Aké sú požiadavky na opatrovateľku zo strany mamičiek?

kathynka
30. okt 2011

Tuto temu otvaram najma pre mamicky, ktore uz maju alebo sa chystaju mat opatrovatelku pre svoje dieta (zaroven tymto prosim, aby sem opatrovatelky nedavali svoje inzeraty, kedze by som bola nerada, aby mi admini tuto temu zamkli). Co podla vas musi splnat dobra opatrovatelka, ktorej zverite do ruk svoje dieta? Cokolvek, co vam napadne od povahy, charakteru, vyzoru, vzdelania, vystupovania, pristupu k dietatu, vlastnosti.... Co musi vediet, co by mala vediet a co naopak nesmie robit? Dakujem!

kathynka
autor
31. okt 2011

zeby nikto? ☹ ved tolko mamiciek ma teraz opatrovatelky, tak urcite mate nejake kriteria, podla ktorych (ne)zverite vase dietatko do cudzich ruk...

kathynka
autor
1. nov 2011

a hlavne by ma zaujimalo, ci skor uprednostnite opatrovatelku, ktora ma certifikaty, papiere zo vsakovakych kurzov, studuje pedagogiku, ale nema ziadnu alebo len minimalnu prax alebo radsej uprednostnite opatrovatelku, ktora kurzy nema, ale ma bohate skusenosti a overitelnu prax z predchadzajucich rodin...

lenka3007
1. nov 2011

@kathynka ahoj, my ideme riesit opatrovatelku asi od januara, nie je to definitivne, ale tiez uz rozmyslam, podla coho spoznat, ze je v pohode... ja mam sice velkeho syna, ktory ked by bol problem mi povie, ale aj tak sa bojim po tom, co som uz pocula. Urcite by som chcela, aby mala nejake odporucanie, aby sa dalo overit, nech mozem zistit, ci boli s nou spokojny, cisty register (divne, ja viem), mohla by mat aj kurz prvej pomoci, keby daco. Musela by byt naozaj kreativna a hlavne by mala maleho zaujat hned na prvom stretnuti. Urcite by som netolerovala, keby len sedela s malym v izbe, on by sa hral a ona chatovala, alebo celkovo ignorovala mojho maleho. Neviem, zatial ma nic viac nenapada, keby aj, tak ti napisem 😉

bobocka
1. nov 2011

super kathy zaujimava tema.som zvedava s akymi narokmi ine maminy pridu.
ako vies,sama som v uk aupair robila a moji domaci mali zalostne nizke naroky na mna.bola som kamaratka aupair co od nich odchadzala.chceli len aby som im poslala foto a zakladne udaje o sebe.prisla som tam so slabunkou anglictinou(maturity za 1 este o dobrej anglictine nesvedcia 😀 ) a behom 2-3 dni ma uz nechali doma samu s ich detmi a vysli sa von zabavat.kludne som im mohla vybielit barak a zduchnut.skoda reci cely ten ich system vychovy a starostlivosti o deti tam 😠
ja osobne o opatrovatelke neuvazujem,kedze nemam na to a nie je dovod.nemusim ist naspat do prace,kedze ani ziadnu nemam 😀
ale keby som bola v situacii keby som o opatrovatelke uvazovala,tak by som od nej ziadala referencie min z dvoch stran.chcela by som vidiet jej rejstrik-cisty zaznam.pozadovala by som kurz prvej pomoci pri detoch.sama ho sice nemam aj ked zas nejake zaklady viem(budem mat z druhej ruky coskoro,lebo kamaratka ho s manzelom absolvuje,tak mi prerozprava co a ako).nepotrebujem aby to bol vyskoleny pedagog,ale skor niekto s dobrym srdcom.musela by nasledovat nas vychovny system.teda ked jej poviem,ze iste veci si zelam a ine naopak nie,tak by to musela respektovat.ocenila by som ak by vsak ale iste napady ponukla.s nejakymi vychovnymi vecami,ci nacnymi hrackami by hadam mala nejaku tu skusenost z minulosti.tym chcem povedat,ze nieze pride na xy hodin k mojmu dietatu a odrobi si a pali domov.kedze by to bol niekto,komu by som verila s dietatom,tak by som na nej musela vidiet,ze jej na nom zalezi,ze to nebere len ako pracu za ktoru zaplatene dostane.nepojde do kasy v tescu.je to praca s dietatom a teda by som z nej musela mat pocit,ze toto je to co ju bavi a naplna,ze cielom jej prace nie je si len zarobit,ale pomoct nam co najlepsie nase dieta vychovat.
neviem,mozno by ma este daco napadlo keby som to fakt realne zvazovala,teraz tie moje poziadavky narychlo z paty taham 😀 som zvedava co ine maminy napisu 🙂

