Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

radustek
11. jan 2012

@p.j.jacky my mame skoro to iste len s tym rozdielom ze moj muz jej vynada hoci kedy ale on ma na to aj dovody no ked som bola tehotna s malinkou a hadali sme sa tu tak moja mamka jej povedala ze nech trosku na mna hladi ze som tehotna a ona povedala ze ju nezaujima co mam v bachore...je taka ze ked jej neni povoli vtedy s nami nevychadza strasne ju ennavidim aj za to co porobila mojmu manzelovi ked mi to vsetko porozpraval som myslela ze pojdem za nou a vylepim jej zneuzivala stale jeho dobrotu

mihouk
11. jan 2012

@radustek Nepozastavujes sa niekedy nad tym, ze ako mohla taka zenska vychovat dieta, ktore je uplne ine a ktore milujes????

radustek
11. jan 2012

@mihouk strasne sa cudujem lebo moj manzel je strasne dobry kazdemu chce dobre a on vzdy zle dopadne ale povedal si ze uz dost o mamu sa staral 2 roky narobila tu v dome dlzoby ktore on chudak ledva vyplatil lebo chceli mu dom zobrat mladsieho brata ked mal len 14 rokov mu nehala chcela ho dat do domova lebo si vybrala zivot s priatelom no muz to nedovolil tak sa o hho staral 4 roky ona sa im ani neozvala ci ziju muz vtedy zarbal par korun platil mu skolu stravu vsetko a tazko to prezival lebo to nezvladal dokonca chcel spachat samovrazdu ale zvladol to potom mama prisla za nim s placom klacala pred nim na kolenach,,? a viete co spravil moj muz??zobral ju k sbe naspät byvat...no ked ma spoznal prisla som sem a zo zivota peklo mu robila zas lebo jej to uz nevyhovovalo pretoze ja som bola zamestnana a povedala som manzelovi ze nech sa ona sama stara o seba sedela doma a robotu si vobec nezhanala ale ja som odmietala sa o nu starat nebola chora do konca nema ani vysoky vek........zazila som si tu hrozu v tomto dome ale vydrzala som to lebo milujem mojho muza a spravil vsetko preto aby som sa tu citila dobre teraz uz mam pokoj lebo uz raz ked sa do mna starala tak som jej vynadala aj s muzom tak uz je ticho hrozne

mihouk
11. jan 2012

@radustek Rozum sa mi zastavuje, ale to bude asi ludmi bez chrbtovej kosti. Ok, sparvila chybu a velku, ked opustila svoje deti, ale to ze ju tvoj mm zobral spat je nenormlane uslachtile a ona by mu mala topanky lyzat kazdy den a nie mu este robit zle. Si si ista, ze su pokrvna rodina???? Tipujem ze s mladsim synom tiez nema super vztah, ale dufam ze tvoj mm s nim ma super.

sass158
11. jan 2012

tak toto je asi večná téma 😀... považujem sa za nekonfliktnú osobu , ale niekedy ma ide roztrhnúť od nervov...
bývame u manželových rodičov.... svokra sa k nám správa ako keby sme boli malé deti... my nič nevieme ...
stále sa jej niečo nepáči... málo jem, chudá som, bledá som :D... hrbím sa :Dmožno malichernosti ale takéto podpichovačné reči ako že , si mám prikladať kamene na chrbát lebo som krivá a podobne , vedia potrápiť ... veľa krát som si aj poplakala... ale teraz už riešim len jednu vec...ako čo najskôr odísť bývať do svojho...

radustek
11. jan 2012

@mihouk ten mladsi syn sa o nu teraz stara byva s nou dole s manzelovym suhlasom a zivy ju to je co???teraz robi to iste s nim len on nema fraerku a mylsim ze ani nebude mat tiez som uz nad vselicim rozmyslala preco ho tak nenavidi v zivote jej len pomohol a ona takto sa k nemu zachova

kkristin
11. jan 2012

nastastie moj vztah dosiel tak daleko ze sa uz rok a pol nebavime....takze uz ziaden vztah nieje...akurat som zvedava co bude ked sa nam narodi bejby .....

radustek
11. jan 2012

@sass158 nedovol jej to normalne si povedz svoje ja som tez bola stale ticho a len chodila a hento uprac a to uprac uz som potom vybuchla a dobre som jej vynadala......to neni fakt normalne neviem co si o sebe myslia tie zeny ved nech sa pozru z tej inej strany ako jej ich syn stastny z tou zenou ako sa ta zena o nho stara ako mu dieta porodi nechapem ich

sass158
11. jan 2012

snažím sa už hovoriť na rovinu čo si myslím , ale možno to je tým generačným rozdielom...svokra by mi mohla byť starou mamou 😖 ... a vždy aj tu najhnusnejšiu vec povie s usmevom na tvari... je to rodený generál... je zvyknutá , že celé roky doma rozkazovala ona , tak nás tu teraz drezúruje jak v pionierskom tábore...ešte keď som bola tehotná tak to nebolo ružové... stále ráno chodila za manželom , že sa koli mne nevyspala , že musela brať lieky na spanie , lebo chodím v noci na záchod...a to už je fakt podľa mňa nenormálne ak niekomu toto vadí. Ona sa tak správa aj k svojmu synovi...je najmladší zo 4 detí...oni sú všetci úžasný , len on je taký a taký....

