Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako periete spodnú dámsku bielizeň?

martinkaadominik
18. mar 2015

Myslím najmä biele nohavičky, aby "nezošedli", nevyťahali sa gumičky, a samozrejme aby boli čisté... A podprsenky, aby si zachovala látka pôvodnú pružnosť a farby. Ja ich periem v rukách, ale zdá sa mi to pracné.

ellca123
18. mar 2015

na podprsenky sa daju kupit take kosiky na pranie
mne pradlo vydrzi tak pol roka - najviac a potom kos,lebo zosedli a vytahali sa

prasiatko30
18. mar 2015

davam do pracky - a podprdy napr vydrzia podla kvality - kvalitnejsie mam aj roky a su do pohody, gatky dtto

natalym
18. mar 2015

Ja dávam do práčky, ale podprsenky podľa mňa robíš dobre, že ich perieš v rukách. Aj také jemné prádlo. Raz keď to dáš do práčky aj keď dáš do nejakého obalu na pranie a na jemno, zničí sa to. Možno kvalitnejšie vydrží viac., ale v práčke sa tie čipôčky vyťahajú, stratia tvar. Ručne je len dobre.
Mne sa nechce. 😀

sissy27
18. mar 2015

všetko v pračke... ale biele veci ( a je jedno, či nohavičky, tričko, uteráky) len s čisto bielym, ani len farebný prúžok to nesmie mať, sem tam k tomu šupnem také papieriky na vytiahnutie šedej (dostať v dm-ke)
podprsenky periem na jemný program a na čo najmenej otáčok, aby mi nepolámalo kostice, a bez aviváže, tá zničí niektoré elastické vlákna...
a teda spodnú bielizeň si doprajem kvalitnejšiu

klincek
18. mar 2015

Ja som velky fanusik pracky🙂. To, co ju neprezije, u mna v domacnosti nema miesto. Podprsenky davam do pracieho vrecka, starsie davam aj priamo do bubna. Vzdy su zapnute haciky, a pradlo naozaj dokladne triedim. Program spravidla hodinovy na 40 alebo polhodinovy. Zasednute pranim nemam nic, a pokial je nieco zasednute vekom, tak je to uz velmi stare a nebude mi luto to onedlho vyhodit 😉

ichbinich
18. mar 2015

Vsetko v pracke, rucne iba vynimocne.
Podprsenky vo vrecku na pradlo, podla farby a na jemne pranie. Nazbieram rozne jemne pranie a hotovo. "Obycajne" bavlnene podprsenky skoncia casto v normalnom prani, ale vzdy v tom vrecku.
Gatky normalne do pracky, s cipkou mam malicko, ja som skor zastankyna nesexy balvny 😉 Biele skoncia niekedy na 60°C, farebne na 40°C. Praci prostriedok volim podla farby, resp. pri jemnom prani samozrejme na jemne.
Na odstranenie zosedivenia existuju extra prasky, taky maly sacok, je to vyslovene na umele vlakna na vybielenie.
Inak ja prihodim sem-tam davku bieleho vanishu, ked sa mi zda pradlo trochu zosedivele. Alebo operiem v prasku namiesto gelu. Prasok ma ucinnejsie bielidla a zjasnovace.

gapre
18. mar 2015

Ja tiez len v pracke. A ked mam nieco so stitkom,ze prat v rukach,tak mam na pracke program,ze rucne pranie 😉 Tie kvalitne podprsenky periem normalne ,bez vrecka a drzia pekne uz aj niekolko rokov,a kvoli tomu zosednutiu mam velmi malo cisto bielich veci,vsetko,farebne,tmave a pastelove a to drzi farbu dlho 😀

barbora59
18. mar 2015

nohavicky periem normalne s ostatnym biele s bielym farebne a tmave, ked sa znicia tak si kupim nove. neriesim. podprsenky to iste ale ked ma napadne dam ich do vrecka

kengurica
19. mar 2015

Bakterie na spodnom pradle (hlavne nohavicky) by sa nemali prat na teplote mensej ako 60 •C.Su na nich bakterie (nebudeme sa tvarit,ze necikame a nekakame), na ktore je 40•C kratkych. Hygienicke je to az pri 60•C a viac . Jedine, ze by sa nohavicky zehlili (😲), ale tym sa znicia viac ako pri prani na vyssej teplote. Podprdy staci na 40•C, tie byvaju spotene, prip.od antiperspirantu ci tel.mlieka. Akurat tie antip.robia casto flaky, na to je dobrra soda bicarbona, prip.veeelmi oblubene zlcove mydlo.

helga170
18. apr 2017

No, ale mi řekni že toto spodní prádlo https://www.moje-bielizen.sk/nohavicky-tanga co má krajku můžeš prát na 60? Já ty dražší peru ručně a to ještě v ekologickém prášku, takže to není žádný dryák. Mám pocit, že je to čisté dostatečně.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli