icon

Ako sa vyrovnať so stratou chuti žiť?

16. mar 2024

Ja už nechcem žiť 😭

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 15. jún 2026 · 80 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Po znásilnení je odporúčané okamžite vyhľadať nemocnicu na pohotovosti kvôli forenznému vyšetreniu a odobraniu sterov na dôkazy.
  • Okamžité kroky po sexuálnom útoku zahŕňajú zváženie užitia tabletky "po" na prevenciu nechceného tehotenstva a nahlásenie skutku polícii.
  • Psychologická pomoc a 24‑hodinové krízové linky (príklady: Linka Nezábudka, Krízová linka pomoci, pomoc.sk) sú opakovane odporúčané pre zvládanie samovražedných myšlienok a traumy.


Q: Ktoré 24‑hodinové linky alebo weby poskytujú anonymnú pomoc po sexuálnom napadnutí?
A: V diskusii boli uvedené weby a linky: pomoc.sk, linkanezabudka.sk (Linka Nezábudka) a krizovalinkapomoci.sk (Krízová linka pomoci) ako 24‑hodinové alebo celodenné zdroje podpory.

Q: Čo spraviť okamžite po znásilnení, aby sa zachovali dôkazy?
A: Iba v nemocnici na pohotovosti dajte urobiť forenzné vyšetrenie a odber sterov; lekár môže vystaviť záznam, ktorý slúži ako dôkaz pri nahlásení polícii.

Q: Má zmysel užiť tabletku "po" po sexuálnom útoku?
A: Viaceré rady v diskusii odporúčali užiť tabletku "po" ako prevenciu neželaného tehotenstva; konkrétne bola zmienka „Uži okamžite tabletku 'po'.“

Q: Ako a kedy kontaktovať políciu po sexuálnom násilí?
A: Diskutujúci odporúčali podať oznámenie na polícii čím skôr; polícia môže zabezpečiť smerovanie na forenzné vyšetrenie a prípravu trestného konania.

Q: Ako získať psychologickú pomoc pri samovražedných myšlienkach alebo traume?
A: Odporúčané sú návštevy psychológa, vyhľadanie krízových liniek uvedených na pomoc.sk a anonymné poradne; viaceré príspevky zdôraznili okamžitý kontakt s odborníkom.

Q: Sú praktické kroky na zvýšenie osobnej bezpečnosti po útoku?
A: V diskusii sa odporúčalo neriskovať samostatné nočné vychádzky, kúpa pepper spray ako preventívneho prostriedku a vyhýbať sa alkoholu ako copingovej stratégii.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Po sexuálnom útoku treba čo najskôr vyhľadať nemocnicu na pohotovosti, dať si urobiť stery a zvážiť tabletku "po".
  • Kontaktovanie polície a nahlásenie skutku sa v diskusii považuje za štandardný postup.
  • Vyhľadanie psychologickej pomoci a využitie 24‑hodinových krízových liniek (napr. Linka Nezábudka, Krízová linka pomoci, pomoc.sk) je opakovane odporúčané.


Sporné názory

  • Niektorí diskutujúci odporúčali opiť sa ako dočasné uvoľnenie, zatiaľ čo iní dôrazne varovali pred alkoholom a odporúčali okamžitú odbornú pomoc a psychologickú podporu.
  • Jedna skupina navrhovala „vypísať sa“ a spať dlhšie ako coping, zatiaľ čo odborné rady preferujú aktívne vyhľadanie pomoci (nemocnica, psychológ, krízová linka).


Otvorené otázky

  • Ako postupovať, ak sa obeť snažila kontaktovať online pomoc (IP správy) a komunikácia zlyhala?
  • Ako zabezpečiť psychologickú a právnu podporu dostupnú v konkrétnom regióne (konkrétne telefónne čísla a miestne poradenské centrá)?


Spomenuté značky a firmy

Modrý koník, pomoc.sk, linkanezabudka.sk, krizovalinkapomoci.sk, Čas

Spomenuté produkty a metódy

tabletka "po", stery (forenzné stery), pepper spray, psychológ, vyšetrenie na pohotovosti, policajné oznámenie, linky dôvery, krízová intervencia

