Aké kravské mlieko odporúčate pre 2,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcéra je od narodenia na umelom mlieku Sunar. Ešte stále pije večer pred spaním a ráno po zobudení 220 ml mlieka, občas si vypýta aj v noci, ale vypije minimum a hneď zaspí.

Chcela by som jej zredukovať množstvo mlieka, nakoľko počas dňa zje dosť veľa mliečnych výrobkov.

Aké kravské mlieko by bolo najlepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

akékoľvek čerstvé kravské mlieko 3,5% - väčšinou sú v plastových nádobách v obchodoch (majú trvanlivosť 5-15 dní nie mesiace ako je to pri trvanlivých mliekach).

Dieťaťu v tomto veku stačí denne prijať 125 ml mlieka. Ak však dobre papká ostatné jedlo, nemusíte sa tým striktne riadiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas