Štúdium - zdravotná sestra

sponka810
24. aug 2015

Zdravím, neviem či to patrí presne tu, nie som vlastne ani mamička, ale potrebujem radu a neviem kam sa obrátiť.
Tento rok končím gymnázium a rada by som sa stala zdravotnou sestrou v nemocnici.
Potrebovla by som poradiť ako sa volá odbor ktorý by som mala pre túto prácu isť študovať.
Samozrejme som hľadala na webe a googlila ale odbor všeobecná sestra som našla len v česku ,
Na slovenských vysokých školách som našla len odbor Ošetrovateľstvo a pri tom si niesom istá či budem môcť vykonávať prácu sestry v nemocnici.
Ak sa niekto vyznáte budem vďačná za rady.

peta77
27. okt 2015

Ďakujem za radu @barbora286 , ešte musím to denné štúdium prediskutovat s manželom. Keďže miesto do práce budem chodiť od rána do večera do školy. Mladší syn by mal nastúpiť do škôlky, takže bude musieť pomôcť aj dedko..... Ale chcem podniknúť niečo nové, úplne iné, lebo ma už tento stereotyp nebaví.

barbora286
27. okt 2015

@peta77 tak to ta obdivujem ze sa chces dat na denne.ja uz 5 rokov pisem na kazdu skolu s odborom osetro ci sa nezmenili prijimacie podmienky o prijatie na externe studium.no bohuzial len denne a to nemozem.no uz to chcem vzdat a ist inym smerom-pedagogikar

peta77
27. okt 2015

No..... tak mi treba! Mala som sa rozhýbať už dávno. Ale už sa musím chopiť šance,keď chcem robiť čo ma už dávno baví. 🙂

barbora286
28. okt 2015

@peta77 a este ma napadlo ze sa mi zda v nitre sa da studovat kombinovana forma studia.si skua tuto moznost pozistovat.tam sa nechodi kazdy den do skoly to je nieco ako externa forma

peta77
28. okt 2015

Ešte by ma zaujímalo,prosím ťa, že aká je pracovná náplň zdravotného asistenta. Poprípade sanitara. Na sanitara tiež treba školu? Pretože ak by sa mi nepodarilo náhodou denné štúdium, tak som uvažovala že aspoň cez deň by som pracovala ako sanitárka a večer študovala.

peta77
28. okt 2015

A ešte by ma zaujímalo s akých predmetov sa robia prímačky na ZA. Pretože škola to uverejní na stránku až v apríli.

barbora286
28. okt 2015

Och ja som nastupovala na szs este do odboru zdrav sestra a az pocas studia nam zmenili odbor na asistenta.a viem ze skusky som mala biologiu a a asi slovencinu .nepamatam presne noja som sla z deviatky neviem qko je to pri vecernom.a napln.robila som v hospici tam som robila vsetko okrem odberov, iba tam som bola 5 rokov tak mi davali vsetko robit a tak na odd v nemocnici a tam som mohla len hygienu pacienta.nic viac.

barbora286
28. okt 2015

@peta77 na sanitara sa studuje rok-no to budes robit len tu toaletu a v kuchyni . Zdrav asistent sa studuje 2 roky.- tam bud budes robit to co sanitar alebo sa dostanes ku dokumentacii ako dokumentacna sestra,potom do labakov a da sa este na ZOS-zariadenie osetrov.starostlivosti

peta77
28. okt 2015

Ďakujem 😉

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamila4676
8. feb 2017

Dobrý deň, chcem sa opýtať kde sa dá študovať externe diplomovaná sestra. Počula som že iba v ČR? Študuje niekto v Českej republike tento odbor? 😉

isabella22
21. jún 2017

@lulula1990 ahoj pozeram ze si chodila sice davnejsje ba odbor DVS v Nitre. Ako si bola spokojna?Dalo sa to zvladnut?Nebolo to moc obtiazne studium. Lebo chcem ist este popri materskej studovat.

lalia123
3. okt 2017

Dievcata, prosim Vas, aky je rozdiel, ked skoncim pomaturitne studium odbor dipl zdravotna sestra na strednej skole a odbor osetrovatelstvo na VS skole. Dakujem.

isabella22
3. okt 2017

@lalia123 dip.sestra je hodnotena nizsie ako vysokoskolsky vzdelana...tak mi bolo povedane

barbora286
16. feb 2018

@peta77 ahoj peti studujes nakoniec?ako si sa rozhodla. ja som si konecne dala prihlasku na vysoku skolu odbor osetro ale kombinovana forma, popri robote, konecne si zacnem plnit svoj sen 🙂