Je zelená stolica u mesačného bábätka normálna?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

synček má mesiac a prešli sme z mlieka Sunar HA na Sunar Premium. HA mu dávali už v pôrodnici, lebo som mala málo mlieka. V stredu to budú 2 týždne. Pri prvom mlieku mu strašne smrdeli prdíky.

Teraz dávame Sab Simplex a BioGaiu, lebo ho trápi kolika. Syn sa vie pekne sám vyprdkať, len kakanie má každý alebo každý druhý deň. To mu musím pomáhať rektálnou rúrkou.

Stolicu má zelenkavo-žltú a ako pastu.

Je to normálne?

Mám ešte počkať a nechať Sunar Premium?

Mám ísť s tým za pediatričkou?

Dieťa inak neplače. Plače iba vtedy, keď sa potrebuje vyprdkať a občas vtedy, keď má kŕče. Väčšinou je to k večeru. V stolici má aj také biele častice. Svoje mlieko mu odstriekam a dám asi 1 - 2x za deň medzi umelým.

Ďakujem

Dobrý deň,

plienky sú poickané aspoňa každé 4 hodiny? Koľko toho vypije za celý deň? Je inak v priebehu dňa spokojný? Nevracia? V stolici sú aj hlieny či krv alebo "iba biele častice"?

Toto sú otázky, ktoré by som potrebovala k doplneniu. Ideálne aj s fotkou stolice. S tým by ste mohli pani doktorku na preventívnej prehliadke informovať. Ona rozhodne, či nemôže ísť o príznaky alergie na biekovinu kravského mlieka. Podľa toho zvolí ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas