Ako naučiť bezdudlové dieťa na umelé mlieko?

kristinka.s
29. máj 2017

Drahe spolumamy, poradte prosim trik ako naucim svoju 7m dcerku na flasku s um. Dudel od narodenia odmieta. Flasku s um zial tiez. Skusila som aj ine znacky a rozne cumliky ale bez uspechu. Prosim nezatracujte ma a nepiste, ze kojenie je top. Mam svoje dovody. Potrebujem poradit, nie odsudit 😊 DAKUJEM za kazdy tip a dobru radu 😊

emi16
29. máj 2017

U nas to iste
No ja som zostala kojit.
Ale moje drobca nechcelo jedavat a uz moje mlieko nestacilo.
Kopec eur vyhodenych za rozne flasky a rozne cumle a UM tiez nechcela
Tak nastupila flasa so slamkou Avent a lyzicka so salkou. No a mlieko bezlakto kravske krabicove z obchodu

emi16
29. máj 2017

Moja v tom obdobi nespracovavala laktozu

mizu89
29. máj 2017

@kristinka.s skus cez hadicku.mozno tak ho okabatis ze bude akoze papat z cici.alebo mozno avent vlaska v tvare prsnika alebo lyzickou.

zabina27
29. máj 2017

to uz je asi velke babo, ja som tiez potrebovala naucit, tiez som skusila vela dudlov, nakoniec chytila avent, ale mala len par tyzdnov, necele 2 mesiace... mozno skusit rozne druhy UM, asi len lyzickou, a ktore by si videla, ze chuti, tak zase skusit dat do flase... zevraj sunar je nasladly, my sme ho neskusali... pripadne este par tyzdnov sa potrapit a potom zaviest jogurty, syry, kase do mlieka a vykaslat sa na UM... viem, ze su deti, ktore parmesacne zacali odmietat mlieka, tak snad by to tak hrozne nebolo 😉

stefi_k
29. máj 2017

Mne tiež odmitala všetky fľaše cca 6-7 mesačná sa naučila z lyžičky a veľmi rýchlo potom z pohára.

stastnablcha
29. máj 2017

a mliecko jej chuti? bo mne syn odmietal pit a po vymene sa to ustalilo
zacali sme davat mliecko po lyzickach a teraz sa amilkom ide zadusit. v kazdom pripade treba ked das flasku trochu nechat nech samo kvapka a ked preglgne tak si potiahne. aspon ja som to tak robila

coccinellaseptapunktata
29. máj 2017

A na čo potrebuje v 7.m.UM? Keď nechceš kojiť, Tvoja vec, ale UM už podľa mňa nepotrebuje, ak má vyváženú stravu, dokážeš mlieko nahradiť inými produktmi a navyše môžeš skúsiť dávať z pohárika hoci aj kravské, veď to UM je z neho ususene. Ja osobne pokracovacie mlieka považujem za marketing a piť sa nemusí za každú cenu z fľaše, či? Nič v zlom, len myslím, že sa zbytočne tým trápis, hľadáš a možno by ten hrnček bol jednoduchší....

gabona1
3. jún 2017

AHoj, u nás to bolo podobne, tiež v 6-7mesiacoch, tiež som prestala kojiť a musela som to riešiť. Mne odmietal fľašku a aj rozne mliečka sme skúšali. Nakoniec som mu kúpila ten pohárik so sosačikom, ale ešte sme skúsili nejaké mliečko, ktoré nechcel, čiže aj to odmietal. Nakoniec sme našli amilk bifido, a to mu konečne zachutilo, vypil, ale iba z toho pohára. No u nás to bolo aj o cumlíku, aj o chuti mliečka. Trpezlivosť...

nanervy_2
3. jún 2017

no ak uz nutne odstavit musis (alergia na jedlo nemusi byt dovod) a nechce flasu, jej veku by som skusila zacat davat z poharika.. ci z toho s cucakom, ci normalneho, to uz je na tvojej trpezlivosti 🙂

alenkam.
3. jún 2017

@kristinka.s tiez som mala oboch bezdudlovych a bezflaskovych.. UM nikdy nemali a nic im nechyba.. Bud magic cup alebo lyzickou.. Drzim palce 🙂