Aké máte skúsenosti s posielaním pošty na dobierku?

li_la
11. júl 2011

Vo viacerých podmienkach predaja v bazári som čítala, že na dobierku neposielate, pretože máte zlé skúsenosti. Prečo? Čo sa môže stať, keď posielam vec na dobierku? Máte aj dobré skúsenosti? Ďakujem.

bambi2
11. júl 2011

@li_la nemusia prebrat balik a pride naspät... 😉

li_la
autor
11. júl 2011

@bambi2 Mmm, jasné, aj som si myslela. A potom jedine čo som mala náklady na poštovné. Ale tak hádam... no...

ani3012
11. júl 2011

keď sa ti vráti- kupujúca ju nepreberie,tak platíš ešte jedno poštovné -doručenie späť ....
keď predávaš tovar za 2,5 € na dobierku,zaplatíš (tak z brucha dám) 1,5 € a nikto si balík nepreberie,tak zaplatíš ďalšie poštovné,takže vyhodíš min. 2,5€ na poštovnom a balík ostáva tebe

ja som nemala zlú skúsenosť..ale zase ani moc nepredávam....

moncikyta
11. júl 2011

ja co som si z bazarika vybrala tehotenske nohavice a supravicku pre mimi tak som ju tiez brala na dobierku a obe strany boli spokojne, ja sa bojim platit na ucet lebo aj to som videla ze uz par zaplatilo a nic im neprislo alebo ze sa vyhovarala alebo tak, ale asi to je charakterom, ked nieco chcem tak sa dohodnem a to plati, nedokazala by som to neprebrat a tak sak by mi to svedomie nedovolilo, ludia co to robia svedomie asi nemaju :(

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ani3012
11. júl 2011

vrátenie dobierky:
1,2 € ak sa posielal balík prvou triedou a ak obyčajne tak platíš 1€
som teraz volala kamoške,čo robí na pošte

li_la
autor
11. júl 2011

No tak ja to skúsim. Raz som už posielala a všetko ok, tak hádam sa teraz nepopálim. Inak tiež nechápem, ako niektorí môžu byť taký nečestní. Ďakujem za odpovede.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
li_la
autor
11. júl 2011

@dominika1988 Júj, že som si to neprečítala pred tým, ako som na tú poštu odišla. Nuž, tak nevadí, nabudúce budem vedieť, ďakujem za super tip. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
priwizuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diabliq6666
22. okt 2011

nooo.pokial ja viem plati sa len spatovka dobierka..obycka ani doporucena sa neplati
ja som uz predavala na dobierku a aj kupujem na dobierku..dobierky mi postarka donesie domov,ale obycky a doporucene mi hadze len oznamenky...dokonca aj 1.triedu..takze sa mi stalo,ze vdaka tomu som sa nedostala k svetriku pre malu na svadbu vcas..kocka bola taka zlata,ze mi to poslala 1 triedou,v piatok som mala oznamenku v schranke a ked som zavolala na postu,tak v piatok mi v ziadnom pripade skor ako siestej zasielku vydat nemozu...a nepomohlo ani vysvetlovanie,ze o siestej mi mala spinka a hned rano v sobotu cestujeme 100 km od kosic na svadbu..ze tu zasielku potrebujem,kedze som nemala dat malej co na seba..z povodneho svetrika mi za dva tyzdne vyrastla..ak by to bolo na dobierku,doniesla by mi to domov..takto mi nevyuzity svetrik stoji v skrini vdaka neochote nasich pracovniciek posty...pozastavila som sa nad tym len preto,ze aj ja robim na poste a nikdy nebol takyto problem s vydanim zasielok...

primadona
8. nov 2011

Ja radšej stavím na dobierku.už sa mi stalo, že som poslal jednej krave na učet peniažky a tovaru som sa nedočkala ☹

11natalka
9. nov 2011

Vždy je riziko,ja tiež posielam na dobierku.Ale pri večšej sume som radšej ked my uhradia do predu.

kaby
9. nov 2011

vždy je lepšie keď sa vráti tovar zaslaný na dobierku, ako keď niekomu pošlete peniaze na účet a nepošle vám nič... ☹
Ja mám s dobierkou len dobré skúsenosti. (ale nie na MK)

miriamkac
9. nov 2011

Ja osobne na dobierku posielam úplne bežne (nie na MK 😉 ) predávajúcim dávam možnosť výberu, vždy! Dobierka sa mi vrátila 1x...čo pri tom množstve, čo predám je veľmi malé percento.
Podľa mňa dobierka vôbec nepredraží balík...jej suma sa pohybuje od 0,40 - 0,50 Eur k poštovnému. 😵 čo pri nákupe v hodnote 20-30 EUR je zanedbateľná čiastka. Skôr si myslím, že dôvodom "neposielam na dobierku" je nejaká istota predávajúcej, že daný tovar sa predá 😝 😝 a peniaze sa pripíšu na účet. 😀 😀 😀 😀

rainee
30. dec 2011

ja uz na dobierku neposielam prave preto, ze nie som ochotna platit 2x postovne pri neprebratom baliku. mozno obchodnikom to pri velkom mnozstve predaneho tovaru nevadi ak sa sem-tam balik vrati, ale nie mne co predavam v malom mnozstve. kupujem-predavam len platbou na ucet alebo os.odber. zatial nikdy nebol problem a tovar mi vzdy prisiel 😉 ale samozrejme kupujem len od ludi co uz maju za sebou nejake obchody a dobre hodnotenia takze to nie je take riziko.

masinka
30. dec 2011

ja som raz posielala na dobierku drahy kozeny kufrik, chlapik si ho neprevzal, oznamenie o vrateni balika sme nedostali, o tri mesiace som na poste musela zaplatit este aj za podanie reklamacie, kufrik sa nakoniec nasiel, ale bol zniceny.... takze ja odvtedy velkym fanusikom dobierok nie som. Chapem ale ze aj kupujuci chce mat nejaku istotu a nie len poslat peniazky na ucet, takze ked je tovar za vyssiu cenu, ak mi posle na ucet dvojnasobok postovneho, mozem poslat aj dobierku..., mam to tak aj v pomniekach v bazariku. (aj ked raz bolo v spravach, ze niekto posielal na dobierku namiesto parfumov nejake stare knihy, takze je to taka relativna istota.... 100% iste je fakt len osobne prebratie...). Mam v ponuke overal za 2 Eura na donosenie, uz dve maminky ho chceli na dobierku... nech sa na mna nikto nehneva, ale to riskovat nebudem.... ked sa mi ma vratit neprevzaty, tak to ma vyjde lacnejsie dat ho na charitu....
Ked niekto kupuje vec za 1-2 Eura, tak mi navysenie postovneho o 0,4 EUR(ktore je aj bez toho nehorazne vysoke) pride uz naozaj ako zbytocny luxus.

katarina104
23. feb 2013

kupovali ste niečo na dobierku veľmi drahé? bojím sa kupovať? dá sa tovar predtým ako zaplatím odbaliť? 😕

josenka
23. feb 2013

@katarina104 Kočík z Čiech. Odbaliť sa asi nedá. Skontrolovala som iba krabicu, či nie je poškodená. Vlastne aj spotrebiče do kuchyne, ale to je asi iné, to je z obchodu. 😉

katarina104
24. feb 2013

@josenka neviem či mi poštár dovolí odbaliť krabicu, bojím sa toho aby tam nebolo zabalené niečo iné aj to sa stáva 😔