Miesta a osoby

Lucia Bílá

avatar
sonka333
18. mar 2024

@macatt ďakujem ❤to je pravda ❤aj mňa to život naučil ❤nechcem písať konkrétne 🥺momentálne sa jedná o pocit krivdy a strach či to ako rodina zvládneme 🥺😭nejde o vzťahy 🥺nechcem konkretizovať 🥺💔nepísala som to za účelom sťazovania sa 🥺skôr som len chcela autorke poukazat na to že este včera som jej radila a dnes sama som zlomená 💔a že život je boj a že nieje v tom sama 💔 a vám veľmi pekne ďakujem ešte raz ❤kiež by bolo na svete viac empatie a ľudia vám podobní ❤svet by bol oveľa krajší 💞

autor
18. mar 2024

Ďakujem dievčatá ♥️ máte pravdu a vyhľadam pomoc

avatar
diana20
18. mar 2024

@sonka333 @autorka
Normálne ste ma rozplakali.. ani neviem čo vám mám napísať... aj ja mám veľmi často pocit, že život je proste príliš ťažký, aby som ho žila. nikdy sa mi ešte nestalo, že by všetko bolo v poriadku v mojom živote a ani už neverím, že sa ešte stane. Ale verím, že som dosť silná na to, aby som to zvládla a verím, že úplne každá z nás je dosť silná na to, aby všetko zvládla. Čokoľvek sa stalo, baby, zvládnete to. Veľmi vám držím prsty a dúfam, že naozaj sa pre vás všetko čím skôr vyrieši. Dúfam, že nájdete svoje šťastie. Hlavne nezabudnite, že stále sú ľudia, ktorí vás ľúbia. Nie ste samé. Pozrite len tu koľko ľudí sa vám hneď ozvalo ❤️ často sa zdá, že ľudskosť sa stráca v tomto svete.. tu vidím, že ešte sú aj dobrí ľudia, ktorí chcú pomôcť.. držte sa dievčatá, sama viem, že aj keď sa zdá , že už nemáme silu tak sa ešte dá nájsť dosť na to, aby sme sa od toho dna odrazili! ❤️ držím palce

avatar
sonka333
18. mar 2024

@diana20 ❤❤❤z celého srdca ďakujem ❤za pekne slová ❤a aj vám držím palce✊a prajem veľa síl ❤do života ❤hoci som dnes sama smutná ❤mám nesmiernu radosť že autorka ide ďalej ✊a rozhodla sa pokračovať a vyhľadať pomoc ❤❤❤všetci máme svoje útrapy ❤svetlé a tmave dni...no musíme veriť že vyjde slniečko☀️aj keď dnes to píšem s únavou v očiach ....s utrapenou dušou ❤zajtra ma čaká nový deň...a ja sa pokúsim urobiť všetko pre to aby to dopadlo dobre...dôležité je vstať a ísť ďalej ❤ešte raz ❤veľká Vďaka za milé slová ❤😘

avatar
maminkadeticiek
18. mar 2024

Rozpis sa.To je prvy krok.Len to skus.

avatar
janulka1802
18. mar 2024

Bojuj, nevzdávaj sa. ♥️

autor
18. mar 2024

@maminkadeticiek Ach trasú sa mi ruky. Nejde to. Je mi ťažko

avatar
loliki
Autor odpoveď zmazal
avatar
sonka333
18. mar 2024

@loliki ja som len chcela týmto autorke ukázať že aj človek ktorý sa zdá byť silný a jeden deň povzbudí....môže o zlomok sekundy...byť tiež na dne...týmto som ju len chcela povzbudiť ❤a teším sa že to vyzerá že bude bojovať ❤a tiež ďakujem za pekne slová ❤🥰

avatar
loliki
Autor odpoveď zmazal
avatar
loliki
18. mar 2024

@sonka333 Niekedy je dobré uvedomiť si, že človek je na dne. Má to 2 výhody: Hlbšie sa už nedostane. 🙂 A konečne sa môže od niečoho odraziť. Smerom hore, k lepšiemu. 🙂 Tak, nech sa vám darí. 👍

avatar
liv1
18. mar 2024

Kazda situacia ma riesenie, len to niekedy nevidime. Niekedy nevidime svetlo na konci tunela, ale je tam. Niekedy mame pocit ze uz nikdy to nemoze byt dobre, ale napriek tomu bude. Potrebujeme v sebe najst tu silu, aj ked ju treba niekde z hlbky vydolovat a bojovat za seba. Neviem ci ti tu niekto postol vsetky tie cisla na ktore mozes zavolat a poradit sa. Vyhladaj urcite odbornu pomoc, uvidis ako sa ti ulavi.
A keby si potrebovala skor sukromne, kludne mi napis.

avatar
mariska1989
18. mar 2024

Hlavne kľud 🙏❤️ nádych , výdych, kľudne napíš čo ťa trápi. V každom prípade sa dá pomôcť. Len tu pomoc treba požiadať , nehanbiť sa poprosiť druhého o pomoc . Ak je to niečo zle až moc, len čo teda pre teba je že koniec života určite to tak nieje . Ver že je prečo žiť a nič a nikto nestojí za to aby si púšťal/a zo seba že nechceš žiť . . Musíme si každý povedať sme silnyya zvládneme všetke prekážky čo nám život poukladal , hádže pred nohy . Hlavné to dostaň zo seba

autor
18. mar 2024

Baby znásilnili ma

avatar
liv1
18. mar 2024

Kolko mas rokov? Je mi to velmi luto cim si prechadzas. No ver mi, bude to lepsie casom. Ak sa dostanes cim skor do ruk nejakeho odbornika, ten ti velmi pomoze. Je vela zien co sa im to stalo, mozno aj tu sa niekto najde aby ti poradil 🙏. Posielam obrovske objatie a tu mozes kedykolvek napisat. Ale naozaj prosim ver mi, ze psycholog ti moze velmi pomoct. Volala si uz aspon na nejake z tych cisiel, na ktore sa mozu ludia v nudzi obratit? Povedala si to niekomu blizkemu?

