Zmena UM na kravské v jednom roku

27. júl 2023

Ahojte, žienky. Dcérka (1 rok) je veľký jedák, spapá denne 4x200 g príkrmov. Aj napriek tomu ale stále vyžaduje umelé mlieko (zaspáva doslova s fľašou v ústach). Máme to tak od narodenia. Doteraz sa mi nepodarilo zmeniť spôsob uspavania. Bohužiaľ, bez toho naozaj zaspať nevie. Už ale rozmýšľam nad zmenou UM na kravské. Denne papá mlieko 4x150 ml plus 1x v noci. Poraďte, ako to čo najlepšie spraviť. UM mám ešte na cca tri týždne. Potom by som už chcela dávať iba kravské. Len neviem, ako na to.

viestta
27. júl 2023

Zacni je davat jednu davku kravskeho cez den, potom pridas dalsie davky az kym UM nahradis

romikk22
27. júl 2023

Ahoj , tiež sme tak spravili pri oboch deťoch, napr som začala najskôr len cez deň už je jedno ak spravíš ci ráno alebo pred obedňajšim spánkom napr ,, dáš kravské , uvidíš ako si zvykne z ako jej bude chutiť ci hneď alebo postupne .. dominaš aj UM a uz sí zvykne aj na kravské. Moja si hneď zvykla veľmi jej chuti. ;)

autor
27. júl 2023

A to kravské treba zo začiatku prevárať alebo stačí ohriať?

konikkon
27. júl 2023

Z akého dôvodu chces dávať kravské, ktoré dieťa nechce, keďže dieťaťu chutí a vyžaduje umelé?

autor
28. júl 2023

@konikkon Odkiaľ si zobrala, že kravské dieťa nechce??? Veď ho ešte neskúšala.

maminkadeticiek
28. júl 2023

@konikkon Aka neferova sugestivna otazka.

maminkadeticiek
28. júl 2023

Urobila som to iste,deti nemali najmensi problem.Ale nie trvanlive,samozrejme kravske cerstve a prevarene.

autor
28. júl 2023

@maminkadeticiek ďakujem 🥰

kveova
28. júl 2023

presne som toto citala minule od 1 dr… ked dieta uz v 1 roku prijima takmer vsetku stravu, nieje nutne mu davat UM , je to marketingovy tah ze do 3r… dieta ma tie ziviny zo stravy… kludne po roku kravske ale zacni presne postupne ako pisu baby vyssie

autor
28. júl 2023

@kveova ďakujem 🥰

konikkon
29. júl 2023

@kveova samozrejme, že to nie je nutné. Ale ak takému malému dieťaťu UM chutí, prečo mu ho brať a nahrádzať? A pýtam sa preto, Lebo mám o pol roka staršie dieťa, ktorému UM taktiež chuti a vyžaduje ho, tak mu ho proste dávam. Mňa napádajú len finančné dôvody, ale stačí si to prepočítať, koľko stoji liter KM a koľko stojí, keď sa zarobí liter UM 🙂

luliu
29. júl 2023

Hlavne dávaj plnotucne, najlepšie chladené čerstvé. Prevaraj nemusí ak je z obchodu. Ak budeš mať od kravy, resp. z automatu, to treba prevariť.
@konikkon rovnako dieťaťu môže chutiť klasické mlieko a určite vyjde oveľa lacnejšie ako UM

konikkon
29. júl 2023

@luliu o koľko to vyjde lacnejšie?

pehavcek
29. júl 2023

Mne doktorka kazala pred 1 rokom zacat mlieko davat do varenych jedal.A ked maly bude bez reakcie tak nahradit umele a davat do flasky na pitie. Takze sme presli na kravske tak ze ani nepostrehol rozdiel.

juliacenc
29. júl 2023

Normalne namiest um das kravske nic na tom netreba spekulovat

kveova
29. júl 2023

@konikkon ano uprimne v mojom pripade to po 1r boli aj finacne dovody 🙂 proste ked som toto precitala bolo dodiskutovane o UM 🙂 do roka chapem, aj kojenie dlhsie… zial nie vsetko ide akoby sme si predstvovali a vysnivali❤️

konikkon
29. júl 2023

@kveova no u môjho dieťaťa vychádza UM o 10 eur mesačne drahšie, než keby som podávala KM. Mne to zatiaľ za tých 10 eur nestojí, aby som to menila. Ono sa to zdá, že to je veľká úspora, ale stačí si to poriadne prepočítať a človek zistí, že to nie je úplne tak.

luliu
29. júl 2023

@konikkon veď ty rob ako myslíš, autorka sa pýtala na niečo úplne iné, tak je zbytočne jej vnucovať svoje presvedčenie..... Plus nie všetky UM stoja rovnako, sú aj drahé mlieka, ktoré vyjdú drahšie ako 10€ mesacne v porovnaní s kravskym mliekom

kveova
29. júl 2023

@luliu
@konikkon rozumiem baby 🙂

konikkon
29. júl 2023

@luliu ja autorke predsa nič nevnucujem, nemusíš byť vztahovacna. neviem, aké motívy autorka má, ale ja sa jej len snažím slušným spôsobom povedať, že finančná úspora to nie je, takže tak. Nič jej predsa nevnucujem, ani ju neosocujem. Možno má nakoniec iné motívy dávať KM, neviem...
Ja kupujem 1 kg balenia Nutrilonu, ktoré keď nie je akcia stoji 16 eur.

autor
29. júl 2023

Ďakujem baby za rady. Ide aj o finančné dôvody aj o to, že budem musieť ísť do práce na 4 hodiny denne a malá bude chodiť k starým rodičom. Aby to nebolo aj pre nich zbytočne komplikované zarábať UM, takto len ohrejú mlieko. A čo sa týka finančnej úspory, tak tá by bola citeľná. Pretože jedna 700 gramova krabica UM ma stojí 17 eur a vydrží 6 dní. To ma UM stojí mesačne cca 85 eur. Liter čerstvého mlieka stojí cca 1 euro. Takže tam by ma mlieko stálo cca 30 eur. Čo je teda riadny rozdiel 😊😊

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz