Alergia na ovocie

lenka1009
26. feb 2019

Milé mamičky,
Mám pol ročnú dcérku. Keď sme začali s príkrmami, tak od ukončeného 4. mesiaca, ovocie nám nerobilo problém, až na jabĺčko. Keď som malej dala výživu, kde bolo súčasťou aj jblko, hneď sa jej na bokoch hlávky vyhádzali červené fľaky, ktoré zmizli cca po 10-15 minútach, keď som jej výživu prestala dávať. Skúšali sme aj nastrúhané domáce jablko, no fľaky sa vždy objavii. Tak sme vysadili všetko, kde jablko bolo hoci len v minimálnom množstve primiešané. Dávala som jej všelijakú mixovanú zeleninu, výživy z marhúľ, hrušiek, broskyne, a fľaky sa neobjavili, no cca pred pol mesiacom, ked som jej dávala opäť marhuľovú výživu, tak sa fľaky znova objavili, a to bola 100% marhuľová výživa bez jablka. Potom sa objavili aj pri hruške a ostatnom obocí. Naša pani doktorka sa s niečim takým ešte nestretla, tak nám poradila papať 2 týždne iba zeleninu a potom skúsiť domácu uvarenú hrušku alebo jablko. Momentalne nám ovocie nechýba, lebo dcérka má zeleninu veľmi rada, len sa bojím, aby to nebola náhodou alergia na ovocie. Mamičky, nestretli ste sa s niečím takým? Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

denisa098
26. feb 2019

@lenka1009 bude to zrejme alergia na éčka, pesticídy,konzervant.

denisa098
26. feb 2019

@denisa098 treba to ovocko vysadiť aj na dva mesiace a potom skúsiť po troške, 1 kávová lyžička prvý deň, dve lyžice druhý deň, a tak, ešte je malinká, aspoň nás takto učila doktorka, a keď je malinká mala by to mať podusené najlepšie z čerstvého ovocia. Radšej sa poradiť ešte s lekárkou ako rady z koníka, lebo to čo jednému sadne druhému nemusí a medicínu tu tiež nemá každý východnú. Bez urážky.

lula313
27. feb 2019

2 týždne sú malo. Telo potrebuje minimálne 6 týždňov na prečistenie. Dávala si domáce nestriekane ovocie, alebo z obchodov?

pininka
27. feb 2019

Nás tak reagoval skoro na všetko. Telo si muselo zvyknúť. Aj exem sme mali, ale diétu sme držali iba v kritických obdobiach. Dnes má osem rokov, exem už nemá dávno a nemá ani na nič iné alergiu.

lenka1009
autor
27. feb 2019

Dávala som len jablko domáce nestriekané, nič iné sme vtedy nemali. Ale fľaky sa vyhodili, tak teraz žiadne ovocie jej nedávam, našťastie zeleninu mal veľmi rada. Skúsim asi ovocie vynechať na dlhšie a potom po trošičke skúsime. Ďakujem 🙂

lulula12
27. feb 2019

@lenka1009 To sa mi nezda aby jej vadilo vsetko ovocie, mozno niektore druhy jej len nerobia dobre. Skus uplne vysadit na cas a potom postupne skusat najskor jablko, potom marhulu napriklad, ze tak aby si zistila kde tkvie ten problem

lenka1009
autor
27. feb 2019

@pininka vám sa objavili fľaky, keď niečo papal? A dávali ste ďalej? Lebo nám doktorka povedala, že keď sa objavia fľaky, nemám jej už dávať. Momentálne jej nedávam nič s ovocím, vždy kúpim oen zeleninu, uvarím a podusím, z toho sa jej zatiaľ fľaky nevyhodili a dúfam že ani nevyhodia. Ďakujem

lenka1009
autor
27. feb 2019

@lulula12 mne tiez dajak nesedelo ze by jej vadilo vsetko ovocie, zo zaciatku to ani tak nebolo, vadilo jej len jablko, no potom neskor jej zacala vadit aj hruska, marhula... uz som jej vysadila a nejaky cas jej budem davat len zeleninu a kasicky a potom skusim opat domace jablko abo hrusku. Dakujem 🙂

lulula12
27. feb 2019

@lenka1009 Hlavne to treba sledovat a ak aj nadalej to bude robit problem, tak proste nedavat hladat nejake ine alternativy, ale tak dufam, ze sa to spravi 🙂

pininka
27. feb 2019

@lenka1009 keď sa mu po jedle objavili fľaky, nedávala som to pár tyzdnov a potom som to zaradila opäť. Napr syn sa vysypal keď len olizal kivi, keď zjedol jednu arašidové chrumku na návšteve, ale o nejaký čas už nemal žiaden prejav.

eri444
27. feb 2019

Hmmm to by bola veľká škoda. Asi by som sa tiež snažila na nejaké 2 týždne teda ovocie vysadiť, aj keď si to osobne nejak neviem predstaviť a potom, teda pomalinky začať skúšať aj keď len po lyžičke a skúsiť ísť asi bio cestou

lenka1009
autor
27. feb 2019

@lucyluv toto to asi nebude, lebo v tom clanku pisu aj o zelenine, ktora je bohata na fruktozu, napr. brokolica, ale brokolicu papa jedna radost a nic. Teda dufam ze to nebude to, ale dakujem za radu 🙂

lenka1009
autor
27. feb 2019

@eri444 takto to skusim, a uz uvidime potom co dalej 🙂

eri444
28. feb 2019

@lenka1009 okey a daj potom vedieť, dobre? Držím palce

lenka1009
autor
28. feb 2019

@eri444 jasne dam vediet 🙂 dakujem

lucya665
12. mar 2019

@lenka1009 ja prispejem svojou skusenostou.Mam dcérku 4 ročnú.Uz vyše roka sa trápime so zihlavkou.Doteraz jej nezistili príčinu ale sama som odpozorovala minulý rok počas jesene že zjedla jablko a vysypala sa a raz sa nám vysypala ešte len to jablko začala jesť.Tiez som jej ho prestala dávať a potom som sa dočítala že existujú alergie na malvice to znamená že môže reagovať aj na hrušku broskyne čerešne nektarinky slivky no proste ovocie kde sú kôstky.

lucya665
12. mar 2019

@lucya665 je to vlastne skrizena alergická reakcia

stanja88
8. mar 2023

Ahojte
Nazvem to že problem 😀aj keď moc veľký nieje . No moja pediatrička nevie z čoho to je .Naša lejdy keď zje jablko,hrušku,slivku či už uvarenu,na pare,domáca presnidavka,kupovaná urobia sa jej po 3-5 lyžičkách fľaky po boku hlavičky okolo spánkov. Keď jej prestanem dávať do 5 min zmiznú . Ale keď jej to vmiešam do kase tak to nemá . Neviete čím to môže byt? Keby to bola alergia tak sa jej fľaky urobia aj keď je ovocie zmiešané v kaši ? Či ?