kathynka
autor
2. nov 2011

dakujem za napady 😉 tak vypis z registra trestov sa naozaj zide 😉 a samozrejme, ze je rozdiel medzi "strazenim" a "strazenim"...take to pasivne strazenie dietata dokaze zabezpecit aj strazny pes...dieta sice s niekym je, svojim sposobim ho strazi, ale to je tak vsetko...takze rozhodne som aj ja za kreativnu a aktivnu opatrovatelku, aj ked miestami podporujem aj samostatnu hru dietata (co teda neznamena, ze si ma opatrovatelka 8 hodin citat knihu a presediet na nete...myslim to tak, ze ked trebars potrebujem ohriat obed alebo nieco nachystat, tak sa vie dieta v klude samo pohrat, ale obcas nan aspon hodim ockom...myslim, ze nejedna mama oceni, ked sa vie dieta aspon chvilu samo zahrat...ale to by zalezalo aj na dlzke opatrovanie...je ine, ked pride opatrovatelka na 2 hodky a ine, ked pocas prace nahradza ciastocne mamu a travi s dietatom 8-10 hodin)....

bobocka
2. nov 2011

@kathynka samostatna hra dietata je na mieste,je dobre ak sa vie dieta aj samo zahrat,no ked uz si raz platim opatrovatelku,tak nech je to pod jej dozorom.teda by ma sakra vytocilo ak by sa dieta hralo samo v izbe a ona by zatial telku pozerala.taka by sa u nas dlho neohriala.(aj ked neviem akym zazrakom by som to zistila 😕 ) aj ked by sa dieta hralo samo,chcela by som ab bola s nim v izbe.sledovala by ako sa dieta hra.pretoze aj to je dolezite.a este som zabudla,ze ked by som prisla domov,tak by som od nej cakala aj nejaky kratky report o tom co sa v dany den dialo.teda ci dieta dostatocne jedlo a pilo.co jedlo ,kolko pilo.ci bola velka.aky mali program.ako sa dieta spravalo.ci spalo.ci bolo vesele,ci sa na nieco nestazovalo.ako reagovalo na ine deti vonku...jasne,ze by som od nej nechcela aby mi kazdy den davala polhodinovu prednasku o danom dni,no kratke dolezite info by som od nej denne pozadovala.ale to je myslim sucastou kazdej debaty opatrovatelky a matky ked opatrovatelka odchadza domov.ci nie?

kathynka
autor
2. nov 2011

@bobocka ved ja som to nemyslela tak, ze samostatna hra dietata prebieha typu, ze opatrovatelka v obyvacke pred telkou a dieta samo v izbe...to si moze dovolit jeho mamina, ale urcite nie opatrovatelka...len viem, ake je, ked potrebujem willkovi ohriat obed a hra sa sam, ale s tym, ze na neho vidim...musim na neho vidiet...aj ked odbehne do svojej izby (co sa uz chodiacemu dietatu stava, zeze? 😝 ), tak vykukam z kuchyne, co robi...a reportovanie je jasna vec 😉 a spada do neho presne to, co si povedala...od kakania, cez papanie (kolko a co), spanok (kedy a ako dlho) az po prechadzku (kde...)...pripadne nejake nove pikosky, ci uz sa nieco nove naucilo alebo dalo po hlave kamaratovi (aj take sa stava)...aj samozrejme podozrenie na chorobu (pustili sa sopliky, vela kaslal, malo papal, privela kakal...hocico, co sa vymyka zo zdraveho stavu)...a take reportovanie zaberie najviac 10 minut, to je pohodicka 😉

bobocka
2. nov 2011

@kathynka ja som to nebrala na teba.tebe by som zverila dieta bez problemov a vedela by som ,ze je v skvelych rukach 🙂 to som este akoby pisla k tej otazke.proste teoreticky co by som ja pozadovala a ako si to ja predstavujem.len som sa chytila toho co si napisala,lebo na zaklade toho mna ta moja poziadavka napadla.mna este iste kadeco napadne.ale kedze to naozaj realne neriesim,tak tie poziadavky fakt z paty taham 😀
ozaj a vies o tom,ze by sa u nas robil kurz prvej pomoci pri detoch,ci take este svk nevidelo? 😀 😀 😀