mihouk
11. jan 2012

@radustek Ta zena si synov vobec nezasluzi!!!! Snad si ona najde coskoro niekoho, ako to urobila predtym a odide od nich. Nic lepsie by sa im nemohlo stat.
@sass158 Moja svokra si doteraz pamata co som u nich jedla a co nie a potom to vyklada po celej rodine, ze ked som bola tehu 1x, tak som nechcela kuraciu plnku s pecienkou a to vesala na nos aj mojej mame. Tak je povedala, ze to s tehu nema nic spolocne ja by som pecienku do ust nevzala, tak kukala ako puk. Moja svokra totiz ma velmi vela casu a potom rozmysla nad blbostami a stara sa doveci co s nou nemaju nic spolocne.

sass158
11. jan 2012

@mihouk asi tak , keby svokra nebola na dôchodku ,nemala by možno toľko času sa zaoberať hlúposťami...ona si myslí , že bez nej sa svet nebude točiť... že by sme pomreli od hladu ,keby nám nevyvárala svoje špeciality.... a s tým jedením :D no to je večný problém...nie som nejak zvlášť vyberavá :D ale svokra nedokáže pochopiť , že niektorí ľudia nemajú radi ak v každom jedle pláva kilo čierneho korenia 🙂

radustek
11. jan 2012

@mihouk strasne by som si to priala aby si niekoho nasla a nech nam da pokoj ale to uz neurobi a asi ju nikto ani nechce lebo hned ked ju niekto spozna tak ako keby sa zbada a uz s nou neni...ja som vtedy myslela ze to nezvladnem po veceroch som plakala vzdy bola som nestastna a to som bola tehotna v 2 mesiaci som sa bala ze potratim ale na stastie sa to nestalo

mihouk
11. jan 2012

@sass158 Aj moja je na dochodku. Najlepsie je ze ona nema sajnu ako si my zijeme, iba co jej mm povie. Ked su tu na navsteve, tak samozrejme chceme aby sa navsteva citila dobre, tak chodime na vecere a vylety a pod. A ona si mysli ze tak zijeme stale. Najnovsie riesi, ze ked som teraz na materskej, ci musim maleho davat na 2x4hod do tyzdna k opatrovatelke????? No nie, ved naco by sa mal stretavat s inymi ludmi a vytvarat si priatelstva bez jeho matky za zadkom, preco ho ucit k samostatnosti a nehovorim ako recovo prospieva ked tam chodi.... Ale skus jej nieco vysvetlit. Jednym uchom dnu, druhym von a hotovka. Ked tu bola naposledy a ja som vtedy este robila, tak som maleho dala k opatrovatelke a isla do prace (vsetko po dohode s mm, lebo on bol doma, ale chcel si oddychnut a my ju platime ci tam maly je, alebo nie), mala si vidiet ten kysly ksicht, lebo si myslela ze jej ho necham, ale on tam miluje chodit, ma tam svoje frajerky, tak preco ho nechavat zo starou babou, co sa s nim nevie ani zahrat.
@radustek Dufam ze sa coskoro najde nejaky slabomysleny zufalec, ktory bude ochotny vas od nej odbremenit 😀

sass158
11. jan 2012

@mihouk tak to ti závidím , že ju nemáš doma furt 🙂 ..mne práve naopak už ponúkala , že mám ísť čo najskôr do práce...a to má dcérka len 5 mesiacov...a s ňou by som ju asi nejak dlhšie nenechávala , pretože čo sa týka výchovy , tak na to máme úplne odlišný názor... Ak to malému prospieva , tak nevidím dôvod na jej rozčuľovanie... Vždy lepšie ako by mal potom vystrájať každú chvíľku , ktorú by nestrávil s tebou...

mihouk
11. jan 2012

@sass158 Ja prajem kazdej z vas rovnaku vzdialenost od svokry ako mam ja. Nikdy som s nou nezila a ani nebudem. Aj ked v marci mi pride na tyzden "pomoct" s malou, lebo ja si neporadim, ale nejak to prezijem, deti budu na mne a ona nech vari, musim sa na to pozerat s nadhladom, aj tak bude vsade vykladat, ako velmi nam pomohla. Je to len tyzden, maly pojde k opatrovatelke 2x, v stredu mame tanecnu pre deticky a soboty mam brigadu kde budem chodit aj s malou, tak ked sa upriamim na tieto body, tak to snad v zdravy prezijem. 😝

p.j.jacky
11. jan 2012

@radustek moj muz jej tiez povie,ze to nerobi dobre,lenze ona jednym uchom dnu a druhym von a ked muz vidi ,ze ona na to kasle tak kasle na to potom aj on.Lebo on sa hadat nechce.
Ale uz niekolky dni zdrzim situaciu tak,ze jeho mama mi nevadi...ze som sa stym zmierila,a dokonce ze si robim o nu starosti.Ze ona vzdy bola razna zena a teraz je psychycky rozhodena a len place...ze treba snou daco robit...a? povedal ze mam pravdu.Ze nieje po psychyckej stranke v poriadku.Ze to vidi aj on.....a spytal sa ma ci jej ju teda dame zajtra kocikovat..povedala som ze na chvilocku moze a on povedal ze dobre,nech jej zalepime oci...no som celkom milo prekvapena.len mam stoho dvojake pocity,ci lepi oci jej alebo mne 😀

radustek
11. jan 2012

@p.j.jacky to sme spravili aj my stale plakala tak som povedala muzovi ze mi jej je luto ze nech jej ju na cgvilku da ale moja nepomohlo iba na chvilu potom ju ta laska k malinkej rychlo presla teraz vobec nema zaujem ani nechodi kocikovat tak som si uz povedala ze koniec uz sa jej vtierat nebudeme dufam ze u vas to pomoze a budete sa mat vsetci radi ale tu u nas sa to asi nezmeni vela krat placem ked ma muz nevidi ked si predstavim aku svokru ma moja sestra....a stale sa pytam ze preco je taka neviem mala ma teraz uz 5 mesiacikov no nedokazala jej kupit aspom hrkalku alebo dudlik vobec nic

p.j.jacky
11. jan 2012

@radustek vidis ja by som asi radsej brala tvoju situaciu,nech nam da pokoj,nech nema zaujem,nech nic nekupuje,len nech nam da pokoj.Mat sa radi?Nie snou uz nie,len mozno sa respektovat na hranici slusnosti.Svokra malej kupi,ale hned ako vyjde od nas ,uz na ulici rozprava ako bola u nas a musi malej len dare kupovat...nech si ich necha ,nikto to od nej nepyta.Nasa mala nestrada a nieje od nej zavysla.No ved za malu chodila asi dva tyzdne ked sa narodila a potom dlho dlho nic cca 3mesiace,potom jej ju muz chodil ukazovat v kociku ako spi a potom prisla cca 4x ked mala 4mesiace,ale to skoncilo hrozne,ze vraj ju zanedbavam,ze je mala obezna a ja som psychycky labilna a neviem sa o nu postarat.Vyhodila som ju...dala pokoj a teraz zasa po 4mesiacoch k nam chodi...muz ju doviedol.Mna skoro porazilo....ale dnes bola u nas moja mama a ked prisel mm z prace ,bola u nas pohodicka.Mala usmiata ja v pohode a hned si v simol,ze je to ine ako ked tu je jeho mama...hadam s a mu rozsvieti

radustek
11. jan 2012

@p.j.jacky mas pravdu niekedy ma to stve ze nema o nu zaujem ale niekedy som rada asi preto mi uz dala pokoj ja som an nu policajtou zavolala robila tu ako trafena este zo zaciatku bola tu s nami hore mala jednu izbu kedze sme nemali malinke este no ked som otehotnela muz bol za nou ze potrebujeme tu jej izbu ze ona pojde dolu vies co tu isla robit tak muz jej vylomil dvere a vypratal jej to vsetko a pekne jej to poukladal do izby dolu presne tak ako to mala tu a zavolala policajtou na nho ze jje narusil sukromie tak policajt sa opyta ze kto je majitel domu tak muz ukazal papier ze on a policajt sa zasmial ze to si on vylomil svoje dvere...tak aj tak nakoniec musela ist dole a vies co nam povedala???ze preco si tam dolu ona nemoze spravit este obyvacku ze ci nam nestacia 2 izby ze ci 4 rocny zasran musi mat detsku izbu odsotila ho tak policajti prisli znovu normalne sa z nej smiali ze to co akoze ma byt....dole ma 2 izby kupelku wc spajzu a ona chcela mat hore s nami izbu a dole chcela mat obyvacku a mi sme mali byt strceny v jednej izebe...a am tam prerobenu kuchynu....neviem co este chcela chcela mat cely dom pre seba aj napriek tomu ze neni jej

p.j.jacky
11. jan 2012

@radustek kokso sila...ale tak potom ked chcela okupovat cely dom,nech aj plati vsetky naklady...to by sa uz urcite trhala...to su ludia bez svedomia...ja len dufam ,ze moja dcerka bude mat dobru svokru....a urcite jej zabezpecime byvanie aby nahodou nemusela byt za nevestu....lebo toto je naozaj psychycke tyranie.

radustek
11. jan 2012

@p.j.jacky presne tak to su ludia bez chrbtovej kosti.....ja tiez vzdy muzovi vravim ze ked maly bude dospely a bude mat zenu ze nikdy nebudem k nej taka zla lebo viem ake to je ja som bola psychicky na dne triasla som sa ked muz mal poobednu odchadzala som vzdy k mojej mamine a tam som bola do vecera do 22 kym skonci nezvladala som to aj som chcela uz odist nad vseli cim som premyslala ale na koniec mam pokoj.....

p.j.jacky
11. jan 2012

@radustek no nakoniec mas teraz stastie,ze ti dala pokoj a nech ta nemrzi ze detom nic nekupi..nestoji to za to aby si ju mala stale nasackovanu v byte a davala ti rozumi ako co mas robit!...ja len dufam a hovorim si,ze vsetko spatne je na nieco dobre...tak uvidim,snazim sa stoho nieco vytazit...tak hadam to vyjde...

dani84
11. jan 2012

@radustek uuuufffffff, ked tak citam ten tvoj prispevok s tymi policajtami, normalne nechapem 😅 😅 A ja som si myslela, ze aku ja mam hroznu svokru, no ale oproti tvojej je to anjel 😀 Moja svokrus zo zaciatku vyskakovala do mna pre to, ze som slovenka (zijem v Rakusku - vydata) A jedneho dna sa manzel nasral ked do mna rypala a povedal jej, ze aby nezabudla odkial prisla ona!!! Svokrus je totiz zo Slovinska 😀

muriel293
11. jan 2012

jaaaaaaaaaaaj svokry,moja obľúbená téma..... 😀 😀 😀 😀 našťastie už bývame sami síce svokra býva toť kúsok ale je to neporovnateľnéééé ,manžel vraví že som konečne neni taká nervná tak vám držím palce nemusím to tu ani čítať a viem si predstaviť stačili mi vlastné zážitky...prajem pevné nervy 😀

petkave
13. jan 2012

Ženy, ja som až po pôrode pochopila moju mamu... 30 rokov bývala pod jednou strechou so svokrou. Mala to ťažké, stará mama bola raketa, ale my deti sme ju milovali a nevedeli sme pochopiť, prečo niektoré maličkosti mamu trápia. Až keď sa mi narodil syn, pochopila som, aký je život so svokrou... A to máme s mužom vlastný byt a svokra chodieva iba na návštevu. Fakt si neviem predstaviť, že by som ju mala za riťou nonstop ako moja mama - starká na dôchodku, takže mala času... Len čo sme prišli zo školy, naši z roboty, sedela u nás v kuchyni a odchádzala, až keď sme šli spať. A aj keď sme neboli doma, motala sa po našej časti domu a kontrolovala, kde čo máme, čo je navarené, či je požehlené a podobne... 🙄

petkave
13. jan 2012

@p.j.jacky jj, len neísť za nevestu... To je asi najväčšia katastrofa. A ako dopadlo kočíkovanie?
@radustek moja svokra vraví, že si dala záväzok, že nikdy nebude taká hrozná ako bola jej svokra... Ale je teda dosť. Hoci si sama uzná, že občas preháňa, tým to končí. Takže 1000x urobí tú istú blbosť a hoci o nej vie, je jej to jedno a urobí to znova. 😖

p.j.jacky
13. jan 2012

@petkave KOcikovanie?Nijako nekocikovala.Lebo neprisla 😀 a tak muz povedal,ze nemam na nu cakat a mam si ist podla svojich predstav.Ale ze potom na dalsi tyzden aby som jej aspon raz dala pokocikovat,nech je klud. 😉 TAk mozno nieje az tak na jej strane ako som si myslela

radustek
13. jan 2012

@petkave presne to robi moja teraz si nas akoze nevsima no asi sme jej nieco spravili ani malu ale nastastie sme uplne oddeleny som rada ze ju nevidim..ani neverim ze vobes existuje niekde horsia svokra neviem si to vobec vysvetlit preco su take

majuska1908
27. jan 2012

@kkristin my sme boli tiez pohadany so svokrou a ked som otehotnela tak sme sa udobrili, ale bolo nam lepsie ked sme sa nerozpravali ....

radustek
27. jan 2012

@majuska1908 no u nas to nijak nefunguje len ked sme pohadany a do konca som sa dozvedela ze ju to tu vobec nebavi byva u nas dole a nebavi ju to nezamestnana je tak asi ma na podnajom niekde moze byt rada ze tu vobec byva ale stale sa jej nieco nepaci.... 😉