Poraďte umelé mlieko pre 7-týždňové dvojičky.

janulka257
7. aug 2019

Pekný deň prajem žienky, mám dvojičky 7 týždňové a na doporucenie pediatričky papaju zatim BEBA HA1, lebo sa narodili predčasne, na tom sú ešte z pôrodnice.
Chcem ho ale zmeniť, ugrckavaju, majú problém s kakanim (užívajú aj železo a zapeka ich), nevedia sa vyprdkat...
čítala som o Sunare premium že deťom robí dobre, ale vadí mi že obsahuje palmový olej..
Máte skúsenosti s s mliekom Sunar premium? Alebo mlieko Kendamil? Prípadne čo by ste odporučili?
Ďakujem pekne

simca1106
7. aug 2019

Ahoj, aj my sme mali z porodnice BEBU HA1 ale nerobila mu dobre, tak som presla na babylove, to bolo este horsie, kakal bobky a strasne pri tom plakal. A nakoniec sme skoncili pri HIPP Combiotic a za mna maximalna spokojnost. Pekne kaka kazdy den, chuti mu, neboli brusko 🙂
A dokonca obsahuje aj probiotika takze super 🙂
Drzim palce pri spravnom vybere mliecka ;)

ludkka0407
7. aug 2019

@janulka257 ahoj,my sme pri prvej mali babylove bio a teraz pri malom Sunar komplex.z oboch deticky pekne priberali a nemali problem ani so stolicou.ale teda na um sme presli az cca v 4tom mesiaci,dovtedy som davala sporadicky a dojcila.

nikpa
7. aug 2019

@janulka257 ja som objavila Kendamil keď mal syn asi 8-9 mesiacov, môžem ho len chváliť. Je chutné, voňave oproti ostatným ktoré sme skúsili neporovnateľne. Synovi chuti dodnes (19 mesiacov) nemal s ním žiadny problém so stolicou ani s grcanim. Určite odporúčam 😀

nika3136
7. aug 2019

@janulka257
Ahoj. Ja dávam Sunar complex (premium je ešte lepšie) a nemali sme najmenší problém.
Krásne priberala, nemala problém s bruškom ani kakaním.
Známa má Kendamil, popri ňom ešte kojí, tiež si ho chváli. Ale ak by som ho mala dávať našej, ktorá 600g Sunaru vypila za 4 dni, asi by som sa nedoplatila.

klaudia_kaja
7. aug 2019

@janulka257 mi sme mali Nutrilon ten nám vždy vyvrátil, a Sunar premium bol najlepší - za nás len SUNAR

sonicka777
7. aug 2019

Ja môžem odporučiť HiPP ,teraz ho dávam tiež drobcovi a pili ho všetky moje deti,môže odporučiť aj mlieko Hami,s tým mám tiež dobrú skúsenosť.Inak umelé mlieka HiPP a Hami dopadli v testoch najlepšie.Neodporucam Nutrilon,všetky deti mi z neho grckali,mali zápchu.

adel1410
7. aug 2019

Ahoj, aj my sme ju mali, a tiež boli ťažkosti. Prešli sme na Nutrilon Profutura a našťastie už je všetko v poriakdu

asia83
7. aug 2019

@janulka257 Neviem prečo všetci všetko to najdrahšie. To je také primitívne, prepáčte. Nutrilon, lebo je reklamovaný a drahý, ďalšia francúzske mlieko, ďalšia Beba, Hipp...ach. OBYČAJNÝ SUNAR COMPLEX. Basta. Používam ho pri oboch deťoch a nikdy im nič nebolo. Dokonc a od dvojky som už kupovala aj Sunar štandard. Netreba všetko zbytočne komplikovať.

janickacrazy
7. aug 2019

@asia83 no o tom to nie je, moj prvý syn bol najprv kojený, potom na Sunare a v pohode, nemal problémy, druhému som preto kúpila automaticky Sunar a hups, katastrofa, museli sme prejsť na Nutrilon HA, iné mlieka mu nerobili dobre a bolo mi úplne jedno koľko ktoré stojí

janulka257
autor
7. aug 2019

mne vadí že Sunar obsahuje palmový olej 🤷

sonicka777
7. aug 2019

@asia83 no tak v prvom rade ide o to,aby mlieko babatku sadlo a samozrejme,aj zlozenie mlieka vyhovovalo.

cee_68
7. aug 2019

Neuveriteľné, tu sa ženy vedia ešte aj osopiť, že nejaká iná kupuje drahšie mlieko. Stačí predsa napísať s ktorým máte dobrú skúsenosť a hotovo. Napr. taký Nutrilon nestojí nič oproti materskému mlieku, ktoré sme prvé mesiace kupovali z banky materského mlieka - a teraz sa máme cítiť nejako zahanbene? Že sme chceli pre dieťa to najlepšie (z nášho pohľadu) a náhodou sme si to mohli aj dovoliť...? Čo presne je na tom "primitívne"? Rozum sa mi zastavuje...

adel1410
7. aug 2019

@asia83 asi si mala šťastie že si trafila hneď mlieko.. Mňa materské mlieko vyšlo na cca 180€ za 3 mesiace (vitamíny, hroznové šťavy a neviem čo všetko) a proste nestačilo... Bebu HA malému dávali v pôrodnici, tak prirodzene som nechcela hneď meniť. Keď sa vyskytli ťažkosti nechali sme si poradiť a Nutrilon Profutura malému sadol. Nevidím dôvod prejsť na Sunar, keď mu je teraz dobre.... Každý tak ako uzná za vhodné... Na vlastnom dieťati predsa nebudem šetriť 🙈

ivana_stehlik
7. aug 2019

Doporučujem Kendamil. Aj keď má moja malá trošku reflux a vygrckáva, tak jej kendamil veľmi chutí a pekne ju zasýti. So stolicou nemáme žiadny problém.

domisha02
7. aug 2019

Odporúčam francúzke mliečko, chuťovo je dobre a malému nerobí zle ani bruško ho neboli ani ho nezapeka sme snim spokojný. Ale tak kazdemu sadne niečo iné to čo sedí nám nemusí aj tebe. Treba vyskúšať a uvidíš

janulka257
autor
7. aug 2019

ďakujem žienky za odpovede, rozhodla som sa vyskúšať Kendamil 🙂

vivere
8. aug 2019

@janulka257 moj maly je trochu kojeny a inak ma Bebu optipro a v poslednom case ho boli brusko, hoci kakanie je ok. Idem vyskusat aj ja Kendamil. Lebo neobsahuje palmovy ani rybi olej, sojovy lecitin ako beba (soja obsahuje fytoestrogeny, co by chlapci /a muzi/ nemali vobec papat) a obsahuje mliecny tuk, lebo je z plnotucneho mlieka. To ma aj Sunar, len skoda toho palmaca ☹ Dufam, ze mu sadne a tych par eur navyse ma nezabije, hlavne, nech ma nieco zdravsie.

janulka257
autor
8. aug 2019

@vivere mne sa veľmi páči zloženie Kendamilu a našla som naň len dobré recenzie 🙂