kathynka
autor
2. nov 2011

@bobocka ja viem, ze to nebolo brane na mna 😉 a vdaka za prejavenu doveru 🙂 pozerala som na nete ako je to s tymi kurzami prvej pomoci zameranych na deti (kedze aj so samotnym opatrovatelskym kurzom je u nas dost problem, vsetko je orientovane len na starych ludi, pre opatrovatelky co chodia do rakuska...naco mi je taky kurz, co standardne trva 230 hodin, cena je tiez okolo 200e a konkretne pre deti mi to nic neda...ja aj preto tvrdim, ze radsej uprednostnim opatrovatelku so skusenostami a overitelnymi referenciami ako taku, co ma kurz a vie akurat tak teoriu...ja som kvoli tomu odisla trebars z pedagogickej fakulty...teoria ma zabijala a kym by som sa v poslednom rocniku dostala ku praxi, tak by ma prestalo vsetko bavit nadobro...) a najdu sa nejake, ale zrejme je maly dopyt, lebo casto nie su ani otvorene...obcas robia nejake materske centra pre rodicov, ale to su necertifikovane (proste pride lekar, da mamicke prednasku na 5 hodin, jej to da sice asi dost, ale neviem nakolko by to malo vahu, keby sla na take nieco nadejna opatrovatelka) 😒

bobocka
2. nov 2011

@kathynka no ta moja kamaratka zije v rakusku a tam oni budu mat ten kurz prvej pomoci pri detoch spraveny.skoda,ze u nas sa to nerobi v ramci predporodnej pripravy.teda mozno robi,neviem.teda aspon nieco zakladne mat spravene v pripade sids,ci ze sa dieta zacne dusit nicom drobnym co objavi,alebo ked sa dieta nedajboh dostane k cistiacemu prostriedku a vyypije nieco.vies ,tie zaklady co robit dokym lekar zasiahne.ja by som nepotrebovala aby mala opatrovatelka lajster certifikatov,ale toto mi pride byt dolezite.mozno ani nemusi mat certifikat,no musela by vediet ako v danom pripade reagovat. pretoze kebyze sa ja pri pohovore kocky opytam-co spravite ked sa dieta zacne dusit nejakou malou castou co do ust dalo a ona mi povie-hmmm,neviem zavolam 112 oni mi poradia.tak ja jej rovno odpoviem-dakujem krasne .ozveme sa.( a jasne,ze by som ju neprijala).
a ja viem,ze teraz strielam uplne mimo a ze toto by nemalo byt v ziadnom pripade kriteriom prijatia.no kebyze sa mi na pohovore objavi nejaka mlada cipka s maskou namiesto makeupu,s dlhanskymi gelovymi nechtiskami ,20cm steklami,supersilnym parfumom a spol-tak ju rovno na pate otocim. 😅

kathynka
autor
2. nov 2011

@bobocka no ja osobne by som do svojej (zatial imaginarnej 😉 ) agentury kludne vzala opatrovatelky, ktorym by som zabezpecila aspon ten kurz prvej pomoci v materskom centre (len je teda blbe, ze nieco take sa organizuje fakt malicko ☹ )...myslim, ze kazda rozumna mamicka by ocenila aspon aj to...ved ked to robi nejaky odbornik pre mamicky, tak preco by povedala, ze od opatrovatelky jej take nestaci len za to, ze tam nedostane peciatku?
a s tou druhou vecou vobec nie si od veci...teda aspon podla mna...mne su tiez viac sympaticke prirodzene holky ako vymachlene pipenky...je mi sice jasne, ze aj medzi mamickami sa najdu take, ale ako opatrovatelku by som skor volila niekoho, kto aj vyzorom a prvym dojmom na mna zaposobi 😉 (vidis, to bolo akurat z tej mojej otazky, ze ako ma opatrovatelka vyzerat (teda nielen povaha, ale aj vyzor - zas nemyslim hladat krasavicu, ale proste prvym dojmom sympaticka osobka))

