Akú školu študovať, aby som v budúcnosti dobre zarobila?

20. feb 2024

Ahojte rozhodujem sa co studovat a vobec neviem netaha ma to vyslovene k nicomu ze by som si povedala ze wau toto je moj smer. Studovala som farmaciu ale tam mi doslo ze to proste nie je pre mna nebavila by ma ta praca tak som to ukoncila. Neviem co ist studovat. Chcela by som aby som si po skole mohla najst dobre platenu pracu - to je prve kriterium a druhe aby sa to dalo studovat aj externe lebo chcem pracovat popritom a tretie aby ta skola bola na Slovensku. Nekritizujte ma prosim za to ze sa neviem rozhodnut ja chcem len pohlady na jednotlive skoly na SK s ktorymi mate skusenost ze ste si nasli dobru pracu aj mimo Bratislavy. PS: IT skola urcite nie k tomu nemam vztah

liv1
20. feb 2024

Ja som tiez nevedela po SŠ ze co. A kedze som studovala OA, isla som na ekonomicku. Pracovala som popritom, resp brigadovala. Tiez tam mas viac sprcializacii, financie, bankovnictvo, potom obchod, it, atd. atd. A uz ked mas VS, to ti otvori dvere a pripadne sa veci doucis keby bolo treba. Aj sikovni marketeri vedia dobre zarobit, ale taku skolu mas len v Trnave tusim.
@subartic tak pozor, taka sukromna upratovacka berie dost vela 🤣. Aspon teda v Bratislave

subartic
20. feb 2024

@liv1 čo je to dosť veľa, ak si prepočítaš cenu ktorú máš a čas ktorý na tom stráviš , tak je to nie je nič moc ak sa bavíme o účtovníkoch. Už daňov poradcovia a auditori sú niekde inde, tam to ide od 60 eur na hodinu .

letfenixa
21. feb 2024

@autorka halooo, v zadani máš 1.dobre zaplatená robota, 2.externé štúdium, 3.VŠ na Slovensku.
Ani jedným kriteriom nehovoris, že ťa má profesia zaujímať a baviť.

lilke
21. feb 2024

@subartic účtovníčka v blízkej rodine, fixný prac.cas, nárazovo pri uzávierke dlhšie, ako živnostník každý 2.mesiac dovolenky. Plat niekoľko tisíc. Ale je z tých šikovných.

saxana000
21. feb 2024

Cokolvek s detmi.detsky logoped detsky psycholog

subartic
21. feb 2024

@lilke ja mám účtovnú firmu , plne viem čo to obnáša . Fix. pracovný čas neexistuje. Závierka je len jedna z mnohých " nárazových vecí " . Možno ak si niekde vo firme , ale nie keď podnikáš . To je taký ten skreslený pohľad zvonka. Ak chceš byť šikovná , musíš sa vzdelávať , taže zas čas, školenia a študovanie zákonov.

sylvie
21. feb 2024

Kedze chces studovat externe, tak je vyber obmedzeny. Ja by som poradila EU, to v pohode zvladnes popri zamestnani a mas dobre uplatnenie po skole.

oli18
21. feb 2024

@subartic mozmo ty poznas take, ja poznam sikovne a bohate 😃. Rozumeju svojej praci a daju si za nu patricne zaplatit.

ibatanecnica
21. feb 2024

@simca06022011 bežný nie ale ak máš to šťastie na firmu tak veľmi dobre zarobí

subartic
21. feb 2024

@oli18 ja patrím medzi tie bohaté ktoré si dajú za tú robotu zaplatiť. Žijem v tom , viem čo to obnáša , napriek tomu čas ktorý tomu venuješ nie je tomu priamoúmerný .

subartic
21. feb 2024

@ibatanecnica to ale nie sú účtovníci klasický , to úž sú zväčša kontrolóri , vedúci účtovného oddelenia ale radový účtovník nie.

oli18
21. feb 2024

@subartic ja som tiez uctovnicka a pisem z praxe. Potom mas chudobnych klientov.

subartic
21. feb 2024

@oli18 chudobných klientov nemám , neplatia a to nebudem riskovať. Ak chceš byť dobrá ,musíš sa vzdelávať, študovať, a to stojí peniaze . Ja z účtovníctva nežijem , to je môj vedľajší príjem , na to mám ľudí . Opakovane rekonštruujeme účtovníctva po takých čo tomu venujú málo času , nevzdelávajú sa , žijú z vedomostí z roku pána . A tak to potom aj vyzerá . Niekedy sa za svojich kolegov hanbím , čo za závierky odovzávajú a aké vedomosti majú .

subartic
21. feb 2024

@oli18 mnohí neovládajú základné veci , vnútroštátne rozsudky , judikáty , rozsudky ESD okolo nich ani nešli . Rezervy , opravné položky , precenenia ani len netušia že také niečo existuje. V celej krásnej nahote sa to ukáže až pri daňových kontrolách a súdnych sporoch .