avatar
ckatka
18. mar 2024

1. Rozmýšľaj racionálne. chod k lekárovi. Na pohotovosť ideálne do najbližšej nemocnice. Nech máš záznam dôkaz. A nemusíš to riešiť s tvojim obvodným lekárom. V nemocnici je to anonymnejsie. Uži okamžite tabletku "po". Pre istotu. Ak nechceš mat pamiatku v podobe neželaného tehotenstva.
2. Potom polícia. Existujú poradne pre ženy a vedia ta previesť situáciou

Predychaj, stalo sa, už sa neodstane.
Nie si prvá ani posledná.
Koľkým hviezdam a dnešným úspešným ženám sa to stalo...
Treba o.tom hovoriť a tých hajzlov verejne žalovať. Keď sa budeme.schovavat a stále hrať na obete....nezmení sa to a furt si budú dovolovat.

A možno,ti pomôže toto - sprav to, čo by si poradila . svojej dcére, keby sa jej to stalo.

autor
18. mar 2024

@liv1 25 Skúsila som písať do IPčka ale nešlo to a opakovane

Tabletku po som si dala

avatar
estellas
18. mar 2024

Chápem môžeš skúsiť inú poradňu.
Mrzí ma to, posielam objatie. 😞🫶🏻

avatar
liv1
18. mar 2024

Toto sa neda v sebe dusit. Zajtra rano/vlastne dnes ti vyhladam vsetky dostupne moznosti na koho sa obratit. Asi si nebola na policii vsak

avatar
liv1
18. mar 2024

Toto som teraz nasla https://pomoc.sk/

avatar
liv1
18. mar 2024

Toto je asi lepsie. Je to 24 hodin https://linkanezabudka.sk/

avatar
liv1
18. mar 2024

Toto je tiez 24 hodin “otvorene” https://www.krizovalinkapomoci.sk/. Povedz mi si este neplnoleta?

avatar
sonka333
19. mar 2024

je mi to veľmi ľúto 🥺💔a ani ni neviem predstaviť čím si prechádzaš...nedovol mu však aby ta položil na kolená ...verím že on zaplatí a bude pykať za svoj skutok✊želám ti veľa síl...

avatar
maminkadeticiek
19. mar 2024

Och Boze...to je strasne,naozaj strasne ale nie je to dovod,aby si sa chcela zabit.Prva vec bola si v nemocnici dat sa vysetrit?Ked tymto prejdes ja navrhujem vyspat sa,dlhy spanok ti precisti mysel.

avatar
ibatanecnica
19. mar 2024

tak to mi je ľúto. Určite vyhľadaj odbornú pomoc. Držím palce, nech to zvládneš

avatar
macatt
19. mar 2024

Ach moje, potrebuješ objatie🩷 zdôver sa niekomu v tvojej blízkosti, nech nie si sama, je mi to ľúto🥲 poznáš ho? Musíš byť silná a zvládnuť to🩷 nie si v tom sama, len sa obráť na niekoho kto ti ukáže ako ísť ďalej🫶

autor
19. mar 2024

@liv1 Ďakujem ti. Som dospela mám 25 rokov

autor
19. mar 2024

@macatt Nie nepoznala som ich. Len plačem a ležím. Nedokážem nič robiť

avatar
derdia
19. mar 2024

Skus napisat, co citis.

avatar
soldi
19. mar 2024

velmi ma mrzi, co prezivas a je uzasne, ze si sem napisala a zdoverila sa aspon niekomu. prosim, nebud na seba tvrda, nic z toho, co sa stalo, nie je absolutne ziadnym sposobom Tvoja vina, aj dobrym ludom sa deju zle veci. vyplac sa, spi, postupne ta bolest trosku ustupi. to, ze sa Ti stalo nieco zle, nerobi z Teba menejcenneho cloveka. stalo sa to bohuzial mnohym zenam, nie je to vsak dovod na to, aby si prestala chciet zit. aj ked sa teraz tak mozes citit. musis proste len vydrzat. o tyzden to bude trosku lepsie. o mesiac o cosi viac. treba ist kusok po kusku tieto prve dni, proste to len nejako vydrzat a neurobit nic, co by sa uz nedalo vratit spat. sem mozes pisat kedykolvek, hocico, budeme tu pre Teba.