bobocka
2. nov 2011

@kathynka no fakt by opatrovatelka nemusela byt certifikovana,len by musela vediet reagovat na dane veci.teda ked sa dietatu nieco stane,tak nech nepanikari,ale nech ma nejake rady v rukave 😉
a co sa tyka vyzoru-no ja osobne nosim suknicky a opatky.bez makeupu z domu nejdem.urcite nie som cipka,no ale zas ani s mastnou hlavou a v zodratych teplakoch von nejdem.a nie je dobre sudit cloveka podla vyzoru,lebo aj ta cipka moze byt fakt super opatrovatelka ,no mne osobne by napr ten silny parfum a dlhe umele nechty pri dietati vadili.jedoducho taketo nieco mi k detom nesedi.umele nechty ano,ale kratke,decentne,nie pazure. a nejaky tazky parfum iste tiez nie.supersilny makeup tiez nie je dobry pri detoch.ibaco sa takej slecny zlaknu.proste ja by som preferovala upraveny mily zjav.teda ziadna divozienka s obocim jak breznev,no ani lady gaga 😀
a dalsia vec.asi by som 20tku nezobrala.viem,ze je to diskriminacia a aj ta mlada baba potrebuje niekde prax ziskat,no asi b som hladela na zeny 25-40.uz by som mala z nich pocit,ze zaby poblaznene uz nie su a ze maju vychovu deti lepsie podchytenu.nie len strazenie mladsieho surodenca.vies co myslim?

kathynka
autor
2. nov 2011

@bobocka jasne, jasne, viem 😉 bolo by sice vhodne dat aj mladej holke prilezitost, aby tu prax mohla ziskat, ale to by fakt musela presvedcit, ze na to povahovo a vlastnostami ma...a ja by som jej bola asi zo zaciatku dost casto za zadkom...nechcem spehovat opatrovatelky, co budu pre mna pracovat, verim, ze by to nebolo prijemne, ale skratka musim vediet, ze sa na ne mozem 100% spolahnut...ze mi nepokazia meno a ked im zverim do ruk dieta nejakej klientky, tak bude on na stopro postarane...vekova kategoria je trosku osemetna vec...su maminy, co uprednostnia mladu aktivnu energicku babu a zas su maminy, co uprednostnia starsiu kludnu pani, co vychovala uz vlastne deti...a ty dobre vies, ze ja som ta prva kategoria, co sa cely den nezastavi a lietame kade-tade, este aj vsetky mozne kruzky nam maminy platia, co navrhnem 😀

bobocka
2. nov 2011

@kathynka ja osobne by som tie mlade kocky ,tie zaciatocnicky, davala len na bejbace.2-4 hodiny.urcite nie full time.a na bejbacoch by sa co to pocvicili a potom by uz aj normalne celodenne opatrovnictvo robit mohli.
a ved prave,ze su maminky co uprednostnia mladu riadenu strelu a ine zas kludnu starsiu pani,tak by si mala mat z kazdeho rozku trosku v agenture. 😉

kozicnik
7. nov 2011

No tak kvoli tomuto som sa zaregistrovala ma MK🙂 Lebo najst rozumne info o opatrovani je v tej hromade inzeratov a zrusenych sluzieb fest problem.
Zacinam uvazovat o opatrovani pre synceka, zatial len uvazujem. Co by som chcela od opatrovatelky:
- aby jej predovsetkym zalezalo na dietatku - cize aby sa sama aktivne zaujimala o jeho rezim, zvlastnosti a potreby
- aby ona sama mala nejake zaluby, a tym ukazala dietatku, ze je mozne sa niecomu s chutou venovat. Druh zaluby nie je dolezity.
- spolahlivost, doveryhodnost - cize dochvilnost, dodrziavanie dohodnutych veci, pravdive informovanie o tom, co sa behom dna stalo alebo co si vsimla
- bezuhonnost - cisty register. Doma nesmu miznut veci.
- nie fajciarku, nie alkoholicku
- slusne, kultivovane vystupovanie - aby bol predpoklad, ze nebude po detoch vulgarne nadavat a bit ich.
- v rozumnej miere cistotna, ale na toto nie som az taka uzkostliva, takze v ramci beznej normy uplne staci. Ak nebude spinava a smradlava a pri jej odchode nebude viac neporiadku ako pri jej prichode, je to uplne fajn.
- diskretnost smerom von z rodiny - cize nie aby sa celemu okoliu chvalila, ze sme mali doma bordel v skriniach alebo ze nasla u nas na pocitaci neslusne obrazky
- osobnostne vyrovnana, vyhodne ak ma stabilny vztah, potom nebude zvadzat manzela🙂

Je to imaginarny zoznam, lebo este som opatrovatelku k detom nemala, ale takto to asi citim.

