Umelé mlieko a prechádzky s drobcom po vonku

ssussie
28. aug 2012

Caute mamky, neporadite nejake tipy na ulahcenie stravovania 8 tyzdnoveho drobca umelym mlieckom ked ideme vonku? Lebo v tomto teple sa bojim mlieko robit vopred lebo skysne. Chodit s prevarenou vodou ?! Ako ste to robili vy? Zaujima ma aj obdobie horucav aj mrazov. Lebo tiez si neviem predstavit co budeme nacvicovat v zime :( Diki.

ikke
28. aug 2012

ano, prevarena voda do malej termosky + flasa so studenou vodou a prasok nadavkovany v krabicke. nic moc ine nevymyslis. darmo, kojenie je v tomto urcite jednoduchsie 😉

cerez
28. aug 2012

Tak ako ikke radí, tak som to v lete robila aj ja. V zime som urobila mliečko, fľaštičku zabalila do alobalu a dala do termoobalu. V mraze nebudeš určite dlho vonku.

zmrzlinkams
28. aug 2012

@ssussie mala termoska pol litrova ked som do nej naliala vodu z termosky tak o take 3 hod. mala tu spravnu teplotu ako som ptrebovala ale treba vždy vyskušať a tak som chodila a ked bolo treba tak som si zarobila aj vonku, doma som nenechavala vychladnuť vodu v termoske to som si riedila so studenou..... inak to nevymysliš v lete možno sa da aj bez termosky lebo je teplo a neni voda studena ale mne napr. mala nechcela piť ani vlažne mliečko muselo mať tu spravnu teplotu ináč odmietala a rozne zabali alebo tie termopuzdra na flašky no po skusenostiach ked si dlhšie aj tak to neudrži tak ako to ma byť a ke je termoska zbytočne minať peniaze na termopuzdra 🙂 taka vodička v termoske je dobra aj ked chce oplachnuť dudlik alebo ruky možeš použiť 🙂

monique02
28. aug 2012

@ssussie kamoska ked nemala so sebou tak poprosila vzdy v nejakej lekarni a tam jej prevarili vodu 😉

neboj ono to rychlo ubehne a postupne uz drobec bude papat vselico ine 😉

ssussie
autor
28. aug 2012

No takze termoska! To by slo. A aka? Taka ta kovova? A ako to umyvat, kedze s jarou by sme nemali?

andrejka1974
28. aug 2012

ja mam vzdy termosku do nej dam prevarenu vodu , ktoru som ochladila na teplotu , ktoru mam pri zarabani mliecka a vezmen viacej flasticiek a mlieko v skatuli a zarabam az tesne pred jedenim ja mam kovovu tam vydrzi tepla vodicka aj 6 hodin

evka4
28. aug 2012

@ssussie ahoj, ja som to vzdy robila tak, ze do flasky som si pripravila uz prevarenu vodu a do termosky som davala uplne vriacu, plus pribalila som si maly pollitrovy hrncek, do ktoreho sa mi zmestila flaska. ked som potrebovala pripravit mlieko, tak som si ho jednoducho do hrnceka naliala horucu vodu z termosky a vlozila flasku s prevarenou vodou (vodny kupel).zohriatie trvalo len par minut. Je to trosku komplikovanejsie, ako naliat teplu vodu priamo z termosky do flasky a pridat UM, ale ja som sa bala, aby sa mi v termoske v tej teplej vode nenamnozili nejake bakterie a neublizili babatku.

frick
28. aug 2012

@ssussie niekedy keď sme šli do mesta alebo aj na sídlisku tak som prevarenú vodu len naliala do fľašky a v nejakom podniku mi ju v mikre vždy zohriali potom som už mliečko klasicky zarobila ale nosili sme aj termosku

usiko
28. aug 2012

ja som brala v termoske vriacu vodu. a este voflaske nejake studenu prevarenu. zmiesala,a ked som mala pozadovanu teplotu vo flaske, zarobila mlieko....

ikke
29. aug 2012

@ssussie trebars kovova, ta sa aspon nerozbije. umyvat saponatmi netreba, ved do toho davas iba vodu, navyse prevarenu. len ked prides domov, das ju otvorenu ususit

stanislavao
29. aug 2012

v male termoske sme mali teplu vodu a v nadobke uzavretej susene mlieko. a takto zarobite cerstve mliecko kdekolvek a kedykolvek. samozrejme, ze mlieko nemozete robit dopredu, lebo sa pokazi a na baleni suseneho mlieka je jasne napisane, ze zarobit tesne pred krmenim a zvysok vyhodit. nesmie sa odkladat zarobene mlieko.