wagea
21. feb 2024

Netreba sa pozastavovať nad komentármi, že si hľadáš profesiu aj podľa dobrého zárobku. Charitu môžeš potom podporovať a ak chceš nejaký životný štandard a máš možnosti, prečo nie. Zrejme si mladá, bezdetná, čo je výhoda. Treba si prejsť napr. Profesiu, popýtať sa ľudí, ktorí robia v odbore, ktorý by ťa teoreticky zaujal, ako to reálne majú - tu môžeš vidieť účtovníčku, ktorá zarobí málo (aspoň podľa nej a vzhľadom na to, čo všetko tá práca obnáša) a aj takú, ktorá je spokojná. Avšak, každý má nastavené priority a aj výšku platu inde - niekomu stačí menej a spokojný život, niekto chce zarobiť čo najviac na úkor rodiny či voľného času (však niekoho to aj baví, prečo nie)... Takže to sú také veci, ktoré si musíš zodpovedať a možno na niektoré prídeš časom, rokmi, niečo prehodnotíš... Ale k veci. Ja byť tebou tak si asi spíšem odbory/oblasti, ktoré by pripadali do úvahy (napr. vylúčila si farmáciu aj napriek dobrému uplatneniu. Skús vylúčiť ja neviem fyzikálne odbory, lebo fyziku by si nedala alebo všetko s deťmi, lebo s nimi nechceš pracovať a pod.). Potom si pozri, aké sú podmienky - je vôbec VŠ k tomu potrebná? Alebo stačia kurzy, školenia, celoživotné vzdelávanie? Môžeš začať robiť tú prácu a prípadne si školu dokončiť popri práci? Platy si pozri ako som spomínala na pracovných portáloch. Je to však orientačné. Ak by si chcela školstvo, verejnú správu - tam si platy nájdeš v tabuľkách. No a potom je tu možnosť podnikať. Môžeš mať aj prácu a popri nej podnikať v danej oblasti - láka ťa to? Ja som vyštudovaná učiteľka, môj odbor mi veľmi sedel, ale v tej dobe som dala prednosť lepšiemu zárobku. Teraz podnikám v účtovnej sfére, aj popri malých deťoch si zarobím nadštandardne, ale mám za sebou 10 ročnú prax, je to dosť odreté, nebolo to tak vždy. Na toto pamätaj. Takže, za mňa vylučovacia metóda, zhodnotenie či je VŠ ozaj potrebná, príp. či by bolo dobré robiť si ju neskôr/popri praxi v odbore, pozrieť si platy, nájsť ľudí, ktorí tú prácu robia a ako sú ohodnotení, spokojní (mimo koňa, radšej niekde inde)...

oli18
21. feb 2024

@subartic tak to su nezodpovedne fuserky z kurzov, nie ekonomky vzdelanim a presvedcenim.

anitita22
21. feb 2024

Bohužiaľ ak mam byt úprimná, externe sa škola študuje az ked nájdeš co ta baví a snažíš sa zvysit si.kvalifikáciu. nemyslím vobec tento.komentár ako hejt, len si skus poupratovať vlastne v sebe co.vlastne chces, lebo takto ti vsetky komentáre prídu ako.hlúpe. ja som.tiez odišla z farmácie sla som na psychológiu lebo to som v skutočnosti chcela robit a baví ma to a aj zarobim. Myslim si ze odpoveď je v tebe a je to individualne...

ema234
22. feb 2024

@simca06022011 ked je sikovny vie si zarobit ako aj pravnik

simca06022011
22. feb 2024

@ema234
@ibatanecnica kazdy sikovny si zarobi, v akejkolkvek profesii. ALe bezny uctovnik, napr. zamestnanec, absolutne nie. Platby su na urovni ostatnej administrativy. DOkonca ani hlavny uctovnici nemaju ziadne vysoke mzdy. Ako podnikatel pre xy firiem, jasne zarobi, ak si vie ocenit pracu, ma kopec firiem atd. A dnes.. ked si kopa ludi mysli, ze to ani hadam nie je praca a ucto zvladne aj cvicena opica.

ibatanecnica
22. feb 2024

@subartic ve´d to, že ľudia si myslia, že nahodíš do PC klikneš na tlačídko a hotovo. Potom to tak aj vyzerá

knieza_pribina
22. feb 2024

Z tvojho príspevku mám pocit, že hlavným kritériom je dobrý zárobok, preto nechápem, prečo si sa vykašľala na farmu. S argumentom, akože je neetické na takom niečom zarábať, si možno obalamutila akurát sama seba. Ak ti ide len o prachy, hľadaj zamestnanie, o ktoré je veľký záujem a málo "robotníkov". Spravidla ale na tieto lukratívne miesta nehľadajú ľudí, ktorí sa vyškolili po večeroch na webinároch.

autor
22. feb 2024

@wagea ďakujem za tento komentar naozaj si mi pomohla aspon s tym kde a ako zacat a pochopila si na co sa pytam❤️
@anitita22 nad psychologiou som sa tiez intenzivne zamyslala pretoze mam k tomu vztah a velmi ma to zaujima ale neviem do akej miery by som to studium zvladla popri praci a inych cinnostiach
@knieza_pribina nemusis to chapat ja som sem ani vsetky argumenty ze preco som odtial odisla nedala a seba ozaj oblbovat nepotrebujem - jednoducho NEBOLO TO PRE MŇA v plnom rozsahu

sisa_s
22. feb 2024

S psychologiou a uz vobec nie po externom studiu dieru do sveta neurobis...na to, aby si zarabala slusne musis do toho investovat kopec penazi, rozne kurzy, terapie...

autor
22. feb 2024

@sisa_s co ti ja viem naozaj kvalitny psycholog, ktory sa tomu venuje a dovzdelava sa si po par rokoch vypyta aj 40€/h

sisa_s
22. feb 2024

Lenze toho investuje tisice eur po do dokonceni studia a kopec hodin treningov...