albireo
7. nov 2011

@kathynka opatrovatelku sme mali len jeden mesiac v obdobi,ked sme cakali na miesto v jasliach a ja som nastupila do prace.
Nemala som cas robit prieskum trhu.Dohodla som sa s jednou maminou z pieskoviska.Mala 2 deti, starsia dcerka chodila do skolky,s mladsou bola doma.
Poznali sme sa trochu, par krat som predtym bola u nich na navsteve, mali cisto,detom varila domacu stravu a bola velmi trpezliva. S detmi rada spievala a chodili von na ihrisko kazdy den. Takze som to riskla a vybrala ju na zaklade intuicie.
Opatrovanie fungovalo vyborne, neskutocne nam pomohla.
Ak by som si mala najat niekoho na vyzdvihovanie Sofie zo skolky a pripadne strazenie po veceroch, kludne to moze byt studentka. Prvu pomoc ju lahko doucim a keby daco, snad zvladne zavolat 112.
Pre mna je hlavne kriterium ,aby dotycna osoba bola zodpovedna a vedela pouzivat zdravy sedliacky rozum.
Fajcenie je vylucene.
Nesmie byt leniva a musi chapat,ze strazenie deti je praca ako cokolvek ine.

kathynka
autor
7. nov 2011

@kozicnik @albireo dakujem za nazory, moc si cenim, pomaha mi to v priprave, na co vsetko nemam zabudnut, ked sa naozaj rozhodnem svoju agenturu rozbehnut 😉 s opatrovatelkou fajciarkou ani ja nesuhlasim...mozno su maminky, ktorym to nevadi (kedze samotne fajcia napriklad), resp. pokial je aj fajciarka, tak sa dohodnu, ze pocas opatrovania fajcit nesmie, ci su vo vnutri alebo vonku...ale sama viem, ze z fajciara to proste citit a su ludia, ktorym aj to zafajcene oblecenie vadi a podla mna ani to nepatri k detom...
inak, co sa tyka stabilneho vztahu, tak ten ja napriklad nemam (s cim samozrejme nie som spokojna, ale taky je proste moj momentalny stav 😉 )...dokonca som sa stretla s nazorom, ze niektore maminky uprednostnia nezadane dievcata, kedze predpokladaju, ze maju viac casu (nechodia s frajerom poobede na prechadzku, vecer do kina a mozu sa tak venovat ich detom)...a zas si myslim, ze ked mas stabilne manzelstvo, tak nie je coho sa bat 😉 (aj ked uznavam, ze nejaky pribeh na nete som uz citala, ale to bola presne opatrovatelka typu "pipka", co sme uz v predoslych prispevkoch trosku zavrhli taky typ na opatrovanie dietata)
a uplne suhlasim, ze opatrovanie je praca ako cokolvek ine 🙂 ja sama som s tym mala viac problemov, ale skor zo strany mojho okolia, kedze ludia si myslia, ze je to zabavna cinnost alebo co...ako keby radikalne oddelovali "ucitelka v skolke/jaslickach" a "sukromna opatrovatelka"...pricom povinnosti a zodpovednost maju uplne tu istu...staraju sa o cudzie dieta, za ktore nesu plnu zodpovednost po vsetkych strankach...

kristinka.s
2. júl 2012

ahojte maminky, tiez mam skusenosti s opatrovatelkami, alebo skor mensimy jaslickami. Dcerka chodila od 1,5 roka k jednej pani. Je to mali domcek, kde sa dcera s mamkou staraju o 7-8 deticiek. Zacali v malom, teda pani najprv fungovala ako samostatna opatrovatelka priamo v domacnosti deticiek. Postupne ale rastol zaujem o jej opatrovanie a tak si zriadila opatrovatelsku sluzbu doma. Pomaha jej pri tom mamka. Je to velmi prijemne prostredie v domceku s malou zahradkou, v tichej casti BA S detickami sa spravaju naozaj ako k vlastnym. Dcerke tiez trvalo min. 3 tyzdne kym si zvykla. Preto jej prisposobili denny rezim - ak nechcela jest s detickami, jedla sama aj ked len suchy rozok na gauci, spinkala sama v ich privatnej casti,...Nikdy!, ked sme pre dcerku isli, tam ziadne dieta neplakalo. Nikdy sme nepoculi krik. Tym, ze mali v opatere aj mensie deti, saj sa dcera stavia k malym detom inak. (hned ako ich zacuje plakat im nosi svoje hracky a utesuje). Naucila sa kopec detskych pesniciek, je priebojnejsia, ukecanejsia a velmi slusna. Jasne, ze by som bola najradsej doma az do jej 3 rokov, ale ked sa neda tak sa musi najst nahradne riesenie. Pri rozdhodovani sa, som navstivila viac podobnych zariadeni, ale tieto vyhrali! A som skutocne velmi rada, ze som sa rozhodla prave pre ne. A na moje velke pocudovanie to boli zo vsetkych navstivenych jasliciek tie cenovo najvyhodnejsie! Nosili sme jedine plienky (kym ich este pozivala). Ak sa nieco z oblecenia zaspinilo, rovno nam to tam oprali a vymenili za nahradne oblecenie. Skromne, ale predsa oslavovali mikulasa, mdd a dokonca na valentina tiez dostali srdiecko. Na narodeniny dostala dcerka darcek - babiku, druhy rok konika.

