Môže sa niečo stať synovi, ak bude piť naďalej mlieko?

7. jan 2022

Ahojte baby,syn ma 4,5 mes. a uz dlhsiu dobu ma cervene flaky na tvary po jedle…(pijeme UM) ma koliky,je nepokojny,zelena stolica…pediatricka nas poslala na gastro ale najblizsi termin co sme dostali je 31.1.
Pediatricka ma podozrenie na alergiu kravskeho mlieka..
Ak je to tak,tak nebude vadit ak do konca januara bude pit mlieko co pil doteraz???Strasne sa bojim,no uprimne,nemame teraz peniaze na to specialne mlieko,je to velmi drahe 400g za 18€😞😞 Ako Vam zistili ABKM?
Dakujem

ronika19
7. jan 2022

Ahoj skús sa spýtať pediatricky či by vám ho nemohla predpísať....nám ho predpísala na základe potvrdenia od manželovho lekára o tom, že je alergik...bolo to síce pred 5. rokmi,ale možno sa to tak ešte dá...

ibrunova
7. jan 2022

Vyskúšaj jedno balenie bezlaktózového Nutrilonu alebo Sunar Alidiar. A uvidíš. Už je aj príkrmy?

marlenka222
7. jan 2022

Jaj bože, ja by som bola neskutočne rada keby môj manžel zarobí každý mesiac 900€, má odvody zaplatené, zdravotnú, sociálnu, ide mu čo to na dôchodok, na PN, má dovolenku... Žena, ty žiješ v ríši snov. Ako nevieš jednať s ľuďmi, rovnako ti nezáleží ani na vlastnom dieťati. Inak by si dieťa neriešila na konovi, ale s lekárkou a riadila sa striktne jej/jeho pokynmi. Takto chces iba ukázať svoju neschopnosť. A nadávanie ostatným ľuďom je iba znak Tvojho všeobecné slabého obmedzeneho myslenia vôbec. Nehnevaj sa, ale keď nechceš počuť odpovede, nepíš otázky. Keď píšeš otázky, tak s tým že v diskusii ženy vyjadria svoj názor, pridajú svoju odpoveď. Ak sa ti ich odpoveď nepáči, aj tak sa s ňou musíš zmieriť, lebo o Tom je fórum a diskusia. Chápeš?

marlenka222
7. jan 2022

A inak mám 3 deti s ABKM a dá sa to aj sme to zvládli aj nepomreli v korone od hladu. A muž robotu nemal vôbec

sasa1310
7. jan 2022

ani to ti nejako nevychádza. Ostala si tehotná a potom prišla korona a manžel prišiel o prácu. Syn má 4 mesiace. Korona je tu 2 roky. Máš zvláštne počty

ronika19
7. jan 2022

Ak mali predtým vyšší príjem a tomu napríklad prispôsobili bývanie a výšku hypotéky,tak sa teraz pri zmene manželovej práce mohlo ľahko stať,že im to už proste nevychádza. Stat sa to môže hocikomu. Ale to nie je naša vec, no nemyslím si,že je správne na ňu tu hneď takto útočiť. Mala by osloviť pediatricku a poradiť sa s ňou ako ďalej...

sasa1310
7. jan 2022

@ronika19 tak ale podľa počtov do tej situácie len otehotnela. Načo

nikpa
7. jan 2022

Kúp aspon jedno najlacnejšie mlieko bez laktózy alebo aké to pravdepodobne potrebuje, uvidíš či sa mu polepší, či zmiznú fľaky alebo inú zmenu k lepšiemu. Ak áno, chod k pediatričke, povedz jej, že vidíš zmeny k lepšiemu po zmene mlieka a popros ju či ti nepredpise. Snáď nebude taká, že odmietne keď môže....

yasmeena
7. jan 2022

ako radili baby-skus aspon 1 krabicu kupit a zmena bude hned-maly nebude mat bolesti...neviem si predstavit,ako musi trpiet,ked ma stale koliky..ta stolica flaky su jasnym signalom,ze strava mu skodi ... suseda nad nami mala podobne problemy s dcerkou-a ten plac,co som stale pocuvala,mi trhal srdce...ak bude mat diagnozu.urciite sa najde sposob,ci uz cez lekarku alebo priamo poistovnu,aby ste nemuseli hradit plnu sumu...myslite ale teraz viac na maleho drobca,ako musi trpiet 24 hodin denne...😢

katkaba1
7. jan 2022

Autorka - ak máš podozrenie na ABKM tak syn bude potrebovať špeciálne mlieko Neocate.
Krv na zistenie alergie vie zobrať aj pediater, ak je neochotná skúsila by som kožnú, môjmu synovi vzala.
Neviem odkiaľ si - ak by si bola BA a okolie viem Ti poradiť veľmi milú a ochotnú kožnú, myslim, že by Vás promptne vzala. Následne by aj mlieko predpísali skôr.
Bez predpisu stojí Neocate tušim aj okolo 70€.

kacena4
7. jan 2022

necitala som prispevky ale mam doma alergina na mlieku, ak chcete zistit alergiu nemozes mu vysadit mliecne lebo sa nezisti alergia. dieta musi byt s alergenom v kontakte ak sa ma preukazat ci jetam alebo nie je alergia na danu zlozku. takze ti ostava len dalej pouzivat dane mlieko a pockat na vysetrenie alebo ist do nemocnice na prijem a spravia ti vysetrenie hned alebo prejdi na nemliecne hoci aj rastlinne mlieko a uvidis ci sa mu zlepsi zdravie. drzim palceky

anjelicek26
7. jan 2022

@kacena4 nám na Gastre dali synovi vypiť takú tekutinu a robil dychový test, bkm testovali s krvi. Mlieko vtedy už rok nepil. Výsledky boli jednoznačné. rastlinné mlieko má pre 4.5 mesačne dieťa príliš veľa soli a malo tuku, to môže keď budú aktívne pamäť prikrmy 3* denne.

kacena4
7. jan 2022

@anjelicek26 aj nam robili tak testy dychovy je tusim na laktozu a aj kopu inych veci, mlieko by sa malo pit. nam tiez robili test v nemocke v casovych usekoch musela vypit mlieko a ako telo zareagovalo tak bolo... a rastlinne mlieko nemyslim nastalo len na chvilu ked jej je drahe bkm mlieko (co je fakt neskutocne drahe) ale aj prikrmy sa daju do vysetrenia poriesit

simona92101
7. jan 2022

Ak pije francuzske mlieko,tak kup od nich bezlaktozove V zelenom obale.dlho ho dcerka pila a pomahalo

diewcatqoo
7. jan 2022

@simona92101 ak ma dieta alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak to, ze kupi mu bezlaktozove, mu moc nepomoze.
@autorka aj moj syn ma ABKM a prejavovalo sa to presne tak ako u vas. Cervene licka, zacervenanie okolo ust, bolesti bruska, spenena a obcas zelena stolica a niekedy aj krv v stolici. Ale ja som kojila. Tak som dodrziavala bezmliecnu dietu. Pediatricka nam aj napisala pre istotu recept na specialne UM. Kedze sme na termin u alergologa cakali dlho, tak mam ho predpisala bez potvrdenia alergie. Neviem, ako teraz, ale vtedy bol na vyber Neocate a Nutrilon Allergy Care. Skus sa informovat u pediatra, mozno ti ho predpise aj bez potvrdenej alergie.

amelia89
7. jan 2022

Ahoj. Ano mozes mu ublizit. Moj syn ma ABKM a mlieko ma mesacne stoji 120€. Do roka mi ho davali na recept- vypytaj si recept a nepocuvaj tu rady zien co o tom nic nevedia (intolerancia na laktozu u tak malych deti je absolutne vynimocny jav,vacsina je alergia ale moze vymiznut).

amelia89
7. jan 2022

@kacena4 ma 4.5 mesiaca. nemoze prejst na rastlinne mlieko preboha 🙄

kath1210
7. jan 2022

1. Ak vam potvrdia abkm, velmi pravdepodobne vam to bude poistovna preplacat
2. Mojej zistili abkm az ked mala skoro 2 roky, dva roky sme sa trapili, presne podobne priznaky ako pises, a ver mi, dala by som neviem co za to aby sa to zistilo skor.

kath1210
7. jan 2022

@simona92101 bezlaktozove a vhodne pre deti s abkm je rozdiel

nelca0510
7. jan 2022

@amelia89 rastlinné mlieko neexistuje,to je len rastlinný napoj

amelia89
7. jan 2022

@nelca0510 a to je komentar k comu? ja som reagovala na pani vyssie -to dieta pit nemoze resp nemoze to byt nahrada za UM alebo MM (kazdy sme to pochopili o ake “mlieko” sa jedna)

maris5
7. jan 2022

V pondelok zavolaj na gastro ci vobec mozes zmenit mlieko. Skus pozriet inzeraty, ci niekto nepredava lacnejsie.
Pediater moze predpisat hypoalergenne mlieka, na tieto "speci" musi byt diagnoza z gastra. Nasa doktorka nas ani na gastro nechcela poslat, lebo vsak prospieva, ale ze grcal vyse roka je asi ok. 🤦‍♀️

leeo
7. jan 2022

tak ja by som uz len zo zvedavosti a aby dieta netrpelo v pripade pravdivej prognozy, kupila to specialne mlieko a zistila by som ci naozaj mu skodi. 18 euro? To fakt? Akoze my si nezijeme ani z daleka nadstandartne a hlavne teraz by sa zislo kazde euro, ale urcite by som malemu to mlieko kupila. Potom lekarka predpise.

amelia89
7. jan 2022

@maris5 nemusi byt. najprv sa skusa nastiepene- nutrilon allergy care syneo pri alergii na bkm - niektore deti ho znasaju (moj syn napr.) ak ho neznesu tak vtedy sa prechadza na neocate (to z gastra).

maris5
7. jan 2022

@amelia89 presne pre toto by mala zavolat na gastro a zistit ako ulavit dietatu, a aby vsetky strany boli spokojne.

maris5
7. jan 2022

Zase sa nehrajme, ze len 18€. Moje dieta v tomto veku vypilo 6 - 800g krabic hypoalergenne mlieka za mesiac. Jedna pixla 22€.

katies0410
7. jan 2022

Ach.. ženy, ženy.. nemám slov na toto útočenie, na vyjadrovanie, na komentáre, ktoré neporadia, ale urazia. To naozaj sa Vám páči žiť v takomto svete, kde sa útočí, kde nemáme kúska empatie, súcitu rešpektu..
Rada mamine: pediatricka ti môže predpísat špeciálne mlieko na pár krabíc ( takto to bolo pred 2,5 rokmi) zavolaj jej a opýtaj sa na to. mne takto predpísala pri oboch babach, pokiaľ som čakala na vyšetrenie na gastro.

simona92101
8. jan 2022

@kath1210 ano je to rozdiel,ale pokym sa dostane na vysetrenie a pokial budu vysledky tak je to mensie zlo ako klasicke mlieko.s dcerkou ktora mala vtedy 6mesiacov sme si tym takisto presli,trvalo 2m kym sme sa dostali na gastro vysetrenie a kym nam DR.predpisala Neocate mlieko.dovtedy dcerka pila toto bezlaktozove a bolo to lepsie.tyzden pred vysetrenim musela ale aj tak prejst na klasicke UM kvoli odberom stolice a krvi 🤷‍♀️

simona92101
8. jan 2022

Ale treba mysliet aj na to,ze tie "specialne mlieka" su rozne,zalezi od vysledkov z odberov, nie je len jeden druh.cize tie co pisete ze ma zavolat na gastro nech predpise alebo pediatricke,tak na zaklade coho ma vediet aky druh predpisat pokial nema vysledky z vysetrenia??zas chodit do lekarne a random kupovat mlieka ktore mozu stav zhorsit,to tiez nie je dobre.

martul
8. jan 2022

Nemate peniaze tak ho radšej necháš trápiš sa? A keď vám to doktorka potvrdí potom ich kde zoberiete?
Šak nebudem radšej ja žrať a hladovať ale na toto peniaze nájdem. Tu nejde o cukríky nedám-nevadí