drzi . a pritom nie som typ co sa citovo vie naviazat na nehnutelnost, ale tu je to ais ine.. 😕
@lucka1987 tak u nas tu cenu robila plocha plus garnize museli byt na mieru kvoli velkosti okien zaves som chcela skoro black out - takych 85% ma... cize nadstandart tam bola hlavne velkost ( bolo to 70m latky a nejakych 18m garniz...plus praca samozrejme )
- inak my ked tiez mame taketo 'keby sme vyhrali milion' spliny s muzom tak tiez rozmyslame ze by sme zostali - dokupili susedovie byt a bolo by riesenie😉 myslim ze je velmi dolezite najst DOMOV - nech je to kdekolvek...
@natalym ono by to za tych 16 euro mozno islo - viem si predstavit napr. spravit nejaku bublaninu, kupit chleba - to by sa dalo jest na ranajky a veceru, 5l gulasu - to mozes cely tyzden na obed...
Mozem robit co chcem ale pod 300 eur nakupy mesacne neklesnu 😀 ale vychadza to 10 eur na den pre 3 osoby, co nie je taky pruser 🙂 a ked uz aj nie je treba tolko minut na stravu, tak to minieme na kozmetiku, drogeriu alebo oblecenie.
Nakupujeme so zoznamom, co nam chyba a je v akcii 🙂
@dai pise, ze jedia lososa (ten tusim stoji 1,99/100g v lidli - a 100g nestaci mojim detom), robia natierky, kupuje oriesky do vlockovych kolacov (vcera som plesla za mini balik kesu orieskov pre dceru skoro 4€), nemaju ziadnu zeleninu a ovocie a vajcia z domacich zdrojov ako napriklad ja, kupuju prevazne kuracinu (to netusim co stoji, kupujem malokedy) .... gulas sa neda jest vecne, ani 5x za tyzden....

@libka1 Tak ja to vyrovnávam, To on ani netuší. A myslí si, že aký je šetrný. 😉