Takze podla mna recept na naj opatrovatelku: zodpovednost, pristup, pokojne vystupovanie, nejake tie pedagogicke vlohy emoticon a samozrejme laska k detom. Ak vidite, ze deti, bez vahania utekaju a sadaju si k takymto tetuskam, mate vyhrate - su to tie prave opatrovatelky! Ale tiez si myslim, ze deti si s opatrovatelkami musia "sadnut". Mozno my sme mali stastie, ale prajem aj vam, aby ste v pripadne nudze nasli tie spravne jaslicky pre vase deticky.

kristinka.s
9. júl 2012

ahojte maminky, objavila som stranku, kde je mozne napisat pochvalu, referenciu - iba pozitivnu 🙂 na jaslicky, opatrovatelku, pomoze to inym mamickam najst overenu opatrovatelku, jaslicky na zaklade skutocnych skusenosti, ja uz som na tie nase pridala: http://www.zariadim.sk/supplier/references

marhulka88
25. feb 2015

Dobry den, opatrujem 1,5rocne dieta u mna doma a opatrujem ju ako svoje dieta, robim veci prirodzene tak ako ich citim ako zena-vsetky cinnosti ktore robim v domacnosti robievame spolu, spolu sa hrame s hrackami, kreslime, malujeme, snazim sa ju viest po citovej stranke, citame, spievame, chodievame na prechadzky niekedy medzi deti niekedy osamote, kedze mam este jedno dieta vela casu travia spolu a je im velmi dobre. Su vsak aj momenty kedy vyslovene nestihame resp. nestiham ja vacsinou s varenim komplikovanejsieho obeda a vtedy sa dieta aj obcas ,nudi, - nevenujem sa mu a tento cas travi bud samostatnou hrou alebo tmolenim sa okolo mojich noh v kuchyni kde sa snazim ju ale zapajat do aktivit pripadne ju zabavit. Dietatko sme si oblubili cela nasa rodina ak ma nejaky sviatok kupime jej darcek co je z nasej strany normalna vec, ak ma narodeniny oslavujeme s nou, to ze matke davam kazdodenny report co bolo a nebolo je pre mna prirodzene ... jedno s cim nesuhlasim je aby chore dieta bolo s opatrovatelkou a nie s mamou, chore dieta v zmysle dieta s horuckou, crevnymi virózami, urazmi a pod. kedy si dieta vyzaduje nie len zvysenu starostlivost ale aj opateru a blizkost matky. A kedze som aj ja matka tak by som napisala ze ja by som od opatrovatelky vyzadovala v ramci prilezitostneho strazenia { lebo celodenne by som nedokazala niekomu zverit dieta v predskolskom veku| to aby naozaj moje dieta nebolo len strazene, ocakavala by som ze opatrovatelka moje dieta zaujme vytvori si s nim pekny priatelsky vztah ze dieta sa na nu bude tesit. Neakceptovala by som opatrovatelku pri tv a dieta niekde pohodene, nie som narocna na aktivity nevyzadovala by som aby opatrovatelka behala s dietatom po materských centrach herniach a pod. staci ak by sa dokazali zahrat porozpravat.

maminecka2
16. dec 2015

Dobrý deň maminy, potrebovala by som pomoct, potrebujem napisat odporucanie pre opatrovatelku ktora u nas prave konci a netusim ako by to malo vyzerat, co tam napisat (inak boli sme spokojni), nemate niekto skusenosti? Dakujem pekne.

nairi101
17. aug 2020

@kristinka.s dobry den, ako sa prosim volali tie jaslicky,ktore spominate? Dakujem.