malinkaaninka
29. aug 2012

mlieko sa za dve tri hodiny isto neprekysne.môžeš si vziať prevarenu vodu do flašky a poprosiť pani v občerstvení o ohriatie,prípadne vbehnúť do reštiky.mikrovlnku majú hocikde 🙂

ssussie
autor
29. aug 2012

no ta termoskova teoria sa mi paci 🙂 a dalo by sa aj len prevarenu vodu vychladenu a niekde zohriat, ale v com, ked kazdy vyrobca flasi uvadza ze nemas zohrievat flasu v mikrovlnke :( a nosit este skleneny pohar, tak to mozem rovno za kocikom tahat kufrik so stravnou jednotkou :(

bianca
29. aug 2012

@ssussie nikdy som mlieko nerobila do predu.Prevarenu vodu do termosky a mlieko do davkovaca http://www.bambini.sk/sk/190-1-1/vsetko-pre-mam... a do auta sme mali ohrievac na flase,Kazdy mesiac sme cestovali tak sme to plne vyuzivali

lenka_b
29. aug 2012

Ja som mala prevarenu vodu vo flasi a v malych kontajnerikoch som mala odmerane umele mlieko. Ked bola mala hladna, tak som to zmiesala a bolo to cerstve. Ja som kupila tie male kontajneriky ku flasiam Tommee Tippee.
Neviem, ako na Slovensku, ale v Dubline je to mlieko aj v 2dcl flastickach uz urobene. Nemusi sa ohrievat. Pre male deticky je to v takych krabickach, ako ostatne mlieka. Ja som davala Aptamil = Nutrilon.

ssussie
autor
29. aug 2012

@bianca no aha ho toto vidim prvy krat 🙂

ssussie
autor
29. aug 2012

@lenka_b uff tak to netusim, zrejme to super pomoze no neviem ci to dorazilo aj na daleky vychod :P

sashabb
29. aug 2012

@ssussie tiež som brávala termosku (kovovu) kúpila som také v tescu a mlieko som mala v dávkovači ako píše @lenka_b ten sa dá kúpiť aj v bille.
Malého som nakrmila doma, potom sme išli von a pokiaľ bol znovu hladný voda v termoske mala už dobrú teplotu, čiže som ju nemusela ani prihrievať ani ochladzovať.

lenka_b
29. aug 2012

@ssussie Cize tie davkovace maju 🙂) A aj mliecko dorazi postupne.. To bolo najidealnejsie. Len otvorit uz urobene mliecko a naliat do flase. Tie som nosila stale sterline so sebou. Neboj, nejaky system si zavedies 🙂 Ono to nebude trvat dlho, potom uz bude papkat fajnosti, tak tolko mliecka potrebovat nebude 🙂)

kvetinka211
29. aug 2012

@ssussie ahoj, podla statusu spred 6 dni malinkeho este aj kojis ... nebolo by lepsie radsej rozbehnut tvorbu mliecka nech mate na prechadzkach pohodicku? ... my sme sa kojili vselikde a bolo to tak najlepsie, nic som nemusela riesit ohladom stravy 😉
Ale ak mas na to svoj dovod, tak oki, pytala si sa na nieco ine, tak neber prosim v zlom moju otazku.

kissa
29. aug 2012

ahoj, ja som mala prevarenú vodu v termoske - nie celkom vriacu, ale teplejšiu ako som potrebovala (vždy trochu vychladla a tak som mala teplotu akurát), UM som mala v uzatvarateľnej dóze s odmerkou klasickou, kt. bola pri mliečku, čo som kúpila a vždy som si urobila koľko som potrebovala.. neboj velmi rýchlo si nájdeš systém, kt. ti bude vyhovovať....

monika15
29. aug 2012

mi sme roibli to iste... ;) v temorske horuca voda... vydrzalo aj 8 hodin......
neboj bude dobre !!! 🙂)))))

ssussie
autor
29. aug 2012

@kvetinka211 kojim, kojim 🙂 mam za sebou dost zavaznu mastitidu a aj napriek tomu robim co mozem. prikladam ho stale ked ma hlad, co nahodou ostane, to odsavam ale aj tak mu nestiham ;) jednoducho on je svojimi narokmi stale o krok vpred. ale aj napriek tomu budem chciet kojit kolko sa da, hoc to bude pre neho len dezert 🙂 a mliecko von musim bravat, lebo ja ho nakojim z jednej aj z druhej (spolu dam tych 70 ml) a on sa spytavo pozrie, ze co dalej a ked nedostane este aspon 60 ml tak je plac a nie hoc jaky 🙂

kvetinka211
29. aug 2012

@ssussie tak to mate tazke, ale snad to bude teraz uz len lepsie a lepsie ... drzim palce aby ste mali mliecko co najdlhsie 😉
urcite to uz mas vsetko nastudovane, ale kebyze nahodou nie, tak sa mozno najde este nejaky novy trik: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...