netopier
6. mar 2013

No krasa, jedna mila pani si odomna kupila topanky a bolo mi divne, že nejako čudne píše.. Či jej pošlem na dobierku ja že ano.. Tak ja krava som jej to poslala prvou triedou a ona sa stale neozýva , nereaguje na moje e.maily tak som kuk do googla jej e-mailovku a nechcem nikoho urazit, ale počernejšia mlada slečna sa mi ukazala tak som hned vedela že sa mi dobierka vrati.. A tak som jej trošku tvrdšie napisala a viete čo mi odpisala: )
,,no stacilo mis me sa dohodly ze nam to poslete za 10 e a nie za 19 e to co to ma zmnaenat ..to vimste to ojebalio nie mk.." a ja jej nato 🙂
moja ja mam celu našu komunikaciu... aj všetko uložene.. neboj dam ti pekne hodnotenie..sprostu rob z niekoho ineho..nauč sa pisat aspom , asi ani čitat nevieš..však??

viac mi nepíš nie som na teba zvedava

takže som prišla o 4,60eur za dobierku..hm viac na dobierku určite nepošlem...

netopier
6. mar 2013

@katarina104 ak tkupuješ niečo drahe tak si to daj doniest kurierom a vtedy pred nim to možeš otvorit a okontrloovat

janulka000
31. jan 2014

Ja som posielala na dobierku. Preverovala som doručenie na internete aj telefonicky na infolinke posty- podľa nich balík doručený. Mamička mi však písala že ešte nedorazil. Tak som znovu volala že teda komu bol doručený a co peniaze za dobierku , kto to prevzal nevedia povedať a navyše, že tam dobierku neeviduju! A pritom mám podaci lístok na dobierku. Takze bohvie kde ten balík je, peniaze niesu. Musím ísť na postu spísať reklamáciu. Som zvedavá ako sa to vyrieši ☹

jarka17
2. sep 2014

Ja som poslala na dobierku mikinu,zaplatila som vopred 2,55 e a dnes sa mi vrátila neprebratá zásielka a musela som opäť zaplatiť,sumu 1,10....takže spolu 3,65e a mikinu mám doma,pani nereaguje na maily,takže od dnes už na dobierku neposielam!!! ☹

sofia131
3. sep 2014

ahoj co mam robit poradte mi v piatok som poslala mamicke na ucet peniaze a neozvala sa mi dodnes ci jej prisli ci mi uz poslala balik neviem ju najst a maili kde mi chodili veci som vymazala nemozem vypatrat mamicku hodnotenie ma dobre co mam robit mam nervy

lulu1321
13. okt 2014

Neprevzaté dobierky:
Nikoleta CSENTEOVÁ - Kolárovo (3,60 EUR - balík + 2,80 vrátenie neprevzatej dobierky)

drews_beauty
23. mar 2016

Ostala som znepokojená - nejaké oblečko po sebe predávam už asi 2 roky a teraz som posielala viacero dobierok od polky februára doteraz. Všetko podávam cez eph, v systéme mi píše,že všetky dobierky boli prevzaté aj niektoré ženy mi už ďakovali za balíčky. No peniaze mi zatiaľ vôbec neprišli, nechápem prečo. Nikdy predtým to takto dlho netrvalo :( neviete náhodou či tam nie je nejaký problém? alebo ako to riešiť?

alfa145
23. okt 2016

Dobry den.
Chcela by som upozornit predávajúce,ktoré posielajú na dobierku.
Pán s menom: Milan Pacan
Adresa: Hranovnica c.d 259
Hviezdoslavova
05916
NEPREBERÁ DOBIERKY!!
JE TO PODVODNIK,OBJEDNÁVA SI TOVAR
,NEPREBERÁ TOVAR!!!
Volá z telefoného císla 0911175431!
Radím vám neposielajte mu vôbec nic,lebo budete aj vy stratovè na postovnom tak ako teraz ja!!

lumma
31. máj 2017

NEPREBERÁ DOBIERKY:

Magdaléna Maková
Rajčany č. 185
956 32 Nadlice

Zavádza a vyslovene klame!